توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  بعد از چند روز کرونا خوب میشود

  1 بازدید

  بعد از چند روز کرونا خوب میشود را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  ویدیو: علائم ویروس کرونا روز به روز چگونه است؟

  ویدیو: علائم ویروس کرونا روز به روز چگونه است؟

  1. ویدیو علائم ویروس کرونا

  2. خلاصه ویدیو علائم ویروس کرونا

  3. متن ویدیو علائم ویروس کرونا

  در ابتدا ممکن است فکر کنید که یک سرماخوردگی است. ممکن است همینطور هم باشد، اما ویروس کرونا تشدید می شود. اینها چیزهایی است که لازم است در مورد این ویروس بدانید:

  طبق مطالعه مشترک چین و سازمان بهداشت جهانی در مورد ویروس کووید 19، از تاریخ 1 اسفند 98، ۸۰ درصد از موارد تایید شده آزمایشگاهی کووید-19 خفیف تا متوسط بودند، ۱۶ درصد شدید بودند و ۶ درصد بحرانی بودند. لازم است بدانید که یک مورد خفیف کووید ۱۹ همانند یک مورد خفیف سرماخوردگی نیست و همچنان نشانه های آن شدید است.

  چیزی کمتر از نیاز به دریافت اکسیژن خارجی، شما را در طبقه بندی خفیف تا متوسط قرار می‌دهد. موارد شدید نیازمند اکسیژن خارجی هستند. موارد بحرانی به صورت آسیب به اندام های تنفسی و یا ایجاد آسیب در چندین اندام بدن توصیف می‌شوند.

  نشانه ها و علایم، درمان و جدول زمانی داشتن بیماری بسته به اینکه بیماران در کدام طبقه بندی قرار می گیرند متفاوت خواهد بود. در ادامه ریز اتفاقاتی که روزانه برای بیماران کرونایی مختلف بر حسب میزان وخامت رخ می‌دهد را بررسی می کنیم.

  بعد از قرار گرفتن در معرض این ویروس جدید، ممکن است 2 تا 14 روز طول بکشد تا اولین نشانه بیماری کووید ۱۹ نمود پیدا کند. این زمانی است که ممکن است بیماری مانند آنفولانزا و سرماخوردگی معمولی احساس شود. بسیاری از بیماران در همان مراحل اولیه از خود تب بروز می دهند. تحقیق مشترک چین و سازمان بهداشت جهانی می ‌گوید که ۸۸ درصد افرادی که کووید-۱۹ داشتند، از خودشان تب نشان دادند.

  یک مطالعه دیگر در چین نشان داد که با وجود اینکه فقط ۴۴ درصد از بیمارانی که در هنگام پذیرش در بیمارستان تب داشتند، ۸۹ درصد از آنها در نهایت از خودشان تب نشان دادند. البته بعضی از موارد هم وجود داشت که بیماران علایم ناراحتی دستگاه گوارش را از خود نشان دادند؛ در این بیماران اسهال و حالت تهوع و استفراغ و ناراحتی شکمی ممکن است چند روز قبل از علائم تنفسی خود را نشان دهد.

  البته این علایم رایج نیست. چون بیماری کووید ۱۹ یک بیماری تنفسی است. به این معنی که برای بیشتر بیماران ویروس از ریه ها شروع می شود و به همانجا هم ختم می شود. در روزهای اولیه عفونت، ویروس به سلول های ریوی حمله می کند. می تواند به طور خاص به سیلیوم ها آسیب بزند؛ مواد مو شکل که به اطراف حرکت می کنند تا راه‌های هوایی را از مخاط و مواد مزاحم پاکسازی کنند. وقتی سلول ها عفونی می شوند می میرند و ریزش می کنند، با این کار مواد مزاحم موجود در راه های هوایی را افزایش می‌دهند و جلوی توانایی بدن برای دور نگه داشتن مواد مزاحم از ریه ها را می‌گیرند. التهاب موجب آسیب و آسیب موجب التهاب بیشتر می‌شود و این چرخه می تواند تا زمانی که هیچ بافت سالمی باقی نمانده باشد ادامه پیدا کند.

  این التهاب ممکن است دلیل اینکه چرا رایج ترین نشانه این بیماری سرفه خشک است را توضیح دهد. در مورد نفس تنگی و تولید خلط هم همینطور است. دیگر علائم ویروس کرونا که می‌تواند در این زمان ظاهر شود خستگی، گلو درد، سردرد، درد مفصل یا ماهیچه، لرز و ریزش بینی هستند. در روز پنجم بیماران دارای شرایط قبلی ممکن است احساس کنند که مشکل تنفسی دارند. معمولا ۷ روز طول میکشد تا یک نفر به بیمارستان برود.

  موارد خفیف معمولا تا این زمان خوب می شوند. اما در موارد متوسط تا بحرانی در این زمان ذات‌الریه ایجاد شده که ممکن است شدت آن از غیرتهدیدآمیز تا بحرانی متفاوت باشد. زمان بهبود برای این بیماران می تواند از چند روز تا چند هفته طول بکشد. برای بعضی از موارد شدید و بحرانی علائم ویروس کرونا می تواند تا سندروم اختلال حاد تنفسی یا ARDS پیشرفت کند.

  ARDS بیماری است که در آن مایعات در ریه ها بالا می آیند. و سیلی از سلول های ایمنی که برای هدف گرفتن عفونت آمده‌اند را به سمت ریه ها سرازیر کند. آنها معمولا در مناطق عفونی جمع می شوند. اما گاهی بدن بیش از حد سلول ایمنی دارد. به این معنی که سلولهای ایمنی شروع به کشتن هر چیزی که در سر راهشان وجود داشته باشد می کنند که شامل سلول های سالم هم می شود.

  ARDS معمولاً کشنده است. ARDS در موارد بحرانی می تواند منجر به اختلالات تنفسی شود و نیازمند کمک های حیاتی پیشرفته باشد و این زمانی است که بیماران به احتمال خیلی زیاد نیاز دارند که به ICU بروند.

  درمان شامل اکسیژن مکمل و تصفیه هوای مکانیکی می شود. هدف این است که اکسیژن بیشتری به راه‌های تنفسی وارد شود، چون ریه ها نمی توانند این کار را انجام دهند. اگر این درمان جواب ندهد به این معنی است که ریه ها دارای مقدار زیادی مایع هستند و اصلاً نمی توانند اکسیژنی را به راه های خونی برسانند. این دلیل بسیاری از مرگ های ناشی از بیماری کووید ۱۹ است.

  حتی اگر بیماری از این مرحله جان سالم به در ببرد می‌تواند منجر به آسیب دائمی ریه شود. آسیب های وارد شده به ریه به شکل اثر موم عسلی باقی میمونه. این ضایعات در افرادی که تحت تاثیر ویروس کرونای جدید قرار گرفتند هم دیده شده است. مطالعات جدید نشان داده است که بیشتر افرادی که از این بیماری می میرند طی ۱۴ تا ۱۹ روز دچار مرگ می شوند و به طور معمول افرادی که بهبود می یابند بعد از دو و نیم هفته از بیمارستان مرخص می شوند. اما در موارد خیلی بحرانی بهبود می تواند تا ماه ها طول بکشد.

  زمانی که یک بیمار دوره بهبود خودش را طی می کند ممکن است که همچنان بیماری اش مسری باشد. این افراد باید با پزشک شان و مقامات سلامت عمومی در تماس باشند تا مشخص شود که چه زمانی دیگر یک خطر محسوب نمی شوند.

  تا الان هیچ واکسنی برای این ویروس پیدا نشده است. پس بهترین روش برای جلوگیری از بیمار شدن، جلوگیری از در معرض قرار گرفتن است. کووید ۱۹ به راحتی از طریق سرفه و عطسه کردن از شخصی به شخص دیگر سرایت کند.

  پس دست هایتان را مرتب بشویید و از تماس نزدیک با افرادی که بیمار هستند جلوگیری کنید. سطوحی که از آنها روزانه استفاده می‌کنید را تمیز و ضدعفونی کنید. کووید ۱۹ باید جدی گرفته شود. اما در بسیاری از موارد قابل بهبود است. پس در خانه بمانید و وحشت نکنید و اگر شک دارید به کرونا مبتلا شده اید، در تست هوشمند کرونا ما به صورت رایگان شرکت کنید و احتمال ابتلا را بسنجید.

  منبع مطلب : www.darmankade.com

  مدیر محترم سایت www.darmankade.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  در دوران نقاهت کرونا چه انتظاری باید داشت؟

  در دوران نقاهت کرونا چه انتظاری باید داشت؟

  اکثر افرادی که دچار کووید-19، بیماری ناشی از ویروس کرونا با نام علمی SARS-CoV-2، می­شوند، فقط بیماری خفیف می­گیرند ولی این به چه معناست؟

  بیماری خفیف کرونا هم به فرد احساس بی­حالی می­دهد اما بیمار می­تواند با استراحت در خانه و بدون مراجعه به بیمارستان کاملا خوب شود. در ادامه به انتظاراتی که باید از بیماری داشته باشیم و روش­های مراقبت از خود اشاره می­کنیم.

  آمار بهبودیافتگان از ویروس کرونا

  دانشمندان و محققان پیوسته درحال بررسی آمار مبتلایان و بهبودیافتگان هستند اما اطلاعات آن­ها فقط از طریق موارد تاییدشده جمع­آوری شده است بنابراین نمی­توانند کسانی را که تست ویروس کرونا نمی­دهند سرشماری کنند. همچنین متخصصان اطلاعاتی درمورد نتیجه­ی هر بیماری ندارند. با این حال، طبق برآوردهای اولیه می­توان پیش­بینی کرد نرخ بهبودی ویروس کرونا بین 97 تا 99.75% است.

  بیمار کرونا

  در دوران نقاهت چه حسی خواهید داشت؟

  همه­ی کسانی که دچار SARS-CoV-2 می­شوند علامت ندارند. علائم در صورت بروز 2 الی 4 روز بعد از بیماری ظاهر می­شود و علائم از فردی به فرد دیگر متغیر است. تب یکی از شایع­ترین علائم است که در اکثر بزرگسالان 38 درجه یا بالاتر است. یعنی بدن سعی دارد با ویروس مهاجم مقابله کند.

  حدود 50% از افرادی که دچار این بیماری می­شوند، سرفه­ی خشک دارند. یعنی هیچ خلطی همراه با سرفه خارج نمی­شود. اما یک سوم افراد سرفه­ی همراه با خلط دارند.

  همچنین احساس خستگی شدید به فرد دست می­دهد. گلودرد و سردرد کم­تر شایع است. ممکن است عضلات و مفاصل درد بگیرد و دچار لرز، تهوع، استفراغ یا اسهال شوید.

  بعضی از مبتلایان گفته­اند به­سختی می­توانستند نفس عمیق بکشند و در قفسه­ی سینه احساس گرفتگی می­کردند. دیگران این بیماری را به سرماخوردگی شدید تشبیه کرده­اند. با این حال، برخی گفته­اند این بیماری بدترین چیزی است که تا به حال تجربه کرده­اند.

  از دست دادن حس بویایی و چشایی در بسیاری از بیماران گزارش شده است. بعضی از افراد دچار جوش پوستی و سیاهی انگشتان پا می­شوند که به آن «انگشت پای کووید» می­گویند.

  ممکن است طوری از نفس بیفتید انگار برای جواب دادن به تلفن دویده­اید. در این صورت، با پزشک مشاوره کنید تا اقدامات لازم را از او بپرسید.

  علائم کرونا داری؟

  مدت زمان نقاهت ویروس کرونا چقدر است؟

  تحقیقات اولیه نشان داد بهبود یافتن بدن از بیماری خفیف 2 هفته و از بیماری شدید تا 6 هفته طول می­کشد. اطلاعات جدید حاکی از این است که دوران نقاهت در هر فرد متفاوت است و به عواملی مانند سن و سلامت عمومی بستگی دارد. احتمال طولانی شدن علائمی نظیر خستگی مفرط، سردرد و مشکل تنفس بیشتر است.

  براساس توصیه­های سازمان بهداشت جهانی، اگر بیمار شدید باید تا زمانی که تمام موارد زیر به واقعیت بپیوندد در خانه قرنطینه شوید.

  ناقل کرونا

  بهبودی از بیماری شدید کرونا

  درصد کمی از کسانی که به ویروس جدید کرونا مبتلا می­شوند، باید برای حل مشکل تنفس در بیمارستان بستری شوند. این مسئله به عواملی مانند سن و سلامت عمومی بستگی دارد. ممکن است این وضعیت تا 2 هفته یا بیشتر طول بکشد.

  بعضی از افراد که دچار بیماری شدید ویروس کرونا می­شوند وضعیتی به نام سندرم دیسترس تنفسی حاد (ARDS) را تجربه می­کنند که ممکن است به ریه آسیب بزند و عمل تنفس را دشوار سازد.

  اگر شدیدا بیمار هستید، به بستری شدن در بخش مراقبت­های ویژه (ICU) نیاز دارید. بسیاری از بیمارانی که در ICU بستری می­شوند، ضعیف و لاغر می­شوند.

  تیم پزشکی برای درمان یا کنترل علائم با شما همکاری می­کند. مثلا برای بالا بردن قدرت بدن ورزش­هایی را به شما پیشنهاد می­دهد.

  آیا امکان ابتلای دوباره به کرونا وجود دارد؟

  دانشمندان هنوز درحال تحقیق پیرامون نحوه­ی واکنش سیستم ایمنی بدن به ویروس کرونا و کسب اطلاعات درمورد بیماری مجدد در اثر ویروس هستند. یک آزمایش روی میمون­ها نشان داد آن­ها برای بار دوم بیمار نمی­شوند. سایر تحقیقات حاکی از این است که بدن انسان بعد از گذشت چند ماه آنتی­بادی مورد نیاز را از دست می­دهد.

  اما ممکن است ویروس تا چند هفته در بدن وجود داشته باشد بنابراین توصیه­های رسمی درمورد شستن دست­ها، تمیز کردن سطوح و ماندن در خانه درصورت امکان را رعایت کنید.

  چطور هنگام بیماری احساس بهتری داشته باشیم؟

  درمانی برای ویروس کرونا وجود ندارد البته اگر باید بستری شوید، بعضی داروها به کوتاه شدن مدت زمان نقاهت کمک می­کند. بعضی از روش­های سرعت بخشیدن به پروسه­ی درمان شبیه به مراقبت­هایی است که هنگام سرماخوردگی یا آنفلونزا انجام می­دهید.

  غذاهای سالم بخورید. اگر اشتها دارید، با ویتامین و مواد مغذی که بدن برای بهتر شدن به آن­ها نیاز دارد خود را تغذیه کنید. مصرف غذاهای شیرین یا فراوری­شده مانند کوکی و نوشابه را محدود کنید. اگر اشتها ندارید، مجبور نیستید به زور غذا بخورید.

  مایعات زیاد بنوشید. حتی اگر میل به خوردن ندارید این کار را انجام دهید. آب همیشه گزینه­ی خوبی است.

  تب را پایین بیاورید. اگر تب یا بدن­درد دارید، استامینوفن یا ایبوپروفن بخورید. حواستان باشد در هر 24 ساعت بیشتر از 3000 میلی­گرم مصرف نکنید. این موضوع شامل استامینوفن به­تنهایی و داروهایی مانند قرص و شربت سرماخوردگی و آنفلونزا می­شود.

  استراحت کنید. آگاه باشید که احتمالا بالاخره حالتان خوب می­شود. اگر علائم تشدید شد، با پزشک تماس بگیرید.

  پیشنهاد برای سازمان ها: آزمایش کرونا در محل شرکت شما

  منبع

  منبع مطلب : www.darmankade.com

  مدیر محترم سایت www.darmankade.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  در صورت ابتلا به کرونا چه باید کرد؟

  در صورت ابتلا به کرونا چه باید کرد؟

  در صورت ابتلا به کرونا چه باید کرد؟

  با توجه به همه‌گیری مجدد ویروس کرونا و آغاز موج دوم این بیماری سوالات زیادی از جمله در صورت ابتلا به کرونا چه باید کرد؟ آزمایش کووید ۱۹ چگونه است؟ انواع آزمایش کرونا چیست؟ زمان لازم جهت بهبودی بیماری کرونا چقدر است؟ چند روز ناقل کرونا هستم؟ و … ذهن افراد را به خود درگیر کرده است. برای یافتن پاسخ این سوالات همراه ما باشید:

  آزمایش کووید ۱۹ چگونه است؟

  برای تأیید اینکه فردی به ویروس کرونا آلوده شده است، باید آزمایش تخصصی انجام شود. بیشتر اوقات پزشک یک سواب از بینی شما (یا هم بینی و هم گلوی شما) می‌گیرد. لازم به ذکر است که روش‌های جدید آزمایش در حال رونمایی هستند، این آزمایشات جدید می‌توانند نتیجه را در حداقل ۱۵ الی ۴۵ دقیقه ارائه دهند.

  برخی از افراد اقدام به آزمایش آنتی بادی می‌کنند که از طریق خون انجام می‌شود. اما از آنجا که آزمایش خون آنتی بادی تا زمانی که فرد آلوده بهبودی نیابد مثبت نمی‌شود، این روش آزمایش برای تشخیص مفید نیست. دانشمندان از آزمایش آنتی بادی خون برای شناسایی اهداکنندگان بالقوه پلاسما استفاده می‌کنند. آنتی بادی ها از پلاسما جدا می‌شوند و ممکن است به بهبودی بعضی از افراد بسیار بیمار کمک کنند.

  تفاوت بین تست سواب بینی و آزمایش بزاق برای بیماری کووید ۱۹ چیست؟

  تا همین اواخر، بیشتر آزمایشات مربوط به بیماری کووید ۱۹ به پزشک معالجی نیاز داشت تا یک سواب بلند را درون بینی و گاهی به پایین گلو وارد کند. در اواسط ماه آوریل، FDA برای انجام آزمایش بر اساس نمونهٔ بزاق مجوزی صادر کرد.

  انجام آزمایش بزاق آسان‌تر و راحت‌تر است. از آنجا که فرد آلوده می‌تواند به طور مستقل درون ظرف نمونه تف کند، این آزمایش احتیاجی به کمک و حضور کادر درمانی ندارد. در نتیجه نیاز به ماسک، لباس، دستکش و سایر تجهیزات محافظتی را کاهش می‌دهد، تجهیزاتی که کمبودشان حس می‌شود.

  هر دو آزمایش بزاق و سواب بر اساس شناسایی مواد ژنتیکی ویروس کرونا کار می‌کنند. هر دو آزمایش بسیار دقیق هستند، به این معنی که آزمایش مثبت تقریباً همیشه بدان معنی است که فرد به ویروس آلوده شده است. با این حال، نتیجهٔ هر دو آزمایش ممکن است منفی باشد، حتی اگر بعداً ثابت شود که فرد، مبتلا بوده است (که به عنوان منفی کاذب شناخته می‌شود). این اتفاق به ویژه در مورد افرادی که ناقل هستند اما علائمی ندارند صادق است.

  برخی گزارش‌های اولیه نشان می‌دهد که آزمایش بزاق ممکن است نسبت به آزمایش سواب، منفی کاذب کمتری داشته باشد. در صورت تأیید این گزارش‌ها، آزمایش در منزل به طور بالقوه می‌تواند در جامعه گسترش یابد.

  احتمال اینکه آزمایش کرونا ویروس منفی کاذب باشد چقدر است؟ (فرد آلوده باشد اما نتیجهٔ آزمایش اعلام کند که فرد آلوده نیست)

  احتمال اینکه آزمایش کرونا نتیجهٔ منفی کاذب به شما بدهد بستگی به نوع آزمایشتان و اینکه در چه مرحله‌ای از عفونت، این آزمایش را انجام داده‌اید دارد.

  دو نوع تست اصلی وجود دارد (انواع آزمایش کرونا):

  در صورت انجام آزمایش سواب بینی یا گلو یا آزمایش بزاق، نتیجهٔ آزمایش:

  به دلیل اینکه احتمال دارد نتیجهٔ آزمایش منفی کاذب باشد، هر کسی که علائم بیماری ناشی از کرونا ویروس را دارد یا در معرض شخصی که به عفونت آلوده است قرار گرفته باشد، باید از دیگران جدا شده و قرنطینه شود، حتی اگر نتیجه آزمایش کرونایش منفی باشد.

  آزمایش آنتی بادی خون تا چند روز پس از مواجهه با ویروس مثبت نمی‌شود (یا ممکن است در بعضی از افراد هرگز مثبت نشود)، بنابراین آزمایش اصلی و معتبری برای تشخیص کرونا نیست، اما برای تحقیقات و تصمیم‌گیری در مورد بهداشت عمومی بسیار مفید است.

  چه مدت بعد از آلوده شدن به ویروس کرونا ناقل محسوب می‌شوم؟

  از زمان قرار گرفتن در معرض ویروس تا شروع علائم سه تا ۱۴ روز طول می‌کشد، اگرچه علائم به طور معمول در طی چهار یا پنج روز پس از قرار گرفتن در معرض ویروس ظاهر می‌شود.

  فرد آلوده به ویروس کرونا ۲ تا ۳ روز قبل از آغاز علائم تا زمان منفی شدن تست ممکن است به عنوان ناقل ویروس به سایر افراد محسوب شود. در این صورت رعایت ماسک زدن، فاصله‌گذاری اجتماعی و شناسایی افراد مرتبط با بیماران باعث کاهش ریسک انتقال این ویروس از افرادی که آلوده هستند اما علامت ندارند به سایر افراد خواهد شد.

  تا چند روز ناقل کرونا هستم؟ در کدام مرحله از بیماری بیشترین احتمال انتقال کرونا به سایر افراد وجود دارد؟

  اینگونه تصور می‌شود که در ابتدای بیماری و در هنگام شروع علائم (به ویژه سرفه و عطسه) احتمال انتقال ویروس به سایر افراد بیشتر است. اما افراد فاقد علامت نیز در صورتی‌ که در فاصلهٔ نزدیک با سایر افراد قرار بگیرند می‌توانند منجر به انتقال ویروس شوند. در حقیقت این افراد (افرادی که علامت ندارند یا ابتدای بیماری هستند) می‌توانند سبب گسترش بیماری شوند زیرا احتمال کمتری دارد که خود را قرنطینه کنند، و همچنین احتمال اینکه رفتارهایی را اتخاذ کنند که منجر به کاهش گسترش بیماری شود در این افراد کمتر است.

  بیشتر افرادی که به ویروس کرونا آلوده بوده و دارای علامت هستند، معمولاً ۱۰ روز بعد از رفع علائم دیگر ناقل این بیماری محسوب نمی‌شوند. افرادی که نتیجهٔ تست کرونای آن‌ها مثبت بوده اما علامتی از این بیماری را تجربه نکرده‌اند، ۱۰ روز بعد از آزمایش دیگر ناقل محسوب نمی‌شوند اما در این زمینه استثناهایی هم وجود دارد، از این رو برخی از کارشناسان هنوز ۱۴ روز قرنطینه را توصیه می‌کنند.

  بهترین و علمی‌ترین روش برای اطمینان از اینکه فردی به ویروس کرونا آلوده نیست این است که فرد به فاصلهٔ ۲۴ ساعت دو تست کرونا (از حلق یا بینی یا آب‌دهان) دهد. در صورت منفی شدن، فرد به ویروس آلوده نیست.

  زمان لازم جهت بهبودی بیماری کرونا چقدر است؟

  بستگی به بیماری شما دارد. به نظر می‌رسد افراد مبتلا به موارد خفیف در طی یک تا دو هفته بهبود می‌یابند. اما در موارد شدید، زمان لازم برای بهبودی می‌تواند شش هفته یا بیشتر طول بکشد.

  برخی از افراد ممکن است مشکلات جسمی و روانی طولانی‌مدت را تجربه کنند. آن‌ها ممکن است به طور متناوب با گذشت زمان بهبود یافته و یا بدتر شوند و مشکلات مختلفی را تجربه کنند، از خستگی و مشکل در تمرکز تا اضطراب، ضعف عضلات و ادامه پیدا کردن تنگی نفس.

  چه مدت بعد از اینکه احساس بهتری یافتم، می‌توانم در جامعه حضور یابم؟

  به طور مشخص در این مورد اطلاعاتی در دسترس نیست. بر اساس جدیدترین تحقیقات، ممکن است افراد چند روز بعد از احساس بهبودی و بهتر شدن، هنوز به این ویروس آلوده بوده و ناقل باشند. اما این نتایج باید تأیید شوند. تا آن زمان، حتی پس از گذشت ۱۰ روز از برطرف شدن کامل علائم، اگر نیاز به بیرون رفتن از منزل داشتید، حتما از ماسک استفاده کرده، تا حد ممکن از لمس سطوح خودداری کنید و فاصلهٔ اجتماعی را رعایت نمایید (حداقل ۲ متر).

  منبع:

  آزمایش کووید ۱۹ چگونه است؟ آزمایش کووید ۱۹ چگونه است؟ انواع آزمایش کرونا انواع آزمایش کرونا انواع آزمایش کرونا زمان لازم جهت بهبودی بیماری کرونا چند روز ناقل کرونا هستم؟

  منبع مطلب : www.moheb.com

  مدیر محترم سایت www.moheb.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید