توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  برای حفاظت از سنگ ها چه باید کرد

  1 بازدید

  برای حفاظت از سنگ ها چه باید کرد را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  مراقبت و نگهداری از سنگ

  مراقبت و نگهداری از سنگ

  دکترین سنگ

  سنگبه معنای ارزش است. متخصصان بر آن هستند تا این معنی را با صنعت سنگ کشور در آمیزند.هدف احیای سنگ در تمام مراحل تولید و کاربری است. به عبارت دیگر پایش سنگ از معدن تا ابنیه.

  سالانه بیش از میلیون ها متر مکعب سنگ از معادن کشور به سوی کارخانه های سنگبریحمل می شود. این در حالیست که بر اساس پژوهش‌های میدانی این مقدار قابلیت افزایشی دوبرابر را داراست. از سویی سالانه از میلیون‌ها مترمربع انواع اسلبدر کشور تولید می گردد که این مقدار نیز تا سه برابر قابل افزایش است. هر سال صدها هزار متر مربع سنگ در ساختمان ها به دلیل اینکه رنگ، جلا و کیفیت خود را از دست داده اند تعویض می گردند. میلیون‌ها متر مربع سنگ در بنا های کشور بدون محافظت و نگهداری اصولی رو به اضمحلال می روند و همه این موارد به معنی هدر رفتن میلیاردها ریال سرمایه ملی کشور است.

  بر این اساس متخصصین با استفاده از دانش و تخصص داخلی و همکاری با متخصص مجرب خارجی اقدام به مشاوره، تهیه و ارائه خدماتی نوین نموده است. انواع مواد روش ها و تکنیک های استخراج، حمل، ساب، پولیش، فرآوری، نگهداری، مرمت، مراقبت و بهینه سازی از جمله مواردی است که می توان کارشناسان ایرانی را در آن پیشتاز و منحصر به فرد دانست. به این ترتیب با گام های بلند، متخصصین و اصحاب صنعت با حمایت تولید کنندگان و مصرف کنندگان سنگ شاهد تحولی عظیم در روند و رشد اقتصادی صنعت سنگ ایران خواهیم بود.

  شستشوی سنگ

  سنگ های گرانیت و  مرمراستفاده شده در نمای ساختمان به تناوب نیاز به شستشو و مواد تمیزکننده رقیق دارند برای جلوگیری از کدر شدن همیشگی سطح سنگ‌های نما حداقل سالی یکبار باید سطح نما را شستشو داد.

  شستشوی سنگ های آهکی ممکن است موجب بروز شوره و لک و یا ایجاد پوسیدگی پس از خشک شدن شوند. لذا کنترل میزان آب مصرفی بسیار مهم است. ماسه سنگ ها معمولان به کمک وسایل مکانیکی و مواد شیمیایی تمیز می‌شوند. مواد زبر مانند ماسه برای تمیز کردن سطح سنگ های ساختمانی در مورد سنگ های نرم صدمات غیرقابل جبرانی را ایجاد می‌نماید.

  نگهداری از سنگ

  از روش های معمول که امروزه کاربرد فراوانی دارد روش نانو می باشد. معمولاً پوشش‌هایی مانند مواد نانو بر اساس دستورالعمل و تجربه بر سطوح سنگی پاشیده می شوند.

  همچنین پوشش های پلیمری برای استحکام سنگ های پوسیده به کار می روند. این مواد نباید بر روی سطوح فاسد شده پاشیده شوند. این پوشش ها تا عمق 30 میلیمتر در داخل سنگ نفوذ کرده و سبب پلیمریزه شدن و استحکام لایه های داخلی بدون تغییر در نمای سنگ می شوند. معمولاً از این مواد برای تعمیر قطعات سنگی کوچک تزیینی که در معرض خطر آنی قرار دارند استفاده می شود.

  انبار

  در هنگام انبار کردن سنگ در کارگاه باید آنها را بر اساس نوع و ضخامت دسته‌بندی و به‌طور ورق های عمودی و یا مورب به یکدیگر تکیه داد تا سطوح آنها در معرض مستقیم آب باران و هوا قرار نگیرد و از ایجاد یخبندان بر روی آنها و ضربه خوردن قطعات جلوگیری به عمل آید.

  ناشر : سنگ یاب

  نویسنده : سنگ یاب

  منبع مطلب : www.sangyab.com

  مدیر محترم سایت www.sangyab.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  سنگ ها هم نیاز به مراقبت دارند

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  دیجیمون 12 ماه قبل
  0

  گریموم

  دیجیمون 12 ماه قبل
  0

  ن

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید