توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  برای ثبت نام لاتاری چه باید کرد

  1 بازدید

  برای ثبت نام لاتاری چه باید کرد را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  شرایط ثبت نام لاتاری 2022 چیست؟ | حامی مهاجر

  شرایط ثبت نام لاتاری 2022 چیست؟ | حامی مهاجر

  2022 شرایط و الزامات ثبت نام لاتاری

  شرایط ثبت نام لاتاری 2022 بر اساس قانون ملیت و مهاجرت آمریکا

  شرط تحصیلات در ثبت نام لاتاری 2022

  نقش تحصیلات عالیه در لاتاری 2022

  شرط جایگزین تحصیل برای ثبت نام لاتاری 2022 ( شرط سابقه کار )

  شرایط عکس لاتاری 2022

  نمونه عکس صحیح لاتاری2022

   کشور های مجاز برای ثبت نام لاتاری 2022

  بررسی عکس ثبت نام لاتاری 2022

  شرایط ریاست جمهوری برای ثبت نام لاتاری 2022

  منبع مطلب : hamimohajer.com

  مدیر محترم سایت hamimohajer.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ثبت نام لاتاری 2022

  ثبت نام لاتاری 2022

  ثبت نام لاتاری 2022، 7 اکتبر 2020 ساعت 20:30 به وقت تهران آغاز میشود و تا 10 نوامبر 2020 ساعت 19:30 به وقت تهران ادامه خواهد داشت

  تاریخ و زمان ثبت نام لاتاری 2022 آمریکا ابتدا به اشتباه و به صورت غیر رسمی از طریق وب سایت سفارت آمریکا در کوبا به زبان اسپانیایی 1 اکتبر 2020 اعلام شد. اما در تاریخ 30 سپتمبر 2020 از طریق سایت رسمی وزارت امور خارجه آمریکا، دستور العمل ثبت نام لاتاری 2022 منتشر شد. مطابق دستورالعمل رسمی برنامه لاتاری 2022، ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا در تاریخ 7 اکتبر 2020 آغاز خواهد شد و تا 10 نومبر 2020 ادامه خواهد داشت. حامی مهاجر از مراکز ثبت نام لاتاری و سایت ثبت نام لاتاری ۲۰۲۲ می باشد.

  در ادامه مقاله با حامی مهاجر موسسه ثبت نام لاتاری همراه باشید تا جزئیات این دستور العمل را شرح دهیم.

  جزئیات مهم دستورالعمل ثبت نام لاتاری 2022

  مقایسه زمان ثبت نام لاتاری در سالهای گذشته

  الزامات برای ثبت نام لاتاری

  مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری

  اطلاعات مورد نیاز ثبت نام لاتاری

  در صورتی که یک فرد در برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا انتخاب شود، با همسر و فرزندان زیر 21 سال که ازدواج نکرده اند نسبت به مهاجرت آمریکا اقدام میکند و همگی به محض ورود به آمریکا گرین کارت دریافت میکنند.

  مزایای مهاجرت به آمریکا با برنامه لاتاری

  شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه به برنده لاتاری خانه و زندگی اهدا خواهد شد. اینها کذب است. یک برنده لاتاری بعد از ورود به آمریکا گرین کارت دریافت میکند. برنده لاتاری و تمام اعضای خانواده اش ( همسر و فرزندان زیر 21 سال مجرد ) اجازه کار، تحصیل، زندگی، خرید و فروش و اقامت آمریکا را دارند. .

  فرمان بن ترامپ

  در زمان ترامپ صدور ویزا برای ایرانیان سخت تر شده است، قبل از ترامپ، صدور ویزای لاتاری ظرف سه روز انجام میشد. در دوره ترامپ، پیچیدگی های خاصی وجود دارد اما خبر خوب اینکه، آقای بایدن بارها تاکید کرده است به محض ورود به کاخ سفید، در روز اول، ابلاغ محدودیت سفر ایرانیان را لغو میکند و همه چیز به روال قبل باز میگردد. میتوانید از طریق وب سایت https://ig.ft.com/us-election-2020/ وضعیت انتخابات آمریکا را دنبال کنید. پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با توجه به تاکید آقای بایدن، به معنای صدور ویزای سریع آمریکا برای ایرانیان است.

  شانس دوبرابر متاهلین

  متاهلین دو شانس برای برنده شدن دارند. هر شخصی محق است که یک بار به عنوان متقاضی اصلی یا Principal Applicant ثبت نام کند که در آن ثبت نام، اعضای خانواده اش به عنوان همراه در فرم ایشان فایل میشوند. متاهلین دو ثبت نام میکنند. یک بار آقا به عنوان متقاضی اصلی و خانم و فرزندانش به عنوان همراه، و یک بار خانم به عنوان متقاضی اصلی و آقا و فرزندانشان به عنوان همراه. هرکدام برنده شوند، کل خانواده ویزا دریافت میکند. توصیه میکنیم مقاله شانس برنده شدن در لاتاری را مطالعه کنید.

  شرایط لازم برای عکس لاتاری

  برای تهیه عکس پرسنلی جهت ثبت نام لاتاری رعایت نکات زیر الزامی است.

  عکاسی معتبر برای عکس لاتاری

  برای گرفتن عکس لاتاری میتوانید به آدرس تهران، خیابان مرزداران، خیابان ابراهیمی، برج الوند، طبقه یازدهم شمالی، واحد 1103 مراجعه نمائید.

  نمونه عکس صحیح لاتاری

  عکس لاتاری

  هزینه ثبت نام لاتاری 2022

  ثبت نام لاتاری توسط موسسه حامی مهاجر، برای متقاضی اصلی 120 هزار تومان و برای همسر ایشان 30 هزار تومان و برای هر فرزند 20 هزار تومان میباشد. مجرد ها فقط یک ثبت نام میتوانند داشته باشند. متاهلین حق دو ثبت نام را دارند. یکبار خانم به عنوان متقاضی اصلی و یک بار آقا به عنوان متقاضی اصلی. شانس متاهلین دوبرابر مجرد هاست. هر شخصی برنده لاتاری شود، کل خانواده ( همسر و فرزندان زیر 21 سال ) برای پروسه ویزا با ایشان به سفارت میروند.

  تعداد برندگان لاتاری در ایران

  سازمان خدمات تابعیت و مهاجرت آمریکا (INS) تعداد اپلیکیشن های مجاز و لیست کشورهای مجاز را برای شرکت در برنامه قرعه کشی لاتاری بر اساس قانون های از قبل تعریف شده، تعیین مینماید. این قوانین میتواند هرسال تغییراتی داشته باشد. عموما هر سال 4501 برنده لاتاری از ایران هستند اما ظرفیت صدور ویزا برای ایرانیان برای لاتاری 2022 تعداد 3850 ویزا میباشد.

  شانس برنده شدن در لاتاری 2022

  با توجه به انتشار اخباری مبنی بر پایان لاتاری گرین کارت و اینکه بسیاری از مردم تصور میکنند لاتاری گرین کارت بسته شده است و البته با اهمیت به این موضوع که برنامه لاتاری گرین کارت یک قرعه کشی ویزا است، لذا هرچه ثبت نام کمتر باشد قطعا شانس بالاتر خواهد بود. میتوانید مقاله شانس برنده شدن در لاتاری را مطالعه کنید.

   سهمیه ایران در لاتاری 2022 کاملا بستگی به میزان ثبت نامی ها دارد. ایران از کشور هایی است که هر ساله بیش از 3500 ویزا در لاتاری برنده می شود. اگر سهمیه ایران در لاتاری 2021 یا بهتر بگوییم تعداد برنده های لاتاری از ایران را ببینید مشاهده سهم ایران از این برنامه می شوید.

  مزایای ثبت نام لاتاری با حامی مهاجر 

  سوالات متداول

  منبع مطلب : hamimohajer.com

  مدیر محترم سایت hamimohajer.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آخرین فرصت برای ثبت نام لاتاری آمریکا ۲۰۲۲

  آخرین فرصت برای ثبت نام لاتاری آمریکا ۲۰۲۲

  خب ما اینجا در کنار شما عزیزان هستیم تا در این مقاله، در خصوص تمامی شرایط لاتاری صحبت کنیم و بهترین راهکارها را برای مهاجرت به آمریکا به شما نشان دهیم. برای مهاجرت به آمریکا راه‌های مختلفی وجود دارد؛ که لاتاری یکی از معروف‌ترین و پربحث ترین آن‌ها است.

  زمان بندی و مهلت ثبت نام در لاتاری

  بر طور سالیانه زمان بندی لاتاری مشخص شده و هرگز تمدید نمی شود. برخی افراد به اشتباه فکر می کنند؛ زمان ثبت نام لاتاری تمدید شده و مجدد تکرار می شود؛ به همین دلیل برای شرکت در لاتاری عجله نمی کنند و به لحظات آخر موکول می کنند. پایان این مهلت دقیقا November 10, 2020 است.

  درباره لاتاری آمریکا برای ایرانیان

  آموزش ثبت نام لاتاری

  در ویدیوی زیر کل فرایند ثبت نام در لاتاری امسال آموزش داده شده است.

  شرایط لازم جهت شرکت در لاتاری ۲۰۲۲

  ثبت‌نام در لاتاری، شرایط خاص خود را دارد. به همین جهت کمک گرفتن از اشخاص خبره در این زمینه شانس پذیرش شما را افزایش می‌دهد. به هر حال برای شرکت در لاتاری افراد باید واجد تعدادی از شرایط باشند. این افراد برای شرکت در لاتاری باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشند.همچنین حداقل دارای مدرک دیپلم باشند. اگر فردی زیر دیپلم باشد، باید در ۵ سال اخیر به مدت دو سال سابقه کار تخصصی داشته باشد؛ تا بتوانند در لاتاری ثبت‌نام کنند. همچنین در صورتی می‌توانید؛ ثبت‌نام کنید؛ که عنوان و موقعیت شغلی شما با اداره کار ایالت متحده یکسان باشد. این مشاغل در شبکه اطلاعات شغلی آمریکا ثبت شده است.

  دیپلم های فنی حرفه ای و کار و دانش مورد قبول نیست. زیرا ۱۱ سال تحصیل به حساب می آید و دوره تحصیلات دیپلم شما باید ۱۲سال باشد؛ تا مورد تایید؛ ایالات متحده آمریکا قرار گیرد. اگر فکر می کنید از لحاظ تحصیلی امکان ثبت نام در لاتاری را ندارید؛ می توانید به وسیله سابقه کاریتان اقدام کنید.

  مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری ۲۰۲۲

  همانطور که مشاهده کردید، برای ثبت‌نام در لاتاری به مدارک زیادی احتیاج ندارید؛ اما لازم است فرم سایت لاتاری را تمام و کمال با دقت بسیار بالا پر کند؛ تا در صورت پذیرفته شدن دچار مشکلی نشود یا متحمل هزینه های سنگینی نگردد. به همین جهت ما پیشنهاد می‌کنیم پر کردن فرم مذکور را به افراد با تجربه در این زمینه بسپارید.

  فرم‌لاتاری ۲۰۲۲ حاوی چه اطلاعاتی است؟

  در صورت برنده شدن در لاتاری مدارک موردنیاز را به شما اعلام خواهند کرد. در نتیجه اکنون نگران آماده نبودن مدارک خود( حداقل دیپلم یا سابقه‌ی کار دو سال) نباشید.

  اهمیت پر کردن فرم لاتاری ۲۰۲۲

  خواهشمندیم اگر درمورد پر کردن فرم لاتاری مشکل دارید؛ یا به زبان انگلیسی تسلط ندارید؛ هرگز به‌تنهایی ثبت نام نکنید و حتماً از افراد حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید. اگر یک مورد را اشتباه پر کنید یا با بی‌دقتی گزینه‌ای نامناسب را انتخاب کنید؛ اطلاعات شما به‌صورت اشتباه ارسال شده و بعد از آن امکان تصحیح کردن آن را نخواهید داشت. با اطمینان می‌توان گفت که با یک اشتباه ساده شانس بردتان کاهش می یابد. همچنین به احتمال خیلی زیاد از دوره حذف خواهید شد. به همین جهت پیشنهاد می‌کنیم از موسسه مهاجرتی معتبر کمک بگیرید.

  استانداردهای عکس مناسب برای لاتاری

  ثبت نام در لاتاری با تحصیلات زیر دیپلم

  درصورتی ‌که تحصیلات شما زیر دیپلم باشد، باید بتوانید ثابت کنید که دو سال سابقه کار در پنج سال گذشته را دارید و طی دو سال گذشته بطور مداوم مشغول ‌به‌ کار بوده‌اید.

  شغل شما باید جزء مشاغلی باشد که در لیست مشاغل خاص اداره کار ایالات متحده قرار دارد.

  لازم به تذکر است؛ که نیاز نیست شما حتماً کار کرده باشید. مثلاً کسی که شرکتی ثبت کرده و حتی آن شرکت هیچ فعالیتی نداشته است؛ می‌تواند به‌عنوان مدیرعامل آن شرکت در این پروسه شرکت کند و این شغل از ایشان پذیرفته است.

  شغل هایی که ایالت متحده آمریکا پذیرای آنها خواهد بود شامل:

  اگر در پی به دست آوردن مدارک تحصیلی خود هستید؛ نگران نباشید و شانس خود را امتحان کنید. تا اعلام نتایج این شانس بزرگ، ۶ ماه طول می کشد و اگر در این ۶ ماه مدارک تحصیلی خود را می گیرید نیازی به جایگزین تحصیلی نخواهد بود.

  نحوه‌ی برنده شدن در‌لاتاری

  همانطور گفتیم بنا به بند ۲۰۳ C و براساس سازمان مهاجرت آمریکا سالانه، افراد زیادی می‌توانند از طریق شرکت در قرعه‌کشی لاتاری گرین کارت آمریکا رو دریافت کنند. مانند همیشه با توجه به قرعه‌کشی انجام‌شده به ۵۵ هزار متقاضی برنده لاتاری ویزای اقامت دائم آمریکا تعلق خواهد گرفت. علاوه بر این اشخاصی که در لاتاری برنده می‌شوند؛ باید واجد شرایط دریافت ویزای دایورسیتی نیز باشند. وزارت امور خارجه آمریکا برندگان را به‌صورت تصادفی توسط برنامه‌های کامپیوتری انتخاب می‌کند.

  برنامه لاتاری فقط برای کشورهایی که مجاز به شرکت در این قرعه‌کشی هستند، قابل‌اجرا خواهد بود. هر کشور فقط ۷% مجموع ویزاهای صادرشده را دریافت می‌کند؛ که معادل ۳ هزار و پانصد ویزا است.

  این نکته مهم را فراموش نکنید که، ثبت نام لاتاری ۲۰۲۲ از ۱۱ مهر امسال آغاز شده و تا یک ماه ادامه خواهد داشت. مهلت ثبت نام تا ساعت ۲۰:۳۰ در روز ۱۵ آبان سال ۹۹ است.

  افزایش شانس برنده شدن در لاتاری

  در این قسمت می خواهیم مواردی که باعث می شود، شانس شما برای شرکت در لاتاری بالا برود نکاتی را ارائه دهیم.

  هر شخصی حق دارد در طول سال فقط یک بار در قرعه کشی لاتاری شرکت و شانس خود را امتحان کند؛ اما برخی افراد به اشتباه فکر می کنند؛ که می توانند مجدد شرکت کنند. غافل از اینکه با این کار، شانس خود را پایین می‌آورند. حتی دستگاه امکان دارد؛ آن‌ها را به عنوان فرد متقلب در لاتاری معرفی کند.

  پس توصیه می کنیم به هیچ وجه بیش از یک ثبت نام در هر سال انجام ندهید؛ تا شانس برنئه شدن شما بیشتر شود.

  متاهلین شانس بیشتری برای برنده شدن در لاتاری دارند!

  از آنجایی که هر شخص واجد شرایط قادر است؛ در لاتاری شرکت کند و شانس خود را امتحان کند. پس متاهل‌ها شانس بیشتری در پذیرفته شدن دارند. چرا که هر کدام از زوجین می‌توانند در لاتاری شرکت کنند و در صورت برنده شدن سایر اعضای خانواده به همراه وی قادر به مهاجرت به آمریکا خواهند بود. به همین دلیل متاهلین شانس دو برابر دارند.

  تاییدیه ثبت نام لاتاری

  بعد از اینکه ثبت نام شما در لاتاری کامل شد یک نامه تاییدیه به نام Digital signature و Confirmation No برای شما ارسال خواهد شد. لازم است بدانید، داشتن تاییدیه هیچ دلیلی بر ثبت نام صحیح نیست. حتی اگر یک عدد یا نام را به اشتباه در لاتاری ثبت نام کنید؛ باز هم پس از تکمیل فرم، کدهای تایید را دریافت خواهید کرد. دریافت کد تاییده فقط به معنای پایان تکمیل فرم است. به همین دلیل ما اصرار داریم از افراد مطمئن و معتبر در زمینه ثبت نام در لاتاری کمک بگیرید.

  کد تاییدیه یا Confirmation Number یک عدد ۱۶ رقمی است؛ که پس از ثبت نام در لاتاری گرین کارت به شما داده می شود؛ تا به وسیله‌ی آن بتوانید در وب سایت مربوطه از نتیجه‌ی لاتاری باخبر شوید. اگر این کد ۱۶ رقمی را گم کردید؛ می‌توانید با مراجعه به راهنمای مربوط به بازیابی کد، آن را بازیابی کنید.

  هرگز به هیچ عنوان اگر نمی توانید در لاتاری شرکت کنید و از پر کردن فرم ها اطلاعاتی ندارید به ثبت نام در لاتاری اقدام نکنید. در واقع شما با این کار جای فرد دیگری را گرفته و شانس افراد دیگر را می سوزانید. اگر قصد جدی دارید حتما از افراد حرفه ای کمک بگیرید. این دسته افراد یا موسسه های مهاجرتی که لاتاری را انجام می دهند؛ به دلیل تجربه های زیاد خطا نکرده و با دقت تمام مدارک شما را کامل در فرم وارد می کنند.

  زمان اعلام نتایج لاتاری

  اعلام نتایج لاتاری گرین کارت نیز مانند زمان ثبت نام آن فقط یکبار در سال است. طبق قوانین ،هر سال در ماه می (May) یعنی شش ماه پس از ثبت نام نتایج اعلام می‌شود. تاریخ اعلام نتایج مانند تاریخ شروع ثبت نام جهانی است و مخصوص زمان و مکان خاصی نیست. اگر در این تاریخ نتایج اعلام شده را پیگیری نکنید؛ به هیچ عنوان از هیچ راه دیگر به نتایج دسترسی نخواهید داشت. به همین دلیل ما اصرار داریم حتما زمان شروع لاتاری و زمان اعلام نتایج لاتاری را محاسبه کرده و در جایی که فراموش نمی کنید یادداشت کنید.

  زمان نتایج لاتاری۲۰۲۱

  نتایج لاتاری سال ۲۰۲۱ در ۱۷ اردیبهشت اعلام شده و هزاران نفر از اقسا نقاط جهان موفق به کسب آن شده اند. همچنین شانس برنده شدن در لاتاری بیش از ده برابر نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده و این به دلیل عدم ثبت نام اکثریت مردم بود. برخی مردم به دلایل گوناگون و نگرانی بابت ریاست جمهوری ترامپ از ثبت نام در لاتاری دست کشیده و ناامید شده اند. اما این تصور اشتباه است و تاکنون ایران در خصوص دریافت لاتاری منع شده است. هرگز به حواشی دقت نکنید، سعی کنید کاماکان شانس خود را امتحان کنید و هر سال در لاتاری شرکت کنید تا برنده شوید.

  کشورهای مجاز شرکت در لاتاری

  حتما باید متولد کشورهای واجد شرایط شرکت در لاتاری باشید. سالیانه برخی کشورها از قوانین لاتاری خارج شده و دیگر امکان شرکت در لاتاری را نخواهند داشت پس کشورهای مجاز و غیرمجاز لاتاری را مطالعه کنید.(تنها چین، هند و انگلستان از دوره های لاتاری حذف شده و کماکان جزء کشورهای غیرمجاز لاتاری گرین کارت آمریکا به حساب می آیند.)

  بعد از اینکه تمام شرایط و الزامات، شرکت در لاتاری را متوجه شدید می توانید، از طریق یک فرد حرفه ای یا موسسه های مهاجرتی که در این زمینه تبحر دارند، به ثبت نام و برنده شدن لاتاری گرین کارت اقدام کنید.

  چگونگی تکمیل فرم لاتاری

  با ورود به سایت رسمی لاتاری و کلیک بر روی دکمه شروع، ثبت نام شما آغاز خواهد شد. شما باید تمامی اطلاعات مربوط به خود را اعم از اطلاعات شخصی، اطلاعات تحصیلی، در صورت داشتن همسر اطلاعات همسر و فرزند را در فیلدهای مورد نظر خود تکمیل کنید.

  موارد اول ثبت نام لاتاری، مخصوص اشخاصی است که متاهل هستند و همسر آن ها دارای اقامت دائم و یا شهروند کشور آمریکا نیست. همچنین مورد دوم مخصوص کسانی است که با یک شهروند آمریکایی یا شخصی که دارای گرین کارت است ازدواج کرده‌اند.  یکی از مهمترین و سخت ترین مرحله پر کردن فرم لاتاری، نوشتن آدرس به زبان انگلیسی است. آدرس انگلیسی، برعکس فارسی شروع  و به کشور ختم می شود. شما ابتدا باید نام و نام خانوادگی خود، بعد از آن بایستی شماره پلاک یا شماره طبقه را بنویسید. سپس نام کوچه و پس از آن کدپستی و نام شهر، نام استان و نام کشور را نوشته و در پایان آدرس نیز شماره تلفن و کدپستی را بنویسید.(می توانید قبل از نوشتن آدرس در فرم اصلی تمرین کنید).

  اقدامات لازم بعد از برنده شدن در لاتاری

  بعد از برد در لاتاری لازم است اقدامات ضروری را انجام دهید تا سریع تر به پرونده شما رسیدگی شود و برای رفتن به آمریکا آماده شوید.

  مرحله‌ی اول:

  حتما برندگان لاتاری گرین کارت باید در اسرع فرم DS-260 را تکمیل کنند و پیش خود نگه دارند. این فرم حاوی اطلاعات کاملی از شرایط فعلی افراد و سوابق تحصیلی و شغلی گذشته‌ی آنها است.

  عدم تکمیل آن به معنای تمایل نداشتن به ادامه مراحل و تعیین وقت سفارت و نداشتن رغبت برای دریافت گرین کارت خواهد بود.

  مرحله‌ی دوم:

  برندگان باید با توجه به درخواست سفارت و سایت لاتاری تمام مدارک خود را تهیه و ترجمه کرده و در زمان مصاحبه به سفارت ارائه دهند. تهیه این مدارک اهمیت بسیار بالایی دارد و هر گونه نقصی در پرونده منجر به تعویق افتادن پروسه در سفارت می شود و ممکن است به علت عدم وجود زمان کافی جهت تهیه مجدد آنها از دریافت ویزا عقب بمانید. پس زمان را از دست ندهید و بعد از اعلام نتایج و برد سریع برای تهیه مدارک خود اقدام کنید.

  مرحله‌ی سوم:

  می رسیم به واکسیناسیون و چکاپ کامل. واضح است که باید آزمایشات لازم و واکسن های ذکر شده کاملا انجام شود. قطعا هیچ کشوری فردی که دچار بیماری HIV هست را همراهی نخواهد کرد و باید قبل از گرفتن گرین کارت آمریکا از سلامتی شما مطمئن شوند. پس در مصاحبه با سفارت، نیاز به تایید مدارک پزشکی توسط پزشک معتمد سفارت یا Panel Physician دارد.

  مرحله‌ی چهارم:

  یکی از مهمترین مراحل گرفتن گرین کارت آمریکا، گواهی تمکن مالی است. اثبات تمکن مالی می تواند از طریق یکی از راه های؛ حساب بانکی، ارزش گذاری ملک، پیشنهاد شغلی و یا گرفتن اسپانسر است. هدف سفارت از این مرحله این است که شما توسط آن اثبات کنید؛ توانایی زندگی در آمریکا و برآورد هزینه ها را دارید.

  مرحله‌ی پنجم:

  حضور در سفارت یکی دیگر از مراحل اخذ گرین کارت است. پس از اینکه پرونده شما وارد مرحله عادی و نرمال اداری یا به اصطلاح Current شد، از محل و تاریخ دقیق مصاحبه در سفارت مطلع خواهید شد. به خاطر داشته باشید حضور به موقع در سفارت حائز اهمیت است و اگر خارج ساعت مقرر به مصاحبه بروید به هیچ عنوان پذیرش نخواهید شد. حتما یک ساعت قبل از ساعت تعیین شده در محل سفارت کشور مورد نظرتان حاضر شوید.

  مرحله‌ی ششم:

  در مرحله آخر نوبت به دریافت گرین کارت آمریکا می رسد. مدت اعتبار ویزای آمریکا  6 ماهه است و تا قبل از اتمام اعتبار ویزا باید وارد خاک آمریکا شوید. در غیر این صورت باطل شده و فرصت و شانس خود را از دست می دهید. هزینه صدور گرین کارت در حال حاضر ۲۲۰ دلار است؛ که می توانید قبل از سفر به آمریکا و یا بعد از ورود هزینه را به صورت آنلاین پرداخت کنید.

  هزینه های پس از برنده شدن در لاتاری

  هزینه های قبولی بعد از لاتاری متفاوت است و در این بخش ما می خواهیم تمامی اطلاعات در خصوص مخارج برندگان لاتاری را در اختیارتان قرار دهیم پس با ما همراه باشید:

  امکان تغییر این هزینه هاوجود دارد؛ پس بهتر است؛ مقدار این هزینه ها را بیشتر فرض کنید.

  در پایان این قسمت باید اضافه کرد که لاتاری یکی از ارزان ترین و سریع ترین راه های مهاجرت به آمریکا نه تنها برای ایرانیان بلکه برای تمام دنیا است. مدت زمان تخمین زده شده، از شروع ثبت تقاضا تا دریافت گرین کارت کمتر از دو سال است.

  آمادگی های پیش از گرفتن وقت سفارت برای لاتاری

  قبل از اینکه وقت سفارت بگیرید؛ حتما از داشتن تمامی مدارک مورد نیاز سفارت اطمینان حاصل کنید. چراکه گرفتن وقت سفارت به این راحتی ها نیست و برای شما زمانبر و هزینه بر خواهد یود. علاوه بر مدارک لازم است، جواب های محکم و صحیحی برای زندگی در آمریکا داشته باشید. شما در وهله اول باید افسر را راضی کنید؛ که قادر به پرداخت مخارج زندگی در آمریکا هستید. همچنین به عنوان یک فرد بی هدف و به اصطلاح سر بار به آمریکا نمی روید. به همین دلیل از تجربیات افرادی که موفق به دریافت گرین کارت شده‌اند استفاده کنید. اگر در این مرحله حرفه ای حاضر شوید و بتوانید افسر راضی کنید، خیلی سریع لاتاری گرین کارت شما آمده و آماده رفتن به آمریکا خواهید شد.

  تکلیف افرادی که در مصاحبه‌ی لاتاری پذیرفته نمی‌شوند؛ چیست؟

  اگر به اندازه کافی اطلاع نداشته باشید و نتوانید افسر سفارت را در خصوص گرفتن لاتاری گرین کارت راضی کنید؛ به احتمال خیلی زیاد از دادن گرین کارت خودداری کرده و شما را به کشورتان بازمیگردانند. افسران سفارت به دنبال کسانی هستند؛ که دلایل محکمی مانند راه اندازی کسب و کار، تحصیل، رونق بخشیدن به اقتصاد آمریکا و … برای رفتن به آمریکا دارند. این که خیلی شانسی در لاتاری برد کنید و بخواهید بدون هدف به آمریکا بروید، کافی نخواهد بود و افسر را بری صدور گرین کارت راضی نخواهد کرد. همچنین هزینه هایی هم که تا آن لحظه پرداخت کرده اید از بین خواهد رفت و قابل برگشت نیست.

  پس از همان روز اول ثبت نام در لاتاری لازم است بدانید؛ ارزان بودن لاتاری و برد دلیلی بر پذیرش شما برای ورود به آمریکا نیست. مراحل مهمتری نظیر، سفارت و افسران سفارت هست که آینده شما را رقم می زند.

  ضمانت GO2TR جهت ثبت نام صحیح در سایت‌لاتاری

  ثبت نام در لاتاری و پر کردن فرم لاتاری آمریکا، نیازمند دقت و وسواس خاصی است. اگر به زبان انگلیسی مسلط نیستید یا در پر کردن فرم شک دارید، به ما اعتماد کنید. مجموعه ما تضمین می دهد درست ترین و بدون اشکال ترین فرم لاتاری را برای شما و فرزندانتان را پر کرده و نیازی به نگرانی نخواهد بود.

  لازم به تذکر است که افراد سودجو زیادی درزمینۀ لاتاری در حال فعالیت هستند و با گرفتن پول‌های هنگفت، ثبت‌نام در لاتاری ۲۰۲۲ را انجام می‌دهند. خواهشمندیم؛ هرگز پول و آینده خود را به دست آنها نسپارید. مؤسسات معتبری هستند؛ که با هزینه‌های بسیارکم به بررسی مدارک شما پرداخته و ثبت نام را با دقت کافی انجام می‌دهند. همچنین نتیجه قرعه‌کشی را خودشان توسط ایمیل یا پیامک برایتان ارسال خواهند کرد.

  احتمال گرفتن ویزا برای برنده‌لاتاری

  احتمال گرفتن ویزا برای برندگان لاتاری به مراحلی که بعد از قرعه کشی در نظر گرفته شده، بستگی دارد. هر چه این مراحل با دقت و وسواس بیشتری طی شود و در زمان مشخص صورت گیرد امکان دریافت ویزا بیشتر خواهد بود. برخی افراد برای پیشبرد سریع مراحل ویزا، وکیل مهاجرتی می گیرند که شاید برای پرداخت هزینه های وکیل مشکلی ندارند. اما اگر می خواهید به تنهایی این مسیر را طی کنید. حتما باید در زمان مشخصی که سفارت برای شما تعیین کرده تمامی مدارک را تحویل دهید. فقط به یاد داشته باشید، گول هر وکیل یا افراد سودجو را نخورید. زیرا برندگان زیادی در مسیر گرفتن کارت سبز به وکیل های دروغین اعتماد کردند و پول های هنگفتی را از دست داده اند.

  برخی افراد به دلیل اهمال کاری که دارند، کارها را به زمان آخر موکول کرده و همین موضوع باعث شده روند دریافت ویزا کند پیش رود یا این فرصت طلایی که در زندگی هر کسی رخ نمی دهد را از دست بدهند. به همین جهت زمان را جدی بشمارید و در اولین فرصت بعد از بردتان در لاتاری، به تهیه مدارک و انجام دیگر مراحل بپزدازید.

  آیا امکان ابطال نتایج‌لاتاری وجود دارد؟

  معقوله ی ابطال اصولا در لاتاری به ندرت پیش می آید و برای آن تدابیری اندیشیده اند. اما طی این سال ها، یک بار در سال ۲۰۱۲ وزارت خارجه آمریکا مجبور شد به دلیل اشتباه پیش آمده در برنامه کامپیوتری، کسانی که جزء برندگان لاتاری گرین کارت بودند را به طور رسمی باطل اعلام کند. ظاهرا بیش از ۲۰ هزار نفری که قبلا نامشان به عنوان برنده لاتاری اعلام شده بود، به طور اشتباه تنها از میان کسانی انتخاب شده‌ بود که در دو روز اول مهلت سی روزه لاتاری، ثبت نام کرده بودند.

  وزارت خارجه آمریکا ضمن عذرخواهی از برندگان که در پذیرفتن آنها معذور بودند و تعداد زیادی ایرانی هم در بین آنها قرار داشت؛ اعلام کرد که فرصت دیگری در جولای همان سال به این افراد داده خواهد شد و نیازی به نگرانی نخواهد بود. اما با این حال تعداد زیادی صرف نظر کردند و امید خود را از دست دادند. از سال ۲۰۱۲ تاکنون لاتاری با دقت بیشتری انجام می شود؛ به طوری که اشتباه در آن به صفر رسیده است. وزارت خارجه آمریکا بر اساس Diversity Visa Program، هر ساله ۵۰ هزار نفر از کسانی که برای این برنامه ثبت نام می‌کنند را به صورت تصادفی از طریق کامپیوتر انتخاب می‌کند و برایشان ویزای اقامت دائم آمریکا را صادر می‌ نماید.

  قرعه کشی‌لاتاری چگونه برگزار می‌شود؟

  وزارت خارجه آمریکا برای برندگان لاتاری یک دستگاه کامپیوتر تهیه کرده تا به طور تصادفی نام‌ها را از بین ۵۵ هزار نفر انتخاب کند. تمام قصدشان از انتخاب تصادفی این است که تقلبی صورت نگیرد و متقاضیان طبق شانس گزینش شوند.

  اگر در منطقه غیرمجاز هستید و ثبت نام کرده اید، به هیچ عنوان در قرعه کشی قبول نشده و به طور اتوماتیک نامتان از لیست حذف خواهد شد. همچنین کسانی که اصول صحیح ثبت نام را رعایت نکرده باشند نیز حذف خواهند شد. متقاضیانی که واجد شرایط بوده و تمام الزامات مهاجرت به ایالات متحده را بر طبق قانون لاتاری رعایت کرده‌اند در قرعه کشی لاتاری شرکت خواهند کرد. جالب است بدانید؛ که توزیع جغرافیایی خاصی در این قرعه‌ کشی لحاظ می‌شود. به عنوان نمونه؛سهمیه برندگان در مناطق آفریقا، آسیا، اروپا، آمریکای شمالی، اقیانوسیه، آمریکای مرکزی و جنوبی و حوزه کارائیب تقسیم شده و سهم هر منطقه بر حسب تعداد مهاجرانی که در ۵ سال گذشته از آن منطقه به آمریکا رفته‌اند مشخص می‌شود.

  طبق قانون لاتاری هیچ کشوری مجاز نیست بیش از ۷ درصد از برنده‌ ها را به خود اختصاص دهد و برای این هفت درصد برنامه ریزی های لازم نیز از قبل انجام شده است.

  شرایط ریاست جمهوری برای ثبت نام لاتاری  

  بر اساس آخرین گزارشات و ابلاغ ریاست جمهوری، فقط ایرانیانی می‌توانند؛ ویزای مهاجرتی یا غیر مهاجرتی از آمریکا دریافت می‌کنند؛ که بتوانند معافیت از حکم بند ۹۶۴۵ را به خود اختصاص دهند.

  این معافیت از طرف ثبت‌نام کننده درخواست می‌شود و صادرکننده معافیت، افسر کنسولی سفارت آمریکا است. به‌طورکلی مطابق آخرین ابلاغ ریاست جمهوری مثال‌هایی واضح از شرایط معافیت گفته‌شده اما به شما توصیه می‌کنیم. برای ثبت‌نام در لاتاری این ابلاغ‌ها را نادیده بگیرید و خیلی خود را درگیر آن‌ها نکنید. این‌گونه ابلاغ‌ها در زمانی‌های محدودی صادر می‌شوند و ممکن است در مدت اعلام نتایج یا در زمان مصاحبه سفارت ابلاغ جدیدتری صادر شود. بنابراین هرگز بر اساس ابلاغ‌های ریاست جمهوری که تاریخ انقضا دارند برنامه‌ریزی نکنید؛ و وقت خود را تلف نکنید. همچنین خود را مشغول قوانین عجیب‌وغریب‌لاتاری نکنید. آنچه که مهم است؛ رعایت قوانینی مانند شیوه‌ی صحیح ثبت‌نام است؛ که به شرح کامل انها پرداختیم.

  لاتاری کم هزینه ترین روش دریافت گرین کارت آمریکا است. در صورت برنده شدن هزینه ای کمتر از ۷۰۰ دلار برای هر نفر در پی خواهد داشت. همچنین شخص برنده و اعضای خانواده‌ی وی از ابتدای ورود به آمریکا، مقیم قانونی ایالات متحده محسوب خواهند شد.

  سوالات پرتکرار لاتاری

  آخرین اخبار لاتاری

  طبق آخرین اطلاعات، وب‌سایت رسمی وزارت خارجه آمریکا «United States Department of State» اعلام کرده است که به‌دلیل بحران‌های به وجود آمده در سرتاسر جهان تاریخ اعلام تنایج لاتاری، از ۵ می «May» به ۶ جون «June» ۲۰۲۰ یعنی ۱۷ خرداد ۹۹ تغییر یافته است.

  منبع مطلب : go2tr.com

  مدیر محترم سایت go2tr.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید