توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  بانک ها از اول آذر تعطیل است

  1 بازدید

  بانک ها از اول آذر تعطیل است را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  وضعیت بانک‌ها از اول آذر ماه / بلاتکلیفی بانک‌ها در میان دستور تعطیلی‌ها

  وضعیت بانک‌ها از اول آذر ماه / بلاتکلیفی بانک‌ها در میان دستور تعطیلی‌ها

  به گزارش تجارت‌نیوز، طرح محدودیت‌های جدید کرونایی که از اول آذرماه اجرا خواهد شد، هوشمند بوده و تعطیلی‌های آن بر مبنای شیوع بیماری از حالتی به حالت دیگر تغییر خواهد کرد.

  بر اساس مصوبه ستاد مبارزه با کرونا در این باره، فعالیت کارکنان اداری در شهر‌هایی با سطح قرمز فقط با یک سوم کارکنان و شهر‌هایی با سطح نارنجی و زرد به ترتیب با نصف کارکنان و دو سوم کارکنان صورت خواهد گرفت. اما در میان دستورات به طور جداگانه اسمی از شبکه بانکی نیامده و دستور خاصی درباره شکل و ساعت کار شعب بانکی به آنان ابلاغ نشده است.

  محمدرضا جمشیدی، دبیر کانون بانک‌های خصوصی، در همینن باره به تجارت‌نیوز می‌گوید: ما منتظر هستیم که ستاد مبارزه با کرونا درباره بانک‌ها یک دستور رسمی و جداگانه ابلاغ کند. این که چیزی نه شفاها و نه در سایت اعلام نکرده ما را بلاتکلیف گذاشته است.

  او معتقد است که بانک‌ها را نباید زیر مجموعه ادارات محسوب کنند زیرا برخی شعب بانکی در شهرستان‌ها با پنج، شش نفر اداره می‌شود و حتی در روزهای عادی این شعب بسیار شلوغ هستند و تعداد مراجعه‌کنندگانشان بسیار بیشتر از پرسنل آنان‌ است.

  جمشیدی می‌گوید: در مصوبه ستاد کرونا گفته شده که ادارات با یک سوم نیرو کار کنند اما توجه نشده که بانک‌ها وضعیت متفاوتی دارند. هر کدام از پرسنل بانک مسئول یک خدمت هستند و نمی‌توانند کار دیگری را انجام بدهد چون هرکدام با کد مخصوصی وارد می‌شوند که مخصوص وظیفه همان شخص است. علاوه بر این امور بانکی به دو امضا نیاز دارد و همه پرسنل صاحب امضا نیستند.

  او ادامه می‌دهد: می‌خواهند پرسنل دورکاری کنند؟! این حرف برای کارمندان بانک بی‌معناست. مگر می‌شود مشتریان بانکی برای کارشان به خانه پرسنل مراجعه کنند تا کارشان انجام شود؟!  ضمنا این را هم باید در نظر داشت که با دورکاری و تعطیلی گسترده مردم برای انجام کارهای عقب‌مانده بانکی‌شان بیشتر به شعب مراجعه می‌کنند گواه آن هم تعطیلی همیشگی بانک‌ها در روزهای پنج‌شنبه است. در این حالت کار با پرسنل کمتر ممکن نیست.

  دبیر کانون بانک‌های خصوصی تاکید می‌کند: ما نمی‌توانیم از دستور ستاد مبارزه با کرونا سرپیچی کنیم پس درخواست کردیم که درباره بانک‌ها با درنظر گرفتن این موارد دستوری جداگانه ابلاغ کنند. هر چند هنوز هیچ اظهار مخالفت یا موافقتی با این درخواست از سوی ستاد دریافت نکردیم.

  آن طور که جمشیدی می‌گوید نه تنها به این درخواست توجه نشده بلکه سخت‌گیری به شبکه بانکی از همین امروز آغاز شده است.

  او توضیح می‌دهد‌: من امروز از شهر ری گزارش‌هایی دریافت کردم مبنی بر این که مسئولان ستاد از شعب بانکی این منطقه که باز هستند کدصنفی درخواست می‌کنند در صورتی که بانک جزء اصناف نیست. ستاد کرونا باید این کد را از اصناف بخواهد ته بانک‌ها، اما بانک‌ها را تهدید کرده‌اند که اگر باز باشید و این کد را نداشته باشید، شعبه پلمپ می‌شود.

  منبع مطلب : tejaratnews.com

  مدیر محترم سایت tejaratnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تعطیلی تهران از اول آذر شامل چه مشاغلی نمی‌شود؟

  تعطیلی تهران از اول آذر شامل چه مشاغلی نمی‌شود؟

  به گزارش تجارت‌نیوز، شنبه اخیر حسن روحانی، رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به لزوم اعمال محدودیت‌های بیشتر برای مقابله با شیوع این ویروس اظهار کرد: از شنبه هفته آینده یعنی اول آذر طرحی اجرا می‌شود که مربوط به کل کشور است و البته در هر شهر بنا بر اقتضائات آن شهر اجرا می‌شود و کلیت آن تا پایان کرونا ادامه خواهد داشت.

  پس از اعلام محدودیت‌های جدید برخی نگرانی‌ها درباره فعالیت مشاغل مرتبط با بخش غذایی کشور به وجود آمده که به نظر می‌رسد بر روند قیمت‌ها نیز تاثیر گذاشته است.

  محمدعلی کمالی‌سروستانی، مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی به تجارت‌نیوز گفته است: خبر اعمال محدودیت‌های بیشتر به دلیل شیوع کرونا، باعث شده خرید مردم افزایش یابد و قیمت مرغ در بازار دوباره گران شود. قیمت مرغ با هزار تومان افزایش از محل درب مرغداری به کیلویی ۲۴ هزار تومان رسید.

  اما این نگرانی‌ها چقدر ممکن است جدی باشد؟

  در تمام محدودیت‌هایی که تاکنون در دوره شیوع کرونا اعمال شده سه دسته مشاغل استثنا بوده‌اند، مشاغل بخش درمان مثل بیمارستان‌ها، بخش امداد مثل آتش‌نشانی و بخش غذایی مانند سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌ها. طبق آخرین پیگیری‌ها احتمالا در محدودیت‌های جدید آذر ماه نیز این مشاغل استثنا باشند.

  آخرین اخبار درباره کرونا را در صفحه اختصاصی کرونا تجارت‌نیوز دنبال کنید.

  منبع مطلب : tejaratnews.com

  مدیر محترم سایت tejaratnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  دولت زیر بار تعطیلی بانک‌ها نرفت

  دولت زیر بار تعطیلی بانک‌ها نرفت

  به گزارش بانک اول به نقل از بانک مردم با توجه به اینکه کارمندان بانکی زیادی به علت ابتلا به کرونا درگذشتند و دولت نیز اعلام کرد فقط مشاغل ضروری باید بر سر کار حاضر شوند، اعضای نظام بانکی تصور می‌کرد که بانک‌ها نیز مانند بسیاری از مشاغل دو هفته تعطیل خواهند شد اما دولت زیر بار تعطیلی بانک‌ها و ادارات نرفت و کارمندان از اول آذر باید بر سر کار حاضر شوند. حتی رئیس سازمان بورس گفت اگر بانک‌ها تعطیل باشند بورس تهران هم تعطیل خواهند شد اما تصمیمات اخیر نشان داد نه بانک‌ها تعطیل می‌شوند نه بازار سرمایه.

  علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا در پایان نشست مشترک ویدئو کنفرانس قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا که ساعتی برگزار شد اعلام کرد کرونا برای کارمندان بانک‌ها خطرناک است اما باید بر سر کار حاضر شوند. وی گفت: تعداد مبتلایان کارمندان بانکها زیاد است و طبق این دستورالعمل باید حداقل تعداد حضور یابند. تجمع در بانک ها خیلی خطرناک است و از بانک ها هم خواسته ایم  تسهیلاتی فراهم کنند که مردم راحت تر اقدامات بانکی خود را انجام دهند.

  رئیسی همچنین درباره جزئیات تصمیمات کرونایی دولت گفت: تعطیلی ۱۵۰ شهر و کلانشهر از روز شنبه به مدت ۲ هفته/ اعمال منع تردد از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح در شهرهای قرمزسخنگوی ستاد مقابله با کرونا از تعطیلی ۱۵۰ شهر و کلانشهر از روز شنبه اول آذر به مدت ۲ هفته خبرداد و گفت: منع تردد از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح در شهرهای قرمز اعمال می‌شود.

   علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا در پایان نشست مشترک ویدئو کنفرانس قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا با فرمانداران، بخشداران و روسای شبکه های بهداشت و درمان شهرستان های سراسر کشور، در محل وزارت کشور گفت: آخرین آماری که در ارتباط با شهرهای قرمز داریم تعداد ۱۲۴ شهر در کشور، وضعیت قرمز، حدودا ۱۵۰شهر نارنجی و ۹۸ شهر هم وضعیت زرد دارند. این طرح قطعاً از روز شنبه اجرا خواهد شد و قریب به ۲۵ مرکز استان نیز در سطح هشدار سه یعنی قرمز قرار گرفته‌اند.

  وی ادامه داد: در شهرهای قرمز موضوع دیگر منع تردد درون شهری از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح است که علاوه بر منع تردد بین شهری است که در شهرهای قرمز و نارنجی اعمال می‌شود.

  وی ادامه داد: همه کلانشهرها جزء این ۲۵ شهر هستند و همه مشاغل بجز مشاغل سطح یک که تامین کننده مایحتاج مردم است مانند سوپرمارکت‌ها، امداد و نجات و بخش‌های درمانی، بیمارستان‌ها، مراکز درمانی مانند مطب‌ها و امثالهم. در حوزه اداری هم حداکثر یک سوم کارکنان حق حضور دارند.

  سخنگوی ستاد مقابله با کرونا درباره ممنوعیت تردد در مناطقی که در سطح هشدار سه و دو یعنی سطح قرمز و نارنجی هستند، گفت: تردد‌هایی که ایجاد می‌شود در سطح هشدار قرمز و نارنجی است و پلاک های بومی حق حضور در دیگر شهرها را ندارند و اگر وارد شهر دیگری شوند با جریمه سنگینی روبرو خواهند شد.اکثر جرائم توسط دوربین‌ها اعمال می شود.

  رییسی تصریح کرد: همه مدارس و دانشگاه‌ها غیر حضوری است. مراکز مذهبی و فرهنگی هم به مدت دو هفته تعطیل می‌شوند و در این مناطق بحث برگزاری نماز جماعات و جمعه هم تعطیل خواهد شد.

  سخنگوی ستاد مقابله با کرونا درباره برگزاری جلسات در مناطق هشدار سه و دو گفت: در مناطق قرمز جلسات اداری که می‌خواهد برگزار شود حداکثر ۱۵ نفر است و معنی آن این است که جلسه هیات دولت هم اگر قرار است برگزار شود بیش از ۱۵ نفر نباید برگزار شود و بقیه به صورت وبیناری حضور داشته باشند و حتی جلسات مجلس هم قطعا نمی‌تواند در تهران با بیش از ۱۵ نفر تشکیل شود.

  وی افزود: این به معنای تعطیلی نیست بلکه به صورت ویدئو کنفرانس با هم ارتباط داشته باشند. در شهر های نارنجی یا سطح هشدار دو، حداکثر افراد میتـ‌وانند ۲۰ نفر و در شهرهای زرد ۳۰ نفر در جلسات فیزیکی حضور یابند. جرائمی هم برای ضمانت اجرایی این تصمیات در نظر گرفته شده است.

  رئیسی تاکید کرد: این محدودیت ها به هیچ وجه راه حل اصلی نیست و تنها راهی که میتواند ما را نجات دهد این است که همه پروتکل‌ها را رعایت کنند.

  وی تصریح کرد: تعداد مبتلایان کارمندان بانکها زیاد است و طبق این دستورالعمل باید حداقل تعداد حضور یابند. تجمع در بانک ها خیلی خطرناک است و از بانک ها هم خواسته ایم  تسهیلاتی فراهم کنند که مردم راحت تر اقدامات بانکی خود را انجام دهند.

  منبع مطلب : www.bankavl.com

  مدیر محترم سایت www.bankavl.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید