توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  بازی امروز استقلال ساعت چنده

  1 بازدید

  بازی امروز استقلال ساعت چنده را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  استقلال | فوتبالی

  استقلال | فوتبالی

  سال تأسیس: 1324

  لقب(ها): پسران آبی

  افتخارات تیمی: قهرمانی در لیگ سراسری 8 بار

  قهرمانی در جام حذفی 7 بار

  قهرمانی در جام باشگاههای آسیا 2 بار، قهرمانی در جام باشگاههای تهران 14 بار.

  قهرمانی در جام باشگاههای تهران در سال ۷۰

  اسطوره های تیم: علی دانایی فرد، منصورپورحیدری،ناصرحجازی، علی جباری، حسن روشن، غلامحسین و پرویز مظلومی، اصغر حاجیلو، شاهرخ و شاهین بیانی، امیرقلعه نویی، جوادزرینچه، صادق ورمزیار، مهدی پاشازاده، علیرضامنصوریان، فرهادمجیدی، مجتبی جباری و ....

  استادیوم: ورزشگاه آزادی تهران( گنجایش هفتادوهشت هزار نفر) 

  در 17 شهریور 1324 و درست سه روز بعد از پایان جنگ جهانی دوم، کلوپی در میدان فردوسی تهران با نام دوچرخه سواران تأسیس شد که مرکز تجمع ورزشکاران به خصوص دوچرخه سواران بود.

  اعضای هیئت مدیره وقت( خسروانی، عمواوغلی، جانانپور، حسینی، خاکزار و...)  این باشگاه کم کم فعالیت در سایر رشته ها را نیز آغاز کردند و اولین تیم فوتبال این باشگاه را تأسیس کردند. آنها رنگ آبی آسمانی را به عنوان رنگ پیراهن خود برگزیدند و در تمام طول تاریخ رنگ آبی از کمرنگ تا پررنگ، رنگ پیراهن اصلی این باشگاه شد.

  در نیمه دوم دهه بیست شمسی تیم فوتبال دوچرخه سواران موجودیت خود را رسما اعلام کرد تا در فوتبال تهران فعالیتش را زیر نظر علی دانایی فر– مربی، بازیکن تیم تور – آغاز کرد. 

  رقیبان اصلی این باشگاه در فوتبال تهران، دارایی، سرباز و شاهین بودند که پیش از تأسیس دوچرخه سواران فوتبال باشگاهی در انحصار آنها بود.

  آنها به معنای واقعی باشگاه بودند و در چندین رشته ورزشی فعالیت می کردند. اما اولین حضور رسمی آنها در سال 1325 و با کسب دو عنوان نایب قهرمانی در جام باشگاههای تهران و جام حذفی تهران همراه بود.

  در سال 1328 پرویز خسروانی امتیاز باشگاه دوچرخه سواران را به نام خود به ثبت رساند و به دلیل اینکه باشگاه در 18 رشته ورزشی فعالیت داشت و عموم مردم تصور می کردند فقط باشگاه دوچرخه سواران در رشته دوچرخه سواری فعالیت دارد، نام این باشگاه با نظر هیئت مدیره به تاج تغییر یافت.

  با توجه به اختلافات درونی باشگاه در دهه 30، این باشگاه چندین فصل در مسابقات باشگاه های تهران شرکت نکرد. در نیمه دوم این دهه و بازگشت علی دانایی فر، تاج در سال 1335 و 1337 توانست هر دو جام باشگاه ها و جام حذفی را به دست آورد. دانایی‌فر این بار به مدت سیزده سال بی‌وقفه مربی‌گری تاج را بر عهده داشت تا صاحب رکورد طولانی‌ترین دوران مربی‌گری در پیشینه این تیم شود. 

  تیم فوتبال استقلال (تاج) قبل از انقلاب

   با آمدن زدراکو رایکوف یوگوسلاو و پایان بیش از دو دهه حضور دانایی فر، فصل تازه ای در باشگاه تاج رقم خورد. رایکوف پس از ناکامی با تیم ملی جوانان در بانکوک، توسط تیمسار خسروانی روانه تاج شد و جوانگرایی را در دستور کار خود قرار داد تا در بهار 1349، آبی ها با یک تیم جوان قدم به مسابقات باشگاهی قهرمانی آسیا بگذارند. تیم تاج که در ورزشگاه امجدیه میزبان این مسابقات بود موفق شد در بازی فینال در حالی که با یک گل از هاپوئل اسرائیل عقب بود، با گلهای غلام وفاخواه و مسعود معینی - تاج در آن سال به عنوان یار کمکی فریدون معینی از پیکان، مسعود معینی از بانک ملی و محمود خوردبین از پرسپولیس را در ترکیب خود میدید - پیروز بازی شد و در نهایت بدون شکست، نخستین باشگاه ایرانی باشد که قهرمانی آسیا را تجربه کرده است.

   پس از انقلاب و با همت بازیکنانی از جمله منصور پور حیدری، عباس کردنوری، حسن روشن، ناصر حجازی، عنایت الله آتشی از تیم بسکتبال تاج و... از انحلال تاج جلوگیری و در تاریخ بیستم فروردین 1358 نام استقلال برای این باشگاه برگزیده شد.

  استقلال در سال 1364

   در روزهای عدم برگزاری لیگ سراسری، در نیمه نخست دهه شصت، استقلال دو بار در سال‌های 1362 و 1364 جام باشگاه‌های تهران را فتح کرد که قهرمانی این تیم در فصل 62 نخستین قهرمانی‌اش با نام نوین استقلال بود. پس از قهرمانی در چهارمین دوره لیگ قدس -نخستین مسابقات سراسری باشگاهی در ایران پس از انقلاب- و شکست پرسپولیس در فینال، در 1369 به عنوان نماینده ایران راهی جام باشگاه‌های آسیا 91_1990 شدند و در حالی که این مسابقات به دلیل جنگ خلیج فارس به تعویق افتاده بود،سرانجام در تابستان 1370 مرحله نهایی‌اش به میزبانی بنگلادش برگزار شد و استقلال در دیدار فینال با پیروزی برابر انینگ چین  با گل های رضا حسن زاده و صمد مرفاوی موفق شد برای دومین بار قهرمان جام باشگاه‌های آسیا شود. در آن دوره از مسابقات که استقلال با هدایتمنصور پورحیدری عنوان قهرمانی را تصاحب کرد، مرفاوی با شش گل زده آقای گل مسابقات شد. نامجو مطلق تکنیکی‌ترین بازیکن جام لقب گرفت، عباس سرخاب به عنوان مرد سال آسیا شناخته شد و عابدزاده جایزه بهترین دروازه‌بان جام را کسب کرد.

  سال بعد استقلالیک بار دیگر حضور در فینال جام باشگاه‌های آسیا را تجربه کرد که در گام آخر در ضربات پنالتی مغلوب تیم الهلال عربستان سعودی شد و از دست‌یابی به سومین قهرمانی قاره‌ای بازماند. این تیم پس از قهرمانی آسیا روند رو به سقوط را آغاز کرد و با قانون فدراسیون فوتبال در دوران ناصر نوآموز، به دسته سوم سقوط کرد. فدراسیون فوتبال در سال 71 تصمیم گرفت برای رونق فوتبال در کشور به استانها سهمیه بدهد. سهمیه تهران چهار تیم بود که دو تیم پاس و پرسپولیس به عنوان قهرمان و نایب قهرمان لیگ، دو سهمیه اول تهران را تشکیل می دادند. برای انتخاب دو تیم دیگر یک دوره مسابقات هشت جانبه برگزار شد که در پایان این دوره از بازیها که در زمستان 71 انجام شد؛ دو تیم سایپا و کشاورز به همراه پرسپولیس و پاس که حضورشان از قبل قطعی شده بود جواز حضور در لیگ سال 72 را گرفتند و استقلال که در جمع هشت تیم با پنج تساوی و دو باخت در مکان هفتم قرار گرفته بود مجبور بود بین حضور در جام باشگاههای تهران و لیگ دسته سوم یکی را انتخاب کند که اولیایی مدیرعامل وقت استقلال حضور در دسته سوم را انتخاب کرد.در بهار 73 مسابقاتی هفت جانبه تحت عنوان جام برتر باشگاههای تهران برگزار شد که در پایان این بازیها استقلال با کسب عنوان قهرمانی مجددا راهی دسته اول شد. در نیمه دوم این دهه نیز استقلال یک بار دیگر و این بار در مقابل تیم ژاپنی جوبیلو ایواتا در بازی فینال مغلوب شد و برای دومین بار به مقام نایب قهرمانی جام باشگاه‌های آسیا رسید.

  استقلال در سال 1370

   در دهه هشتاد و آغاز لیگ برتر، منصور پور حیدری که با استقلال قهرمان آخرین دوره جام آزادگان شده بود، پس از دو ناکامی پیاپی در آسیا و لیگ، در اواخر فصل جایش را به امیر قلعه نوییداد و قلعه نویی پس از قهرمانی در جام حذفی، از استقلال جدا شد. پس از عدم نتیجه مطلوب توسط کخ، زرینچه و پورحیدری، با پایان فصل 82_1381 امیر قلعه‌نویی این بار به طور ثابت و برای سه سال مربی استقلال شد و در فصل 85_1384، آبی پوشان را به اولین قهرمانی خود در لیگ برتر رساند. موفقیت استقلال با قلعه نویی گره خورده بود. از 26 تیر 1385 که قلعه نویی از این تیم جدا شد تا 28 اردیبهشت 1387 که دوباره به این تیم بازگشت، استقلال خالی از افتخار بود. ژنرال در بازگشت دوباره به استقلال، قهرمانی جام حذفی 87_1386 و لیگ برتر 88_1387 را برای آبی پوشان پایتخت به ارمغان آورد. پس از یک فصل حضور مرفاوی، مظلومی موفق شد در اولین حضور خود با این تیم عنوان نایب قهرمانی دهمین دوره لیگ برتر ایران را با یک امتیاز کمتر نسبت به سپاهانِ قلعه نویی کسب کند. مظلومی با کسب چهار پیروزی در شهرآورد تهران محبوبیت خاصی نزد هوادارن استقلال به دست آورد. روند پیروزی‌های او در مقابل پرسپولیس سرانجام با شکست 2_3 در مقابل تیم پرسپولیس در بهمن 1390 متوقف شد. قلعه نویی پس از دو قهرمانی در سپاهان و یک نایب قهرمانی در تراکتور، راهی استقلال شد و باز هم توانست با این تیم قهرمانی لیگ دوازدهم را کسب کند. ماجرا در سال های بعد به خوبی فصل اول پیش نرفت و یک مقام پنجم و یک مقام ششم ماحصل حضور سه ساله قلعه نویی در استقلال بود. بدین ترتیب پرافتخار ترین سرمربی لیگ برتر پس از دو فصل کابوس وار از استقلال جدا شد و تا به امروز تنها مربی است که به استقلال لیگ را هبه کرده است.

  پس از ناکامی متوالی مربیان ایرانی در هدایت این تیم به عنوان قهرمانی لیگ برتر ایران، در میانه دهه نود سرانجام مدیران باشگاه استقلال سیاست استخدام بازیکنان سابق باشگاه به عنوان مربی را کنار گذاشتند و بعد از پانزده سال یک مربی خارجی، وینفرد شفر آلمانی را به عنوان مربی این تیم برگزیدند و وی موفق شد تا در نخستین فصل حضورش در استقلال عنوان قهرمانی در جام حذفی را برای این تیم به ارمغان آورد. دوران حضور شفر در استقلال کوتاه بود و به دنبال نتایج ضعیف با استقلال در دومین فصل حضورش از سمت خود برکنار شد تا آندره‌آ استراماچونی ایتالیایی جانشین وی شود و به این ترتیب برای نخستین بار یک مربی که سابقه مربی‌گری در سری آ را دارد در استقلال مشغول به کار شود.

  قهرمانی استقلال در جام حذفی با هدایت وینفرد شفر

  استقلال با کسب 36 عنوان قهرمانی رسمی در جام‌های استانی، کشوری و قاره‌ای یکی از پرافتخارترین تیم های ایران است.

  منبع مطلب : footballi.net

  مدیر محترم سایت footballi.net لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  فوتبال برتر

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  سایپا - پرسپولیس
  جمعه 16 آبان - ساعت 16:30

  استقلال - مس رفسنجان
  شنبه 17 آبان - ساعت 16:30

  منبع مطلب : tv3.ir

  مدیر محترم سایت tv3.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید