توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  بازیگران سریال عملیات ویژه نجات

  1 بازدید

  بازیگران سریال عملیات ویژه نجات را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  نجات: عملیات ویژه

  Magiran | روزنامه جام جم (1389/12/04): عملیات ویژه نجات از استرالیا تا ایران

  افراد این گروه را زنان و مردانی تشکیل می دهند که هریک داستان ها و ویژگی های مختلف شخصی و خانوادگی خود را دارند. در سایت اینترنتی این محصول تلویزیونی، دین گالاگر و چیس به عنوان کاراکترهای محوری قصه معرفی شده اند که باهم برادر هستند. آنها در طول قسمت های مختلف مجموعه با یکدیگر بحث و جدل دارند و کمتر اتفاق می افتد که بر روی موضوعی باهم توافق داشته باشند. این در حالی است که در هنگام وقوع خطر یا هجوم عوامل بیگانه و غیرخودی، بشدت حامی یکدیگر هستند و برایشان اهمیتی ندارد چه بهایی باید برای آن بپردازند. این دو از اعضای گروه عملیات ویژه نجات هستند که همراه با دیگر همکارانشان قصد کمک به مردم آسیب دیده شهر را دارند.

  خالقان «عملیات ویژه نجات» جولی مک گاران و سارا اسمیت هستند. حضور 2 هنرمند خانم به عنوان خالق اصلی قصه مجموعه با استقبال منتقدان استرالیایی روبه رو شد. لس هیل و اندرو لیس نقش برادران گالاگر را در این مجموعه بازی می کنند و اپیزود های مختلف 2 فصل آن را 6 فیلمساز کارگردانی کرده اند. یان باری با ساخت 6 قسمت مجموعه، کارگردان اصلی آن است. 3 فیلمنامه نویس در کار نگارش فیلمنامه 26 اپیزود مجموعه با اسمیت و مک گاران همکاری کرده اند.

  منتقدان استرالیایی عملیات ویژه نجات را یک درام سطح بالاو یک نمایش تلویزیونی بزرگ ارزیابی کرده اند که با قصه های جذاب و سرگرم کننده خود، می تواند بینندگانش را به راحتی به دنبال ماجراجویی های خویش بکشاند.

  آنها می گویند قصه مجموعه ضرورتی نداشته که به واقعیت های موجود در سطح جامعه وفادار بماند و یک کار صد درصد رئالیستی ارائه کند. کل صحنه های مجموعه در شهر سیدنی و اطراف آن فیلمبرداری شده است. منتقدان خارجی هم عقیده دارند این مجموعه یک درام اکشن پرانرژی است که سعی دارد قصه تازه ای را در ارتباط با یک گروه عملیات ویژه نجات تعریف کند.

  آخرین اپیزود فصل اول «عملیات ویژه نجات» در شرایطی پخش شد که تعداد بینندگان آن بسیار زیاد بود و روزنامه ها نوشتند که این قسمت توانسته رکورد تماشاچی یک برنامه تلویزیونی را در کشور استرالیا بشکند. با توجه به میزان موفقیت مجموعه (بویژه قسمت آخر آن) این سوال مطرح شد که آیا دنباله آن هم تولید و پخش خواهد شد؟ علت تردید منتقدان و رسانه های گروهی نسبت به عدم تولید فصل دوم مجموعه، به خاطر هزینه های بالای تولید فصل اول آن بود. با آن که تهیه کنندگان مجموعه هیچ وقت رقم دقیق هزینه های تولید آن را اعلام نکردند، اما ادعای رسانه های گروهی در ارتباط با گران قیمت بودن آن را تایید کردند. این در حالی است که بسیاری از منتقدان نسبت به بالابودن هزینه های تولید آن ابراز شک و تردید کرده و این سوال را مطرح می کنند که این هزینه های ادعایی کلان، صرف چه چیز مجموعه شده است؟

  سارا اسمیت یکی از دو خالق اصلی این درام پلیسی و پزشکی درباره شخصیت های این مجموعه می گوید: شغلی که شخصیت های اصلی قصه دارند ضمن آن که آنها را در کنار هم قرار می دهد، باعث رویارویی آنها با شرایط سخت و غیرممکن می شود که جذابیت ماجراها را خلق می کند. این شرایط سخت و غیرممکن، آنها را در یک قدمی مرگ قرار می دهد و در هر لحظه جانشان را به خطر می اندازد، اما شخصیت های ماجرا این جور زندگی و خطر کردن را دوست دارند و عاشق حرفه خطرناک خود هستند. در کنار ماجراجویی های شخصیت های اصلی، قصه مجموعه نگاهی هم به زندگی خانوادگی آنها دارد و همزمان با ماموریت های خطرناک این آدم ها، روابط خانوادگی و مشکلات شخصی شان هم مطرح شده و مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. این مساله هم جذابیت خاصی به قصه می دهد و هم مانع از یکنواختی آن می شود، نمی خواستیم اپیزودهای مجموعه فقط اختصاص به قهرمان بازی های شخصیت های اصلی اش داشته باشد. زمانی که من و جولی مک گاران طرح مجموعه را به تلویزیون ارائه دادیم و گفتیم یک درام اکشن نوشته ایم، آنها تعجب کردند. یکی از مسوولان شبکه نهم تلویزیون استرالیا گفت مگر 2 خانم هم می توانند یک فیلمنامه اکشن با مایه های پلیسی بنویسند؟ اما بعد از آن که فیلمنامه خوانده و تمام نظرها عوض شد دیگر کسی نمی گفت خانم ها توانایی کار نگارش یک فیلمنامه پرتنش حادثه ای را ندارند.»

  «عملیات ویژه نجات» تا به امروز آخرین کار تلویزیونی سارا اسمیت است. او فعالیت فیلمنامه نویسی و تهیه کنندگی را از سال 2003 شروع کرده و تا به حال خالق 7 مجموعه تلویزیونی بوده که از بین آنها، همین عملیات ویژه نجات پربیننده ترین پروژه تلویزیونی اش بوده که توانسته به صورت یک کار دنباله دار، به فصل های جدید برسد. این مجموعه اولین همکاری مشترک او با جولی مک گاران در زمینه خلق یک کار تلویزیونی است و بقیه آثار او، تک نفره بوده است. عملیات ویژه نجات اولین فیلمنامه جولی مک گاران است و گفته می شود طرح اصلی قصه مجموعه متعلق به اوست که با کمک اسمیت نوشته شده است.

  نکته: «عملیات ویژه نجات» تا به امروز آخرین کار تلویزیونی سارا اسمیت است. او فعالیت فیلمنامه نویسی و تهیه کنندگی را از سال 2003 شروع کرده و تا به حال خالق 7 مجموعه تلویزیونی بوده است

  جولی مک گاران درباره اولین تجربه فیلمنامه نویسی خود چنین می گوید: «طرح درامی داشتم که به بررسی 2 جنبه مختلف زندگی خانوادگی و حرفه ای شخصیت های اصلی خود می پرداخت. طرح را با سارا اسمیت در میان گذاشتم و او گفت می توان از آن یک مجموعه تماشایی خلق کرد. کار نگارش فیلمنامه 13 اپیزود اول حدود 5 ماه طول کشید. پس از پایان کار نگارش آن را یکی دوبار بازنویسی کردیم تا تبدیل به چیزی شد که برای ساخت مورد قبول قرار گرفت. پس از نمایش فصل اول، ما با این انتقاد روبه رو شدیم که مجموعه ای را خلق کرده ایم که مردانه به نظر می رسد و خانم ها در آن نقش و اهمیت زیادی ندارند. ولی من این انتقاد را قبول ندارم. عملیات ویژه نجات چند شخصیت مهم زن دارد و در قصه های آن توجه زیادی به مشکلات اجتماعی قشر بانوان شده است. شخصیت اصلی مجموعه نه یک زن یا مرد منفرد، بلکه گروهی از زنان و مردان مختلف هستند که با هم و در کنار هم بار اصلی قصه ها و ماجراهای آن را به دوش می کشند.»

  لس هیل بازیگر اصلی مجموعه متولد سال 1973 است. او بازیگری تلویزیونی است که فعالیت خود را از سال 1991 شروع کرد و تا به حال در 16 مجموعه و فیلم تلویزیونی ظاهر شده است. عملیات ویژه نجات سومین همکاری مشترک او با سارا اسمیت است. هیل که یکی از چهره های موفق و محبوب تلویزیون استرالیاست، با بازی در این درام پلیسی موفقیت بیشتری کسب کرده است. به گفته او: «راضی نگه داشتن تماشاچی تلویزیونی یکی از سخت ترین کارهایی است که عوامل تولید یک مجموعه تلویزیونی می توانند انجام دهند. ما صاحب شبکه های مختلف تلویزیونی هستیم و تماشاگران امکان انتخاب دارند. آنها می توانند خیلی راحت کانال ها را تغییر داده و جای یک برنامه را با برنامه دیگری عوض کنند. به همین دلیل، شما در زمان تولید یک مجموعه باید کاملادقت کنید که طوری آن را تهیه کنید که در زمان پخش بتواند عموم بینندگان را راضی کند. تولید فصل دوم مجموعه حکایت از آن می کند که ما در انجام کار خود با موفقیت عمل کرده ایم.

  یان باری کارگردان اصلی «عملیات ویژه نجات» هم به این نکته اشاره می کند که در دوران تولید، آنها پشت صحنه خوبی داشته اند و همین نکته کمک کرد تا مجموعه تبدیل به یک کار قابل دفاع شود. به گفته او: «همکاری خوب عوامل تولید را در پشت صحنه مجموعه می توانید به راحتی در محصولی که به روی آنتن رفت مشاهده کنید. قصه های روان و بازی های دلچسب، لوکیشن های جذاب و فیلمبرداری چشمنواز ازجمله نکاتی هستند که وضعیت و روحیات پشت صحنه عملیات ویژه نجات را بازتاب می دهند. زمان تولید مجموعه کار من به عنوان یک فیلمساز بسیار راحت بود، زیرا خالقان آن تمام شخصیت ها و ماجراها را خیلی خوب نوشته و پرداخت کرده بودند و جای زیادی برای انجام کار تازه روی فیلمنامه نمانده بود. من در طول سال های فعالیت تلویزیونی ام کارهای اکشن و دلهره آور زیادی ساخته ام، ولی از توانایی دو خانم فیلمنامه نویس عملیات ویژه نجات در خلق قصه ای پرتحرک، جذاب و سرگرم کننده، شگفت زده شدم.» یان باری فعالیت فیلمسازی را از سال 1980 آغاز کرده و اکنون لقب یکی از هنرمندان کهنه کار رسانه تلویزیون استرالیا را گرفته است. اولین کار هنری او یک فیلم سینمایی اکشن و درام به نام «واکنش زنجیره وار» بود که قصه اش درباره یک زمین لرزه در شهر سیدنی و پیامدهای آن بود. پس از آن او حدود 5 سال هیچ کار هنری دیگری ارائه نکرد و در سال 1986 با یک فیلم تلویزیونی، راهی این رسانه کوچک شد. در تمام این سال ها او همکاری دائمی اش را با تلویزیون ادامه داده و فقط چند بار، برای کارگردانی فیلمی سینمایی به دنیای همسایه و رقیب سری زده است. باری تا به حال بیش از 30 مجموعه تلویزیونی و 5 فیلم سینمایی کارگردانی کرده است. او در مجموعه تلویزیونی اش با بازیگران سرشناسی مثل شرلی مک لین، برت رینولدز و بروک شیلد کار کرده است.

  استقبال تماشاگران استرالیایی از فصل دوم عملیات ویژه نجات باعث شد تا خالقان و تهیه کنندگانش به فکر تولید فصل سوم آن هم بیفتند. رسانه های گروهی با تیتر «گروه عملیات ویژه نجات برمی گردند» به استقبال این خبر رفتند. اسمیت و مک گاران می گویند کار نگارش اپیزودهای مختلف فیلمنامه فصل سوم تمام شده و کلید فیلمبرداری آن به زودی زده خواهد شد.

  تمام بازیگران 2 فصل اول و دوم با فصل سوم هم همکاری دارند. برخلاف 2 فصل قبلی، سومین فصل آن طولانی تر خواهد بود و در 23 اپیزود تولید خواهد شد. سازندگان مجموعه یکی دو شخصیت تازه به قهرمانان فصل های قبلی اضافه کرده اند و قرار است دو بازیگر مطرح جوان استرالیایی، ایفای این نقش ها را به عهده بگیرند. فصل سوم مجموعه برای نمایش در اواخر پاییز سال جاری میلادی آماده می شود. گفته می شود اولین اپیزود فصل سوم یک فیلم سینمایی تلویزیونی یک ساعت و نیمه خواهد بود که به معرفی دوباره شخصیت های قبلی و موقعیت های آن و همچنین شخصیت های جدید می پردازد.

  منبع مطلب : www.magiran.com

  مدیر محترم سایت www.magiran.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 1 ماه قبل
  0

  این فیلم خیلی خیلی قشنگه👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍❤️❤️

  شهرزاد 10 ماه قبل
  1

  خیلی فیلم قشنگیه😍😍😍😍😍😍😍

  کاش زودتر بزارن😕😕😕😕😕😕😔😔😔🤑🤑

  امیر 10 ماه قبل
  0

  آقا فصل چهار هم میزاشتین دیگه خوب بود 😂😂

  رویا 2 سال قبل
  0

  من خیلی فیلم عملیات ویژه نجات رو دوست دارم کاش زود تر بزاره

  ساحل 2 سال قبل
  0

  واقعا فیلم عملیات ویژه نجات خیلی عالیه مخصوصا قسمت اخر 😍😍😍😍😍❤

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید