توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  بازیگران سریال شهرزاد فصل دوم

  1 بازدید

  بازیگران سریال شهرزاد فصل دوم را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  شهرزاد (فصل ۲)

  شهرزاد (مجموعه نمایش خانگی)

  شهرزاد (مجموعه نمایش خانگی)

  شهرزاد مجموعه‌ای نمایشی است که فصل اول آن در سال ۱۳۹۴ در ۲۸ قسمت و فصل دوم آن در سال ۱۳۹۶ در ۱۵ قسمت پخش شد. همچنین فصل سوم این سریال هم در ۱۶ قسمت در زمستان ۱۳۹۶ آغاز شد و در ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ پایان یافت. کارگردان این سریال حسن فتحی و تهیه‌کننده آن محمد امامی است. پخش این سریال به صورت هفتگی از طریق مراکز عرضه فیلم سراسر ایران انجام شد.

  سریال شهرزاد را می‌توان پرفروش‌ترین و پرمخاطب‌ترین سریال شبکه نمایش خانگی ایران دانست.[۱]

  علی نصیریان، ترانه علیدوستی، شهاب حسینی، مصطفی زمانی و پریناز ایزدیار بازیگران نقش‌های اصلی این مجموعه هستند.

  جشن سریال شهرزاد در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد، بلیت این جشن در مدت ۴۵ دقیقه اینترنتی فروخته شد، این جشن باحضور عوامل و بازیگران و مردم برگزار شد و از این سریال تقدیر به عمل آمد.[۲][۳][۴][۵]

  پخش «فصل دوم سریال شهرزاد» از روز دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ (۱۹ ژوئن ۲۰۱۷) به صورت هفتگی آغاز شد.[۶] و در تاریخ ۱۷ مهر ۱۳۹۶ به پایان رسید.

  پخش «فصل سوم سریال شهرزاد» نیز از ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ (۳۱ ژانویه ۲۰۱۸) به صورت هفتگی آغاز شد و در تاریخ ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ به پایان رسید. پس از توزیع قسمت آخر، حسن فتحی با انتشار پیامی در صفحه اینستاگرام خود ضمن تشکر از بینندگان و عوامل، به شفاف سازی در خصوص حاشیه‌های سریال پرداخت و همچنین برای ساخت فصل چهارم سریال با حضور شخصیت‌های شهرزاد، فرهاد و قباد ابراز امیدواری کرد.[۷]

  داستان[ویرایش]

  شهرزاد (ترانه علیدوستی) دانشجوی پزشکی و فرهاد (مصطفی زمانی) دانشجوی ادبیات و روزنامه‌نگار عاشق هم هستند و می‌خواهند با هم ازدواج کنند. داستان در سال ۱۳۳۲ و زمامداری دکتر مصدق اتفاق می‌افتد. پدران این دو از افراد گوش‌به‌فرمان شخصی متنفذ به نام بزرگ‌آقا (علی نصیریان) هستند. تحولات ۲۸ مرداد، فرهاد را که روزنامه‌نگار و از طرفداران پر و پا قرص مصدق است، به دلیل اتهام به قتل و توطئه علیه سلطنت به پای چوبهٔ دار می‌کشد، اما بزرگ‌آقا او را نجات می‌دهد. پس از آن ماجرا که دیگر فرهاد کمی از وحشت‌زدگی‌اش کم شده تصمیم می‌گیرند مراسم عروسی بگیرند. همه خوشحال‌اند به‌جز پدر شهرزاد (محمود پاک‌نیت) که میلی به این ازدواج ندارد. از آن طرف، بزرگ‌آقا دختری به نام شیرین (پریناز ایزدیار) دارد که با پسرعموی خود، قباد (شهاب حسینی) ازدواج کرده‌است. قباد که هیچ میلی به این دختر بدزبان و مغرور ندارد، چون او عاشقش است، به‌خاطر پدر قدرتمندش بزرگ‌آقا که عمویش می‌شود سکوت می‌کند و مجبور می‌شود بسوزد و بسازد.

  قباد و شیرین بچه‌دار نمی‌شوند و دائم بر سر اینکه چه کسی مشکل دارد و بچه‌دار نمی‌شود با هم دعوا می‌کنند. بزرگ‌آقا که دیگر از آن‌ها بسیار خسته شده و احتیاج به وارث دارد، تصمیم می‌گیرد برای دامادش قباد زن بگیرد تا ببیند مشکل از کیست؛ و پس از خود وارثی داشته باشد.

  یک شب که پدر شهرزاد پیش بزرگ‌آقا می‌رود و گلایه می‌کند که دوست ندارد فرهاد با اینکه پسر دوست قدیمی‌اش است، با دخترش ازدواج کند، بزرگ‌آقا شهرزاد را برای قباد خواستگاری می‌کند. وقتی این خبر به گوش شهرزاد می‌رسد شهرزاد ناراحت می‌شود و سعی بر این دارد که از انجام این کار امتناع کند ولی پدرش و بزرگ‌آقا در این تصمیم مصمم هستند و فرهاد نیز از این خبر حالش بد می‌شود و در پی این است که مانع این اتفاق و ازدواج شود و شهرزاد و فرهاد تصمیم به فرار به سمت شیراز می‌گیرند ولی اکرم (گلاره عباسی) که شاگرد سعیده دوست صمیمی و خیاط شهرزاد است ماجرای فرار فرهاد و شهرزاد را لو می‌دهد و بزرگ‌آقا آنان را به تهران برمی‌گرداند؛ حال شهرزاد و فرهاد در بدترین حالت ممکن است تا اینکه بزرگ‌آقا برای صحبت کردن با شهرزاد به خانهٔ جمشید پدر شهرزاد می‌رود. او برای راضی کردن شهرزاد برای ازدواج با دامادش قباد جانِ فرهاد را وسط می‌کشد و می‌گوید اگر عروسی تو و فرهاد اتفاق افتد خانوادهٔ مقتول که فرهاد متهم به قتل پدر آن خانواده است قصد جان فرهاد را می‌کنند و فرهاد را می‌کشند. شهرزاد برای نجات جانِ فرهاد راضی به وصلت با قباد می‌شود و این تصمیمش را به فرهاد می‌گوید و با قلبی شکسته از فرهاد جدا می‌شود. تا شب عروسی قباد نمی‌داند که عمویش بزرگ‌آقا چه کسی را می‌خواهد برایش بگیرد و حتی شهرزاد را نمی‌شناسد و از آن طرف، بزرگ‌آقا در حال راضی کردن یگانه دخترش شیرین است که راضی به این ازدواج باشد چون این ازدواج به صلاح همهٔ آنان است و شیرین قبول می‌کند که شهرزاد زن دوم شوهرش باشد تا وارثی بیاورد. در شب عروسی قباد که مست است بر سر سفرۀ عقد و در حالی که تور را از چهرۀ شهرزاد کنار می‌زند عاشق شهرزاد می‌شود و لبخند رضایتی می‌زند از اینکه بزرگ‌آقا همسری خوب برایش در نظر گرفته؛ شهرزاد نیز حالت استرس و ترس و نگرانی دارد و در شب عروسی، به‌تنهایی به خانهٔ مشترکش با قباد می‌رود به دلیل اینکه بزرگ‌آقا از قباد می‌خواهد که در شب عروسی‌اش با شهرزاد در انجام مأموریت انتقام از قاتلان همسر و پسران بزرگ‌آقا، او را یاری کنند. بزرگ‌آقا فردای عروسی دخترش شیرین را نزد عمه‌هایش در کرمان می‌فرستد تا قباد راحت بتواند با شهرزاد رابطه برقرار کند. پس از برگشتن شیرین از کرمان، بزرگ‌آقا قانونی می‌گذارد که قباد باید فقط هفته‌ای یک بار به دیدن شهرزاد برود. شیرین می‌خواهد برای برگشتن خودش از کرمان سفرهٔ بی‌بی نور بیندازد، در همین سفره کل‌کلی میان دو هوو پیش می‌آید که ناگهان حال شهرزاد بد می‌شود و او را به بیمارستان می‌برند. در بیمارستان مشخص می‌شود که شهرزاد از قباد، حامله است و ... .

  معرفی عوامل[ویرایش]

  در ابتدا قرار بود که نام این سریال روزی روزگاری عاشقی باشد، اما نام آن به شهرزاد تغییر یافت. داستان سریال شهرزاد در دهۀ ۱۳۳۰ خورشیدی می‌گذرد و روایتی عاشقانه بر بستر تاریخ است.

  نغمه ثمینی و حسن فتحی نویسندگان این مجموعه‌اند.

  سریال شهرزاد به کارگردانی حسن فتحی و بازی ترانه علیدوستی، مصطفی زمانی، علی نصیریان، شهاب حسینی و پریناز ایزدیار یک سریال درام تاریخی و عاشقانه است که برای پخش خانگی تولید شده‌است. داستان سریال شهرزاد از زمان کودتای ۲۸ مرداد به بعد اتفاق می‌افتد و بیشتر مضمونی رمانتیک دارد و می‌توان آن را ملودرامی عشقی جنایی تعریف کرد. سریال شهرزاد با هنرنمایی سه نسل از هنرمندان ایرانی، پرهزینه‌ترین سریال شبکهٔ نمایش خانگی است که داستان عاشقانه‌ای را در تهران قدیم روایت می‌کند. این سریال هم‌زمان در کشور آلمان و آمریکا نیز نمایش داده می‌شود و به همین مناسبت در روز ۲۰ مهرماه مراسم فرش قرمز با حضور بازیگران و دست‌اندرکاران این سریال در شهر کلن آلمان برگزار شد. سید محمد امامی تهیه‌کنندهٔ این سریال ۲۸ قسمتی است و اسماعیل عفیفه مجری طرح آن است. شهرزاد سومین محصول تصویر گستر پاسارگاد است.

  حسن فتحی افزون‌بر کارگردانی سریال شهرزاد، نویسندگی آن را نیز انجام داده‌است. وی پیش از این مجموعه‌های پهلوانان نمی‌میرند، میوۀ ممنوعه و مدار صفر درجه و شب دهم را ساخته‌است.

  ساخت، عرضه و پخش[ویرایش]

  آذرماه ۱۳۹۳ ساخت فصل اول این سریال آغاز[۸] و اسفندماه۱۳۹۶ ساخت فصل سوم (آخرین فصل) به پایان رسید.[۹] هر دوشنبه، قسمت جدیدی از این سریال در شبکه نمایش خانگی عرضه شد، هم‌چنین پخش جهانی سریال شهرزاد از ۱۰ اکتبر توسط شرکت فیلم‌سازی «ای‌ام‌فیلم» در آلمان آغاز شد. هم‌چنین فروش این مجموعه در اواسط پخش سریال در امارات متحده عربی آغاز شده بود.[۱۰]

  در ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ عرضهٔ فصل اول سریال در ۲۸ قسمت به پایان رسید. پخش فصل دوم سریال شهرزاد نیز از روز دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ (۱۹ ژوئن ۲۰۱۷) به صورت هفتگی آغاز شد. همچنین فصل سوم سریال نیز با وقفه‌ای کوتاه مدت، از روز چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه ۱۳۹۶ به صورت هفتگی آغاز شد.

  موسیقی[ویرایش]

  موسیقی متن این مجموعه کار امیر توسلی است. در قسمت‌های نخست، تیتراژ ابتدایی و پایانی این سریال با صدای علیرضا قربانی اجرا شد، ولی از قسمت پنجم به بعد تیتراژ جدیدی با عنوان «کجایی» با صدای محسن چاوشی[۱۱] جایگزین شد. پیش‌تر دو ترانه «به رسم یادگار» با ترانه‌سرایی حسین صفا و «همخواب» با شعری از وحشی بافقی توسط این خواننده اجرا شد و به عنوان کلیپ‌ها و تیزرهای سریال پخش می‌شود.

  بازیگران[ویرایش]

  قطعات موسیقی ساخته شده برای سریال شهرزاد[ویرایش]

  تعداد قسمت‌ها[ویرایش]

  فصل دوم[ویرایش]

  تهیه‌کننده شهرزاد گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده ساخت فصل دوم سریال شهرزاد از اوایل مهر ماه۱۳۹۵ آغاز می‌شود. محمد امامی تهیه‌کننده سریال پرمخاطب شهرزاد در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، گفت: از عوامل موفقیت این سریال می‌توان در درجه اول به فیلم‌نامه این سریال اشاره کرد که بارها نگارش و بازنویسی شده بود. ما روی ذائقه مخاطب مطالعه کردیم و به یک استاندارد نسبی رسیدیم. وی افزود: علاوه بر متن، سریال شهرزاد تمام پارامترهای موفقیت را داشته‌است و محتوا، فیلمنامه، بازیگران، کارگردان، گروه تولید و تهیه از دیگر عوامل موفقیت این سریال محسوب می‌شود. امامی با بیان اینکه جامعه ما نسبت به مجموعه نمایش خانگی بی‌اعتماد شده بود، گفت: ما با ساخت سریال شهرزاد توانستیم این اعتماد را بار دیگر به مردم و مخاطبان بازگردانیم.

  وی دربارهٔ ساخت فاز دوم این سریال توضیح داد: شهرزاد در سه فصل به تولید می‌رسد که فصل دوم آن ۲۲ قسمت دارد. تهیه‌کننده شهرزاد اضافه کرد: در حال حاضر فیلم‌نامه این سریال توسط حسن فتحی و نغمه ثمینی در حال نگارش است و ۱۴ قسمت اول این سریال نگارش شده‌است. امامی گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان تیر ماه نگارش فیلم‌نامه شهرزاد۲ به پایان می‌رسد. پیش تولید خاصی برای این کار نداریم چون دکور و لوکیشن‌های ما آماده است و از اوایل مهر ماه ۱۳۹۵ کار تصویربرداری این سریال را آغاز می‌کنیم.[۱۳]

  پخش «فصل دوم سریال شهرزاد» از روز دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ (۱۹ ژوئن ۲۰۱۷) به صورت هفتگی آغاز شد و در تاریخ ۱۷ مهر ۱۳۹۶ به پایان رسید.

  فصل سوم[ویرایش]

  با توجه به انتقاداتی که در فصل دوم به سریال شهرزاد وارد شد و روند و ریتم داستان، بازیگری، گریم و… نتوانسته بود طرفداران سریال را راضی نگه ندارد،[۱۴] پرونده فصل دوم سریال در ۱۵ قسمت بسته شد و قسمت‌های باقی‌مانده با کمی تغییرات در قسمت‌های آغازین فصل سوم نمایش داده شد. سید محمد امامی، تهیه‌کننده شهرزاد در گفتگویی در مورد فصل دو و ساخت فصل سه اظهار داشت:

  در ابتدا باید بگویم که خوشحالیم رقیب خودمان شده‌ایم و با فصل اول مقایسه می‌شویم. به هر حال فصل اول «شهرزاد» یک پدیده در نمایش خانگی بود. مردم به این مدیوم بی‌اعتماد شده بودند. مجموعه‌های تولید شده یا به انتها نمی‌رسیدند یا به مرور افت کیفیت جدی پیدا می‌کردند. ما با سریالی که سر و شکل درست و خوبی دارد، آمدیم و اعتماد از دست رفته را برگرداندیم.

  او ادامه داد: دربارهٔ فصل دوم هم باید بگویم که نظراتی که ما از منتقدان گرفتیم، با نظرات مردم کمی تفاوت دارد. در واقع اگر به قصه به شکل مستقل نگاه کنیم، نقد زیادی ندارد چون به قول معروف به داستان آب نبستیم. فصل دوم شهرزاد از لحاظ ریتم، بازی‌ها و مابقی شاخصه‌ها امتیاز بالایی می‌گیرد، باور کنید که سری دوم ساختن خیلی کار سختی است و حفظ موفقیت از رسیدن به خود موفقیت کار سخت‌تری است.نتیجه تمام اتفاق‌های فصل دوم را در فصل بعدی می‌توان دید، کارهایی را در فصل دوم شهرزاد توسط آقای فتحی انجام شده‌است، نتیجه آن در فصل سوم برداشت می‌شود. مطمئن باشید وقتی فصل سوم تمام شود، متوجه علت همه اتفاق‌هایی که برای شخصیت‌های مختلف در فصل دوم افتاد، می‌شوید. کوچکترین مسائل مثل آموزش رانندگی شهرزاد که امروز مورد نقد قرار می‌گیرد، در فصل سوم کاربرد دارد. با وجود کامنت‌های ناراضی، من از یک چیز مطمئن هستم و آن هم این است که در پایان فصل سوم، مردم به خاطر فصل دوم از ما تشکر می‌کنند! معتقدم فصل سوم به لحاظ داستانی همانی است که مردم دوست دارند. در واقع تم عاشقانه مشابه فصل اول به فضای کلی سریال بازمی‌گردد.[۱۵]

  پخش «فصل سوم سریال شهرزاد» از روز چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ (۳۱ ژانویه ۲۰۱۸) به صورت هفتگی آغاز و در تاریخ ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ به پایان رسید.

  جوایز و نامزدی‌ها[ویرایش]

  حواشی[ویرایش]

  نادر فتوره‌چی به همراه برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی از جمله در آبان‌ماه سال ۱۳۹۵ کمپینی را با عنوان 《#نه_به_شهرزاد》 راه‌اندازی کرد که هدف از آن روشن‌شدن منابع مالی سریال شهرزاد، پس از بازداشت تهیه‌کننده آن در ارتباط با پرونده اختلاس از صندوق ذخیره فرهنگیان بود.[۱۶] این کمپین پس از آن آغاز شد که ترانه علیدوستی، بازیگر نقش «شهرزاد» در صفحه اینستاگرام خود شایعات پیرامون این سریال را مردود دانست، اما نادر فتوره‌چی با طرح پرسش‌هایی از وی، خواستار شفاف‌سازی عوامل سریال شهرزاد در خصوص ارتباط محمد امامی، سرمایه‌گذار بازداشتی این سریال و پرونده اختلاس از صندوق ذخیره فرهنگیان شد.[۱۷] سید محمدهادی رضوی سرمایه‌گذار اصلی شهرزاد، داماد محمد شریعتمداری وزیر کار و رفاه اجتماعی است.[۱۸]

  ناتوانی ترانه علیدوستی در ارائه پاسخ‌های قانع‌کننده، منجر به گسترش دامنه پرسش‌ها، از جمله طرح پرسش از رضا کیانیان(بازیگر)، شهاب حسینی(بازیگر)، حسن فتحی(کارگردان) و نغمه ثمینی(نویسنده سناریوی سریال) شد و هر یک از این افراد با واکنش‌هایی که از طرف اعضای کمپین 《#نه_به_شهرزاد》 قانع‌کننده نبود. دیگر رسانه‌های فارسی‌زبان در داخل و خارج از کشور، پس از مدت‌ها به بازتاب اخبار و اهداف این کمپین پرداختند.[۱۹][۲۰][۲۱]

  در اوایل دی ماه، حسن فتحی، کارگردان سریال شهرزاد در جشنواره‌ای به نام «یاس» خواهان حمایت اعضای خانه سینما و انجمن کارگردانان از این سریال شد،[۲۲] اما دو روز پس از این درخواست و درحالی که کمپین «نه به شهرزاد» به فعالیت‌های خود افزوده بود، ناگهان خبر توقف تولید این سریال در رسانه‌ها مطرح و روابط عمومی این مجموعه، دلیل توقف را «کمردرد کارگردان» و به صورت «موقت» اعلام کرد.[۲۳]

  فصل سوم سریال شهرزاد قرار بود از روز دوشنبه نهم بهمن ماه ۱۳۹۶ آغاز شود اما با توجه با بارش سنگین برف در اکثر مناطق کشور و انسداد راه‌ها، فصل سوم سریال شهرزاد با دو روز تأخیر از روز چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه ۱۳۹۶ در سراسر کشور توزیع شد.

  جستارهای وابسته[ویرایش]

  پانویس[ویرایش]

  منابع[ویرایش]

  پیوند به بیرون[ویرایش]

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  مدیر محترم سایت fa.wikipedia.org لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  شرح داستان سریال شهرزاد 2 به طور کامل

  شرح داستان سریال شهرزاد 2 به طور کامل

  شرح داستان سریال شهرزاد 2 به طور کامل 

  سریال شهرزاد 2 نیز به مرحله عرضه رسید که مخاطبین منتظر میباشند تا ادامه داستان شهرزاد 1 راکه بسیار پیروز بود دنبال نمایند.سری اول آلبوم تلویزیونی شهرزاد که دقت همۀ مخاطبینش را جلب کرد در ایران و خارج از این طرفدارانی پیدا کرده هست به علت پر مخاطب بودن این سریال کارگردان این سریال خوشگل تصمیم گرفته هست

  سری دوم این سریال را بازیگران مشهور و مشهور آغاز نماید ماجرای کاراکترهای اصلی به کجا میکشد و شخصیت های اخیر چه نقشی در ماجراهای این فصل دارند؟

  حدود 44 روز دیگر نخستین قسمت فصل دوم شهرزاد به بازار می‌آید و دوباره ماجراهای فرهاد، قباد و شهرزاد، نقل محافل مردم میشود. از این دوشنبه تا دوشنبه بعدی حرف از این هست که فرهاد چکار میکند و ماجرای قباد چه می‌شود و … در این بین کلی شایعه هم از سرگذشت آدم های قصه بیرون می‌آید تا تنور سریال داغ تر بماند اما آیا فصل دو می‌تواند به اندازه فصل اول نفسگیر باشد.

  اصلا ماجرای فصل دو روی چه قصه ای سوار هست. حالا که شهرزاد و فرهاد به هم رسیده اند و بزرگ آقا هم مرده، ماجرا از این به بعد کجا می‌رود؟ تکلیف دم و دستگاه بزرگ آقا دیوان سالار چه میشود و قباد که حالا به همه ی چیز رسیده و قدرتی پیدا کرده، چه بلایی سر فرهاد و شهرزاد می آورد؟ آیا ضریب قدرتش به اندازه ای هست که شهرزاد را در تنگنا قرار دهد و مجبورش کند فرهاد را ول کند و بیاید با او و کبیر زندگی کند.

  این‌ها همه ی سوالاتی هست که حتما در ذهن تک تک مخاطبان پیگیر سریال هست و لحظه شماری میکنند تا فصل دو شروع شود تا به جواب انها برسند. گرچه ما جواب بعضی از سوال ها را داریم.

  شرح داستان سریال شهرزاد 2 به طور کامل

  وقتی فصل اول گل کرد و شهرزاد سر زبان ها افتاد، سرنوشت کاراکترها برای مردم مهم شد. شایعه ها درمورد سرنوشت آدم های اصلی قصه چندان شد و دهان به دهان گشت و بعضی رسانه ها هم شروع کردند به نشر این شایعه ها که گرچه تا حد زیادی هم درست بود. یکی از این شایعه ها درمورد مرگ بزرگ آقا بود که بعدها معلوم شد درست بوده و دیگری درمورد عقبه شخصیت قباد شایعه شده بود پسر حشمت هست که گرچه این هم با اغماض درست در آمد.

  ابوالفضل پورعرب که بازیگر نقش حشمت بود، از یک جایی با فتحی به مشکل خورد و او هم مجبور به حذف کاراکترش شد و نصرت با بازی پرویز فلاحی پور جایگزین او شد. در انتهای فصل اول هم معلوم شد که قباد پسر نصرت هست؛ یعنی اگر کاراکتر حشمت حذف نمی شد، قرار بر همین بود که در آخر مشخص شود که قباد پسر کارگزار و دست راست بزرگ آقاست که با دقت به اتفاقاتی که افتاد، حشمت جایش را به نصرت داد و بقیه ماجرا.

  همه ی این‌ها را گفتیم که به این جا برسیم که فتحی بعد از لو رفتن این ماجراهای کلیدی فصل اول خیلی محتاط شد و از همان ابتدای ساخت، همه ی چیز را خیلی سفت و سخت گرفت تا فصل دوم از گزند این آسیب در امان بماند. به دلیل همین هم در قرارداد همۀ عوامل سریال بند سفت و سختی گنجانده شد که حق ندارند

  هیچ حرفی درمورد سریال بزنند، ضمن اینکه در گروه هم فقط بازیگران نقش های اصلی در جریان کلیت داستان و کاراکترهای شان میباشند و سر صحنه هم همۀ چیز تا حد زیادی سکرت هست اما ما اطلاعات مختصری به دست آورده ایم.

  شرح داستان سریال شهرزاد 2 به طور کامل

  راز مگو فاش میشود

  آخرین قسمت که خاطرتان هست، نصرت، تیر خلاص را به بزرگ آقا می‌زند و ماجرای خودش و قباد را می‌گوید، اینکه قباد پسرش هست و … همه ی این ها را اکرم مستخدمه شیرین که پشت در فال گوش ایستاده، میشنود و همین کار دست قباد و نصرت می‌دهد. انها فکر میکنند از این جا به بعد همه ی کاره دم و دستگاه بزرگ آقا میباشند

  و هر طور که بخواهند اسب شان را می تازانند اما اکرم تبدیل به سنگ بزرگی سر راه شان می‌شود. او برای اینکه راز مخفی قباد و نصرت را برملا نکند، شروع به باجگیری از انها میکند.

  مسافری از کرمان

  باز هم جهت یادآوری، بزرگ آقا یک خواهری در کرمان داشت که شیرین را زمانی که قباد با شهرزاد ازدواج کرد، آنجا فرستاد تا از ماجرا دور باشد؛ خواهری که هیچ وقت در فصل اول وی را ندیدیم اما با دقت به اطلاعاتی که داده می شد، معلوم بود که بزرگ آقا با همه ی دبدبه و کبکبه اش روی او خیلی حساب می‌کند

  و حتی یک جورهایی از این خواهر غایب، حرف شنوی دارد. از کدهایی که داده می شد، معلوم بود که عمه بلقیس، زن باصلابتی هست که بزرگ آقا این قدر قبولش دارد و حالا و در فصل دوم از این عمه خانم رونمایی میشود، عمه ای که اتفاقا اکرم را هم مفید می شناسد، چون شیرین با اکرم به کرمان سفر کرد و سه ماه پیش او ماند.

  شرح داستان سریال شهرزاد 2 به طور کامل

  تاثیر آقای جادوگر

  یک یادآوری دیگر، قطعا یادتان هست که اکرم در فصل اول شیرین را چیزخور کرده بود و به دلیل داروهایی که میخورد، توهم می زد؛ یعنی بستر برای اینکه شیرین وضعیت و احوال روحی نامناسبی داشته باشد، مهیا بود. در فصل دوم و بعد از مرگ بزرگ آقا کلا قاتی میکند و یک جورهایی مجنون و دیوانه میشود

  و همین شرایط را برای به قدرت رسیدن کامل قباد مهیا می‌کند. در واقع قباد از فرصت پیش آمده سود برده و اداره امور را در دست میگیرد و شروع می‌کند به یکه تازی.

  سقوط و ادامه داستان

  چند وقت پیش، نخستین کلیپ فصل دوم شهرزاد با نام «فندک تب دار» منتشر شد. در نماهایی که برای این کلیپ بهره گیری شده بود، دیدید که قباد با شهرزاد دیالوگی دارد با این مضمون که فرهاد را ول کند و برگردد. او همین جا تاکید می‌کند که همین حالا همه ی چیز از قدرت و ثروت بزرگ آقا را در اختیار دارد و می‌تواند زندگی بی دردسری داشته باشد.

  او حتی وعده میدهد با دقت به اینکه دیگر از بزرگ آقا خبری نیست، می‌تواند شیرین را هم بپیچاند. قباد در حالی این وعده ها را به شهرزاد میدهد و خودش را همۀ کاره دم و دستگاه دیوانسالار می پندارد که عمه بلقیس در کرمان از یکه تازی او باخبر شده. برای همین شال و کلاه میکند و بار و بندیل را می بندد و روانه شهر تهران میشود تا قباد را سر جایش بنشاند.

  شرح داستان سریال شهرزاد 2 به طور کامل

  شهرزاد

  غم و غصه ناتمام

  شهرزاد نقطه مقابل دیوان سالارهاست؛ همانی که قرار بود دم و دستگاه دیوان سالار را به هم بریزد. شاید انتظارتان این هست که وضعیت شهرزاد مفید شود و غم و غصه این دختر با مرگ بزرگ آقا به اتمام برسد اما این اتفاق رخ نمی‌دهد چون یک دیوان سالار دیگر در قصه داریم. موضوع خوشی های یک قسمت و دو قسمت نیست

  که شهرزاد در همین فصل قبل هم چند قسمتی با نامزدش خوش بود و بعد سعی کرد همسر خوبی برای قباد باشد اما به هر دلیلی از هیچ کدام شان خیر ندید.پس اگر شهرزاد عشق نافرجام با نامزدش را تجربه کرده و بی وفایی و بدعهدی از شوهرش دیده، در فصل دوم با همسر سابق مستبدش مواجه میشود که میخواهد

  وی را با زور به زندگی برگرداند. یعنی اینجای قصه که خیلی برای شهرزاد خواستنی نیست اما او که از همسرش جدا شده و بیوه هست،از سمت نامزدش هم ظاهرا خیری نمی‌بیند. فرهاد دیگر آن فرهاد عاشق پیشه و شاعر نیست. فرهاد یاغی که دست به تفنگ میبرد حتما آن مردی نیست که شهرزاد بخواهد

  به زندگی راهش دهد. یک قدم عقب بگذارید و دوباره قصه را نگاه کنید؛ شهرزاد در قسمت اول با تمام مثبت اندیشی اش از همه ی بدی دید. حالا در فصل دوم هم به شکل دیگری قرار هست همین قدر آزار ببیند.

  شرح داستان سریال شهرزاد 2 به طور کامل

  قباد

  از عرش تا فرش

  فصل دوم که شروع بشود زمان اسب تازاندن های قباد هست. پسری که همۀ کاره دم و دستگاه بزرگ آقا شده و همه ی چیز را به دست آورده. او میتواند شیرین را کنار بزند و با زور، دوباره شهرزاد را هم به دست بیاورد.

  فصل دوم لابد با همان عکس آخر فصل اول شروع می‌شود که قباد در حال سیگار کشیدن بود و از موضع قدرت حرف می زد. اینکه یکه تازی های قباد تا کجای قصه ادامه پیدا می‌کند و کارهایش را تا کدام قسمت پیش می‌برد، مشخص نیست. گرچه هنوز هم مشخص نیست که فصل دوم را دقیقا از کجا آغاز می‌کنند اما احتمالا در ابتدا با یک قباد قدرتمند میراث دار بزرگ آقا مواجه هستید و در ادامه شرایط خیلی هم به نفع قباد نخواهد بود.

  اینکه او مدت ها زیر یوق شیرین و بزرگ آقا بود و گرچه این بار هم نمیتواند خیلی خوش باشد از قسمت های تراژیک در مورد قباد هست. رعیت زاده ای که انگار جهان هیچ جور با او نمی سازد. حدس و گمان هایی که در مورد قباد وجود دارد این هست که شرایط قصه سبب میشود که با وجود دیکتاتوری هایش از یک جایی به بعد مخاطبان سریال با او همذات پنداری ویژه ای می‌کنند.

  شرح داستان سریال شهرزاد 2 به طور کامل

  فرهاد

  علیه مرغ آمین

  شما با یک فرهاد دیگر مواجه هستید؛ فرهاد دست به اسلحه، طغیانگر و حتی … با فرهادی که شاید به اندازه قبل شاعر و عاشق نباشد و عصیان کند. یک عصیانگر که دیگر مظلومیت های قبل را ندارد. در فصل اول فرهاد شاید مهمترین نقش مرد در داستان عشقی سریال بود اما رفتارهایی داشت که کاراکترش را بعنوان یک مرد ایرانی

  آن سال ها باورناپذیر می‌کرد: پسری که عاشق و شاعر هست اما همزمان مبارزه می‌کند، زندانی می‌شود و عشق اش را می دزدند اما سکوت میکند و خلاصه همه ی وقت سعی میکند تابلوی کاملی از اخلاق باشد، همۀ محسنات را داشته باشد و دست آخر حقش را هم بخورند.

  این انتقاد از کاراکتر فرهاد را مصطفی زمانی در گفتگوی سال قبل همشهری جوان این طور پاسخ داد: «من هم نظرم این بود که فرهاد نباید این قدر کاراکتر سفیدی داشته باشد و باید خاکستری باشد.»مصطفی زمانی که گرچه آن روزها بخش هایی از فیلمنامه فصل دوم را خوانده بود از حضور یک فرهاد اخیر خبر می داد: «فرهادی که شما در فصل دوم می‌بینید

  یک چیز متفاوت با فصل اول هست. او کلا شخصیتش متحول میشود و یک جورهایی دست به طغیان میزند و یک چیز دیگری می‌شود، منیعنی میزان تغییر و تحول شخصیتی او آن قدر چندان هست که حتی مخاطب یک جاهایی از او می ترسد.»

  شرح داستان سریال شهرزاد 2 به طور کامل

  نخستین تیزری راکه از فصل دوم شهرزاد منتشر شد، یکبار دانلود کنید و مشاهده نمایید، فرهاد در پلان هایی که از او می‌بینیم کاملا منطبق با تعریفی هست که زمانی از او داده، اسلحه میکشد، گردنبند مرغ آمین را پاره میکند و …

  بلقیس

  دیوان سالار مستبد

  ببخشید که این را میگوییم اما همه ی آنهایی که فکر کرده اند با مردن بزرگ آقا قسمت سفید داستان کمی نفس می‌کشد، کور خوانده اند. عمه بلقیس که روزگاری نقش ملازم استراحتگاه شیرین در کرمان را داشت، حالا در قاتمت یک دیوان سالار محکم به قصه می‌آید. هر چند به نظر می‌رسد که قباد به دلیل وصیت بزرگ آقا همۀ کاره دیوان سالار میشود

  اما عمه بلقیس زیر بار این وصیت نمی‌رود. گرچه دلایل اینکه زیر بار نمی‌رود کاملا مشخص هست اما نکته مهم در فصل دوم این هست که بلقیس به مهم‌ترین قطب سریال تبدیل میشود. یک دیوان سالار پر اصل و نصب که می‌آید دم و دستگاه برادرش را از فروپاشی نجات می‌دهد.

  مواضع عمه بلقیس گرچه در مورد آشفته بازاری های شهربانی، رقبا و حتی شهرزاد و فرهاد و خانواده اش مشخص نیست اما انچه از فصل دوم مشخص شده این هست که او با بهره گیری از اطلاعاتی که به دست می آورد، به استان تهران می‌آید، صاحب صندلی میشود و به مسیر برادر در زورگویی و استبداد ادامه میدهد.

  شرح داستان سریال شهرزاد 2 به طور کامل

  شیرین

  بیچاره شیرین؛ امان از شیرین

  در مورد شیرین بعید هست چیزی خارج از پیش بینی ها رخ بدهد؛ یعنی با دانستن روند فصل اول می‌توانید فصل دوم را پیش بینی کنید. شیرین دیکتاتور شاید مثل پدرش تاوان کارهایی راکه کرده پس میدهد. او که تا توانسته به زیردست هایش زور گفته و قباد را تحقیر کرده، حالا با رفت و آمد پیش دعانویس و رمال و خوردن داروهای عجیب و غریب خودش را در وضعیتی بد قرار داده.

  شیرین بزرگترین پشتوانه اش یعنی بزرگ آقا را از دست داده هست و رسما دیگر کسی نیست که هوایش را داشته باشد. در این وضعیت و پیش از اینکه کاراکتری مثل عمه بلقیس وارد داستان شود، کارش به جنون میکشد. گرچه متغیری مثل عمه خانوم می‌تواند در قسمت های بعدی شیرین را احیا کند که یک دیوان سالار دیگر باشد

  اما این قسمت ماجرا هنوز لو نرفته و کسی نمیداند که شیرین بیچاره دوباره در قصه نقش پررنگ پیدا میکند یا خیر. آن چه در مورد شیرین میدانیم وخامت حال و روزش و گرچه جنون چندان هست، بقیه اش اما در ادامه مشخص میشود.

  شرح داستان سریال شهرزاد 2 به طور کامل

  اکرم

  سیاه سیاه؟

  اگر اکرم را نزد یک عمه بلقیس دیدید اصلا تعجب نکنید. او همه ی وقت خودش را به مرکز قدرت نزدیک می‌کند که باج بگیرد. کاراکتر اکرم در شهرزاد 2 همانی هست که از اول بود. دختر یک مرد معتاد که وضعیت مالی خوبی ندارد و میخواهد با نردبان کردن همۀ به جاهای بزرگ برسد.

  اکرم در فصل اول، سعیده خیاط شهرزاد را پله کرد تا به بزرگ آقا برسد. داخل منزل مدام خودش را به شیرین نزدیک کرد تا از طریق بدگویی از شهرزاد جایش را محکم کند. اکرم برای نزدیک شدن به شیرین این قدر در مورد شهرزاد و ندیمه اصلی منزل بد گفت که شیرین در یکی از همان حالت های جنونش ندیمه را به پایین هل داد و وی را کشت.

  اکرم در همه ی قسمت های فصل اول هم نیم نگاهی به قباد داشت تا نشان دهد که منتظر فرصت هست که به او هم نزدیک شود اما وقتی در قسمت آخر نصرت، بزرگ آقا را گشت؛ اهرم های قدرت در سریال تغییر کرد.

  شرح داستان سریال شهرزاد 2 به طور کامل

  حالا پیش بینی اصلی این هست که در قسمت های اول فصل دوم، عمه بلقیس همه ی کاره میشود. پس منتظر باشید که اکرم نقش همیشگی اش را ایفا کند. دختر سوءاستفاده گری که میخواهد همچنان کنار مرکز قدرت بماند؛ احتمالا در پروسه تغییر قدرت از دست قباد که برادرزاده حقیقی بزرگ آقا نیست به عمه بلقیس نقش بزرگی خواهد داشت.

  او وقتی که نصرت به قباد، ماجرای پدر و فرزندی را میگفت همه ی چیز را شنیده هست و می‌تواند با این اطلاعات قباد را از هرم قدرت حذف کند.

  مرد سیاسی و مرموز

  این قدر که عمه بلقیس نقش خواهد داشت، قاعدتا نباید نقش بزرگ تری به یک کاراکتر دیگر داده شود اما رضا کیخانیان هم یکی از بازیگران دیگر این فصل هست. در مورد نقش رضا کیانیان این قدر فیلترینگ قوی بوده که هیچ چیز به بیرون درز نکرده. گرچه همین قدر از او اطلاع داریم که از قسمت های اول وارد ماجرا میشود

  اما از قسمت ششم نقشش پررنگ شده و روند قصه را تغییر می‌دهد. برای همین برای حدس زدن نقش و قدرت او باید سراغ تصاویر منتشر شده از سریال برویم.حضور رضا کیانیان پای میز بیلیارد در کافه بزرگ آقا هم خاستگاه وی را نشان میدهد و هم احتمالا قسمتی از ویژگی هایش را لو می‌دهد.

  حدس هایی هم زده می‌شود که او از مردان قدرتمند سریال هست اما هنوز معلوم نیست که او جزء مردان قدرتمند شهر هست یا از آدم های دم و دستگاه قدرت یا حتی شوهر، گماشته یا راننده عمه بلقیس. در مورد کیانیان چیز زیادی نمیدانیم جز همانی که گفتیم. از قسمت های اول وارد می‌شود، از قسمت ششم پررنگ میشود و نقشی مهم را بازی میکند.

  شرح داستان سریال شهرزاد 2 به طور کامل

  آقا پرویز

  کارآگاه لمپن و زبل

  یکی از خطوط مهم داستان از این به بعد پلیسی میشود؛ یعنی در کنار کاراکترهایی که در قسمت اصلی قصه وارد میشوند و جزء اعضای خانواده و کار آقابزرگ میباشند، یک شخصیت کارآگاه وارد می‌شود که همچنان نقش پلیس و کارآگاهان را در قصه زنده نگه دارد.

  در قسمت های قبل سریال هر چند خطوط داستانی که از شهربانی می گذشت به قدرت و باورپذیری بقیه خطوط داستان نبود اما ظاهرا تصمیم بر این شده که با بهره گیری از امیر جعفری رنگ کارآگاهی قصه را اکثر کنند. او یک کارآگاه زرنگ هست اما اینکه چطور وارد قصه میشود، هنوز به صورت شفاف معلوم نیست.

  این طور حدس زده می‌شود که پس از کشته شدن بزرگ آقا، نیاز ویژه ای وجود دارد که یک نفر پیگیر ماجرا باشد. اسم این کاراکتر «آقا پرویز» هست؛ کارآگاه لمپن و زبل شهرزاد 2.

  شرح داستان سریال شهرزاد 2 به طور کامل

  اشرافی زاده؟

  کم اطلاع ترین کاراکتر شهرزاد 2 حتما فقیه نصیری هست. از او کمتر از رضا کیانیان اطلاع در دست هست و حتی معلوم نیست که چند دقیقه جلوی دوربین قرار گرزفته و چکار کرده. از عکس ها و مدل پوشش او بر می‌آید که از طبقه اشرافی باشد اما همین را هم در نظر نگیرید، به این علت که اطلاعات بسیار جزیی در مورد او وجود دارد. فقیه نصیری ممکن هست نقش مهمی بازی کند و ممکن هست نکند.

  شرح داستان سریال شهرزاد 2 به طور کامل

  ماجرای شهرزاد 2،بازیگران اخیر شهرزاد 2،ستاره های اخیر شهرزاد 2،بازیگران در شهرزاد 2،داستان قسمت های شهرزاد 2

  منبع مطلب : www.parsnaz.com

  مدیر محترم سایت www.parsnaz.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید