توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  بازداشت دریادار حبیب الله سیاری

  1 بازدید

  بازداشت دریادار حبیب الله سیاری را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  حاشیه برای فرمانده/ شایعه بازداشت دریاردار سیاری از کجا آمد؟

  رویداد۲۴ این روزها، روزهای اخبار نظامی است؛ از انفجارهای سریالی در مراکز حساس نظامی تا مزاحمت جنگنده‌های آمریکایی برای هواپیمای ماهان. روز گذشته نیز خبر بازداشت دریاردار سیاری از فرماندهان ارشد نظامی کشور دست به دست می‌چرخید. برخی اکانت‌های ناشناس در شبکه‌های اجتماعی ادعا کردند دریادار سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش و فرمانده سایق نیروی دریایی ارتش بازداشت شده است.

  این خبر البته تکذیب شد، اما حواشی زیادی داشت. مثلا مهدی کشت‌دار مدیرعامل خبرگزاری قوه قضائیه در توییتر نوشت: «دروغ بازداشت امیرسیاری را از کجا آوردید؟ فرمانده خوشنام ارتش نه احضار شده نه بازداشت. ادعای مطرح شده از اساس کذب است، دروغ نگویید.»

  تکذیب خبر مربوط به ارتش توسط سردبیر سایت قوه قضائیه آن هم در فضای توییتر، نشان می‌دهد انتقادات سیاری نسبت به نحوه اطلاع‌رسانی درباره ارتش، خیلی هم بیراه نبوده است. پس از انتشار گسترده این شایعه تنها دو خبر از امیر دریادار سیاری منتشر شد؛ یکی بازدید او از مرکز آموزش دژبان ارتش و دیگری اظهار نظری از سیاری درباره بیماری کرونا.

  شاید فرماندهان ارتش آنقدر خبر را بی‌پایه می‌دانستند که نیازی به انتشار تکذبیه ندیده‌اند؛ با این حال با وایرال شدن و توزیع گسترده آن، می‌شد چنین شایعاتی خیلی قاطعانه تکذیب شود.

  درباره این شایعه حرف و حدیث در فضای مجازی بالاست. از طرفی به خاطر احضار و تکذیب خبرنگاران ایرنا، بعضی هنوز تکذیب بازداشت سیاری را باور نکرده‌اند! بعضی کاربران می‌نویسند این شایعه را ارزشی‌های تویینتر به راه انداخته‌اند تا سیاری ناچار شود در یک ویدیو از سایر نهاد‌های نظامی تقدیر و تشکر کند. بعضی کاربران، اما معتقدند ضد انقلاب این شایعه را به راه انداخته تا مردم را از فرماندهان خوشنام ارتش ناامید کند.

  افرادی که این شایعه را به راه انداخته‌اند معتقدند سیاری به خاطر نگارش نامه‌ای در مخالفت با قرارداد ایران و چین بازداشت شده است. اینگونه شایعه شده که دریادار سیاری نامه‌ای به مقامات ارشد کشور نوشته و در آن تاکید کرده اگر قرار باشد خاک وطن فروخته شود، ارتش درنگ نمی‌کند و مقابل آن می‌ایستد. طبیعی است چنین نامه‌ای وجود خارجی ندارد چرا که در صورت فرض وجود آن، بعید بود ابتدا خبر آن از اکانت‌های توییتری سلطنت‌طلب سر دربیاورد.  از طرفی افرادی که امیر سیاری را می‌شناسند می‌گویند وفاداری او به جمهوری اسلامی ثابت شده است.

  نکته جالب آنکه پس از انتشار این شایعه، به سرعت هشتگی هم برای حمایت از سیاری و ایده مخالفت با قرارداد ایران و چین شکل گرفت و کاربرانی که برای ارتش را از خود می‌دانستند، مطالبشان را با هشتگ‌هایی در حمایت از دریاردار سیاری و ممنوعیت وطن‌فروشی نوشتند.

  بیشتر بخوانید: خطوط قرمز تا پشت دفتر فرماندهان ارتش!/ حاشیه‌های حذف مصاحبه سرتیپ سیاری از سایت دولت

  مصاحبه جنجالی دریادار سیاری

  به گزارش رویداد۲۴ چندی پیش مصاحبه سیاری با یک خبرگزاری داخلی، حاشیه‌های زیادی ایجاد کرد. خبرگزاری ایرنا ناچار شد مصاحبه را از خروجی خود حذف کند. سیاری در آن مصاحبه تلویحا از بعضی نهاد‌ها انتقاد کرده بود. او گفته بود «نیرو‌های مسلح نباید در سیاست هم دخالت کند، چون سیاست‌زدگی برای نیرو‌های مسلح آسیب است. این به این معنا نیست که سیاست را نمی‌فهمیم. ما سیاست را خوب تحلیل می‌کنیم و متوجه می‌شویم٬، اما وارد سیاست نمی‌شویم.»

  ارتش اعلام کرد آن مصاحبه تقطیع شده بود و در بیانیه‌ای تصریح کرد «مصاحبه اخیر امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش در قالب گفتگوی تصویری با خبرگزاری ایرنا یک مصاحبه تفصیلی به مدت ۹۰ دقیقه بوده که فراز‌هایی از عملکرد ارتش جمهوری اسلامی ایران در برهه‌های مختلف پس از پیروزی انقلاب را تشریح و تبیین کرده و این خبرگزاری در بخش اول تنها ۱۳ دقیقه از آن را منتشر کرده است.... متأسفانه دشمنان حسود و عنود نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با تقطیع و سوءاستفاده، این گفت و گوی انجام شده را مغرضانه و مزورانه تفسیر، تحلیل و منتشر نموده‌اند.»

  البته اجازه انتشار نسخه تقطیع نشده هم صادر نشد و بعد از مدتی حتی تعدادی از مدیران خبرگزاری ایرنا هم تغییر کردند و تعدادی از خبرنگاران هم از آن مجموعه جدا شدند. برخی خبرنگاران مدعی شدند که خبرنگارانی که در آن مصاحبه بودند، به نهاد‌های امنیتی احضار شده اند و گوشی و لپ‌تاب آنان توقیف شده است. خبری که هرچند برخی منابع خبری آن را تکذیب کردند، اما همکاران خبرنگاران احضار شده آن را تایید می‌کردند.

  دریادار حبیب الله سیاری کیست؟

  واکنش ناخدا صمدی به شایعه‌ی بازداشت امیر سیاری

  واکنش ناخدا صمدی به شایعه‌ی بازداشت امیر سیاری

  درپی شایعاتی مبنی بر بازداشت دریادار سیاری، ناخدا صمدی خبر از این داد که «امیر در کمال صحت و سلامت مشغول خدمت صادقانه است.» این پیام از سوی  تکاور مرتضی میری در اختیار انصاف نیوز قرار گرفته است.

  «درود خدا بر کهنه‌سربازان نیروی دریایی راهبردی ارتش و به ویژه همرزمان تکاورم در مقاومت خرمشهر.
  مستحضرید که پس از انتشار قسمتی از مصاحبه امیر دریادار سیاری در فضای مجازی، شایعه‌سازان و معاندین در پی آن شدند تا با انتشار شایعات بی‌پایه و اساس به محبوبیت امیر ضربه بزنند.

  امروز شخصاً با ایشان تلفنی صحبت کردم. امیر در کمال صحت و سلامت مشغول خدمت صادقانه است. جای هیچگونه نگرانی نیست.

  تکاور جانباز هوشنگ صمدی»

  انتهای پیام

  بازداشت امیر دریادار سیاری ؛ شایعه یا واقعیت؟ - سایت خبری شایانیوز

  بازداشت امیر دریادار سیاری ؛ شایعه یا واقعیت؟ - سایت خبری شایانیوز

  شایانیوز- خبر بازداشت امیر دریادار سیاری از ساعاتی پیش در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی منتشر شده است. برخی از احضار سیاری خبر می دهند و برخی بازداشت او را مطرح می کنند اما هنوز واکنش رسمی به این موضوع داده نشده است و به نظر غیر موثق می اید.

  در حالی خبر بازداشت امیر دریادار سیاری فرصت پخش در شبکه های مجازی پیدا کرده است که چندی پیش مصاحبه او با ایرنا و اشاره به برخی اتفاقات در دوران جنگ و برخی بی مهری ها به ارتش حاشیه ساز شد و خبر احضار خبرنگاران ایرنا هم منتشر شد.

  به نظر می رسد خبر احضار یا بازداشت سیاری مربوط به همان اتفاق باشد. البته هنوز شک و شبهه های زیادی در مورد علت مطرح شدن چنین خبری وجود دارد. امیر دریادار سیاری فرمانده سابق نیروی دریایی سابق و الان معاون همانگ کننده ارتش است و بعید به نظر می رسد چنین خبری صحت داشته باشد.

  بازداشت امیر دریادار سیاری تکذیب شد

  سجادعابدی؛ فعال رسانه ای توییت کرد: در ساعاتی پیش خبری مبنی بر بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری، توسط برخی اکانت های ناشناس در توئیتر و برخی کانال های تلگرامی نزدیک به منافقان منتشر شده که از اساس کذب می باشد.

  سوابق وبیو گرافی  امیر دریادار سیاری

  مسئولیت‌های امیر دریادار حبیب‌الله سیاری:

  حبیب‌الله سیاری در سال ۱۳۳۴ در نوبندگان فسا دیده به جهان گشود.

  وی دارای مدرک تحصیلی دکتری است و و سابقه ۷۵ ماه حضور در جبهه‌هایجنگ تحمیلیرا دارد. دکتر سیاری همچنین، جانباز ۷۰ درصد می‌باشد.

  دکتر سیاری در سال ۱۳۵۳ پس از اتمام تحصیلات مقدماتی به استخدام ارتش درآمد و پس از طی دوره مقدماتی در رسته تکاوری در دانشکده افسرینیروی زمینیبهنیروی دریاییمشغول به خدمت شد. درجه نظامی وی دریادار است.

  سیاری دوره‌های کلاه سبزی، دافوس و علوم استراتژیک را در دانشگاه عالی دفاع ملی گذرانده است.

  دکتر سیاری پس از آن به ستاد مشترک ارتشجمهوری اسلامی ایرانمنتقل شد و به عنوان جانشین معاون هماهنگ کننده، مشاور نظامی و معاون امور اجرایی و پشتیبانی خدمات رزمی ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران به ایفای نقش پرداخت.

  حبیب‌الله سیاری در سال ۱۳۸۴ به عنوان جانشین فرمانده نیروی دریایی به نداجا بازگشت. وی از مرداد سال ۱۳۸۶ تا آبان سال ۱۳۹۶ به عنوان فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران خدمت کرد و در آن سال به عنوان معاون هماهنگ کننده  ارتش جمهوری اسلامی ایران مشغول به خدمت شد.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید