در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  بازار کار رشته ریاضیات و کاربردها

  1 بازدید

  بازار کار رشته ریاضیات و کاربردها را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  آینده شغلی و بازار کار در رشته ریاضیات

  آینده شغلی و بازار کار در رشته ریاضیات

  به گزارش خبرنگار صنفی - آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ کنکور سراسری سال۹۷ با حضور بیش از یک میلیون داوطلب در تیرماه برگزار شد، و حالا داوطلبان منتظر اعلام نتایج و انتخاب رشته تحصیلی خود در مقطع کارشناسی هستند. در این میان اصلی ترین دغدغه این روزهای داوطلبان و خانواده ها انتخاب یک رشته آینده دار و مناسب برای بازار کار است. خبرنامه دانشجویان ایران به همین بهانه به معرفی رشته های موجود در دوره کارشناسی کرده است.

  ۱- گروه ریاضی/ریاضیات و کاربرد ها

  آینده ی شغلی و بازارکار
  عمده کسانی که در رشته ریاضی به تحصیل دانشگاهی ادامه می دهند استادان و پژوهشگران ریاضی آینده کشور خواهند بود این دسته از افراد همان هایی هستند که در کنار دیگر مجموعه های علمی کشور برای سرافرازی ملت ایران تلاش می کنند از دیگر کارهای این رشته برطرف ساختن نیازهای موسساتی است که به ریاضیات کاربردی احتیاج دارند مانند موسسات فنی، کشاورزی، برنامه ریزی و مالی.

  وضعیت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر
  امکان ادامه تحصیل این رشته تا مقطع دکتری وجود دارد.

  آینده شغلی، بازار کار، درآمد
  «کاربرد ریاضی در علوم مختلف انکارناپذیر است. برای مثال مبحث آنالیز تابعی در مکانیک کوانتومی، کاربرد بسیاری زیادی دارد و یا در بیشتر رشته‌های مهندسی معادله «لاپ لاسی» که یک معادله ریاضی است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در جامعه‌شناسی نیز نظریه احتمال و نظریه گروهها نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند.

  در کل باید گفت که همه صنایع ،‌زیر ساخت ریاضی دارند و به همین دلیل در همه مراکز صنعتی و تحقیقاتی دنیا، ریاضیدانها در کنار مهندسان و دانشمندان سایر علوم حضوری فعال دارند و آنچه در نهایت ارائه می‌شود، نتیجه کار تیمی آنهاست».

  دکتر ریاضی از اساتید دانشگاه در مورد فرصت‌های شغلی موجود در ایران می‌گوید:

  «اگر در جامعه ما مشاغل جنبه علمی داشته باشند، قطعا به تعداد قابل توجهی ریاضیدان نیاز خواهیم داشت چون یک ریاضیدان می‌تواند مشکلات را به روش علمی حل کند. البته این به آن معنا نیست که در حال حاضر هیچ فرصت شغلی برای یک ریاضیدان وجود ندارد اما باید حضور ریاضیدانها در مراکز تحقیقاتی و صنعتی پررنگتر باشد.»

  هرچقدر که شغل یک فرد تخصصی‌تر شود، میزان ریاضیاتی که لازم دارد، بیشتر می‌گردد.

  برای مثال یک مهندس الکترونیک از آنالیز تابعی و فرآیندهای تصادفی استفاده می‌کند و یا یک برنامه‌ریز پروژه‌های اقتصادی از مطالب پیشرفته آماری مانند سریهای زمانی ، به عنوان ابزار کار یاری می‌گیرد. به همین دلیل امروزه تربیت متخصصان علم ریاضی، یعنی افرادی که قادر هستند ریاضیات مورد نیاز را آموزش داده و یا تولید کنند، اهمیت بسیار زیادی دارد. چرا که لازمه پیشرفت در تکنولوژی ، توجه به دانش ریاضی می‌باشد.

  اما یکی از دانشجویان این رشته نظر جالبی در مورد توانایی یک فارغ‌التحصیل رشته ریاضی دارد:

  «درست است که در جامعه ما مکان مشخصی برای جذب فارغ‌التحصیلان ریاضی وجود ندارد اما یک لیسانس ریاضی به دلیل نظم فکری و بینش عمیقی که در طی تحصیل به دست می‌آورد، می‌تواند با مطالعه و تلاش شخصی در بسیاری از شغل‌ها ، حتی شغل‌هایی که در ظاهر ارتباطی با ریاضی ندارد موفق گردد».

  توانایی‌های مورد نیاز و قابل توصیه
  شاید مهمترین توانایی علمی یک دانشجوی ریاضی ، تسلط بر درس ریاضی دبیرستان ‌باشد که این امر صرفا زاییده علاقه شخصی به این درس است.

  «این رشته نیازمند دانشجویانی است که از نظر ذهنی آمادگی جذب ایده‌های جدید را داشته باشند و بتوانند الگوها و نظم را درک کرده و مسائل غیرمتعارف را حل کنند. به عبارت دیگر یک روحیه علمی ، تفکر انتقادی و توانایی تجزیه و تحلیل داشته باشند.»

  از آنجا که ریاضیات ورود به عرصه‌های ناشناخته و کشف قوانین آن است ، علاقمندی به مباحث ریاضی از همان دوران تحصیل در دبیرستان مشخص می‌شود. همین علاقمندی است که می‌تواند راه‌های بسیار سخت را برای دانشجوی این رشته هموار سازد.

  یک ریاضیدان قبل از هرچیز باید جرات قدم‌گذاری در وادی ناشناخته‌ها را داشته باشد.

  بطور کلی دقت ،‌تجزیه و تحلیل صحیح و صبر و پشتکار سه عامل اصلی در توفیق داوطلب در این رشته می‌باشد.

  وضعیت کنونی نیاز کشور به این رشته
  دکتر بابلیان معتقد است هر وزارتخانه یا شرکتی نیاز به افرادی دارد که علاوه بر دانستن الفبای کامپیوتر، دارای توانایی تجزیه و تحلیل و تصمیم‌گیری مناسب باشند. در این زمینه شرکتها می‌توانند فارغ‌التحصیلان ریاضی محض و یا کاربردی را جذب نمایند.

  رشته‌های مختلف ریاضی جایگاه وسیعی در جامعه دارند از آن جمله: تمام رشته‌های مهندسی، رشته‌های مختلف علوم پایه «فیزیک، شیمی، ‌زیست‌شناسی، زمین شناسی)، پزشکی، علوم کامپیوتر، اکتشافات فضایی،‌ بازرگانی، برنامه‌ریزی‌های دولتی، غالب رشته‌های وابسته به صنعت، مدیریت و رشته‌های مختلف کشاورزی به رشته ریاضی وابسته‌اند و از آن به طور مستقیم استفاده می‌کنند؛‌ همچنین بخش بزرگی از فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی کشور در طرحهای مختلف نظیر: نفت، پتروشیمی، حمل و نقل و...، مستقیم و یا غیرمستقیم از ریاضی استفاده می‌کنند.

  منبع مطلب : iusnews.ir

  مدیر محترم سایت iusnews.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آشنایی با رشته ریاضیات و کاربردها - ای استخدام

  آشنایی با رشته ریاضیات و کاربردها - ای استخدام

  آشنایی با رشته ریاضیات و کاربردها

  رشته ریاضیات و کاربردها رشته جدیدی است که جایگزین رشته های ریاضی محض و کاربردی شده است. تحصیل در رشته ریاضیات و کاربردها مستلزم علاقه فراوان و تسلط کافی در دروس کمی به خصوص ریاضی است.

  داشتن قدرت تجزیه و تحلیل کمی در سطح خوب برای دانشجویان این رشته لازم است. فارغ التحصیلان رشته ریاضیات و کاربردها دارای زمینه کاری مختلف در جامعه هستند به خصوص اگر مدارج عالی این رشته را نیز گذرانده باشند.در ادامه برای آشنایی بیشتر متقاضیان و نیز افرادی که در بازار کار و کاریابی به دنبال آینده شغلی بهتری هستند، اطلاعات بیشتری شامل: برنامه درسی(سرفصل) و تعداد واحد ها، دانشگاه های دارای رشته ریاضیات و کاربردها، معرفی رشته های ارشد و دکتری ریاضی (به منظور ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر آموزش عالی) و معرفی فرصت شغلی و بازارکار این رشته ارایه می شود. ریاضیات یکی از قدیمی ترین شاخه های علوم است .

  اهداف ایجاد این رشته

  هدف از ایجاد این رشته که منطق خاص خود را دارد ، پرورش سه گروه است:

  سر فصل دروس ریاضیات و کاربردها و تعداد واحدها

  تعداد کل واحدها : حداقل ۱۳۲ واحد
  دروس عمومی : ۲۰ واحد
  دروس مشترک (در مجموعه علوم ریاضی) : ۲۴ واحد
  دروس هسته (الزامی مشترک، الزامی و انتخابی) : ۶۰ تا ۶۲ واحد (۲ واحد در اختیار دانشجو)
  دروس اختیاری : ۳۰ واحد (۲+ یا ۲- واحد در اختیار دانشجو)

  درس‌های‌ این‌ رشته‌ در طول‌ تحصیل

  دروس‌ مشترک‌ بین‌ گرایش‌های‌ ریاضی :

  ریاضی‌ ، آنالیز ، جبر ، مبانی‌ ریاضیات‌، آمار ، معادلات‌ دیفرانسیل‌، جبر خطی‌ ، مبانی‌ هندسه‌، توابع‌ مختلط‌، آنالیز عددی‌ ، مبانی‌ کامپیوتر، گراف‌، نظریه‌ معادلات‌ دیفرانسیل‌، نظریه‌ اعداد.
  دروس‌ تخصصی‌ گرایش‌ ریاضی‌ محض‌:
  جبر ، آنالیز ، هندسه‌ موضعی‌، توپولوژی‌، هندسه‌ دیفرانسیل‌.
  دروس‌ تخصصی‌ گرایش‌ ریاضی‌ کاربردی‌:
  تحقیق‌ در عملیات‌ ، آنالیز عددی‌ ، فرآیندهای‌ تصادفی‌، ساختمان‌ داده‌ها، سری‌های‌ زمانی‌، زبان‌ برنامه‌نویسی‌ پیشرفته
  عمده کسانی که در رشته ریاضی به تحصیل دانشگاهی ادامه می دهند استادان و پژوهشگران ریاضی آینده کشور خواهند بود این دسته از افراد همان هایی هستند که در کنار دیگر مجموعه های علمی کشور برای سرافرازی ملت ایران تلاش می کنند از دیگر کارهای این رشته برطرف ساختن نیازهای موسساتی است که به ریاضیات کاربردی احتیاج دارند مانند موسسات فنی، کشاورزی، برنامه ریزی و مالی.

  برای مشاهده سایر رشته ها اینجا کلیک کنید

  برای اطلاع از آخرین آگهی های مربوط به رشته ریاضیات و کاربردها اینجا را کلیک کنید.

  منبع مطلب : www.e-estekhdam.com

  مدیر محترم سایت www.e-estekhdam.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  بازار کار رشته ریاضیات و کاربردها

  بازار کار رشته ریاضیات و کاربردها

  بررسی آینده شغلی و معرفی رشته ریاضیات و کاربردها

  برای کسب هرگونه اطلاعات درباره بازار کار رشته ریاضیات و کاربردها با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

  علم ریاضی را می توانیم جز علوم ذهنی و کاربردی بدانیم که از همان دوران باستان مورد توجه انسان ها بوده است و یکی از ابتدایی ترین علم ها محسوب می شود، با این وجود بسیاری از دانش آموزان در مدرسه درس ریاضی را یک کابوس می دانند و سخت از پس حل مباحث آن بر می آیند ، در این میان افرادی نیز هستند که با علاقه شدید به این رشته ، قصد دارند که به صورت تخصصی و دانشگاهی وارد دنیای پیچیده ی ریاضی شوند و خود را در مباحث و فرمول های آن غرق نمایند. علم ریاضی یکی از پرکاربردترین علوم در زندگی انسان هاست اما بارها شاهد آن بودیم که دانش آموزان می پرسند که درس ریاضی به چه دردمان می خورد؟ در این مقاله مرکز سبزتدریس قصد دارد که به رشته ی ریاضی در دانشگاه پرداخته و به سوالات شما پاسخی روشن ارائه دهد. برای رسیدن به این هدف تا پایان مقاله ماراهمراهی نمایید و چنانچه پس از مطالعه پاسخ سوالات خود را نیافتید می توانید با مشاوره تلفنی مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید و از راهنمایی های مشاوران تحصیلی ما بهره مند شوید.

  نگاهی به موقعیت شغلی رشته ریاضیات و تعریفی از آن 

  رشته ی ریاضی در دو گرایش ریاضی محض و ریاضی کاربردی در دانشگاه ها تدریس می شود ، هدف از ارائه ی ریاضی کاربردها استفاده از جنبه عملی علم ریاضی در اقتصاد ، آمار ، کامپیوتر و … می باشد همچنین منظور از گرایش ریاضی محض ارائه و آموزش نظریه پردازی های علم ریاضی است . با توجه به تفاوتی که بین این دو گرایش وجود دارد اما با این وجود این دو رشته به نوعی در هم ادغام شده اند و نمیتوانیم تفاوت زیادی برای آن ها قائل شویم و این دو حوزه به کمک یکدیگر در جنبه های مختلف آمده و مسائل را حل می نمانید و ارتباط دو جانبه بین این دو برقرار می باشد. در واحدهای درسی این دو رشته کاملا متفاوت هستند اما دانشجویان می توانند در دروس اختیاری از گرایش دیگر انتخاب نمایند.

  بر اساس مشاهدات ما رشته ریاضی کاربردی طرفداران بسیار بیشتری در دانشگاه دارد تا ریاضی محض و بازار کار این گرایش نیز بسیار مناسبتر می باشد این در حالی است که فارغ التحصیلان ریاضی محض به صورت محدودتری می توانند بیشتر در فعالیت های تدریس و بانک ها مشغول به کار شوند , البته بهتر است بدانید که مباحثی که در گرایش ریاضی محض مطرح و تدریس می گردد بسیار جذاب و تخصصی تر است و در صورتی که دانشجویان بتوانند در کنار تحصیل دانشگاهی آشنایی با برنامه نویسی داشته باشند می توانند به راحتی در کارخانه ها و حتی در مرکز fbi از اثر انگشت مجرمان با کمک علم ریاضی و نرم افزارها  (درس جبر خطی) نگهداری نماید. رشته ریاضیات و کاربردها را تنها افرادی می توانند در ان به رضایت و موفقیت برسند که هم علاقه فراوانی به دروس ریاضی داشته باشند و هم تسلط مورد نیاز برای ورود به این رشته را در خود ببینند.

  آن دسته از افرادی که در رشته ریاضیات تحصیل می کنند همان هایی هستند که با ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر قرار است باعث سرفرازی کشورمان شوند و در موسسات دولتی و خصوصی که به علم ریاضی نیازمند هستند باعث رشد گردند مانند سازمان های مدیریت و مالی ، موسسه فنی ، کشاورزی و … از دیگر موقعیت های شغلی فارغ التحصیلان این رشته ، کارمند بانک ، رئیس بانک ، کارگزار بیمه ، کارشناس و یا مدیر آموزش ، برنامه نویس و … می باشد همچنین از تمامی این ها پر طرفدار شغل معلمی در فارغ التحصیلان رشته ریاضیات می باشد.

  تحصیل در رشته ی ریاضیات و کاربردها : دانشجویان در دوران تحصیل خود می بایست 132 واحد درسی به صورت 20 واحد عمومی ، 24 واحد دروس مشترک علوم ریاضی ، درس های تخصصی 62 واحد و دروس اختیاری نیز 30 واحد (2 واحد در اختیار دانشجو می باشد) بگذرانند. چنانچه قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را داشتید می توانید این رشته را تا دکتری در گرایش های مختلف ادامه دهید.همچنین برای کسی اطلاعات بیشتر در زمینه نمونه کارنامه قبولی کنکور سراسری 96 رشته ریاضی  می توانید روی لینک کلیک نمایید.

  گرایش های مقطع کارشناسی ارشد ریاضیات کاربردی :

  ریاضی کاربردی ، آنالیز عددی ، بهینه سازی ، رمز و کد ، ریاضی مالی ، معادلات دیفرانسیل و سیستم های دینامیکی

  گرایش های مقطع کارشناسی ارشد ریاضیات محض : 

  ریاضی محض ، جبر ، آنالیز ، هندسه

  همچنین گرایش های آموزش ریاضی ، ریاضیات مالی ، محاسبات نرم نیز در مقطع ارشد ارائه می شود.

  برخی از درس های مشترک بین ریاضی محض و ریاضی کاربردی: ریاضی‌ – آنالیز ، جبر – مبانی‌ ریاضیات‌- آمار – معادلات‌ دیفرانسیل‌- جبر خطی‌ – مبانی‌ هندسه‌- توابع‌ مختلط‌- آنالیز عددی‌ – مبانی‌ کامپیوتر- گراف‌- نظریه‌ معادلات‌ دیفرانسیل‌- نظریه‌ اعداد

  برخی از دروس تخصصی گرایش ریاضی کاربردی : حقیق‌ در عملیات‌ – آنالیز عددی‌ – فرآیندهای‌ تصادفی‌- ساختمان‌ داده‌ها- سری‌های‌ زمانی‌- زبان‌ برنامه‌نویسی‌ پیشرفته

  برخی از دروس تخصصی گرایش ریاضی محض : جبر – آنالیز – هندسه‌ موضعی‌- توپولوژی‌ – هندسه‌ دیفرانسیل‌

  برخی دانشگاه های ارائه دهنده رشته ریاضیات و کاربردها 

  برای کسب هرگونه اطلاعات درباره بازار کار رشته ریاضیات و کاربردها با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

  منبع مطلب : sabztadris.ir

  مدیر محترم سایت sabztadris.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  عاطفه 3 ماه قبل
  0

  در مورد باز کار رشته ریاضیات وکاربردها

  عاطفه 3 ماه قبل
  0

  سلام در خصوص رشته ریاضیات و کاردبردها بازار کارش در خصوص دانشگاه ها هسته یانه شرکت ها میپذیرنذتوضیح در مورد کارش

  مهدی 4 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید