توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ایا رئیس جمهور امریکا عوض میشود

  1 بازدید

  ایا رئیس جمهور امریکا عوض میشود را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  مشرق نیوز

  مشرق نیوز

  سرویس جهان مشرق - در حالی که ترامپ به گفته خودش «آماده جشن گرفتن» بود، نتیجه رأی‌گیری در ایالت‌هایی که هنوز نامزد پیروز در آن‌ها قابل‌پیش‌بینی نیست، یکی‌یکی دارد به طرف بایدن متمایل می‌شود.

  ترامپ تا همین چند ساعت قبل در ایالت‌های نوادا (۶ رأی الکترال)، ویسکانسین (۱۰ رأی الکترال)، میشیگان (۱۶ رأی الکترال)، پنسیلوانیا (۲۰ رأی الکترال)، کارولینای شمالی (۱۵ رأی الکترال)، جورجیا (۱۶ رأی الکترال) و آلاسکا (۳ رأی الکترال) پیشتاز بود و اگرچه در شمارش آرای الکترال از بایدن عقب بود، اما اگر نتایج رأی‌گیری در این ایالت‌ها پابرجا می‌ماند، به راحتی می‌توانست فاصله‌اش را با بایدن جبران کند و از او سبقت بگیرد. با این حال، به نظر می‌آید همه چیز دارد برای ترامپ شکل‌وشمایل یک کابوس را پیدا می‌کند.

  سه ایالت اولی که در بالا نام برده شدند، به همین ترتیب، از اردوی ترامپ خارج شدند و به اردوی بایدن پیوستند. باید اکنون در نوادا با اختلاف حدود ۸۰۰۰ رأی (معادل ۰/۶ درصد)، در ویسکانسین با اختلاف حدود ۲۱,۰۰۰ رأی (معادل۰/۷ درصد)، و در میشیگان با اختلاف حدود ۹,۰۰۰ رأی (معادل ۰/۲ درصد) از ترامپ پیش است.

  البته ترامپ همچنان در چهار ایالت دیگر پیشتاز است، اما به نظر می‌آید همان بلایی که سال ۲۰۱۶ بر سر هیلاری کلینتون آورد و در دقیقه نود در رقابت‌های حساس پیروز شد، اکنون بایدن دارد سر خود او می‌آورد.

  نامزد دموکرات‌ها تنها به ۳۲ رأی الکترال برای پیروزی در انتخابات نیاز دارد و این آرا را می‌تواند از طریق ترکیب دلخواهی از ایالت‌های باقی‌مانده به دست بیاورد. مثلاً با حفظ همان سه ایالتی که از چنگ ترامپ خارج کرده است؛ یا مثلاً با حفظ نوادا و سبقت از ترامپ در کارولینای شمالی و جورجیا.

  جالب است بدانید اگر شمارش آرا همین الآن متوقف شود، بایدن با حداقل آرای الکترال لازم برای پیروزی در انتخابات، یعنی ۲۷۰ رأی، رئیس‌جمهور بعدی آمریکا خواهد شد. اما آیا در ساعت‌های آینده نتیجه انتخابات در آمریکا باز هم تغییر می‌کند، یا می‌توان بایدن را از همین الآن رئیس‌جمهور بعدی آمریکا دانست؟

  منبع مطلب : www.mashreghnews.ir

  مدیر محترم سایت www.mashreghnews.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا: «بایدن» یا »ترامپ»؟ / آیا نتایج انتخابات آمریکا برای شما مهم است؟

  چهار روز دیگر، سه شنبه ۱۳ آبان و سوم نوامبر انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا برگزار می‌شود؛ انتخاباتی که رقابت میان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور کنونی آمریکا و جو بایدن نماینده حزب دموکرات و معاون اول باراک اوباماست. نظرسنجی‌ها در آمریکا جمهوری‌خواهان را حسابی نگران کرده و حداقل روی کاغذ، اوضاع از چهار سال پیش که ترامپ با هیلاری کلینتون رقابت می‌کرد، خراب‌تر است. گویا بایدن فعلا در نظرسنجی‌های پیشا انتخاباتی برتری قابل توجهی نسبت به ترامپ دارد و همین دموکرات‌ها را امیدوار کرده تا بعد از چهار سال به قدرت بازگردند.

  تحولات انتخابات آمریکا در ایران هم البته رصد می‌شود. بسیاری معتقدند وضعیت عجیب و غریب اقتصادی کشور ـ که به ویژه در سال ۹۹ شرایط ویژه تری به خود گرفته ـ می‌تواند با انتخابات آمریکا تغییر کند. دلیل آن هم تحریم‌های فراوان و گسترده‌ای است که ترامپ علیه ایران اعمال کرده و درآمدهای کشور را به شدت کاهش داده است. از این روی، رفتن ترامپ یا بایدن به اتاق بیضی کاخ سفید در واشنگتن، می‌تواند اینجا و در دل خاورمیانه روی وضعیت اقتصادی ما هم اثر بگذارد. به جز تحریم‌ها، بسیاری بر این باورند، انتخاب ترامپ یا بایدن ممکن است در سرنوشت مذاکرات دو طرف هم موثر باشد.

  هرچند هیچ اظهارنظر رسمی در این باره در داخل ایران نبوده، دست کم ترامپ چند باری اعلام کرد که با انتخاب مجددش، اولین تماس او از تهران خواهد بود. البته انتخاب بایدن هم به معنی بازگشت به برجام نیست و ممکن است شروع مذاکراتی در سطح برجام باشد. از این روی، نتیجه انتخابات سوم نوامبر می‌تواند به نحوی در تهران هم موثر باشد. با این حال، به نظر می‌رسد بازار در ایران، بیش از هر چیز دیگری، منتظر انتخابات آمریکاست.

  در چند ماه گذشته، شاهد افزایش شدید قیمت طلا و دلار در ایران و همچنین ریزش بازار بورس بودیم. این بحران‌ها حالا و در آستانه انتخابات آمریکا کمی آرام شده و به نظر می‌رسد با پایان هفته، تاثیر آن را در بازار شاهد باشیم. با همه این توضیحات، اگر شما از دسته دنبال کنندگان اخبار انتخابات آمریکا هستید، می‌خواهیم بدانیم که؛


  * به نظر شما، شانس ترامپ برای رفتن به کاخ سفید بیشتر است یا بایدن؟
  * آیا نتایج انتخابات آمریکا برای شما مهم است یا صرفا به عنوان یک سرگرمی سیاسی آن را دنبال می‌کنید؟
  * آیا نتیجه انتخابات آمریکا در زندگی شما موثر است؛ چرا؟

  انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا: «بایدن» یا »ترامپ»؟/ آیا نتایج انتخابات آمریکا برای شما مهم است؟

  منبع مطلب : www.tabnak.ir

  مدیر محترم سایت www.tabnak.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید