توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  اگر مومو پیام داد چیکار کنیم

  1 بازدید

  اگر مومو پیام داد چیکار کنیم را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  چالش مومو چیه ؟ مراحل بازی مومو چیست ؟ شماره مومو در واتساپ ایران

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  اما داستان خطرناک شدن مو مو از فیسبوک آغاز شد. پس از معرفی و مشهور شدن این مجسمه، در یک گروهِ فیس‌بوک، کاربران برای ایجاد ارتباط با یک شماره‌ی ناشناس به چالش کشیده شدند. برخی از آن‌ها چنین بیان می‌کردند که اگر پیامی را برای مومو ارسال کنند، مومو پاسخ آن‌ها را با تصاویری وحشتناک، خشونت‌آمیز و حتی تهدید آمیز می‌دهد.

  پس از انتشار این بازی در فیس بوک، حال مومو در واتساپ اقدام به انتشار کرده است و از طریق این پیام رسان قربانی می‌گیرد. برخی از کارشناسان حوزه‌ی نرم افزاری، این چالش را حقه‌ای برای سرقت اطلاعات کاربران عنوان کرده اند و برخی دیگر نیز آن را یک چالش بیمارگونه، همچون نهنگ آبی، نامیده اند.

  🚫 تحت هیچ عنوان به مومو در واتس اپ پیام ندهید زیرا ذخیره‌ی هر شماره‌ای در واتساپ، منجر به ذخیره شماره شما نیز برای طرف مقابل می‌شود، بنابراین با اولین پیامی که به مومو ارسال کنید، در واقع شماره‌ی خودتان را به او داده‌اید و او می‌تواند از طریق همین شماره اقدام به ایجاد مزاحمت برای شما کند. پس اگر به مومو به شما پیام داد او را بلاک (مسدود) کنید.

  حتی پس از دیلیت اکانت و ایجاد یک حساب جدید، چون از همان شماره استفاده می‌کنید، مومو باز هم شما را پیدا می‌کند. حتی گزارشاتی از تماس مومو با افراد نیز دریافت شده است که با وجود پاک کردن واتساپ، مومو از طریق شماره تلفن ذخیره شده با آنها‌ تماس گرفته و تهدیدهایش را مجددا از سر می‌گیرد. اگر درگیر چالش مومو شُدید، بهترین راهکار، پاک کردن حساب واتساپ و استفاده از یک شماره جدید هست.

  شماره مومو در واتساپ ایران

  مومو یک حساب واتس اپ است که در ابتدا کاربر یک لینکِ تماس از سوی مومو دریافت کرده و پس از شروع به گفتگو از سوی حساب کاربری مومو فرد به رفتار‌های خطرناک دعوت می‌شود.

  برخی کاربران واتس اپ از حساب‌های کاربری با شماره ایرانی و بعضا خارجی پیام‌هایی را به زبان فارسی دریافت کرده بودند که از آ‌نها خواسته شده بود در چالش مومو شرکت کنند. بررسی‌های گسترده پلیس فتا نشان داد عمده این پیام‌ها با انگیزه ایجاد مزاحمت ارسال شده است.

  متاسفانه برخی خانواده‌ها در پی ارسال پیام‌ها و کلیپ‌های چالش مومو برای فرزندانشان به جای راهکار‌های فنی و صحبت کردن با آن‌ها نگرانی بیشتری به فرزندان خود منتقل کرده و باعث ایجاد اضطراب در فرزندانشان شده‌اند.

  در ماه‌های اخیر با شیوع کرونا و تعطیلی مدارس و دسترسی بسیار زیاد کودکان به گوشی های هوشمند و دنیای اینترنت، سر و کله‌ی شماره مومو در واتساپ ایران هم پیدا شد، آن هم با زبان فارسی!

  البته بازی مومو در ایران با بازی اصلی تفاوت دارد و بیشتر شبیه به ترفندهای افزایش ترافیک و افزایش فالوور است. مومو با شماره ای متعلق به کشور آمریکا به نوجوانان ایرانی از طریق واتساپ پیام می‌دهد (شماره مجازی هستند و احتمالاً می‌دانید که ساخت شماره مجازی آمریکا به راحتی آب خوردن است).

  اما اگر برای شما این اتفاق افتاد و شماره مومو در تلگرام، واتساپ و هر پیامرسان دیگری متعلق به ایران بود سریعاً به پلیس فتا گزارش دهید. چون ردیابی آن نسبت به شماره های مجازی بسیار راحت‌تر و قطعی است. اما مهمترین مسئله این است که اصلاً چنین پیامهایی را باز نکنید و یا شماره‌ی مربوطه را بلاک کنید. ضمن اینکه اگر لینکی توسط مومو برای شما فرستاده شد به هیچ عنوان بر روی آن کلیک نکنید زیرا ممکن است فایل ویروسی و مخرب باشد که منجر به هک شدن اطلاعات گوشی شما شود.

  به این نکته هم توجه داشته باشید که اصلاً جای استرس و نگرانی نیست، مومو یک نفر نیست، در حالت کلی یک مخاطب مزاحم است که قصد دارد شما را سرکار بگذارد یا از شما سوء استفاده کند، او قدرت غیر طبیعی ندارد و بی دلیل نمی تواند گوشی شما را هک کند، مثل هر مورد دیگری تا خودتان اطلاعات حساس و مهم را در اختیار هکر قرار ندهید او نمی‌تواند کاری کند. حتی در ایران بیشتر جنبهی شوخی و سرکار گذاشتن پیدا کرده است. این را هم بدانید که داشتن شماره‌ی خارجی (مثلاً کد 01 آمریکا) به معنای خارجی بودن آن اکانت نیست، بلکه ساختن اینگونه شماره‌ها به راحتیِ نصب یک اپلیکیشنِ ساختِ شماره‌ی مجازی است.

  مومو، دانش آموزان، شاد و پلیس فتا

  پلیس فتا هم به موضوع چالش مومو ورود پیدا کرده است. رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا با اشاره به ارسال کلیپ های مومو برای برخی کاربران به خصوص دانش آموزان گفته است: والدین در این خصوص دقت بیشتری داشته باشند و تهدیدات ارسال کنندگان کلیپ های مومو را جدی نگیرند و استرس و اضطراب به فرزندان خود منتقل نکنند.

  وی اظهار داشت: رسیدگی به ارسال پیام ها و کلیپ های موسوم به مومو به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفته و به زودی افراد داخلی که هدفشان اذیت و آزار دانش آموزان بوده است، گرفتار قانون می‌شوند.

  سرهنگ علی محمد رجبی از والدین درخواست کرد: در صورت برخورد فرزندشان با محتوای مومو با آنها صحبت کرده و نگرانی آ‌ها را کاهش دهند چرا که والدین درک بهتری نسبت به تهدیدات فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی دارند.

  سرهنگ رجبی افزود: در روز‌های اخیر دوباره شاهد مطرح شدن چالش مومو در سطح برخی استان‌های کشور به خصوص استان‌های جنوبی بوده ایم و برخی کاربران که بیشتر آنها دانش آموز بوده اند پیام‌هایی حاوی محتوا و تصاویر مومو دریافت کرده اند؛ دریافت پیام‌ها و کلیپ‌های چالش مومو بیشتر از طریق اپلیکیشن واتساپ صورت گرفته است.

  رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا موج جدید مزاحمت‌های موسوم به مومو را ناشی از افزایش حضور دانش آموزان در بستر اینترنت دانست و عنوان کرد: پلیس فتا پیشتر در خصوص خطرات احتمالی استفاده مدارس از واتس اپ هشدار داده بود، ولی متاسفانه همچنان شاهدیم که کلاس‌های مجازی به جای برنامه شاد در واتس اپ تشکیل می‌شود و والدین مجبور هستند اینترنت بدون محدودیت را در بستر یک پیامرسان خارجی در اختیار فرزند خود قرار دهند و همین موضوع زمینه این گونه مشکلات را فراهم کرده است.

  فارغ از بهره‌برداری‌های سیاسی و اقتصادی (خطرات پیامرسان‌های غیر بومی)، وی مراقبت از داده‌های خصوصی و عدم افشای اطلاعات در شبکه‌های اجتماعی و آموزش استفاده صحیح از فضای مجازی را راهکار اصلی پیشگیری از این مشکلات دانست و افزود: امیدواریم آموزش و پرورش و والدین گرامی با ارائه آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان از بروز اینگونه مشکلات پیشگیری کنند.

  سرهنگ رجبی در پایان از هموطنان خواست: هرگونه مشکل و موارد مشکوک در فضای مجازی را با سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir یا شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ در میان بگذارند.

  کشور‌های زیادی در خصوص چالش مومو به خانواده‌ها و نوجوانان هشدار داده اند، پلیس ملی اسپانیا، بی‌بی‌سی‌نیوز در برزیل، پلیس آرژانتین و سایر مقامات کشور‌هایی که به نوعی درگیر این بازی شده اند، هشدار‌هایی را در خصوص عدم گرایش به این نوع چالش‌ها داده اند که باید آن‌ها را مورد توجه قرار داد.

  این بازی ابتدا از آرژانتین آغاز و سپس تا ایالات متحده، آلمان، فرانسه، ایران و دیگر کشور‌ها گسترش یافت و تاکنون خودکشی یک دختر نوجوان ۱۲ ساله را به آن نسبت می‌دهند.

  منبع مطلب : sci-hub.ir

  مدیر محترم سایت sci-hub.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چالش مومو چیست؟ ورود پلیس به ماجرای چالش مومو برای دانش‌آموزان : اول فارس | آخرین اخبار ایران ،جهان و فارس

  چالش مومو چیست؟ ورود پلیس به ماجرای چالش مومو برای دانش‌آموزان : اول فارس | آخرین اخبار ایران ،جهان و فارس

  به گزارش اول فارس، بعد از مدت‌ها دوباره نام بازی ترسناکی به نام چالش مومو و ارسال کلیپ‌های آن بر سر زبان‌ها افتاده است. گفته می‌شود چالش مومو باعث رشد خشونت و اقدام به خودکشی در کودکان می‌شود. در همین باره رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا گفت: در روز‌های اخیر دوباره شاهد مطرح شدن چالش مومو در سطح برخی استان‌های کشور به خصوص استان‌های جنوبی بوده ایم و برخی کاربران که بیشتر آن‌ها دانش آموز بوده اند پیام‌هایی حاوی محتوا و تصاویر مومو دریافت کرده اند. اما چالش مومو چیست؟

  رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا با اشاره به ارسال کلیپ‌های چالش مومو برای برخی کاربران به خصوص دانش‌آموزان گفت: والدین در این خصوص دقت بیشتری داشته باشند و تهدیدات ارسال کنندگان کلیپ‌های چالش مومو را جدی نگیرند و استرس و اضطراب به فرزندان خود منتقل نکنند.

  به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی محمد رجبی افزود: رسیدگی به ارسال پیام‌ها و کلیپ‌های موسوم به چالش مومو به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفته و بزودی افراد داخلی که هدف‌شان اذیت و آزار دانش آموزان بوده است، گرفتار قانون می‌شوند.

  وی از والدین درخواست کرد: در صورت برخورد فرزندشان با محتوای مومو با آن‌ها صحبت کرده و نگرانی آن‌ها را کاهش دهند، زیرا والدین درک بهتری نسبت به تهدیدات فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی دارند.

  چالش مومو چیست؟

  سرهنگ رجبی افزود: در روز‌های اخیر دوباره شاهد مطرح شدن چالش مومو در سطح برخی استان‌های کشور به خصوص استان‌های جنوبی بوده ایم و برخی کاربران که بیشتر آن‌ها دانش آموز بوده اند پیام‌هایی حاوی محتوا و تصاویر مومو دریافت کرده اند؛ دریافت پیام‌ها و کلیپ‌های چالش مومو بیشتر از طریق اپلیکیشن واتس اپ صورت گرفته است.

  وی در تشریح این موضوع گفت: مومو یک اکانت واتس آپ است که در ابتدا کاربر یک لینک تماس از سوی مومو دریافت و پس از شروع به گفتگو از سوی حساب کاربری مومو فرد به رفتار‌های خطرناک دعوت می‌شود.

  سرهنگ رجبی گفت: برخی کاربران واتس اپ از حساب‌های کاربری با شماره ایرانی و بعضا خارجی پیام‌هایی را به زبان فارسی دریافت کرده بودند که از آن‌ها خواسته شده بود در چالش مومو شرکت کنند؛ بررسی‌های گسترده پلیس فتا نشان داد عمده این پیام‌ها با انگیزه ایجاد مزاحمت ارسال شده است.

  وی یادآور شد: متاسفانه برخی خانواده‌ها در پی ارسال پیام‌ها و کلیپ‌های چالش مومو برای فرزندانشان به جای راهکار‌های فنی و صحبت کردن با آن‌ها نگرانی بیشتری به فرزندان خود منتقل کرده و باعث ایجاد اضطراب در فرزندانشان شده‌اند.

  رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا موج جدید مزاحمت‌های موسوم به مومو را ناشی از افزایش حضور دانش آموزان در بستر اینترنت دانست و گفت: پلیس فتا پیش‌تر در خصوص خطرات احتمالی استفاده مدارس از واتس اپ هشدار داده بود، ولی متاسفانه همچنان شاهدیم که کلاس‌های مجازی به جای برنامه شاد در واتس اپ تشکیل می‌شود و والدین مجبور هستند اینترنت بدون محدودیت را در بستر یک پیام رسان خارجی در اختیار فرزند خود قرار دهند و همین موضوع زمینه این گونه مشکلات را فراهم کرده است.

  هشدارهای پلیس درباره چالش مومو به دانش آموزان

  سرهنگ رجبی از والدین و معلمان خواست به هیچ وجه دانش آموزان را به استفاده از پیام رسان‌های خارجی برای آموزش مجازی هدایت نکنند و مراقبت‌های لازم را انجام دهند و در صورتی که به هر دلیل نیاز به استفاده از بستری دیگر غیر از برنامه شاد بود از پیام رسان‌های داخلی استفاده کنند.

  وی مراقبت از داده‌های خصوصی و عدم افشای اطلاعات در شبکه‌های اجتماعی و آموزش استفاده صحیح از فضای مجازی را راهکار اصلی پیشگیری از این مشکلات دانست و افزود: امیدواریم آموزش و پرورش و والدین گرامی با ارائه آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان از بروز اینگونه مشکلات پیشگیری کنند.

  سرهنگ رجبی از هموطنان خواست هرگونه مشکل و موارد مشکوک در فضای مجازی را با سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir یا شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ در میان بگذارند.

  چالش مومو

  جزئیاتی درباره چالش مومو

  تقریبا تمامی وب سایت‌های خبری معروف به تازگی در رابطه با این بازی یا چالش خطرناک مباحثی را عنوان کرده اند و این بازی تبدیل به یکی از تیتر‌های یک خبری شده است. بازی مومو از طریق واتس اپ قابل انجام است و بیشتر شبیه به یک چالش است تا بازی. اما از آنجا که اکثر افراد با بازی نهنگ آبی، با این گونه چالش‌ها آشنا شده اند، در نتیجه همچنان از چالش مومو با نام بازی مومو نیز یاد می‌شود.

  اما مومو یا Momo چیست؟ مومو در حقیقت یک اکانت واتس اپ است که تصویر پروفایل آن، تصویری از یک دختر است که به شکل بسیار زشتی همراه با یک خنده جوکر مانند، در آمده است. در واقع تصویر پروفایل مومو فتوشاپ یا ویرایش شده نیست، بلکه تصویری از یک مجسمه از مجموعه آثار عروسک‌های نمایشگاه توکیو ژاپن است که قسمت‌هایی از آن بریده شده و تنها تصویر صورت زشت آن، در پروفایل نمایش داده شده است.

  این موجود در افسانه‌های ژاپنی، یک موجود وحشتناک و پرنده است که طبق افسانه ها، گاهی اوقات اقدام به دزدیدن بچه‌ها نیز می‌کرده اند. تصویر مومو اولین بار در اینستاگرام فردی به نام ناناکو که یک عروسک ساز است منتشر شد و پس از آن به شهرت جهانی دست یافت.

  اما داستان خطرناک شدن Momo از فیس بوک آغاز گردید. پس از معرفی و مشهور شدن این مجسمه، در یک گروه فیس بوک، کاربران برای ایجاد ارتباط با یک شماره ناشناس به چالش کشیده شدند. برخی از آن‌ها چنین بیان می‌کردند که اگر پیامی را برای مومو ارسال کنند، مومو پاسخ آن‌ها را با تصاویری وحشتناک، خشونت آمیز و حتی تهدید می‌دهد.

  با توجه به مواردی که ذکر شد، بنظر می‌رسد چالش مومو تنها با یک پیام آغاز خواهد شد و فرستنده پیام نمی‌تواند پایانی برای آن در نظر بگیرد.

  این چالش با ارسال پیام به مومو آغاز می‌شود و پس از آن پیام‌های تهدید آمیز، خشونت بار و وحشتناک به کاربر ارسال می‌گردد.

  این بازی ابتدا از آرژانتین آغاز و سپس تا ایالات متحده، آلمان، فرانسه و دیگر کشور‌ها گسترش یافت و تاکنون خودکشی یک دختر نوجوان ۱۲ ساله را به آن نسبت می‌دهند.

  پس از انتشار این بازی در فیس بوک، حال مومو در واتس اپ اقدام به انتشار کرده است و از طریق این پیام رسان قربانی می‌گیرد.

  برخی از کارشناسان حوزه نرم افزاری، این چالش را حقه‌ای برای سرقت اطلاعات کاربران عنوان کرده اند و برخی دیگر نیز آن را یک چالش بیمارگونه، همچون نهنگ آبی، نامیده اند.

  کشور‌های زیادی در خصوص این چالش به خانواده‌ها و نوجوانان هشدار داده اند، پلیس ملی اسپانیا، بی بی سی نیوز در برزیل، پلیس آرژانتین و سایر مقامات کشور‌هایی که به نوعی درگیر این بازی شده اند، هشدار‌هایی را در خصوص عدم گرایش به این نوع چالش‌ها داده اند که باید آن‌ها را مورد توجه قرار داد.

  خطرات Momo چیست؟

  سوالی که ممکن است برای برخی از کاربران پیش آمده باشد این است که ایجاد ارتباط با یک شماره ناشناس و احیانا دریافت چند تصویر و پیام، که به آن‌ها می‌توان اهمیتی نداد، چه خطراتی می‌تواند داشته باشد؟ برای پاسخ به این سوال می‌توانیم گزینه‌های زیر را عنوان کنیم.

  امکان سرقت اطلاعات کاربران

  ایجاد مزاحمت‌های تلفنی در اثر ذخیره شماره تلفن شما در پروفایل مومو

  دریافت وقت و بی وقت پیام‌های خشونت آمیز و تصاویر وحشتناک

  ترغیب نوجوانان به انجام عمل خودکشی و تهدید آنان

  امکان اخاذی و باج خواهی از افراد

  تاکنون تنها یک خودکشی منتسب به بازی مومو اعلام شده است که مربوط به دختری ۱۲ ساله بوده که از تمامی مراحل خودکشی خود، فیلم تهیه کرده است.

  از آنجا که این چالش در واتس اپ انتشار می‌یابد و ذخیره هر شماره‌ای در واتس اپ، منجر به ذخیره شماره شما نیز در واتس اپ طرف مقابل می‌شود، بنابراین با اولین پیامی که به مومو ارسال کنید، در واقع شماره خود را به او داده اید و او می‌تواند از طریق همین شماره اقدام به ایجاد مزاحمت برای شما نماید.

  حتی پس از دیلیت اکانت واتس اپ و ایجاد یک حساب جدید، چون از همان شماره استفاده کرده اید، مومو بار دیگر شما را خواهد یافت و می‌تواند ارسال پیام‌های تهدید آمیز خود را از سر بگیرد.

  همچنین گزارشاتی از تماس مومو با افراد نیز دریافت شده است که حتی با وجود پاک کردن واتس اپ، از طریق شماره تلفن با آن‌ها تماس برقرار کرده و تهدید‌های خود را آغاز می‌کند.

  اگر درگیر چالش مومو شده اید، بهترین راهکار پاک کردن حسابواتس اپ و استفاده از یک شماره جدید می‌باشد تا از شر پیام‌ها و تصاویر وحشتناک این پروفایل خطرناک، رهایی یابید.

  عضو کانال واتساپ اول فارس شوید

  منبع مطلب : www.avalfars.ir

  مدیر محترم سایت www.avalfars.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  خطرات مومو چیست و برای مقابله با چالش مومو والدین چه چیزهایی را باید بدانند؟

  خطرات مومو چیست و برای مقابله با چالش مومو والدین چه چیزهایی را باید بدانند؟

  همانطور که احتمالا بدانید، چالش یا بازی مومو که به تازگی به شهرت دست یافته است، یک چالش ترسناک و خطرناک بوده که منجر به ایجاد ترس، دلهره، تهدید و صدمات روحی به نوجوانان و کودکان می شود. کارشناسان خطرات مومو را در سطح چالش نهنگ آبی دانسته و از این رو به خانواده ها هشدار می دهند که مراقب فعالیت های کودکان خود در فضای مجازی باشند تا گرفتار این گونه بازی ها نشوند. این چالش در محیط واتس اپ در حال رشد و فعالیت بوده و همچون بازی نهنگ آبی نیازی به نصب برنامه ای جداگانه ندارد. ما در این مطلب سعی خواهیم نمود تا تمامی خطراتی که این بازی برای کودکان و نوجوانان خواهد داشت را بازگو کرده و به بررسی راه های مقابله با مومو و چالش های این چنینی بپردازیم.

  مومو چیست؟

  همانطور که در گذشته نیز گفته ایم، مومو یک اکانت در محیط فیس بوک بوده که به تازگی در واتس اپ نیز در حال فعالیت است. تصویر پروفایل این اکانت بسیار زشت و ترسناک طراحی شده است که تصویری از یک مجسمه در نمایشگاه توکیو می باشد. این چالش به محض اینکه کاربر به آن پیام دهد آغاز به کار خواهد نمود و ممکن است تا مدت ها روی کاربر تاثیرات منفی بگذارد.

  کاربر می تواند با جستجوی عبارت “Momo” در واتس اپ، به این حساب کاربری دسترسی پیدا کند و پس از آن با ارسال یک پیام، به گفتگو با مومو بپردازد. پس از اینکه گفتگو آغاز شد، حال مومو اطلاعات کاربری شما را در اختیار خود دارد و می تواند حتی بدون اینکه شما خواسته باشید، برایتان پیام های مختلف که عمدتا حاوی ویدیوها، تصاویر و متون ترسناک و تهدید آمیز است، ارسال کند. شما نمی توانید پایانی برای این پیام ها در نظر بگیرید و مومو تا هر زمانی که بخواهد می تواند به شما پیام ارسال کند.

  حتی در زمانی که شما اپلیکیشن واتس اپ خود را پاک کنید و یا به طور کلی حذف اکانت داشته باشید نیز، همچنان مومو به ارسال پیامک و یا تماس با شما خواهد پرداخت. چراکه از طریق ایجاد ارتباط واتس اپ، توانسته به شماره تلفن شما دست پیدا کند. اما سوالی که ما در اینجا قصد پاسخگویی به آن را داریم این است که خطرات مومو چیست و اگر ناخواسته خود یا فرزندمان در این چالش شرکت کرده است، برای مقابله با آن چه راهکار هایی وجود دارد؟

  چالش مومو

  خطرات مومو (آنچه باید والدین بدانند)

  قبل از هر چیز باید بدانید که واتس اپ یک اپلیکیشن کاملا رمزنگاری شده است و اکانت ها می توانند در آن به صورت ناشناس ثبت شوند. این بدان معنی است که والدین و حتی پلیس باید برای شناسایی و تعقیب اکانت ها، زمان زیادی را صرف کنند. اما همانطور که می دانید در واتس اپ آی دی هر فرد شماره تلفن اوست و بدون شماره تلفن نمی توان با فردی ایجاد ارتباط نمود. پس چگونه می توان با مومو شروع به ارتباط نمود؟

  شماره های مجازی راهکاری است که مومو برای فعالیت در واتس اپ در نظر گرفته است. کاربر با وارد کردن شماره مومو در لیست مخاطبین خود، عملا شماره خود را نیز به مومو خواهد داد و به این ترتیب خطرات مومو آغاز می شوند. با توجه به این که کودکان ذهن کنجکاوی دارند، این شماره را در واتس اپ خود ذخیره کرده و اولین پیام را به مومو ارسال می کنند. سپس مومو نیز در پاسخ به آن ها، پیامی را ارسال می کند.

  پس از آغاز ارتباط، مومو کم کم شروع به ارسال تصاویر و ویدیوهایی خشونت آمیز و وحشتناک به کودک می کند و حین ارسال این پیام ها، آن ها را تهدید نیز می کند و از آنان می خواهد تا وظایفی را انجام دهند. این وظایف عمدتا شامل انجام کارهای خطرناک که به خود یا دیگران آسیب می زند می باشد. مومو آنقدر این کار را ادامه می دهد تا کودک را کاملا عصبی و افسرده نماید. کودکانی که درگیر این بازی بوده اند، عنوان می کنند که اگر به دستورات مومو عمل نکنند، نفرین می شوند و یا توسط خود مومو دزدیده خواهند شد!

  فراموش نکنید که کودکان ذهن کنجکاو و ساده ای دارند و ممکن است این تهدیدات خیلی زود روی آن ها اثرات منفی بگذارد و تهدیدات مومو را باور کنند. در نهایت این همه فشار و تهدید باعث می شود تا فرد کم کم دچار افسردگی شدید شده و در نهایت تنها راه فرار را خودکشی بداند.

  مقابله با خطرات مومو

  اما برای مقابله با خطرات مومو و رهایی از این چالش خطرناک، خانواده ها باید بسیار هوشیار عمل کنند. بسیاری از کارشناسان این چالش را همچون چالش اسلندرمن (Slanderman) می دانند که در گذشته باعث شده بود کودکی تا مرز کشتن یکی از دوستان خود پیش برود! با این حساب به هیچ وجه نباید این چالش را نادیده گرفته و از آن به راحتی عبور کنید.

  بزرگسالان به اینگونه چالش ها می خندند و آن را صرفا یک حرکت مسخره می دانند اما فراموش نکنید که ذهن کودکان بسیار حساس تر از آنچه که ما تصور می کنیم بوده و ممکن است با همین حقه های ساده، گول بخورد. برای مقابله با خطرات مومو باید همواره اطلاع کاملی از فعالیت های فرزند خود در فضای مجازی داشته باشید. چالش مومو، بازی نهنگ آبی، بازی مریم، دارک وب، دیپ وب، رد روم ها، سایت های غیر اخلاقی، افراد سودجو، هکر ها، کودک آزارها و سایر موارد این چنینی، می توانند آزادانه و بدون اینکه مشکل خاصی داشته باشند در این فضا به فعالیت بپردازند و این خطر همواره وجود دارد که فرزند ما توسط این عوامل تهدید شود.

  فرقی نمی کند فرزند ما درگیر چالشی نظیر مومو شده باشد یا در فضای مجازی با یک فرد سودجو یا کودک آزار، آشنا شده باشد. در هر صورت خطری کودک ما را تهدید می کند که باید هر چه سریع تر آن را رفع نماییم. برنامه های نظارتی، استفاده از متدهای روان شناسی کودک، نظارت بر فعالیت های مجازی کودک و کنترل رفتارهای مختلف کودکان، می تواند تا حدی زیادی ما را از این خطرات آگاه سازد تا قبل از وقوع حادثه ای تلخ، جلوی بروز آن را بگیریم.

  اگر درگیر چالش مومو شدیم چه کنیم؟

  اما اگر در حال حاضر خودتان یا فرزندتان دچار این چالش شده اید، برای خروج از آن و رهایی از پیام ها و یا تماس های مومو، تنها راهکار در حال حاضر این است که ابتدا مومو را از لیست مخاطبین خود حذف کرده و سپس اکانت خود در واتس اپ را غیر فعال و حذف کنید. اگر همچنان پیام از مومو دریافت می کنید، می توانید برای رهایی از خطرات مومو، شماره او را در لیست سیاه تلفن همراه خود قرار دهید. اما اگر می خواهید به طور کلی از شر آن رهایی یابید، بهترین راهکار عوض کردن شماره و خرید یک سیمکارت جدید است.

  فراموش نکنید که پلیس بونس آیرس خودکشی یک دختر 12 ساله در آرژانتین را مرتبط با این چالش می داند و معتقد است که چالش مومو باعث شده است تا این کودک به خوکشی بپردازد. بنابراین باید نهایت دقت را در کنترل فعالیت های مجازی فرزند خود داشته باشید تا بعدا باعث پشیمانی نگردد.

  منبع مطلب : sfp.family

  مدیر محترم سایت sfp.family لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  Yasispr : سلام من دیشب اینترنت نداشتم از یه شماره ای با من تماس گرفته شد و یه پی ام هم اومد سلام عزیزم من دوسته خوبتم،مومو

  Aylin : خب که چی نگران نباش فقط سین نکن اگر هم سین کردی فقط و فقط بلاک کن خیلی ساده 😊 اصلا نترس

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ماندانا 18 روز قبل
  0

  جک

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  میترسم

  محمد ارین 2 سال قبل
  0

  اقامهدی ببین میتونی شماره مومو راپاک کنی

  مومو 2 سال قبل
  0

  سلام

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  سلام

  پلیس فتا شهر شیراز ۱ 2 سال قبل
  2

  سلام و ارض ادب دوستان برای حل این مشکل بچه هاتون که می ترسا باید اگه گوشی دارن ازشون بگیرین درمورد مومو اصلا حرف نزنید در این سایت هم نرین چون این سایت مومو است که درمورد خودش به شما میگه که حول کنید لطفا هرکی تو سایته فوری بره بیرون من وارد سایت شدم چون میخوام بهتون هشدار بدم من پلیس فتا شهر شیراز ۱ تحقیق درمورد مومو و اطلاع رسانی ۱ شیراز

  -1
  محمد ارین 2 سال قبل

  پاکش کن

  سسنی پور غیزلی 2 سال قبل
  2

  مومو چیزی نیست که بتر سید فقط بلا کنین بره

  matin 2 سال قبل
  2

  من دیشب داشتم فیلم میدیدم بعد برام پیام اومد نوست hello من اونو سین کردم فکر دم دوستمه چون اول پروفایل نداشت بعد پروفایلش که اومد ۵ تا پیام داد ۲ تا زنگ زد نه سین کردم نه جواب دادم رد تماس کردم و بعد بلاک کردم و ۵ بارم گزارش دادم شما شماره مال آمریکا بود 1+ بود.

  میگم حالا مشکلی نداره دیگه 😂 پشمام ریخته آخه

  هلما 2 سال قبل
  1

  مومو خیلی بده مراقبش باشیدمراقب باشید شما رو هک نکنه اگر مومو به شما گفت من شمارو هک کردم باور کنید و همون لحظه برید سیم کارت خودتون رو بسوزانید که شما رو نتونه هک کنه خیلی مراقب خودتون باشید

  دخی خوشکل 2 سال قبل
  3

  بچه ها من شماره مومو دارم یک روز دختر خالم بهم گفت که برو با مومو بازی کن مو مو با همه بازی میکنه گفتم برم شمارش که دارم برم باهاش بازی کنم یه دفعه مامانم گفت صبر کن از این کارا نکنی ها مامانم گفت مومو آزار روحی می‌رسونه منم شمارش بلاک کردم

  متین صمدی 2 سال قبل
  2

  به من پیام بده من بلاک میکنم

  0
  محمد ارین 2 سال قبل

  من از مومو می ترسم ببین می تونی پاکش کنی

  1
  دخی خوشکل 2 سال قبل

  منم

  سامیار 2 سال قبل
  0

  مومو وجود نداره لطفا درگیر نشید مومو یه اکانت واتساپ هست که میخواد بچه ها رو بترسونه البته برای بزرگ تر ها اصلا ترسی نداره

  mhmmd 2 سال قبل
  0

  من آره

  mhmmd 2 سال قبل
  2

  مومو فکر کنم الکی هست

  1
  من مومو هستم 2 سال قبل

  سلام من مومو هستم

  Yasispr 2 سال قبل
  4

  سلام من دیشب اینترنت نداشتم از یه شماره ای با من تماس گرفته شد و یه پی ام هم اومد سلام عزیزم من دوسته خوبتم،مومو

  4
  Aylin 2 سال قبل

  خب که چی نگران نباش فقط سین نکن اگر هم سین کردی فقط و فقط بلاک کن خیلی ساده 😊 اصلا نترس

  ناشناس 2 سال قبل
  2

  بله

  2
  محمد ارین 2 سال قبل

  گوشیم خراب میکه

  مهدی 2 سال قبل
  3

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید