توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  انشا در مورد پرندگان در زمستان

  1 بازدید

  انشا در مورد پرندگان در زمستان را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  ایرنا

  پرندگان را در سرما دریابیم - ایسنا

  پرندگان را در سرما دریابیم - ایسنا

  آغاز فصل زمستان و سفید شدن زمین با نشستن برف، یافتن مواد غذایی بر پرندگان دشوار شده است که می طلبد شهروندان با قرار دادن غذا در فضاهای باز، کمک کنند تا این مخلوقات الهی روزهای سرد زمستان را به امید ترانه سرایی در بهار به سلامت سر کنند

  به گزارش ایسنا؛ فصل زمستان با همه زیبایی های وصف ناپذیرش برای شماری از گونه های جانوری به ویژه پرندگان ریز جثه مخاطراتی را به همراه دارد که از جمله آنها می توان نایاب شدن مواد غذایی را عنوان کرد.

  در این فصل با وجود اینکه پرندگان شهرمان نیازمند سرپناهی گرم و غذایی مناسب برای ادامه حیات هستند افرادی طبیعت دوست از روی مهر و محبت با ایجاد پنهگاه هایی و قرار دادن دانه و غذا به یاری آنان می شتابند و از پشت پنجره پرندگانی را که به شوق رفع گرسنگی به آنها پناه می آورند را به نظاره می نشینند.

  ارگانیزم بدن پرندگان به گونه ای طراحی شده که برای مقابله با سرما علاوه بر داشتن پر نیازمند چربی برای گرم نگهداشتن بدن هستند که این امر از طریق تغذیه مناسب امکانپذیر است.

  به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)_منطقه همدان، سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست همدان در این ارتباط گفت: با توجه به کمبود امکان یافتن غذا هنگام پوشیده شدن سطح زمین با برف می طلبد دوستداران طبیعت حتی الامکان دانه های مغذی با کالری بالا شامل گندم، ارزن یا نان خشک را در دسترس پرندگان قرار دهند.

  "سید عادل عربی" با بیان اینکه توجه به چند نکته در این زمینه الزامی است، اظهار کرد: غذای پرندگان را باید در مکانی به دور از باد و باران و طوفان و در نزدیکی موانع امنی همچون بوته ها قرار داد.

  وی تاکید کرد: ظرف غذای پرندگان باید از درب و پنجره فاصله داشته باشد تا علاوه بر ایجاد احساس امنیت برای پرندگان از انتقال بیماری های مشترک به محیط انسانی جلوگیری شود.

  عربی تصریح کرد: مکان قراردادن دانه ها باید از دسترس شکارچیان به خصوص گربه ها دور باشد همچنین فضای آن نباید بگونه ای باشد که با ریزش برف و باران شاهد دفن شدن غذا باشیم.

  وی تاکید کرد: ظروف غذا باید در فضای باز قرار گیرد تا به هنگام نزدیک شدن شکارچی پرنده بتواند با دیدن خطر به موقع عکس العمل نشان دهد و از خطر احتمالی رهایی یابد.

  سرپرست اداره کل محیط زیست همدان از شهروندان خواست هنگام تغذیه پرندگان با استفاده خرده های نان خشک توجه داشته باشند کسری وسایل برنده خطرناک و پلاستیک در داخل ضایعات نان نباشد چرا که تجمع این مواد در بدن پرنده احتمال مسمومیت و مرگ آن را بیشتر می کند.

  عربی با تاکید بر ضرورت بهداشتی بودن ظرف غذای پرنده اضافه کرد: باید از غذا دادن به پرندگان در ظرف هایی که پیشتر برای کارهای رنگ رزی یا اقدامات مشابه استفاده شده و احتمال کنده شدن ضایعات چسبیده شده در ظرف و انتقال آن به بدن پرنده است پرهیز کرد.

  وی گفت: در فصل زمستان آب پیش بینی شده برای پرندگان با سرد شدن هوا یخ می زند که باید با شکستن یخ دوباره آب آشامیدنی برای استفاده پرندگان قرار داد همچنین ظروف غذا را هر روز شست.

  عربی یادآور شد: گنجشک ها، کبوتران، یاکریم ، کلاغ، دم جنبانک و حتی گاهی طوطی، قناری، بلبل و دارکوب از عمده پرندگانی هستند که از ته مانده غذا یا دانه های پاشیده شده از سوی شهروندان در نقاط مختلف استفاده می کنند.

  سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست همدان بر ضرورت مناسب بودن محل نشستن پرندگان برای خوردن غذا تاکید کرد و توضیح داد: باید از ظروف بزرگ برای غذا دادن به پرندگان استفاده کرد تا به راحتی بتوانند از مواد غذایی استفاده کنند.

  عربی تصریح کرد: با توجه به تاکید فراوان به محبت به حیوانات و غذا دادن به آنها در فصل سرما ولی این امر برای گونه های حیوانی مخاطراتی را نیز به همراه دارد.

  وی با بیان اینکه پرندگان را نباید دست آموز کرد، افزود: قرار دادن غذا در دسترس پرندگان باید تنها به فصل زمستان و هنگام بارش برف ختم شود در غیر اینصورت پرندگان به یافتن غذای آماده عادت کردن و در صورت نبود غذا تلف می شوند.

  منبع مطلب : www.isna.ir

  مدیر محترم سایت www.isna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  عسل 1 سال قبل
  -2

  سلام من ی انشا درمورد پرندگان به شما میگم

  پرندگان درزمستان نمیتوانند غذا پیدا کنند اب پیدا کنند پا باید اینهارا برایشان فراهم کنیم اگر باگذاشتن تکه ریزی نان بتعث خوشحالی انهامیشویم

  امیدوارم خوشتون امده باشر

  0
  عسل 1 سال قبل

  خوب بود

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید