توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  انشا در مورد همکاری در خانواده

  1 بازدید

  انشا در مورد همکاری در خانواده را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  +۹۸ ۲۱ ۲۳۰ ۴۴ ۳۳۳

  تلگرام آفتاب

  اینستاگرام آفتاب

  +۹۸ ۲۱ ۲۳۰ ۴۴ ۱۰۳

  ایران، تهران، میدان نوبنیاد ، کوهستان سوم ، پلاک ۳

  پشتیبانی آفتاب

  منبع مطلب : www.aftabir.com

  مدیر محترم سایت www.aftabir.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  همکاری در خانواده

  همکاری و صمیمیت در خانواده      

                    

           

           

  همکاری در برنامه های خانوادگی همیشه به تفریحات، مربوط نمی شود. بعضی از برنامه های خانوادگی می تواند افراد خانواده را به یکدیگر نزدیک کند.

  به طور مثال:

  اگراعضای خانواده ای بخواهد اسباب کشی کنند، والدین باید این موضوع را برای بچّه ها توضیح دهند. باید به آنان بگویند که به کجا خواهند رفت و محلّ جدید چه خوبی ها و بدی هایی دارد.

  با این کار بچّه ها خود را در این برنامه شریک می دانند. آنان متوجّه می شوند که بدون نظر آنان این برنامه تنظیم نشده است.

  در این صورت، به جای ترس و نگرانی از محیط جدید، در بسته بندی وسایل و اثاث کشی کمک می کنند و وقتی به خانه ی جدید رفتند، دوباره در چیدن لوازم و حمل و نقل وسایل خانه، به پدر و مادرشان کمک می کنند. بچه ها این کار را دوست دارند؛ زیرا احساس می کنند که مفید هستند.

  یکی از راه هایی که سبب موفقیت خانواده ها می شود، همکاری بین آنان است. والدین باید کارها را میان اعضای خانواده براساس سن و توانایی آنان تقسیم کنند.

  هرکسی باید مسئولیّتی داشته باشد، مانند خرید کردن، نظافت خانه، نظافت وسایل شخصی، گذاشتن سطل زباله بیرون از خانه، آشپزی و... با تقسیم کار، اعضای خانواده احساس مسئولیّت و اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنند.

  بعضی از مواقع لازم است، والدین در مورد مسایل و مشکلات با کودکان خود صحبت کنند. برای مثال: ممکن است موقعیّت هایی پیش بیاید که درباره ی چگونگی مصرف مبلغی پول گفتگو کنید.

  اگر بچّه ها متوجّه شوند که مصرف پول برای تفریح بهتر است یا تعمیر خانه، آنان دیگر ناراحت نخواهند شد.

  با فرزندان خود صمیمی باشید و در مورد مسایل مختلف با آنان مشورت کنید. به هنگام مشورت، به سن و میزان درک آنان توجه کنید و مسایلی را با آنان در میان بگذارید که سبب ناراحتی روحی و روانی آنان نشود.

  منبع مطلب : iranmaghale.blogfa.com

  مدیر محترم سایت iranmaghale.blogfa.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  کودک آنلاین

  کودک آنلاین

  همکاری و همیاری فرزندان در کارهای خانه
  والدین از این که مدام به فرزندشان بگویند که در کارهای خانه کمک کنند خسته می شوند. بچه ها گله دارند که مادرم می گوید : (( زباله ها را بیرون بگذار)) ، (( میز غذا را آماده کن)) ، ((برگ های حیاط را جمع کن)) . البته این کارهای کوچک در برابر مسئولیت زیاد بزرگسالان برای اداره ی خانه بسیار اندک و ناچیز است.
  در برابر این خدمات بسیار کم والدین برای برطرف کردن نیازهای فرزندشان وقت بسیاری میگذارند. او را به کلاس های مختلف می برند و می آورند برایش خریدمیکنند و هنگامی که دوستانشان را به خانه دعوت کرده اند همه چیز را مهیا میکنند.
  والدین اعتقاد دارند که همه ی افراد خانواده باید در کارهای خانه کمک کنند. آنها معتقدند که اگر فرزندشان در کارهای روزمره به آنها کمک کند حس مسئولیت پذیری در آنها ایجاد شده و به رشد فکری آنها کمک می کند و حس همیاری و همکاری با دیگران را در آنها بارور می سازد.
  با وجود این بیشتر کودکان کارهای خانه را با یادآوری های مکرر ، تهدید، رشوه ، دعوا و جر و بحث انجام می دهند. در حقیقت این مسأله در مورد بچه های کوچک تر و حتی ده تا سیزده ساله هم صدق میکند و این تکرار درخواست کمک والدین تا هنگامی که بچه ها بزرگ شوند و استقلال خود را به دست بیاورند همچنان ادامه خواهد داشت و غالبا زیان های مربوط به وادار کردن آنها به انجام دادن کارهای خانه بیشتر از فایده های آن می باشد.
  بچه ها کارهای روزانه خود را انجام نمیدهند چون به نظر آنها کار خانه اهمیت چندانی ندارد. آنها مانند والدینشان به نظم و ترتیب اهمیتی نمی دهند ظرف های کثیف و نشسته ، آشغال زیاد ، خمیر دندان باز مانده در دستشویی، خرده های مداد و کاغذ و کیف مدرسه ای که روی زمین افتاده آنها را مضطرب نمیکند. یک کودک هیچوقت به مادرش نمیگوید که (( چرا آشپزخانه بهم ریخته است؟))
  معمولا بچه ها از انجام دادن کارهای روزانه ی خانه بدشان می آید ؛ زیرا آنها برنامه های پرمشغله ی زیادی دارند و فرصت کمی برایشان باقی می ماند. کودکی روزانه چند ساعت را در مدرسهمی گذراند و چند ساعت هم فعالیت های فوق برنامه دارد و تکالیف مدرسه را هم خواه ناخواه باید انجام دهد به این ترتیب زمان کمی برایش باقی می ماند و دیگر تمایلی به ظرف شستن نشان نمی دهد.
    به طور حتم در طول روز با تنش زیادی رو به رو شده است و در خواست کمک برای کارهای خانه بهانه ای می شود تا او عقده ی خود را خالی کند : (( همیشه به من می گوئید که کار کنم!)) مسلما برای یک کودک جر و بحث کردن با والدین آسان تر است تا با معلمش که احتمالا همان روز فشار روانیبه او وارد کرده است.
  تا زمانی که او به کارهای روزانه علاقهنداشته باشد سعی میکند از انجام دادن آنها طفره رود و بدین ترتیب از زیر کار در می رود آن را با تاخیر و به آرامی انجام می دهد یا خودش را مشغول کار دیگری می کند. اکثر والدین در این طور مواقع می گویند : (( تو چقدر تنبل هستی)) اما حقیقت این است که این نوع رفتار واکنشی طبیعی است به کاری که کودک دوست ندارد آن را انجام دهد.
  اگر کارهایی را که به او محول می شود درست انجام ندهد احتمالا والدین باز هم ناراحت میشوند چون کار را نحو احسن انجام نداده است: (( این میز که تمیز نشده )) ، (( خرده نان روی زمین باقی مانده)) ، (( در خمیر دندان چرا باز مانده؟)) و هنگامی که والدین از آنها ایرادمی گیرند بچه ها حالت تدافعی به خود می گیرند.

  منبع مطلب : www.koodakonline.com

  مدیر محترم سایت www.koodakonline.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  زهرا : اصلا خوب نبود😐

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  فاطمه 6 روز قبل
  0

  سلا ممنون از متن های خوبتان من کلاس نهم هستم عالی برای طرح بوم جفرافیا خواستم

  بعد 2 ماه قبل
  -1

  بعد بود

  بعد 2 ماه قبل
  0

  بعد

  مقدم 2 ماه قبل
  0

  خیلی بدردنخور بود

  کوثر 2 ماه قبل
  0

  خسته نباشید اما این متن کمی بزرگان است و بدرد من نمی خوره

  زهرا 2 ماه قبل
  0

  خسته نباشید ولی این متن بدرد من ۱۰سال نمی خوره تورو اون خدا برای ما هم فکر باش

  مهدی 2 سال قبل
  2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  7
  زهرا 3 ماه قبل

  اصلا خوب نبود😐

  برای ارسال نظر کلیک کنید