توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  انشا در مورد نماز برای کلاس سوم

  1 بازدید

  انشا در مورد نماز برای کلاس سوم را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  انشا در مورد نماز

  انشاهای ساده و ادبی را در مورد نماز و اهمیت نماز خواندن در این مطلب گردآوری کرده ایم. انشا در مورد نماز را برای پایه های تحصیلی گوناگون می توانید در این مطلب مشاهده کنید.

  زیباترین انشاها و تحقیق در مورد نماز

  انشای کوتاه در مورد نماز

  انشا در مورد نماز | نماز از مهمترین ارکان دین اسلام است . در ادامه یک انشا درمورد نماز را با هم می خوانیم.

  نمازمی خوانیم تا بندگی خود را به آفریننده ی جهان هستی ثابت کنیم وبگوییم که جز تو سرپناهی برای کمک ویا ری نداریم غیر از تو سنگری برای مقابله با دشمنان تو نداریم وفقط تویی هم درد ما در مشکلات پس به تو سجده می کنیم.

  نماز هدیه ای است که خداوند بر پیشانی انسان نهاده است واین هدیه را بر تمام بشر واجب کرده است و پیامبر و امامان نیز آن را برای همه مسلمین استوار ساخته اند. نماز باعث دوری از گناه میشود و راه انسان را به سوی معبود خویش هموارتر میسازد. اما بعضی از دانش آموزان از خواندن نماز و ارتباط با معبود خود لذت نمی برند و کم کم نماز را ترک میکنند و علت آن هم روشن است. به این علت که در آینه صاف و پاکیزه نفس آنها لکه ای سیاه پدیدار کشته است و این لکه به وسیله نماز پاک میشود و اگر این آینه دوباره پاکیزه و صاف نشود ناگهان آینه ترک بر میدارد و باعث دوری از نماز میشود.

  در بعضی از خانواده ها چون فرزندان راغب به خواندن نماز نیستند و نماز نمیخوانند. پدر و مادر نماز خواندن را برای آنها اجباری می سازند. این کار نه تنها آنها را به سوی نماز خواندن هدایت نمی کند بلکه باعث می شود آنها نسبت به نماز دیگر هیچ علاقه ای نشان دهند. اینها دانش آموزانی هستند که از نماز دوری می کنند.

  ما انسانها گاهی نماز را برای دیگران می خوانیم و گاهی برای استفاده بردن از معنویات آن ولی ما موظفیم در برابر نعمت های بیکران خدا او را سپاس گوییم. پس به عقیده ی من ما نماز را برای شکر خدا و مهمتر از آن رضای خدا می خوانیم.

  انشا نماز

  انشاء با موضوع نماز

  حس خوب یعنی زمانی که دستانم را به سمتش دراز می کنم و می دانم که اگر دنیا و آدام هایش اگر غم ها و شادیهایش به من پشت کند باز او هست که دستانم را که با همه ی خواهش و التماس به سمتش دراز شده است بگیرد و دوباره و دوباره در لطفش را به رویم بازکند. چه کسی بالاتر از خدا و نمازی که تنها به شکرانه ی همه ی نعمت هایش زیر لب تکرار می شود تا در عوض این همه نعمت شکری کوچک گفته باشیم.

  نماز همان حس خوب است که خداوند در قرآن کریمش و به واسطه ائمه مطهرش بارها و بارها تکرار کرده است تا با اجابت آن این حس خوب در ما جاری شود. خداوند هیچ گاه نیازمند نماز ما نیست اما توصیه ی شدیدی به آن کرده است و این توصیه برای ما انسان ها چیزی جز سود و منفعت به همراه ندارد. از همان وضویی که قبل از نماز می گیریم تا  به رعایت بهداشت و پاکیزگی در طول روز به فواید دیگر آن دست یابیم بر طبق مطالعات پزشکی اعمال وضو در پنج نوبت روز موجب بیرون راندن انرژی منفی از بدن و دوری از بسیاری از بیماری ها مانند فشار خون و .. می شود.

  قسمت دیگر نماز که آیات قرآن در طول روز تکرار می شود تا یادآور شود هیچ معبودی جز خداوند نیست و برتر و بالاتر از خداوند کسی وجود ندارد تا برای او رکوع و سجود کنیم و سر تعظیم فرودآوریم و قبله ایی که به سمت آن سر بر زمین می گذاریم که آن نیز خود به دلیل جریان مغناطیسی زمین موجب وارد شدن انرژی مثبت به بدن می شود و موجب آرامش روح و روان،سبکی جان می شود و در نهایت دستانی که خالصانه در طول روز به سویش دراز می کنیم تا در ذهن ما حکاکی شود که نباید دست خواهش و کمک به سمت کسی جز پروردگار منان دراز کنیم زیرا او بهترین است چه برای گوش کردن حرف هایمان چه از خوشی ها و چه از ناخوشی و برای کمک رساندن به ما کسی جز او بالاتر نیست تا به ما کمک کند و دست ما را بگیرد.

  انشا نماز

  انشا در مورد نماز خواندن مناسب کلاس سوم

  نماز خواندن یعنی حرف زدن با خدا.

  در نماز، ما با خدا راز و نیاز می کنیم، حرف های دل مان را به او می زنیم، چیزهایی که دوست داریم را از خدا می خواهیم و به او می گوییم که چقدر دوستش داریم.

  اگر وقت هایی که ناراحت و تنها هستیم و نمی توانیم با کسی حرف برنیم، نماز بخوانیم حال ما بهتر می شود و ناراحتی ما کم می شود، چون حرف زدن با خدا انسان را آرام می کند.

  خدا همیشه منتظر است ما به سمت او برویم و از او کمک بخواهیم، تا به ما کمک کند.

  همچنین نماز خواندن و عبادت خدا باعث می شود ما بدانیم همیشه کسی هست که کار های ما را می بینید، به خاطر همین اشتباهات و گناهان کم تری در زندگی انجام می دهیم و آدم بهتری خواهیم بود.

  خدا نعمت های زیادی به ما داده است که ما باید قدر آن ها را بدانیم و از خدا به خاطر این نعمت ها تشکر کنیم.

  نماز خواندن هم یکی از راه هایی است که ما به وسیله ی آن، از خدا به خاطر نعمت هایش تشکر می کنیم.

  کسی که مسلمان است باید نماز بخواند و به خاطر تنبلی یا هر کاری دیگری خواندن آن را فراموش نکند. پیامبر و امامان ما هم، گفته اند که به نماز اهمیت بدهیم و نماز را اول وقت بخوانیم.

  قبل از نماز خواندن باید شرایط نماز، درست خواندن و مقدمات آن مثل ” وضو ” را خوب یاد بگیریم، تا نماز ما باطل نباشد.

  بخوانید: انشا در مورد عشق به خدا و عشق الهی و انشا در مورد وطن

  انشا نماز

  انشا در مورد اهمیت نماز خواندن مناسب نوجوانان کلاس هفتم و هشتم

  نماز یاد آور حضور خدا در تمام لحظات زندگی انسان است.

  هر مسلمان روزی 5 بار به نماز می ایستد تا اعلام کند بدون رضایت خداوند هیچ کاری را انجام نخواهد داد.

  نماز پناه بردن به خداوند از شر وسوسه های شیطان است، شیطانی که در همه حال به دنبال فریب دادن انسان و دور کردن او از مسیر درست و خداوند است.

  کسی که نماز می خواند آرامش را در راز و نیاز با خدا می بیند، و با این کار خود را به معبود خویش نزدیک تر می کند.

  فرد نماز خوان در لحظات سخت و مشکلات زندگی به خداوند پناه می برد و از او یاری می جوید و محال است خداوند پاسخی به این خواسته ی بنده ی مومن خویش ندهد.

  هر فرد مسلمان می داند که نماز ستون دین بوده و خواندن آن بر هر مسلمانی واجب است، بنابراین به محض شنیدن اذان کارهای دیگر را متوقف کرده و برای ایستادن در حضور خدا آماده می شود.

  او می داند که هنگام نماز باید ذهن و قلب خود را خالی از امور دنیوی کند و با حضور قلب در پیشگاه خدا حاضر شود.

  امام صادق (ع) می فرماید: ” هنگامی که به نماز ایستادی بدان که در پیشگاه خداوند هستی و اگر او را نمی بینی، او تو را می بیند. پس به نمازت توجه کن ”

  نماز خواندن دل انسان را صفا می دهد و بالعکس دوری از آن باعث تیرگی قلب آدمی می گردد.

  پیامبر اکرم (ص) نماز را به جوی آب روانی تشبیه می کند که انسان روزی پنج مرتبه بدن خویش را در آن شستشو داده و از تمام پلیدی ها و گناهان پاک می شود.

  اگر فردی تنبلی کند و با اشتیاق نماز نخواند پس از مدتی دیگر رغبتی برای نماز خواندن نخواهد داشت و روز به روز از خداوند دور تر می شود.

  اهمیت و ارزش نماز بر هیچ کس پوشیده نیست و فرد مسلمان از زمان کودکی با این مسئله آشنا می شود، پس نداشتن فرصت یا بهانه هایی از این قبیل، توجیه قابل قبولی برای سبک شمردن نماز نیست.

  انشا نماز

  انشا در مورد نماز

  نماز ، ستون دین ، کلید بهشت و نشانه ی وفاداری ما به عهد خویش با خداست . جامعه ی اسلامی و فرد مسلمان بانماز شناخته می شود ؛ در جامعه و خانواده ای که نماز راه نیافته ، گویا اسلام وارد نشده است .

  مسلمانان در زندگی خود بخشی از وقتشان را به نماز خواندن اختصاص می دهند . نماز را اولین بار حضرت محمد به یارانش آموخت . بر مسلمانان واجب شده است که در شبانه روز پنج نوبت نماز بخوانند تا خدا را از یاد نبرند و در زندگی همیشه موفق باشند .

  ما مسلمانان هنگامی که نماز می خوانیم در واقع با خدای خودمان حرف می زنیم که اگر سعی کنیم بیشتر به نماز توجه کنیم و متوجه چیزهای دیگر نباشیم ، آن وقت است که قلب ما بیشتر متوجه حضور خدا در کنارمان می شود .

  نماز خواندن اثرات مفید زیادی بر روی انسان ها می گذارد . مثلا در بیشتر کارهایمان موفق می شویم و بدون داشتن هیچ دردسری آن ها را انجام می دهیم و استرس هم برای انجام کارهایمان نداریم یا هنگامی که احساس تنهایی می کنیم می توانیم با نماز خواندن و راز و نیاز کردن با خدا از تنهایی خارج شویم .

  هنگامی که ما پنج نوبت در روز نماز می خوانیم با این نماز خود نشان می دهیم که همه ی اعمال ما در طول روز برای رضای خدا بوده و ما در هر لحظه به یاد خدا بوده ایم ، همانگونه که خدا همیشه به یاد ما هست .

  نماز خواندن ، ثواب دارد و ما را از گناهان دور نگه می دارد . ما با نماز زندگی آرامی را تجربه خواهیم کرد .

  برخی افراد می گویند که ما نماز می خوانیم ولی تاثیری را در خود احساس نمی کنیم . باید توجه کرد که نماز خواندنهنگامی اثر گذار است که پیوسته خوانده شود و بیشتر به نماز توجه شود .

  انشا نماز

  مطلب پیشنهادی: انشا با موضوع باران + 5 انشای زیبا در مورد باران و توصیف روزهای بارانی و بارش

  امیدواریم انشا در مورد نماز مورد توجه شما قرار گرفته باشد. این انشاها را می توانید در کلاس برای همکلاس و معلم بخوانید.

  منبع مطلب : www.topnaz.com

  مدیر محترم سایت www.topnaz.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انشا نماز | ۱۵ انشاء در مورد نماز (برای پایه های مختلف)

  انشا نماز | ۱۵ انشاء در مورد نماز (برای پایه های مختلف)

  بیشتر بخوانید :

  انشا در مورد امام رضا | ۵ انشا زندگینامه +نامه ای به امام رضا

  انشا شانس | ۱۵ انشا درباره شانس طنز و غیر طنز(با مقدمه )

  انشا پرواز بدون بال | ۱۵ انشا درمورد پرواز در قالب های مختلف

  انشا خاطره نویسی | ۱۵ انشا در مورد خاطره نویسی و خاطرات

  انشا در مورد زمستان | ۱۲ انشا درباره فصل سرد برفی زمستان

  انشا کوتاه پاییز | ۱۵ انشا و متن ادبی کوتاه در مورد فصل پاییز

  منبع مطلب : delbaraneh.com

  مدیر محترم سایت delbaraneh.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انشا در مورد نماز برای کلاس سوم

  مطلب شماره 1 از سایت seratnews.com :

  انشا در مورد نماز برای کلاس سوم

  انشای پسربچه نه ساله برای دوست داشتن خدا + عکس صراط نیوز انشا در مورد نماز برای کلاس سوم انشای پسربچه نه ساله برای دوست داشتن خدا + عکس صراط نیوز انشای پسربچه نه ساله برای دوست داشتن خدا + عکس صراط نیوز. انشا در مورد نماز برای کلاس سوم انشای پسربچه نه ساله برای دوست داشتن خدا + عکس صراط نیوز انشا در مورد نماز برای کلاس سوم انشا در مورد نماز برای کلاس سوم انشای پسربچه نه ساله برای دوست داشتن خدا + عکس صراط نیوز

  مطالعه بیشتر :

  انشای پسربچه نه ساله برای دوست داشتن خدا + عکس صراط نیوز

  منبع مطلب : football-bartar.ir

  مدیر محترم سایت football-bartar.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  هلما : سلام نماز یکی از ستون دینی ما مسلمانان است وهر روز 5 بار نماز میخوانیم وخدا رو شکر میکنیم به خاطر نعمت هایی که به ما داده وقتی ما نماز میخوانیم یعنی با خدای خود حرف میزنیم پناه میبرم به خدا از شر شیطان رانده شده

  محمد هادی کریمی : عالی

  H : برخی افراد می گویند که ما نماز می خوانیم ولی تاثیری را در خود احساس نمی کنیم . باید توجه کرد که نماز خواندنهنگامی اثر گذار است که پیوسته خوانده شود و بیشتر به نماز توجه شود .

  کوثر : نماز

  بهار : انشت خیلی عالی است

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  عالی

  عرفان 3 ماه قبل
  0

  بهترین انشاء عالی بود. نماز کلید بهشت هست. 🗝🌺

  ناشناس 3 ماه قبل
  0

  عالی

  سعید 3 ماه قبل
  0

  مسخره مسخره

  ناشناس 3 ماه قبل
  0

  من

  نیکا فرقانی 3 ماه قبل
  0

  خره من بدم میاد از نماز

  0
  نرگس 3 ماه قبل

  دقیقاً

  طاها 3 ماه قبل
  0

  نماز

  ناشناس 3 ماه قبل
  0

  ناریان

  زینب‌احمدی 4 ماه قبل
  -2

  خوب

  نماز 5 ماه قبل
  0

  نماز کاندن

  مرضیه 10 ماه قبل
  0

  زیبا ترین انشاء نماز

  فرحناز ترقی خواه 12 ماه قبل
  2

  نماز❤

  ناشناس 12 ماه قبل
  2

  سلام

  جواب 1 سال قبل
  -2

  نه

  سینا 1 سال قبل
  -1

  عوضی

  سینا 1 سال قبل
  -1

  اسباب بازی برام بیار

  0
  ناشناس 3 ماه قبل

  سلام

  ریحانه کمالی 1 سال قبل
  1

  آشغال 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

  0
  سینا 1 سال قبل

  عوضی

  ریحانه کمالی 1 سال قبل
  0

  😀😀

  بهترین 1 سال قبل
  0

  آشقال😰😰😰😰😰😰😭😭

  فردین 1 سال قبل
  1

  بهتر است

  به تو چه مربوطه 1 سال قبل
  3

  عالی بود ۲۰

  بهار 1 سال قبل
  4

  انشت خیلی عالی است

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  نماز خواندن یعنی صحبت با خداوند یکتا ما نماز می خواهیم جونی می خواهیم از نعمت ها چی خدا تشکر کنیم.

  0
  ناشناس 12 ماه قبل

  عالی

  کوثر 1 سال قبل
  4

  نماز

  کوثر 1 سال قبل
  0

  نماز

  0
  مرضیه 10 ماه قبل

  عالیییییییی

  امیر 1 سال قبل
  0

  عااااااااااااالی

  انذرب 1 سال قبل
  0

  ععب

  ZHRA 1 سال قبل
  0

  باید انشا هاتون بدرد بخور باشه

  0
  ZHRA 1 سال قبل

  بله

  H 1 سال قبل
  5

  برخی افراد می گویند که ما نماز می خوانیم ولی تاثیری را در خود احساس نمی کنیم . باید توجه کرد که نماز خواندنهنگامی اثر گذار است که پیوسته خوانده شود و بیشتر به نماز توجه شود .

  2
  نه خیلی بدبود 1 سال قبل

  عاااااااااالی

  هلما 1 سال قبل
  2

  آفرین به همه ی شما

  0
  فردین 1 سال قبل

  به تو چه میگی افرین به همه شما 🤣

  هلما 1 سال قبل
  7

  سلام

  نماز یکی از ستون دینی ما مسلمانان است وهر روز 5 بار نماز میخوانیم وخدا رو شکر میکنیم به خاطر نعمت هایی که به ما داده وقتی ما نماز میخوانیم یعنی با خدای خود حرف میزنیم پناه میبرم به خدا از شر شیطان رانده شده

  آرمین 1 سال قبل
  3

  عالی عالی 🌺🌺🌺🌺

  محمد هادی کریمی 1 سال قبل
  6

  عالی

  خوبه 2 سال قبل
  2

  عالیه

  😍😍😍 2 سال قبل
  2

  عالی بود

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید