توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  انشا در مورد فیل و فنجان پایه نهم

  1 بازدید

  انشا در مورد فیل و فنجان پایه نهم را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  انشا در مورد فیل و فنجان پایه نهم

  انشا در مورد فیل و فنجان پایه نهم

  انشا درباره فیل و فنجان 

  انشا صفحه 21 کتاب مهارت های نوشتاری پایه نهم

  انشا اول درباره فیل و فنجان

  مقدمه : به احتمال زیاد همه می دانند که در نبرد بین فیل و فنجان ، فیل برنده خواهد شد ، آن هم نبردی که فقط در حد چند ثانیه با یک لگد فیل تمام خواهد شد!

  بند : اما آیا تا به حال به این فکر کرده ایم که اصلا فنجان فرصت دفاع از خود ندارد و یا حتی اصلا نمی تواند حرکت کند ، یا فکر متفاوت دیگری که برنده را فنجان اعلام می کند آن هم از طریق درد ناشی از تکه های شکسته ی فنجان در پای فیل که مثالی مناسب برای این عبارت است که((اگر در آستانه ی باختن هستی ، نگذار حریفت بازی را ببرد !))

  اگر فنجان ها متحد شوند چطور ، آن وقت دریای اتحاد فنجان ها ، ظلم فیل هارا خواهد شست ، حال اگر این افکار فلسفی را کنار بزنیم ، و فیل و فنجان را در معنای کوچک و بزرگ به کار ببریم باز هم می توانیم بفهمیم ، که این دو بدون یکدیگر وجود نخواهند داشت .

  مثالی از تفاهم کوچک و بزرگ در رابطه های آجر ها با ساختمان ، سلول ها با بدن انسان ، شن و ماسه در سفالگری و یک نفر در مقایسه با جامعه و غیره می توان مشاهده کرد ، چه بسا فیل هایی که غذای خود را از درون فنجان می خورند !

  شاید برخی فنجان هارا نیز دیده باشد که طرح فیل بر روی خود دارند ، این نمادی است برای انسان هایی که رویاهای بزرگ در سر دارند و اگر پشتکار لازم را داشته باشند می توانند به گروه فیل ها ملحق شوند.

  البته برعکس این مطلب نیز ممکن است ، یعنی چه فیل هایی که ارزش واقعی خود را ندانسته و اعتماد به نفس خود را ازدست داده و خود را کم ارزش جلوه داده اند ، اعتماد به نفسی که می تواند فنجان را فیل کند ، همانطور می تواند فیل را فنجان کند!

  نتیجه : با نگاهی دقیق تر می توان فهمید که فیل و فنجان و کوچک و بزرگ در کنار یکدیگر معنا می گیرند و مانند تاریکی و روشنایی هر دو لازمه ی تداوم زندگی هستند ، چه برای انسان و چه برای غیر انسان!

  انشا دوم در مورد فیل و فنجان

  مقدمه : فیل و فنجان ، همه ما وقتی این دو را کنار هم می بینیم ، می گوییم : معلوم است ، فیل فنجان را له می کند . مسئله اینجاست . چرا باید فیل و فنجان کنار هم قرار بگیرند ؟ آیا منطقی است ؟

  بدنه : تصور کنید به جای فیل و فنجان ، میگفتیم فیل و مگس . آن وقت چه اتفاقی می افتاد . مگس به راحتی می توانست فیل را از پای در بیاورد . حالا تصور کنید مگس و فیل در برابر یک قورباغه قرار بگیرند . قورباغه مگس را مثل آب خوردن قورت می دهد ولی مقابل فیل له می شود.میتوانید بگویید بین این 3 حیوان کدام برترین است؟به نظر می رسد که امکان پذیر نیست .

  برگردیم به فیل و فنجان خودمان . بیایید فیل را با فیل های دیگر و فنجان را با فنجان های دیگر مقایسه کنیم . در بین فیل ها ، فیلی که بدنش تنومند ، رنگش زیباتر ، خلاصه در هرزمینه ای دارای بهترین ویژگی ها باشد ، برترین فیل است . ولی فیلی هست که در هر زمینه بهترین ها را داشته باشد ؟ مسلما نه . در مورد فنجان ها همینطور . پس این مقایسه نیز به کلی اشتباه است .

  حال تصور کنید اگر ما فیل و فنجان را با هم مقایسه کرده می کردیم و فیل را برتر از فنجان می دانستیم ، اصلا بعید نبود که فنجان خود کشی کند و خودش را بشکند ! یا اگر فنجان را برتر می دانستیم ، فیل تا آخر زندگی اش خودش را به چشم یک فیل همیشه بازنده و ضعیف می دید !

  نتیجه : انیشتن : ” هر کسی یک نابغه است . ولی اگر یک ماهی را از روی توانایی‌ اش در بالا رفتن از درخت قضاوت کنی ، آن ماهی تمام عمرش را با این باور زندگی خواهد کرد که یک احمق است . ”

  انشا سوم در مورد فیل و فنجان

  مقدمه : فیل و فنجان ، شاید در نگاه اول بی ربط به نظر برسد و از نظر هرکس متفاوت معنا شود ، یا شاید نویسنده ای برای الهام به طبیعتی مدهوش کننده رفته و در حال الهام گرفتن از بالکن خانه ی جنگلی خود و نوشیدن چایی از فنجان ، رهگذری به نام فیل از آنجا گذشته است ، و این عبارت بر سر زبان او افتاده است و با جوهر سرنوشت ساز قلم خود آن را نوشته است ، کسی چه می داند!

  بدنه : در بررسی کلیشه ای ، اصطلاح ” فیل و فنجان ” برای مفهوم بخشیدن به پارادوکس میان بزرگ و کوچک بیان می شود ، چه پارادوکس زیبایی!

  در نگاه اول ، اغلب افراد دوست دارند نقش فیل را بازی کنند ، ولی برای رسیدن به ایستگاه فیل شدن ، نمی دانند باید از روی چه فنجان هایی پرش کنند ! ؛ بله ، فیل شدن آنقدر هم آسان نیست ؛ چه فنجان هایی که با جثه ی ریز خود به زیر پای فیل ها رفته و باعث لغزش و سقوط آن ها به دره ی فراموشی و خواری شده اند!

  کم نیستند فنجان هایی که شهرت جهانی یافته و حتّی از فیل ها هم تاثیرگذار تر شده اند ، و اما برعکس چه افرادی که برای فیل شدن دل نازک فنجان هرا شکسته و با خرد کردن آنان به هدف خود یعنی فیل شدن رسیده اند.

  گاهی فنجان ها در تاریخ نقش هایی داشته اند که فیل ها حسرت ان را کشیده اند ، فنجان هایی که با درونمایه ی تلخ و زهر آلود خود شخصیت های مهمی را به دیگر دنیا فرستاده اند و چه فیل هایی که برروی آن ها کجاوه گزاشته شده و در حال نوکری اند.

  اما فیل بودن هم خوبی های خودش را دارد ، مثلا کسی نمی تواند با آب گل آلود پارچ ذهنیت مریض خود ، تو را مانند فنجان پر کند ، یا هر وقت از کار افتادی ، تورا به گوشه ی خیابانی به نام فراموشی پرت کند ، زیرا تو همیشه فیل خواهی ماند!

  نتیجه : به طور کلی چه از لحاظ ادبی و چه از لحاظ بصری ، این اصطلاح بررسی شود ، همه به یک جهارراهی به نام تصمیم ختم خواهد شد ؛ که انتخاب راه درست از میان زیر گذر فنجان ، رو گذر فیل ، میانبر افراط و یا راه مستقیم میانه روی بر عهده ی خود افراد است.

  ( گذر رودخانه , آدم فضاییاذان , شانس , فیل و فنجان )

  انشا درباره فیل و فنجان به همراه بدنه مقدمه و نتیجه

  انشا در مورد درمورد درباره فیل و فنجان انشا صفحه 21 ۲۱ کتاب مهارت های نوشتاری نگارش پایه کلاس مقطع نهم به همراه با بدنه , مقدمه و نتیجه .

  منبع مطلب : 7sc.ir

  مدیر محترم سایت 7sc.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انشا درباره فیل و فنجان پایه نهم داستان انشا فیل و فنجون 97-98 - پرتال دکتر سلام

  انشا درباره فیل و فنجان پایه نهم داستان انشا فیل و فنجون 97-98 - پرتال دکتر سلام

  انشا درباره فیل و فنجان پایه نهم داستان انشا فیل و فنجون ۹۷-۹۸

  انشا درباره فیل و فنجان با مقدمه توصیف و نتیجه گیری حکایت فیل و فنجان بزرگ و کوچک برای پایه نهم درس مهارت های نوشتاری سال ۹۷-۹۸

  مقدمه : در این دنیا خداوند همه چیز را مکمل یکدیگر ساخته است به گونه ای که می توان نام برد : چاق و لاغر، درشت و ریز، کوچک و بزرگ، قد بلند و قد کوتاه همانند فیل و فنجان.

  توصیف : فیل و فنجان یکی از ضرب المثل ها یا اصطلاح های قدیمی است که مردم بکار می برند و قاعدتآ زمانی که دوتاچیز متضاد را می دیدند می گفتند اینها مانند فیل و فنجان می مانند.فیل که بسیار بزرگ است و فنجان بسیار کوچک است در مقابل یکدیگر اختلاف انها بسیار  به چشم می اید.

  یکی از  ماجرا های جالبی که چن وقت پیش شنیده ام این بود که هندی ها به علت اب و هوا و و اقلیم خاص خود، فیل یکی از حیوانات رایج در ان است و مردم با فیل ،وسایل سنگین خود را جابجا می کنند و زمانی که بخواهند فیل را جابجا کنند همراه فیل مرغ فنجان مانندی(بسیار کوچک)قرار می دهند و فیل به علت ذات خوبش جابجا نمی شود تا مبادا به مرغ اسیبی برساند.

  دوتا از دوستانم که با همدیگر بسیار صمیمی بودند اما یکی از انها بسیار صمیمی بودند بسیار چاق و قد بلند بود و دیگری بسیار لاغر و قد کوتاه بود که همه ی معلم ها انها را که با همدیگر می دیدند میگفتند اینها مانند فیل و فنجانند.

  نتیجه گیری : این تضادها و اختلاف ها هستند که دنیا را زیباتر می کند و یکی را برتر نسبت به دیگری می کند. زیرا که اگر همه در یک سطح و یک قدرت و یک شکل ظاهر بودند دنیا یکنواخت می شد و هیچ جذابیتی نداشت.

  در پرتال دکتر سلام بیشتر بخوانید :

  انشا درباره شانس پایه نهم

  منبع مطلب : hidoctor.ir

  مدیر محترم سایت hidoctor.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انشا فیل و فنجان - مهارت های نوشتاری کلاس نهم - درس کده

  انشا فیل و فنجان - مهارت های نوشتاری کلاس نهم - درس کده

  انشایی در مورد فیل و فنجان که در صفحه ۲۱ کتاب مهارت های نوشتاری نهم خاسته شده را برای شما کاربران عزیز سایت درس کده آماده کرده ایم

  انشا فیل و فنجان صفحه ۲۱ مهارت های نوشتاری نهم

  شرمنده اگه زیاد جالب نیست همه ی اینترنت و کتاب هایی مثل گام به گام رو گشتم چیزی ندیدم فقط همین رو پیدا کردم

  شما هم اگه انشای بهتری درباره فیل و فنجان دارید توی یه فایل ورد یا تکست آپلود کنید تو قسمت نظرات بفرستید تا برای بچه ها بزارم.

  نام انشا: فیل و فنجان

  نام انشا به انگلیسی: elephant and cup

  صفحه ۲۱ کتاب مهارت های نوشتاری نهم

  انشا درباره فیل و فنجان به صورت ادبی و غیر ادبی با رعایت مقدمه ساختمان بند و طبقه بندی:

  فیل و فنجون چه ربطی به هم دارن ؟ فیل تو فنجون جا میشه ؟ فیل و ترجیح می دید یا فنجون ؟

  خب خب خب انقدر فسفر سوزی نکنید خودم جواب میدم ….

  فیل و فنجون چه ربطی به هم دارن بر میگرده به سالهای گذشته  که یه فیل بدنیا اومد  موقعه ی اسم گذاری بود که یه فنجون افتاد و شکست  هیچی دیگه اسمه فیله شد فنجون.

  حالا ربط بین فیل و فنجون رو فهمیدید نوبت به این می رسه که فیل تو فنجون جا میشه یا نه ؟

  اینم بر میگرده به دوسه سال بعد از اون سالی که فنجون بدنیا اومد .فنجون قصه ی ما داشت قایم باشک بازی میکرد جایی نداشت پرید تو فنجون حالا فهمیدید که فیل تو فنجون ….جامیشه ؟

  و حالا نوبت می رسه به اینکه فیل و ترجیح می دید یا فنجون ؟

  از اونجایی که فیل قصه ی ما فنجون تشریف دارن اگه فیلو ترجیح بدی فنجون و میارن و اگه فنجون و ترجیح بدی فیل و میارن .

  حالا دیگه به به اخر راه رسیدیم  و شما هم متوجه شدی بین فیل و فنجون کلا نباید چیزی رو ترجیح بدی, بخاطر خودت میگم دیدی یه دفعه ای تو این معادلات گمشدی.

  همه انشا های صفحه ۲۱ کتاب مهارت های نوشتاری نهم

  منبع مطلب : darskade.ir

  مدیر محترم سایت darskade.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 16 روز قبل
  0

  لطفا داستان کاملشو بزارین

  فاطمه 2 ماه قبل
  0

  عالی

  است

  فاطمه 2 ماه قبل
  0

  عالی

  است

  مهدی 1 سال قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید