توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  انشا در مورد صفحه ۲۳ نگارش هفتم

  1 بازدید

  انشا در مورد صفحه ۲۳ نگارش هفتم را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  درسی فا

  انشا پایه ی هفتم صفحه 23 آنچه در تصویر زیرمی بینید بنویسید

  مقدمه:

  درشهرستانهاو روستاهای کشورعزیزمان ایران که دارای اب و هوای مناسب است ،مردم به کارکشت و کاردرمزارع و زمین های کشاورزی مشغول می باشند.

  متن انشا:

  آنچه درتصویرزیرمی بینیم شامل یک خانه ی روستایی با صفا که با سنگ و کلوخه ساخته شده است به همراه پنجره ایی چوبی که رو به مناظرو کوه و درختان زیبا که مطمعنآدارای اب وهوای بسیارپاک و مناسب می باشد باز می شود،به همراه دختران و پسران که باهمکاری و یاری یکدیگردرحال کارو کمک به یکدیگرهستندوبادقت و علاقه ی زیاد مشغول کشت محصولات خوددرزمین زراعی خودمی باشند.پسران که از قدرت بدنی بالاتری برخوردارهستند،درحال شخم زدن زمین می باشندودختران بادست های کوچک و لطیفشان مشغول ابیاری وکاشت محصولات بانظم و ترتیب در زمین هستند.تادرنهایت بتوانند به خوبی و خوشی محصولات زحمت کشیده ی خودرا برداشت نمونده وبافروش و مصرف ان زندگی روزمره ی خودرا بگذرانند تا به پدرو مادرخود کمکی هر چند کوچک کرده باشند و لبخندی زیبا بر لبهایشان نقش ببندد.

  نتیجه گیری:

  منبع: انشا باز

  منبع مطلب : darsifa.blog.ir

  مدیر محترم سایت darsifa.blog.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تصویر نویسی صفحه 23 نگارش پایه هفتم

  تصویر نویسی صفحه 23 نگارش پایه هفتم

  تصویر نویسی صفحه 23 نگارش هفتم

  صفحه 23 کتاب مهارت های نوشتاری پایه هفتم

  1 آنچه در تصویر زیر می بینید بنویسید  :

  درب خانه ی با صفا و ساده ی خانواده ی خوشبخت بر روی هر میهمانی باز است ، اطراف باغچه ی زیبای آن ها خبری از دیوار های بلند سیمانی نیست و گچ خشک نشده ی روی دیوار خانه ی آن ها خبر از همکاری پدر و پسری برای زیباتر کردن محل زندگی می دهد .

  هر دانه و گیاه در باغچه ی خانواده ی خوشبخت با عشق کاشته می شود که حاصل آن فرآورده هایی با طعم بهشتی است ، حتی دختر کوچک خانواده نیز می خواهد در این کار گروهی مشارکت کند و عرق جبین او خبر از تلاش و پشتکاری سخت برای آوردن آب از چشمه ی با طراوت محل زندگی آن ها می دهد.

  این خانواده در مکان خیالی بسیاری از شهر نشینان عمر خود را سپری می کنند ، در هوایی پاک ، همسایه هایی مهربان ، سحر خیزی با صدای خروس ها و غذاهای دلچسب محلی!

  باغچه بوسیله دیگر فرزندان در حال گسترش است تا به این زیبایی افزوده شود ، پنجره های خانه ی آن ها مانند تابلویی طبیعی چشم انداز کوهستان و زمین های کشاورزی سرسبزی را به رخ می کشد که نقاش آن ها خداست!

  ابر ها از دور نمایان شده و گرد هم آمده اند تا درخت بلند قامت کنار خانه شان را استوار تر سازد ، شاید در آینده ای نزدیک تکیه گاه مناسبی برای تاب بازی دختران و پسران یا حتی پدر و مادر و فامیل های این خانواده باشد!

  دود های بلند شده از دودکش این خانه ی با صفا نوید چایی گرم و با صفا برای رفع خستگی حاصل از این کار شیرین را می دهد ، و همگی به سمت استراحت بر روی پتو های گرم و نرم ، در کنار پشتی های قرمز راه می افتند ، خدا قوت… !

  2 آنچه در تصویر می بینید را بنویسید  :

  { امروز، اولین روز خرداد است.

  من، محمد، علی، زهرا به همراه مادرم در باغچه کوچکمان مشغول به کار هستیم.

  ما مزرعه کوچکی داریم که خانه مان در سمت چپ آن قرار گرفته است. جلوی خانه مان گندم

  و سمت راست باغچه، سبزی و سیب زمینی و گوجه و بادمجان کاشته ایم

  و اطراف مزرعه حصارهای چوبی کشیده ایم.

  مادرم و علی مشغول چیدن سبزی برای ناهار هستند.

  زهرا به تک درخت چنارمان آب می دهد و من و محمد مشغول کندن زمین و آماده کردن خاک برای کاشت دانه هستیم.

  خاک کمی خشک و سفت شده و کندن آن سخت است.

  از زهرا خواهش می کنم کمی آب بیاورد تا زمین را خیس کنیم، چون باید قبل از رسیدن پدرم، زمین را برای کاشت آماده کنیم.

  پدرم به مزرعه دوستش رفته تا کمی کود و بذر گیاه بخرد.

  ما تصمیم گرفته ایم امسال در قسمت هایی که چیزی نگاشته ایم لوبیا، عدس و نخود بکاریم تا بتوانیم زمانی که هوا سرد می شود، با آنها آش و سوپ درست کنیم. }

  پایه ی هفتم-صفحه ی ۲۳-انچه درتصویرزیرمی بینیدبنویسید

  منبع مطلب : 7sc.ir

  مدیر محترم سایت 7sc.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انشا تصویر نویسی درباره روستا و طبیعت صفحه 23 پایه هفتم

  انشا تصویر نویسی درباره روستا و طبیعت صفحه 23 پایه هفتم

  انشای اول:

  مقدمه : اکثر مردم روستاهای ایران با کار کردن روی زمین های کشاورزی کسب درآمد می کنند . در روستا زن و مرد در کار کشاورزی به همدیگر کمک می کنند . 

  متن انشا :
  مردم روستایی خانه هایشان را با سنگ و خشت در دل طبیعت می سازند . پنجره های خانه های روستایی از هر طرف رو به طبیعت زیبا باز می شود و هوای پاکیزه ی طبیعت داخل خانه های روستایی جریان پیدا می کند . 
  از پنجره ی خانه ها مناظر شگفت انگیز طبیعت شامل کوه ، درخت و کشتزارها قابل دیدن است . در روستاها اثری از ترافیک و آلودگی هوا نیست و مردم هوای پاک را تنفس می کنند . 


  مردها در روستا روی زمین های کشاورزی کار می کنند و زن ها نیز به مردها در کارشان کمک می کنند . مردها با بیل زمین را شخم می زنند و آن را برای بذر پاشیدن آماده می کنند و زن ها هم ، بذرها را پخش می کنند و در مواقع مناسب زمین های کشاورزی را با استفاده از سطل های دسته دار آبیاری می کنند . بعد از روییدن محصولات زن ها به مردها در برداشت محصول کمک می کنند . 

  انشای دوم:

  مقدمه:درشهرستانهاو روستاهای کشورعزیزمان ایران که دارای اب و هوای مناسب است ،مردم به کارکشت و کاردرمزارع و زمین های کشاورزی مشغول می باشند.

  متن انشا: انچه درتصویرزیرمی بینیم شامل یک خانه ی روستایی باصفا که با سنگ و کلوخه ساخته شده است به همراه پنجره ایی چوبی که رو به مناظرو کوه و درختان زیبا که مطمعنآدارای اب وهوای بسیارپاک و مناسب می باشد باز می شود،به همراه دختران و پسران که باهمکاری و یاری یکدیگردرحال کارو کمک به یکدیگرهستندوبادقت و علاقه ی زیاد مشغول کشت محصولات خوددرزمین زراعی خودمی باشند.پسران که از قدرت بدنی بالاتری برخوردارهستند،درحال شخم زدن زمین می باشندودختران بادست های کوچک و لطیفشان مشغول ابیاری وکاشت محصولات بانظم و ترتیب در زمین هستند.تادرنهایت بتوانند به خوبی و خوشی محصولات زحمت کشیده ی خودرا برداشت نمونده وبافروش و مصرف ان زندگی روزمره ی خودرا بگذرانند تا به پدرو مادرخود کمکی هر چند کوچک کرده باشند و لبخندی زیبا بر لبهایشان نقش ببندد.

  نتیجه گیری:

  دراین تصویرزیبا ما به خوبی متوجه می شویم که کارگروهی و مشترک بسیار خوشایند و لذت بخش است ومانیز باید با کارهای گروهی همراه با دوستان که به ما حال خوبی را القتا می دهنددرمسیر پیشرفت و ابادانی کشورمان قدم برداریم تا نقشی هرچند کوچک در جامعه ایفا کنیم

  لطفا با ارسال نظرات ارزشمند خود باعث پیشرفت ما شوید..!

  انشا تصویر نویسی پایه هفتم صفحه 23

  تصویر نویسی صفحه 23 کتاب مهارتهای نوشتاری هشتم – گلشن عشق ... معماری روستا بسیار ساده است و سادگی بسیار متناسبی دارد. ... انشا طبیعت تصویری نویسی پایه هشتم صفحه 23 – آسمان آبی است . ... انشایی درباره تفاوت دو تصویر صفحه 55 مهارت های نوشتاری صبح زیبا انشای صفحه 55 کتب نوشتاری هفتم تصویر نویسی ...

  منبع مطلب : schoolyou.ir

  مدیر محترم سایت schoolyou.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  زینب : مردم روستایی خانه هایشان را با سنگ و خشت در دل طبیعت می سازند . پنجره های خانه های روستایی از هر طرف رو به طبیعت زیبا باز می شود و هوای پاکیزه ی طبیعت داخل خانه های روستایی جریان پیدا می کند . درب خانه ی انها همیشه به روی مسافران و گردشگران باز است و افراد مهانپذیری هستند . از پنجره ی خانه ها مناظر شگفت انگیز طبیعت شامل کوه ، درخت ، جنگل و کشتزارها قابل دیدن است . در روستاها اثری از ترافیک و آلودگی هوا نیست و مردم هوای پاک را تنفس می کنند . برای کسانی که بیماران قلبی و تنفسی دارند انجا بهترین مکان است . مردها در روستا روی زمین های کشاورزی کار می کنند و زن ها نیز به مردها در کارشان کمک می کنند و گاهی کودکان هم به کمک پدر و مادر میروند . مردها با بیل زمین را شخم می زنند و آن را برای بذر پاشیدن آماده می کنند و زن ها هم ، بذرها را پخش می کنند و در مواقع مناسب زمین های کشاورزی را با استفاده از سطل های دسته دار آبیاری می کنند . بعد از روییدن محصولات زن ها به مردها در برداشت محصول کمک می کنند .

  بی تی اس : عالی بود دستتون دردنکنه

  ناشناس : عالی بود

  باقری : خوب بود ولی انتظار بیشتر داشتم 🙂ولی ممنون دستتون درد نکنه

  ناشناس : اینجا‌یک‌مزرعه‌میبینیم‌که‌یک‌خانه‌کوچک‌وزیبا‌در‌ان‌است‌ویک‌خانواده‌خوشبخت‌که‌دارند‌کار‌میکنند

  محمد حسام : دمت گرم خدایی معلم خیلی باهش حال کرد سازنده ی این متن عشقی

  فاطمه : ععععااااااااللللللللیییییییییی عالی بود

  ناشناس : خیلی قشنگ بود

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  جیمین 12 روز قبل
  2

  عالی

  ناشناس 14 روز قبل
  3

  سلام خیلی عالی بود از تون تشکر میکنم 😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘🥰🥰🥰🥰🥰🥰😍😍😍😍😍🤩🤩🤩🤩🤩

  مم 14 روز قبل
  1

  عالی

  خوبه 18 روز قبل
  0

  خوبه

  علیرضا 19 روز قبل
  1

  عاللللللییییییییی

  ناشناس 20 روز قبل
  1

  کاش نتیجش هم زیاد بود

  ناشناس 20 روز قبل
  3

  عالیییییییییییییی

  همت آبادی 20 روز قبل
  0

  خیلی خوب بود عالی

  همت آبادی 20 روز قبل
  1

  خیلی خوب بود معلمم بهم ۲۰ داد با این انشای زیبای شما ممنون از همتون

  ..*.. 20 روز قبل
  2

  واقعا که بچه های کلاس ما همه شون از روی همین متنا نوشته بودن....

  حق الناسه اقاااا

  حق اونایی که خودشون نوشتن رو ضایع میکنین پررو هاا اا اا

  1
  ناشناس 5 روز قبل

  اگه خودت نوشتی پس اینجا چیکار میکنی😐😒هااااااا

  3
  فاطی 10 روز قبل

  تو خودت اگه از اینجا ننوشتی پس اینجا چیکار میکنی؟؟؟

  ها🤨🤨

  نرجس بیگدلو 22 روز قبل
  3

  بخش آغازین:شهرها و روستاهایی هستند در کشورما ایران که آب و هوای خوبی دارند.مردم آنجا هرساله در فصل بهار کشت و کار انجام می دهند.

  بخش میانی:در تصویر یک خانه که با سنگ و کلوخ ساخته شده این خانه یک پنجره چوبی به روی طبیعت دارد.چند نفر که. باهم در حال کشت و کار هستند.پسر ها که زور بیشتری دارند در حال شخم زدن زمین و دختر ها در حال کاشتن محصولات هستند. دور زمین را با حصار های چوبی پوشانده اند تا امنیت آنجا بیشتر شود پشت خانه یک درخت سایه بان بزرگ است

  بخش پایانی:ماوقتی باهم یک کاری را انجام دهیم نتیجه ی آن کار برای ما لذت بخش میشود

  آتنا 24 روز قبل
  -1

  عالی عالی

  پارسا 25 روز قبل
  0

  ناموسا هرکی پابجی داره ایدی بده

  هه 26 روز قبل
  1

  عالییییییی

  مینا 26 روز قبل
  1

  👍👍

  ناشناس 27 روز قبل
  1

  H

  ناشناس 1 ماه قبل
  3

  خیلی آموزنده است

  1
  ییلدیز 7 روز قبل

  بله آفرین به شما که گفتید آموزنده چون من هم نی خواستم بگم

  فرزین 1 ماه قبل
  1

  خوبه

  ناشناس 1 ماه قبل
  3

  عالییییه خیلیییی ممنون از همه ی ادمایی که توی این به ما کمک کردن🌹

  بی تی اس 1 ماه قبل
  7

  عالی بود دستتون دردنکنه

  ناشناس 1 ماه قبل
  4

  خیلی قشنگ بود

  فاطمه 1 ماه قبل
  4

  ععععااااااااللللللللیییییییییی

  عالی بود

  حسن 1 ماه قبل
  2

  عالی دمت گرم

  یه بنده خدا 1 ماه قبل
  2

  موضوع رو هم میذاشتین خو😐

  سید عرفان حیدری 1 ماه قبل
  3

  عالی بود

  نازنین زهرا نظامی 1 ماه قبل
  2

  عالی بود ممنون

  محمد حسام 1 ماه قبل
  4

  دمت گرم خدایی معلم خیلی باهش حال کرد سازنده ی این متن عشقی

  ناشناس 1 ماه قبل
  4

  اینجا‌یک‌مزرعه‌میبینیم‌که‌یک‌خانه‌کوچک‌وزیبا‌در‌ان‌است‌ویک‌خانواده‌خوشبخت‌که‌دارند‌کار‌میکنند

  ناشناس 1 ماه قبل
  2

  عالی بود

  هانی❤ 1 ماه قبل
  3

  خوبه قشنگه

  امیر 1 ماه قبل
  3

  عالی

  آفری 1 ماه قبل
  1

  عالب

  ناشناس 1 ماه قبل
  6

  عالی بود

  ستی جون 1 ماه قبل
  -1

  اگه لطف میکردید یه موضوع هم براش انتخاب میکردید بهتر بود

  0
  سید رضا حسینی 1 ماه قبل

  مزرعه آقای کریمی

  کشاورزی

  0
  سید رضا حسینی 1 ماه قبل

  مزرعه آقای کریمی

  کشاورزی

  بیتا 1 ماه قبل
  0

  عالی نبود بیشتر کار کنید

  باقری 1 ماه قبل
  4

  خوب بود ولی انتظار بیشتر داشتم 🙂ولی ممنون دستتون درد نکنه

  3
  بی تی اس 1 ماه قبل

  ممنون😘 دوستان گروه من زیاد از این کانال میگفتن ممنون ممنون💋

  هستی سفیدپری 1 ماه قبل
  0

  عالی

  ناشناس 1 ماه قبل
  1

  عالی

  . 1 ماه قبل
  2

  خوبع

  مهدیه 1 ماه قبل
  1

  عالیه 🙏🙏🙏

  ناشناس 1 ماه قبل
  2

  خیلی انشا های کوچکی هستن اصلا یک بند هم نمیشند

  ........ 1 ماه قبل
  2

  عالی

  زینب 1 ماه قبل
  10

  مردم روستایی خانه هایشان را با سنگ و خشت در دل طبیعت می سازند . پنجره های خانه های روستایی از هر طرف رو به طبیعت زیبا باز می شود و هوای پاکیزه ی طبیعت داخل خانه های روستایی جریان پیدا می کند . درب خانه ی انها همیشه به روی مسافران و گردشگران باز است و افراد مهانپذیری هستند .

  از پنجره ی خانه ها مناظر شگفت انگیز طبیعت شامل کوه ، درخت ، جنگل و کشتزارها قابل دیدن است . در روستاها اثری از ترافیک و آلودگی هوا نیست و مردم هوای پاک را تنفس می کنند . برای کسانی که بیماران قلبی و تنفسی دارند انجا بهترین مکان است .

  مردها در روستا روی زمین های کشاورزی کار می کنند و زن ها نیز به مردها در کارشان کمک می کنند و گاهی کودکان هم به کمک پدر و مادر میروند . مردها با بیل زمین را شخم می زنند و آن را برای بذر پاشیدن آماده می کنند و زن ها هم ، بذرها را پخش می کنند و در مواقع مناسب زمین های کشاورزی را با استفاده از سطل های دسته دار آبیاری می کنند . بعد از روییدن محصولات زن ها به مردها در برداشت محصول کمک می کنند .

  0
  هامو 1 ماه قبل

  عشقم

  1
  هامو 1 ماه قبل

  عشقم

  1
  ....... 1 ماه قبل

  ببخشید اینکه شما نوشتید خلاصه ی داستانه

  ساینا 2 ماه قبل
  3

  خیلی ممنون عالی بود امیدوارم همه خوششون بیاد😘😍🤩🤗🥰

  سارا 2 ماه قبل
  0

  بد نبود 👍

  مریم قدیمی 2 ماه قبل
  2

  ممنونم خیلی خوب بود

  علی 2 ماه قبل
  0

  عالییی

  علی 2 ماه قبل
  0

  سلام من که خیلی راضی هستم از انشا و درس های دیگه تان عالیییییییییی👌👌👌😘😘

  دلی شیطونه 2 ماه قبل
  0

  بدک نبوداما می تونست انشای بهتری باشه من خودم خیلی انشاهای بهتری بلدم

  علی 2 ماه قبل
  -1

  سلام خوبی انشا را کامل بنوسید تا منم یا بگیرم

  دخی‌ پرسپولیس 2 ماه قبل
  0

  عالی

  h 2 ماه قبل
  0

  عالیه

  . 2 ماه قبل
  0

  .

  مریم 2 ماه قبل
  0

  خیلی خوب بود

  را 2 ماه قبل
  1

  سیکین

  را 2 ماه قبل
  0

  سیکیم

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  عالی بود خیلی عالی ممنون

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  بدبود

  0
  Gamer 3 روز قبل

  موافقم

  مضخرف و افتضااااااح....🤐🤐🤐🤢🤢

  عالی 2 ماه قبل
  0

  عالییییییی

  عالی 2 ماه قبل
  0

  عالییییییی

  ناشناس 2 ماه قبل
  2

  عالی بود

  -1
  فاطمه صغرا اسکندری 1 ماه قبل

  بد بود

  0
  خیلی خوب 2 ماه قبل

  خیلی خوب

  0
  دخی‌ پرسپولیس 2 ماه قبل

  👍👎👎👍

  0
  ناشناس 2 ماه قبل

  بد بود

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  عال

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  عالی

  _miss_yasi_ 2 ماه قبل
  0

  🤍✨

  زهرا محمدداد 2 ماه قبل
  0

  سلام میشه ادامه اش داشته باشم

  لیلا 2 ماه قبل
  -1

  بدی نی

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  به نظرم خیلی خوب بود

  0
  فاطمه پاشایی 1 ماه قبل

  عالییییییییی

  رونا 2 ماه قبل
  0

  سلام اوکی

  من نظری ندارم

  رونا 2 ماه قبل
  0

  عالی بود

  رونا 2 ماه قبل
  0

  سلام عالی ولی چرا کپی نمیشه

  من میخوام با متن در بیو بزارمش

  ملسا 2 ماه قبل
  0

  عالییی🧡

  وععتعت 2 ماه قبل
  0

  خوبه

  وععتعت 2 ماه قبل
  0

  بتعتعا۵تعت

  0
  مینا 26 روز قبل

  👍👍👍👍👍👍

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  به من چه میخواستی متن و کامل بنویسی

  امیر 2 ماه قبل
  1

  عالیه واقعاً خیلی خوبه

  فاطمه 2 ماه قبل
  0

  عالی بود

  این خیلی خوبه 2 ماه قبل
  0

  علی🌹🌹

  این خیلی خوبه 2 ماه قبل
  0

  🌹🌹

  خشن 2 ماه قبل
  0

  بد ترین

  یک ستاره ام نمیدم

  0
  Gamer 3 روز قبل

  زدی تو خال...😈😈

  تتتتتتتتتت 2 ماه قبل
  0

  سایت بد

  ندا بالیده 2 ماه قبل
  0

  موضوع کادر مزرعه

  یک کلبه ی زاینجااستومردم دارن کار می کنند تا درآمد داشته باشند دوتا آقاهم دارنزمینو میکنیم پسرکوچولو

  ملکا 2 ماه قبل
  1

  موضوع کادر مزرعه

  یک کلبه ی زاینجااستومردم دارن کار می کنند تا درآمد داشته باشند دوتا آقاهم دارنزمینو میکنیم پسرکوچولو و یک زن دارن دانه می کارند یک خانومم داره آب میاره

  ناشناس 2 ماه قبل
  1

  عالب۹

  ننن 2 ماه قبل
  0

  وت

  هستی 2 ماه قبل
  0

  عاللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللللیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

  زهرا بیات 2 ماه قبل
  0

  خیلی عالی است ممنون♡

  زهرا 2 ماه قبل
  0

  انشا خیلی خیلی عالی بود

  زهرا 2 ماه قبل
  0

  انشا در مورد فصل پاییز

  f 2 ماه قبل
  0

  صفحه ۲۳ نگارش هفتم

  زهرا نصاری هستم 2 ماه قبل
  0

  کددکببکمل

  ... 2 ماه قبل
  0

  نمدونم

  ریحانهههه 2 ماه قبل
  1

  عالی بودددددد

  پپوو 2 ماه قبل
  0

  خوب

  معصومه 2 ماه قبل
  1

  خوب بود ولی کاش نتیجه اش بیشتر بود

  ناشناس 2 ماه قبل
  1

  خوب بود فقط کاش نتیجه بیشتری داشت

  برای ارسال نظر کلیک کنید