توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  انشا در مورد سفر خیالی به اعماق زمین

  1 بازدید

  انشا در مورد سفر خیالی به اعماق زمین را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  سفری خیالی به درون زمین

  « سفر خیالی به درون زمین »

  روزی در خیابان در حال راه رفتن بودم ، ناگهان زیر پاهایم خالی شد و درون چاهی افتادم ، وقتی چشمانم را باز کردم، دیدم جایی هستم که خیلی گرم است . وقتی جلوتر رفتم چند نفر دیگر را دیدم ؛ از آن ها پرسیدم اینجا کجاست ؟ آن ها گفتند اینجا درون زمین است ؛ ما نیز مثل تو به اینجا آمدیم و حالا می خواهیم راهی پیدا کنیم تا از اینجا بیرون برویم . همین طور که داشتیم راه می رفتیم ناگهان دوباره در سوراخ دیگری فرو رفتیم ،آنجا مانند چانه ی خمیری بود اما بسیار داغ بود . عرق از سر و روی ما پایین        می ریخت ، دیگر تحمّل این گرما را نداشتیم . هر جا که پا می گذاشتیم پاهایمان فرو می رفت و          نمی توانستیم تکان بخوریم . ما با آن مادّه ی مذاب مانند گردابی به جای دیگری رسیدیم ؛آنجا خیلی محکم بود ، مثل اینکه از سنگ بود . لباس های ما از گرما به بدنمان چسبیده بودند ، ما دوباره شروع به راه رفتن کردیم و من پیشنهاد کردم، بیایید زمین را بکنیم و پایین تر برویم شاید آنجا خنک تر باشد ، پس شروع به کندن کردیم و بعد درون آن سوراخ رفتیم ،امّا آنجا کاملا ًمذاب بود . ما در آنجا مثل تکه گوشتی بودیم که در روغن داغ سرخ می شدیم در این مادّه ی مذاب تکّه هایی از سنگ و آهن وجود داشت . دقایقی بعد دوباره به پایین فرو رفتیم آن جا از همه جا داغ تر بود ولی جامد نیز بود ، ما آنجا را نیز کندیم به جاهای دیگری رسیدیم، اما باز کندیم و کندیم که سفرمان در زمین به پایان رسید ،امّا وقتی از داخل زمین بیرون آمدیم در قطب شمال بودیم ؛ این سفر درست مثل این بود که ما از طرفی داخل زمین رفته باشیم و از طرف دیگری که قطب شمال بود ، بیرون آمده باشیم. و این بسیار عجیب بود.

  الهه غلامرضایی کلاس اول / یک         دبیر: خانم ایرانمنش

  منبع مطلب : adabfarzanegan.blogfa.com

  مدیر محترم سایت adabfarzanegan.blogfa.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  سفری اعجاب انگیز به اعماق زمین

  زمینی که ما بر روی آن زندگی می کنیم سرشار از چیزهای جالب و شگفت انگیز است.از حیات و زندگی جانوران و گیاهان گرفته تا نحوه ی زندگی ما انسان ها و جالب تر این که این ها همه در سطح زمین صورت می گیرد و در اعماق زمین اتفاقات به مراتب جالب تر و شگفت انگیزتری وجود دارد.

  من به نوبه خودم به این مسائل علاقه فراوان دارم و همیشه فیلم های مستند در این رابطه را با علاقه فراوان دنبال می کنم.برای همین قصد دارم طی یک سفر خیالی به اعماق زمین آن چه را دیده ام برایتان به صورت داستان تعریف کنم.

  در ذهنم تصور کردم که با تعدادی از دوستانم سوار بر یک وسیله ی بسیار پیشرفته به اعماق زمین سفر کردیم ما از طریق یک غار عظیم وارد راه های پر پیچ و خم آن شدیم و اندک اندک به اعماق زمین فرو رفتیم و در این مسیر حوادث بسیار زیبا و چه بسا خطرناک و نفس گیری را مشاهده کردیم.همانطور که می دانید زمین مانند یک تخم مرغ پخته است که از سه لایه به نام های پوسته سفیده و زرده تشکیل شده است.زمین هم سه لایه به نام های پوسته گوشته و هسته است. پوسته زمین که همه آن را دیده اید بسیار نازک است و همان لایه رویی زمین است و جنس آن از سنگ است و پوسته ی زمین برای همه ی ما مهم است وقتی که وارد پوسته ی درونی و زیرین شدیم لحظه به لحظه دما افزایش پیدا می کرد.همین طور که جلو رفتیم زندگی حشراتی مانند کرم خاکی و مورچه را مشاهده می کردیم که چگونه برای خود خانه سازی می کردند.و چه تکاپویی برای زندگی کردن داشتند.بعد از آن ریشه درختان را که در اعماق زمین فرو رفته بودند توجه ما را به خود جلب کرد.و در آنجا دیدیم چگونه این ریشه ها آب و املاح را از خاک گرفته و به سمت ساقه ها هدایت می کردند.بعد از آن هر چه که به اعماق زمین زیرین زمین نزدیک تر می شدیم دمای زمین به مقدار زیادی افزایش پیدا می کردتا جایی که به علت افزایش دما و رطوبت داخل زمین تنفس برای ما که داخل یک وسیله ی پیشرفته بودیم مشکل شده بود.به همین خاطر بوی گازهای نامطبوعی ما را اذیت می کرد همگی از ماسک اکسیژن استفاده کردیم تا بهتر بتوانیم نفس بکشیم.بعد از آن به چشمه های آب زیر زمینی رسیدیم این آب ها در طول زمان و در اثر آب شدن برف ها و جمع شدن این آب هاو باران هایی که در زمین فرو رفته بودند همه در زیر زمین به صورت چشمه های آب زلال جمع شده بود در آن جا چند ساعتی از سفینه بیرون آمدیم و در کنار رود های این آب زلال استراحت کردیم بعد به راه خود ادامه دادیم تا به لایه های خیلی سخت که عبور از این لایه ها خیلی مشکل بود رسیدیم در آن جا رگه هایی از مواد مذاب که در عمق زمین جریان داشتند جاری بودند.این رگه ها را دنبال کردیم تا به چشمه ی اصلی مواد مذاب رسیدیم در آنجا ایستادن خیلی مشکل بود.به طوری که فکر می کردیم روبروی یک کوره فوران پر از آتش قرار گرفتیم اطراف سفینه پر از دود و حرارت شده بود تا جایی که دیدن آن خیلی مشکل شده بود ما از طریق ذره بین ها توانستیم حرکت این مواد مذاب را ببینیم که چگونه باعث حرکت لایه های زیرین زمین می شوند. در آنجا بود که فهمیدیم لایه ها چگونه جابه جا می شوند تا باعث خروج این مواد و گازهای می شوند و آتش فشان را به وجود بیاورند وقتی که حرکت لایه ها را دیدم در یک لحظه به یاد زمین لرزه افتادم که لایه های زیرین که در عمق زمین وجود دارند جابه جا می شوند و باعث زمین لرزه می شوند.بعد از آن دیگر نتوانستیم بیشتر به عمق زمین برویم چون دما بسیار افزایش یافته بود.و ممکن بود گرما همه ما و سفینه را تبدیل خمیر و بعد خاکستر کند.پس به سطح زمین برگشتیم گرچه در مسیر برگشت حرکت سفینه به دلیل جازبه زمین خیلی مشکل شده بود.بالاخره با سختی فراوان به سطح زمین رسیدیم وسفری به یاد ماندنی و شگفت انگیز داشتیم اگر چه زندگی در سطح زمین لذت بخش تر و گرانبهاتر است.

  منبع مطلب : melina80.blogfa.com

  مدیر محترم سایت melina80.blogfa.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  داستان تخیلی در مورد سفر به مرکز زمین

  داستان جذاب و تخیلی درباره سفر به مرکز زمین

  داستان تخیلی در مورد سفر به مرکز زمین

  انشای توصیفی درباره ” سفر به مرکز زمین ” به صورت تخیلی و ساده برای دانش آموزان آماده شده تا با نحوه نگارش و مهارت نوشتاریآشنا شوند با دانشچی همراه باشید.

  داستان تخیلی؛ سفر به مرکز زمین

  برای من که گاهی در خیابان های شهرمان هم گم می شوم، دیدنِ آن همه پیچ و خم باور کردنی نبود. آن هم نه یک پیچ، یا خمی که انتهایش معلوم باشد. انگار جاده ای بود که به هزار راه تقسیم شده است.

  چشمهایم را با کف دست مالیدم و دعا کردم که این چیزهایی را که می بینم در خواب باشد. اما بیدار بودم. زبانم از تشنگی به سقف دهانم چسبیده بود. باید زودتر آبمی خوردم. راه افتادم. رفتن بهتراز ایستادن بود. ناگهان احساس کردم زیر پایم لیز شده است.

  خم شدم و نگاه کردم. چیزی شبیه علفِ جویده شده بود. خیس و لزج. حالم به هم خورد. در حالی که خیره شده بودم صدای جیغی وحشتناک شنیدم . صدا از آن غار وحشتناک بود. سر بلند کردم. خدای من! باور م نمیشد. این که می دیدم یک دایناسور بود. درست شبیه همان دایناسورهایی که در فیلم پارک ژوراسیک دیده بودم. اما این یکی به رنگ قرمز آتشی بود. با دو شاخ به بزرگی بزرگترین درختی که در پارک جمشیدیه تهراندیده بودم.

  از ترس چند قدم به عقب برداشتم. انگار فهمیده بود که می خواهم از دستش فرار کنم. برای همین گردن بلندش را تا نزدیک صورتم جلو آورد. دهانش بوی همان علفِ لزج را می داد. کمی صورتم را بویید. دوباره ناخود آگاه چند قدم به عقب برداشتم.

  مغزم قفل کرده بود. برای لحظه ای به دهانه ی آتشفشانی که فقط چند متر از آن فاصله داشتم نگاه کردم. نه راه پس داشتم و نه راه پیش. یا باید خوراک دایناسور آتشین پوست می شدم و یا در دهانه ی آتشفشانسقوط می کردم و تمام ! کدام انتخاب می توانست بهتر باشد؟

  بوی علفِ لزج تا ته حلقم می رفت. من کجا بودم؟ با این سوال بودکه چشم ام به کاغذی افتاد که به دیوار نصب شده بود. روی کاغذ نوشته شده بود: به طرف زمین. به طرف مرکز زمین . برای هر کدام هم دو فلش در جهت مخالف گذاشته بود. تازه متوجه شدم من به مرکز زمین آمده ام.

  جهت فلش دوم دهانه ی اتشفشان را نشان می داد. از ترس می لرزیدم . اما از فکر این که چطور زیر دندان های دایناسور آتشین پوست جویده خواهم شد، ترس را از دلم گرفت و ناگهان با سرعت زیادبه طرف دهانه آتشفشان دویدم.

  انتظار داشتم دایناسور نعره بکشد و با آتشی که از دهانش بیرون می دهد، خاکسترم کند اما وقتی معلق در در آتشفشان رو به زمین می رفتم . صدای قاه قاه خنده اش را شنیدم. سبک و آرام در هوا معلق بودم، که ناگهان صدای مادرم را شنیدم که می گفت: خواب بعداز ظهر خوب نیست. پاشو بچه، کم بگو دایی ناصر…دایی ناصرت آمده تا با هم به پارک بروید. نفس راحت کشیدم و مثل فنر از جا پریدم.

  اختصاصی دانشچی _ نویسنده: اصغر فکور

  منبع مطلب : www.daneshchi.ir

  مدیر محترم سایت www.daneshchi.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ویالت : خیای انشای خوبی بود

  ویالت : خیای انشای خوبی بود

  عالییه : خیلی خوبه

  ندا : خیلی عالی و خیالی بود مرسی از شما

  مهلا توکلی : عالی و باحال

  ناشناس : ممنون عزیزم

  Kimia : عالیییی

  S : خوب بود

  :( : خوبع"

  حسن : عالی

  ناشناس : جالب بود

  سارینا : واقعا همه ی این انشا ها که در اینجا نوشته شده ، ب سیار عالی بود 😍 منکه خیلی راضی بودم ❤ 💫 و ممنون ❤

  ناشناس : وای این انشا عالی بود من برای کلاس ششم میخواستم عالی بود 🤩 ممنونم خانمم بهم نمره مثبت داد😂 ممنون از کسی ک این انشا رو نوشت 😘

  Gsijsov : آره‌واقعا‌عالی‌بود‌‌عزیزن

  بتوچه : سلام واقعا انشا ها عالی بود واسه پایه ششم

  بتوچه : سلام واقعا این انشا برای پایه ششم عالی بود

  ناشناس : عالی حرف نداشت

  ناشناس : عالی حرف نداشت

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  عالی 2 ماه قبل
  0

  عالیییییییی

  ناشناس 3 ماه قبل
  1

  انشا خوبی هست

  فاطمه 3 ماه قبل
  0

  خوب بود

  حسینی 4 ماه قبل
  0

  عالی بود

  ۰۸۸۷ 4 ماه قبل
  1

  خوب

  ناشناس 4 ماه قبل
  4

  عالی حرف نداشت

  ناشناس 4 ماه قبل
  4

  عالی حرف نداشت

  ناشناس 4 ماه قبل
  3

  عالی حرف نداشت

  ناشناس 4 ماه قبل
  1

  عالی حرف نداشت

  ناشناس 4 ماه قبل
  2

  عالی بود

  اسب تک شاخ 🐇🐇🐇🦄🦄🦄 4 ماه قبل
  1

  عالی ممنون از سایت خوبتون

  اسب تک شاخ 🐇🐇🐇🦄🦄🦄 4 ماه قبل
  1

  عالی ممنون از سایت خوبتون

  ناشناس 4 ماه قبل
  1

  عالی بود همشون

  ناشناس 5 ماه قبل
  2

  ❤إنشاءعالئ بؤد❤

  ناشناس 5 ماه قبل
  3

  خوب بود

  بتوچه 5 ماه قبل
  4

  سلام واقعا این انشا برای پایه ششم عالی بود

  بتوچه 5 ماه قبل
  4

  سلام واقعا انشا ها عالی بود واسه پایه ششم

  ندا 5 ماه قبل
  7

  خیلی عالی و خیالی بود مرسی از شما

  عالییه 6 ماه قبل
  7

  خیلی خوبه

  حسن 9 ماه قبل
  5

  عالی

  رضا 10 ماه قبل
  3

  من روزی که خواستم به خواب بروم ارزو کردم که به اعماق زمین بروم که یه هو.....

  :( 10 ماه قبل
  5

  خوبع"

  ناشناس 12 ماه قبل
  -1

  سلام

  -1
  رضا 10 ماه قبل

  علیک السلام

  نرجس 12 ماه قبل
  1

  خوب بود

  3
  رضا 10 ماه قبل

  عالی

  خوب 1 سال قبل
  3

  خوبه

  2
  رضا 10 ماه قبل

  پس چی

  خوب 1 سال قبل
  2

  خوبه

  بد شانس 2 1 سال قبل
  0

  اگه معلمت مثل مال من تیز باشه موچتو بگیره نمره منفی میزاره و 0 میده /:

  S 1 سال قبل
  5

  خوب بود

  Kimia 1 سال قبل
  5

  عالیییی

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  عالی

  ناشناس 1 سال قبل
  -1

  اره خوب است

  ناشناس 1 سال قبل
  5

  ممنون عزیزم

  ویالت 1 سال قبل
  8

  خیای انشای خوبی بود

  ویالت 1 سال قبل
  7

  خیای انشای خوبی بود

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  اصلا خوب نبود

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  عالی بود اما اگه یکم بیشتر علمیش میکردین بهتر بود الان کلش تخیلیه...

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  عالی بود اما اگه یکم بیشتر علمیش میکردین بهتر بود الان کلش تخیلیه...

  فاطمه زهرا 1 سال قبل
  0

  عالیه من که دوست داشتم فقط کاش خلاصه بود

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  بد نبود ولی خلاصش بهتره

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  جالب بود😉

  لیدا 1 سال قبل
  0

  خوب

  اااااا 1 سال قبل
  2

  عالی

  النا 1 سال قبل
  0

  سلام طولانی کم کنین

  محمدرضا 1 سال قبل
  0

  خوبه انشا

  1
  محمدرضا 1 سال قبل

  انشا ی خوبی

  نازنین 1 سال قبل
  3

  عالی من به دختر عمو ودختر خالم دادم این متنو از معلمشون ۲۰ گرفتن

  سوگل 1 سال قبل
  1

  متن جالبی بود من برای کلاس ششم فرستادم ولی خانم فهمید از سایت دیدم چون خودش هم از اونجا دیده بود😭😣

  -1
  رسا 1 سال قبل

  🤣🤣🤣🤣منم کلاس ششم هستم میخوام بنویسمش ولی خدا کنه معلمم نفهمه وگرنه نمره نمی ده

  -1
  ناشناس 1 سال قبل

  😂😂من خانمم میگه چرا همتون یکی فرستادین و فهمید😂

  ناشناس 1 سال قبل
  -2

  عالی بود

  خیلی خوب بود

  ناشناس 1 سال قبل
  -1

  عالی بود

  خیلی خوب بود

  محمد امین علیمرادی 1 سال قبل
  0

  خیلی عالی است

  زهرا 1 سال قبل
  -1

  خیلی عالی ممنونم❤

  3
  محمد امین علیمرادی 1 سال قبل

  آره واقع خوب بود

  محمدرضا یوسفی 1 سال قبل
  0

  انشا خوبی بود

  اتی 1 سال قبل
  -2

  بد نبود

  مشنگ 1 سال قبل
  -2

  زیبا بود زیبا بود

  سرنا 1 سال قبل
  1

  عالی بود من واسه کلاس ششم میخواستم که خواستمم انجام شد

  ناشناس 1 سال قبل
  -1

  عالی بود ممنون

  💜BTS 💜 1 سال قبل
  1

  منم این و برای کلاس ششم میخواستم خانمم بهم ۱۹ داد چون تایپی فرستادم😂😁

  ناشناس 1 سال قبل
  -1

  سلام خوبی عزیزم کجایی چیکار میکنی عزیزم خوبی صبح بخیر جانم

  -1
  ناشناس 1 سال قبل

  جانم عزیزم

  ناشناس 1 سال قبل
  -1

  ممنون همه‌ی انشاءها عالی بودند

  ناشناس 1 سال قبل
  4

  وای این انشا عالی بود من برای کلاس ششم میخواستم عالی بود 🤩

  ممنونم خانمم بهم نمره مثبت داد😂

  ممنون از کسی ک این انشا رو نوشت 😘

  -1
  ناشناس 5 ماه قبل

  سلام میشه لطفا بگید شما کدوم نوشته بودین

  -1
  بسم الله الرحمن الرحیم 1 سال قبل

  خانمتون نفهمه تقلب کردی

  0
  Asra 1 سال قبل

  فقط این پیمت رو خانمت ببینه

  -1
  فقط این 1 سال قبل

  فقط این پیامت رو خانمت ببینه🤣

  -2
  ناشناس 1 سال قبل

  منم😂😂

  مهلا توکلی 1 سال قبل
  5

  عالی و باحال

  ناشناس 1 سال قبل
  3

  عالی بود

  سارینا 1 سال قبل
  1

  عزیزم چشم حتما جواب رو می فرستیم ❤

  سارینا 1 سال قبل
  4

  واقعا همه ی این انشا ها که در اینجا نوشته شده ، ب

  سیار عالی بود 😍

  منکه خیلی راضی بودم ❤

  💫 و ممنون ❤

  0
  محمد امین علیمرادی 1 سال قبل

  عابی

  4
  Gsijsov 1 سال قبل

  آره‌واقعا‌عالی‌بود‌‌عزیزن

  3
  🎀👩💖👵🎀 1 سال قبل

  عالی

  1
  مسخره 😐😞 1 سال قبل

  چه اسم هایی 🤣

  ناشناس 1 سال قبل
  4

  جالب بود

  برای ارسال نظر کلیک کنید