توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  انشا در مورد امام حسین برای کودکان

  1 بازدید

  انشا در مورد امام حسین برای کودکان را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  داستان زندگی امام حسین (ع) برای کودکان

  داستان زندگی امام حسین (ع) برای کودکان

   زندگینامه امام حسین برای کوکان,زندگی نامه امام حسین به زبان کودکانه
  زندگینامه امام حسین (ع):
  نام : حسین (سومین امام که به امر خداوند تعیین شده است )
  کنیه :ابو عبد اللّه
  لقب : خامس آل عبا، سبط، شهید، وفى ، زکى
  پدر : حضرت على بن ابى طالب (ع )
  مادر: حضرت فاطمه (س )
  تاریخ ولادت : شنبه سوم شعبان ، سال چهارم هجرى
  مکان ولادت : مدینه
  مدت عمر : 57 سال
  علت شهادت: پس از روى کار آمدن یزید، امام که او را نالایق  میدانست تن به ذلت بیعت و سازش با او را نداد و براى افشاى او به فرمان خدا از مدینه به مکه و سپس به طرف کوفه و کربلا حرکت کردند و همراه با یاران خود با لب تشنه توسط دشمنان اسلام شهید شدند.
  قاتل : صالح بن وهب مزنى ، سنان بن انس و شمر بن ذى الجوشن ، (لعنت خدا بر آنها)
  زمان شهادت : جمعه دهم محرم ، سال 61 هجرى
  مکان شهادت و دفن : کربلا

  زندگینامه کامل امام حسین (ع):

  امام حسین(ع) در سوم شعبان سال چهارم هجرت در شهر مدينه به دنيا آمد. پدر بزرگوار ايشان امير المؤمنين على(عليه السلام) و مادر ايشان حضرت فاطمه(عليها السلام) سيد زنان اهل عالم است.

  در روز میلاد امام حسین (ع)، ایشان را به محضر رسول اکرم (ص) آوردند. پیامبر (ص) هم به امر الهی او را به نام فرزند هارون، «حسین» خواند؛ نامی که معرب نام عبری «شَبیر»، نام پسر کوچک‌تر هارون، جانشین موسی (ع) بود.

  سالیان خوش کودکی حسین (ع) به زودی به پایان رسید. حدوداً هفت ساله بود که رسول خدا (ص) از دنیا رفت.

  هنوز مراسم دفن پیامبر (ص) انجام نشده بود که فتنه‌ها برای دستبرد به «ولایت امر»، ظهور کرد. حتی فدک به وسیله حکومت وقت به زور گرفته شد.

  امام حسین (ع) همچنین هفت ساله بود که مادر خود را نیز بر اثر جراحات و صدمات وارده از غائله بیعت، از دست داد. این دوران مصادف با زمان حکومت خلفای سه گانه بود.

  امام حسین شجاعترین امت حضرت محمد (ص) بود و شجاعت حضرت محمد (ص) و حضرت على (ع) در ایشان جمع بود.

  پس از شهادت امام حسن (ع) در سال 50 هجرى، امام حسین (ع) عهده دار امر امامت گردید. معاویه پس از بیست سال حکومت ظالمانه و قتل و کشتار شیعیان به ویژه، در سال 60 هجرى مرد و بر خلاف قرارداد صلح با امام حسن(ع)، پسرش یزید را به جاى خود قرار داد. یزید فردى فاسد و شرابخوار و مخالف با اسلام بود. او علناً مقدسات اسلامى را  زیر پا مى گذاشت و آشکارا شراب مى خورد. امام حسین علیه السلام از همان آغاز کار با او به مخالفت برخاست.


  یزید نامه اى به حاکم مدینه نوشت و به او دستور داد که از امام حسین (ع) براى یزید بیعت بگیرد و اگر حاضر نشد او را به قتل برساند. امام (ع ) که حاضر به بیعت کردن با یزید نبود با خانواده خود از مدینه به مکه رفتند. در این هنگام مردم کوفه که از مرگ معاویه با خبر شده بودند نامه هاى زیادى براى امام حسین (ع ) نوشتند و از او خواستند تا به عراق و کوفه بیاید. امام حسین (ع ) نیز مسلم بن عقیل را به کوفه فرستاد. ابتدا هزاران نفر از مردم کوفه با مسلم بن عقیل همراه شدند. اما با ورود عبیداللّه بن زیاد که از طرف یزید به حکومت کوفه گمارده شده بود و بسیار حیله گر و بى رحم بود، مردم کوفه فریب اقدامات او را خورده و پیمان شکنى کردند و مسلم را تنها گذاشتند.


  در نتیجه عبیداللّه، مسلم بن عقیل را دستگیر نموده و به شهادت رسانید. هنگامى که در ابتدا مردم کوفه با مسلم بیعت کردند، مسلم نامه اى به امام حسین (ع) نوشت و به ایشان اطلاع داد که به کوفه بیاید. امام حسین (ع) با خانواده و یاران خود به طرف کوفه حرکت کرد و در نزدیکى کوفه بود که خبر پیمان شکنى مردم کوفه و شهادت مسلم را آوردند. عبیداللّه بن زیاد که با شهادت مسلم بر اوضاع کوفه تسلط پیدا کرده بود حر بن یزید ریاحى را براى زیر نظر گرفتن امام حسین (ع ) و همراهانش فرستاد. و سپس عمر بن سعد را با سى هزار نفر به کربلا اعزام نمود. او به عمر بن سعد وعده داده بود که اگر امام حسین (ع ) را به شهادت برساند او را حاکم رى خواهد کرد.


  عمر بن سعد که به طمع حکومت رى به کربلا آمده بود از هیچ ستمى فروگذار نکرد. دستور داد امام حسین (ع ) و یارانش را محاصره کنند و آب را بر روى آنان ببندند. یاران امام حسین (ع) که از شجاع ترین افراد بودند روز دهم محرم (عاشورا) در حالى که بیش از 72 تن نبودند یکى پس از دیگرى در دفاع از امام زمان خود یعنى امام حسین (ع ) با عزت و آزادگى به شهادت رسیدند. حر بن یزید ریاحى نیز که ستمگرى سپاه عمر سعد و حقانیت امام حسین (ع ) را مشاهده کرد به سپاه امام پیوست و به شهادت رسید.


  واقعه کربلا گرچه از نظر زمان کوتاه بود و تنها یکروز از صبح تا عصر به طول انجامید اما لحظه لحظه آن درس شهامت و ایثار و فدا کارى، ایمان و اعتقاد و اخلاص بود. واقعه کربلا دانشگاهى است که از طفل شیرخوار تا پیرمرد محاسن سفیدش به بشریت درس آزادگى مى آموزد. خون هاى مطهر امام حسین (ع ) و یارانش به اسلام حیات تازه بخشید و زمینه سرنگون شدن دودمان فاسد اموى را فراهم آورد.


  امام حسین علیه السلام روز دهم محرم سال 61 هجرى ، در سن 57 سالگى در کربلا به شهادت رسید. مرقد ایشان و برادر فداکارش ابوالفضل و فرزندان و یارانش در شهر کربلا در عراق قرار دارد.


  خداوند در تربت ایشان شفا، و در داخل حرم امام حسین (ع) استجابت دعا را قرار داده است. پیامبر (ص ) در حقش فرمود: احب اللّه مَن احب حسینا یعنى: خداوند دوست میدارد کسى را که حسین را دوست بدارد. پیامبر(ص ) در حق او و برادر گرامى اش امام حسن (ع ) فرمود: دو فرزند من حسن و حسین پیشوایان امت مى باشند خواه زمام امور به دست بگیرند و یا نگیرند.

  گردآوری: بخش کودکان بیتوته

  منبع مطلب : www.beytoote.com

  مدیر محترم سایت www.beytoote.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انشا درمورد عاشورا به زبان کودکان

  انشا درمورد عاشورا به زبان کودکان

  انشا درمورد عاشورا به زبان کودکان

  دشمنان امام حسین آدم های بدی بودند که حتی به به بچه خیلی کوچک امام حسین (ع) که ۶ ماهش بود رحم نکردند و او را شهید کردند. ولی یاران امام حسین خیلی شجاع بودند و از دشمن نمی ترسیدند و دوست داشتند به خاطر امام حسین جانشان را فدا کنند. به همین خاطر است که ما آنها را خیلی دوست داریم و خدا هم آنها را خیلی دوست دارد.

  ما حضرت ابوالفضل (ع) را هم خیلی دوست داریم . حضرت ابوالفضل برادر امام حسین است . وقتی بچه های امام حسین خیلی تشنه بودن حضرت ابوالفضل رفت تا برای آنها آب بیاورد ولی وقتی به کنار نهر آب رسید با اینکه خودش خیلی تشنه بود از آن آب نخورد چون دوست داشت اول امام حسین و بچه های امام حسین آب بخورند . وقتی حضرت ابوالفضل داشت برای بچه ها آب میاورد در راه شهید شد . با این که او خیلی قوی و شجاع و مهربان بود ولی جانش را به خاطر بچه های امام حسین فدا کرد.

  به همین خاطر مردم هر سال روز عاشورا و تاسوعا به یاد امام حسین و حضرت ابوالفضل و ۷۲ یار شجاع امام حسین و بچه های امام حسین مراسم عزاداری میگیرند و به روضه و هیات میروند .

  ما باید سعی کنم از زندگی امام حسین و یارانش درس شجاعت بگیریم و آدم های خوبی باشیم تاامام حسین ( ع ) ما را دوست داشته باشد

  گردآوری توسط: تحقیقستان

  منبع مطلب : www.tahghighestan.ir

  مدیر محترم سایت www.tahghighestan.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انشا در مورد محرم | ۲ انشا زیبا با موضوع محرم و عاشورا (ع)

  انشا در مورد محرم | ۲ انشا زیبا با موضوع محرم و عاشورا (ع)

  انشا اربعین | ۵ انشا و تحقیق درمورد اربعین و پیاده روی

  ۵ انشاء و تحقیق در مورد عید غدیر برای کودکان و نوجوانان

  ۵ انشاء و تحقیق در مورد عید قربان برای کودکان و نوجوانان

  انشا عید غدیر | ۵ انشاء ، تحقیق و مقاله در مورد عید غدیر

  انشا در مورد امام زمان | ۱۴ انشا درباره حضرت مهدی (ع)

  انشاء با موضوع اول مهر و شروع مدارس

  منبع مطلب : delbaraneh.com

  مدیر محترم سایت delbaraneh.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  کوثر : خیلی عالی بود

  هستی سالاری : سلام خیلی خوب بود

  کوثر : خیلی خوب بود

  فاطمه : به نظر من خوب است . چون اطلاعات آدم را بالا می برد من خودم هر روز درباره امام ها و حضرت ها جست و جو میکنم . خیلی خوب توضیح دادن . فقط آدم نمیدونه درست میگن یا دروغ میگن . اما اگر راست باشه من راضی هستم از این سایت ممنونم از این سایت.به نظرم اون هایی که میگن بده همش را نخواندن . اگر بخوان میگن عالی هست مثل من .

  مصطفی : عالی عالی

  تینا : خیلی خیلی عالی بود😍😍😍😍😍😍

  خ : عالی بود من راضی هستم

  ستاره : عالی بود من راضی هستم

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 7 روز قبل
  0

  یاحسین

  سانای 2 ماه قبل
  -1

  ماه

  سانای 2 ماه قبل
  1

  ماه

  مهدیس 2 ماه قبل
  2

  ممنون از انشا

  خیلی خوب بود

  مهدیس 2 ماه قبل
  1

  عالی

  محمدکمیل 2 ماه قبل
  0

  خوب بودممنون

  ناشناس 2 ماه قبل
  -1

  انشا خوبی بود

  2 ماه قبل
  1

  🖤

  عالی 2 ماه قبل
  0

  عالی

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  له

  ناشناس 2 ماه قبل
  -1

  له

  ناشناس 2 ماه قبل
  -1

  له

  ناشناس 2 ماه قبل
  -1

  له

  ناشناس 2 ماه قبل
  -1

  له

  هستی افشاری 2 ماه قبل
  -1

  سلام مرسی دستتون درد نکنه عالی بود ❤❣️♥

  فاطمه 2 ماه قبل
  -1

  امام حسین

  -1
  فاطمه 2 ماه قبل

  اما حسین

  ناشناس 2 ماه قبل
  -2

  عالی بود من که خیلی خوشم‌اومد از انشاء

  نازنین 2 ماه قبل
  -1

  خیلی بد بود

  سیده فاطمه کرمی 2 ماه قبل
  1

  3

  به نظر من خوب است . چون اطلاعات آدم را بالا می برد من خودم هر روز درباره امام ها و حضرت ها جست و جو میکنم . خیلی خوب توضیح دادن . فقط آدم نمیدونه درست میگن یا دروغ میگن .

  اما اگر راست باشه من راضی هستم از این سایت

  ممنونم از این سایت.به نظرم اون هایی که میگن بده همش را نخواندن . اگر بخوان میگن عالی هست مثل من

  -2
  سیده فاطمه کرمی 2 ماه قبل

  دوستان دارم

  کوثر 2 ماه قبل
  -2

  عالی‌بود

  ناشناس 2 ماه قبل
  -1

  ااتتااااااااااوااا

  خوب بوددددد 2 ماه قبل
  -1

  س

  فراددد 3 ماه قبل
  1

  د ورررد

  محمد حسن 3 ماه قبل
  1

  عالی بود

  مصطفی 3 ماه قبل
  6

  عالی عالی

  عالی 3 ماه قبل
  3

  عالی

  فاطمه 5 ماه قبل
  6

  به نظر من خوب است . چون اطلاعات آدم را بالا می برد من خودم هر روز درباره امام ها و حضرت ها جست و جو میکنم . خیلی خوب توضیح دادن . فقط آدم نمیدونه درست میگن یا دروغ میگن .

  اما اگر راست باشه من راضی هستم از این سایت

  ممنونم از این سایت.به نظرم اون هایی که میگن بده همش را نخواندن . اگر بخوان میگن عالی هست مثل من .

  0
  میترا 2 ماه قبل

  عالی واقعا من که عاشقش شدم

  1
  ناشناس 3 ماه قبل

  به نظر من خوب است . چون اطلاعات آدم را بالا می برد من خودم هر روز درباره امام ها و حضرت ها جست و جو میکنم . خیلی خوب توضیح دادن . فقط آدم نمیدونه درست میگن یا دروغ میگن .

  اما اگر راست باشه من راضی هستم از این سایت

  ممنونم از این سایت.به نظرم اون هایی که میگن بده همش را نخواندن . اگر بخوان میگن عالی هست مثل من .

  0
  عالی 3 ماه قبل

  یعنی چی یعنی دروغه

  خ 5 ماه قبل
  4

  عالی بود من راضی هستم

  0
  میترا 2 ماه قبل

  بله عالیه

  4
  ستاره 5 ماه قبل

  عالی بود من راضی هستم

  تینا 6 ماه قبل
  5

  خیلی خیلی عالی بود😍😍😍😍😍😍

  -1
  ستایش 2 ماه قبل

  عالی

  -1
  ستایش 2 ماه قبل

  عالی

  کوثر 6 ماه قبل
  6

  خیلی خوب بود

  -2
  🙂🙂 2 ماه قبل

  نه بابا

  کوثر 6 ماه قبل
  8

  خیلی عالی بود

  -1
  زیبا 2 ماه قبل

  هللب

  -2
  کوثرربانی 2 ماه قبل

  خیلی‌عالی‌بود

  هستی سالاری 7 ماه قبل
  -1

  نتاااا

  هستی سالاری 7 ماه قبل
  7

  سلام خیلی خوب بود

  -1
  پانیسا 2 ماه قبل

  اره جون عمه ات

  امیر 8 ماه قبل
  2

  سلام

  0
  دیانا 24 روز قبل

  عالی عالی

  برای ارسال نظر کلیک کنید