توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  انشا درباره مورچه ای که بار میکشد

  1 بازدید

  انشا درباره مورچه ای که بار میکشد را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  انشا درمورد دیدن مورچه ای که باری میکشد

  انشا درمورد دیدن مورچه ای که باری میکشد

  انشا درمورد دیدن مورچه ای که باری میکشد

  زندگی سرشار از سختی ها است و همواره آدمی در تکاپوست تا این مسیر سخت را برای گذراندن معاش زندگی طی کند. حیوانات نیز این سختی ها را طی می کنند یکی از این حیوانات مورچه است.

  مورچه حشره ای اجتماعی است که در اعماق زمین به صورت گروهی زندگی می کند. آن ها همواره غذای خود را با سختی بسیاری پیدا می کنند در فصل گرم در حال جمع آوری غذا برای فصل سرد هستند. مورچه ها همواره باری بیش از اندازه ظرفیت خود را حمل می کنند. هر گاه مورچه ای را با بار زیاد می بینیم یاد این سخن زیبا می افتم که می گوید: میازار موری که دانه کش است که جان دارد و جان شیرین خوش است

  مورچه ها در تمام طول زندگی خود سختی می کشند، بارها غذایشان می افتد و دوباره تلاش می کنند. انگار از این مسیر زندگی خسته نمی شوند. آن ها همیشه امیدوارند هر چند راهی که برای رسیدن به لانه یا غذا طی می کنند سخت باشد باز هم باتلاش بسیار ادامه می دهند و به آسانی دست نمی کشند. مورچه ها همواره با کمک شاخک های خود با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند آن ها به صورت اجتماعی زندگی می کنند و در بین آن ها تقسیم کار وجود دارد. مورچه ها همواره از لانه ی خود، از غذای خود و از هم دیگر مراقبت و محافظت می کنند.

  مورچه ها یکی از شگفت انگیزترین موجودات هستند که درس های بزرگی می دهند. هرگاه مورچه ای را می بینم اوج عظمت خلقت خداوند به یادم می آید که چه نظم و قدرتی در مورچه نهاده است.

  این موجود علاوه بر تلاش برای بقای خود، برای بقای دیگر هم نوعانش نیز تلاش می کند. در قرآن به مورچه با نام نمل اشاره شده است. بعضی از مورچه ها گوشت خوار و بعضی گیاه خوار هستند. مورچه ها بینی ندارند، ولی حس بویایی قوی دارند. بیاییم همواره به این حیوان زیبا و کوشا احترام بگذاریم و در صدد آزار او برنیاییم.

  مورچه ها با باری که می کشند به ما درس تلاش و پیشکار را گوش زد می کنند. آن ها در همه لحظات زندگی کار می کنند و از تلاش دست نمی کشند، آن ها درس های بزرگی به انسان ها می دهند.

  منبع مطلب : www.tahghighestan.ir

  مدیر محترم سایت www.tahghighestan.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انشا در مورد دیدن مورچه ای که باری را می کشد

  انشا در مورد دیدن مورچه ای که باری را می کشد

  انشا صفحه 42 کتاب نگارش پایه هشتم

  انشا در مورد دیدن مورچه ای که باری را می کشد صفحه ۴۲ کتاب مهارت های نوشتاری پایه هشتم

  انشا اول درباره دیدن مورچه ای که باری را می کشد 

  مقدمه : طبق معمول مشغول خواندن کتابی بودم . یک ساعتی می شد که سرم را پایین انداخته بودم و غرق در متن کتاب شده بودم . کم کم حوصله ام رو به سر رفتن بود و چشمانم پف کرده بود . در همان لحظه چیزی را دیدم که توجه مرا به خودش جلب کرد .

  بدنه : مورچه ای را که روی نوشته های سیاه رنگ صفحه حرکت می کرد ، دیدم . تکه کوچکی نان را با خود حمل می کرد و از راه رفتن سریعش متوجه شدم که می خواهد هرچه سریع تر به خانه اش برسد . به همین دلیل بود که از راه نزدیک ولی سخت تر را انتخاب کرده بود ، عبور از کتاب .

  آن مورچه مرا به یاد همه کسانی انداخت که زحمت می کشند و تلاش می کنند تا زندگی شرافت مندانه ای داشته باشند . رفتگران ، کارگران ، پزشکان ، مهندسان ، دانشمندان و صدها شغل دیگر که درآن فرد هم برای خود نانی در می آورد و هم گرهی از مشکلات دیگران باز می کند.

  در همان چنددقیقه ای که مورچه را نگاه می کردم ، چندین بار شاهد زمین خوردنش بودم . آن مورچه برخلاف بعضی از ما آدم ها ، پس از شکست خوردن تسلیم نمی شد و از ادامه راه دست نمی کشید . هربار که زمین می خورد ، دوباره بلند می شد .چندین دفعه بارش می افتاد ولی دوباره آن را بر می داشت و به راه خود ادامه می داد.مورچه به من آموخت که شکست ، انتهای راه نیست .

  نتیجه : بالاخره مورچه از صفجه کتاب خارج شد و در بین سیاهی های فرش اتاق ، ناپدید شد. از آن موقع ، چشمم به مورچه ای نیفتاده است ولی هروقت که می بینم ،چیز های جدیدی از او می آموزم .

  انشا دوم در مورد دیدن مورچه ای که باری را می کشد 

  انشا دوم در مورد دیدن مورچه ای که باری را می کشد 

  مقدمه : زندگی لبریز از دشواری ها است و پیوسته آدمی در کوشش است تا این راه دشوار را برای گذراندن زندگی طی کند. حیوانات نیز این دشواری ها را طی می کنند یکی از این حیوانات مورچه است .

  بدنه : مورچه حشره ای اجتماعی است که در زیر زمین به صورت دسته ای زندگی می کنند . مورچه ها غذای خود را با تلاش بسیار زیادی به دست می آوردند . آنها در فصول گرم سال در حال جمع آوری آذوقه برای فصل سرد سال هستند.

  مورچه ها توانایی بلند کردن بار با وزنی معادل چهل برابر وزن خود دارند . هر زمانی مورچه ای را با بار زیاد بر کولش می بینم یاد این سخن معروف می افتم که می گوید : میازار موری که دانه کش است , که جان دارد و جان شیرین خوش است

  مورچه ها در تمام طول عمر خود دشواری می کشند ، مورچه ها تلاش بسیار زیادی برای بردن آذوقه به لانه شان میکنند . من چندین بار دیده ام که یک مورچه پس از چند تلاش ناموفق بلاخره موفق میشود که آذوقه را به لانه خود ببرد .

  انگار از این نوع زندگی عاجز نمی شوند. آن ها همیشه امیدوارند هر چند راهی که برای رسیدن به لانه یا آذوقه طی می کنند سخت باشد باز هم با تلاش فراوان ادامه می دهند و به آسانی از چیزی دست نمی کشند .

  مورچه ها دائماً به کمک شاخک های خود با یک دیگر تماس برقرار می کنند . آن ها به صورت گروهی زندگی می کنند و در بین آن ها توزیع کار وجود دارد . مورچه ها از لانه ی خود ، آذوقه خود و از هم دیگر مراقبت و محافظت می کنند.

  مورچه ها یکی از فوق العاده ترین موجودات روی کره زمین هستند که درس های بزرگی به ما انسان ها می دهند . هر وقت مورچه ای را می بینم اوج عظمت و خلقت خداوند

  به یادم می آید که چه نظم و قدرتی به مورچه ها عطا کرده است . این موجود زنده علاوه بر تلاش برای ادامه بقای خود ، برای بقای دیگر هم نوعانش هم نیز تقلای فراوانی می کند .

  در قرآن کریم به مورچه ای با نام نمل اشاره شده است. بعضی از مورچه ها گوشت خوار و بعضی گیاه خوار هستند . مورچه ها بینی ندارند ، ولی حس بویایی بسیار قوی دارند . بیاییم همواره به این حیوان زیبا و پر تلاش احترام بگذاریم و از هر هرگونه آزار رساندن به آن ها پر هیز کنیم .

  نتیجه گیری : مورچه ها با باری که می کشند به ما درس تلاش و پیشکار را گوش زد می کنند. آن ها در همه لحظات زندگی کار می کنند و از تلاش دست نمی کشند، آن ها درس های بزرگی به ما انسان ها می دهند .

  انشا در مورد درباره درمورد انشا در مورد دیدن مورچه ای که باری را می کشد صفحه 42 ۴۲ کتاب نگارش مهارت های نوشتاری درس هشتم کتاب نگارش پایه هشتم 

  منبع مطلب : 7sc.ir

  مدیر محترم سایت 7sc.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انشا کوتاه در مورد مورچه ای که باری را میکشد

  انشا کوتاه در مورد مورچه ای که باری را میکشد

  انشا کوتاه در مورد مورچه ای که باری را میکشد

  دیدن مورچه ای که بار می کشد

  مقدمه: میازار موری که دانه کش است، که جان دارد و جان شیرین خوش است.

   
  بدنه: از تفریحات هفتگی من این است که در حیاط می‌نشینم و به مورچه ها نگاه می کنم.

  درباره آنها خیلی فکر می‌کنم به خصوص زمانی که دانه‌های را چند نفری به لانه می‌برند ، یا وقتی که به هم می‌رسند و مقداری مکث می‌کند و شاخک هایشان را تکان می‌دهند .

  خیلی دوست دارم بدانم که چه به هم می گویند! می‌دانم که حرف می‌زنند اما من صدایشان را نمی شنوم.

  در یک کتاب در کتابخانه مدرسه خوانده‌ام صدای آنها خیلی بلند است و گوش ما توانایی شنیدن آن را ندارد.

  ولی در کل موجودات مهربانی هستند که سرشان به کار خودشان گرم است و در سرما و گرما تلاش می‌کنند.

  دیروز وقتی در حیاط نشسته بودم مورچه زرد رنگی را دیدم که با دیگر مورچه‌ها فرق میکرد.

  حتی رفتارش هم عجیب بود دانه‌ای دو برابر خودش را روی دوشش گذاشته بود و حرکت می‌کرد.

  چند بار از دستش افتاد اما باز بلندش کرد حتی چندتا از مورچه های کوچک به سمتش رفتند که کمکش کنند اما انگار با آنها دعوا کرد که مورچه ها هر کدام به سمتی رفتند.

  به نظرم مورچه مغروری آمد، عجیب بود اولین بار بود میدیدم که مورچه ها هم مثل ما انسان ها مغرور باشند.

  البته مورچه زرد رنگ انگار می خواست کارش را خودش انجام بدهد و برای کسی مزاحمت ایجاد نکند.

   من که زبان این مورچه ها را نمی‌دانم اما هر چی که بود صحنه زیبایی را برایم ساخت.

   
  نتیجه : همیشه انسان ها نمی توانند الگوی مناسب برای یک رفتار و یک عادت خوب باشند گاهی اوقات باید به طبیعت رفت و از موجودات دیگر درس گرفت.

  حتما بخوانید: نمونه سوال زبان انگلیسی هشتم

  منبع مطلب : einaky.com

  مدیر محترم سایت einaky.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  سمیرا : می خوام یه جوری باشه که معلم نفهمه از گوگل بر داشتم

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 19 روز قبل
  1

  عالیه ممنونم مشکلم حل تو انشا مورچه

  سمیرا 1 ماه قبل
  6

  می خوام یه جوری باشه که معلم نفهمه از گوگل بر داشتم

  0
  ملیحه 12 روز قبل

  من قبل از رفتن به کلاس انشای گوگل رو میخونم و امکان ندارد متوجه نشم از گوگل هست. بشین و خودت بنویس☺️🤌🏻

  1
  زینب 26 روز قبل

  اره دقیقن

  ناشناس 11 ماه قبل
  2

  بابا شوخی کردم عالی بود

  -1
  دخی 11 ماه قبل

  آره خوب بود

  3
  دخی 11 ماه قبل

  آره خوب بود

  daria 1 سال قبل
  2

  خوب بود😉

  برای ارسال نظر کلیک کنید