توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  امشب تلفن همراه را خاموش کنید

  1 بازدید

  امشب تلفن همراه را خاموش کنید را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  شایعه « توفان مغناطیسی ساعت ۱۲ امشب » را باور نکنید

  شایعه « توفان مغناطیسی ساعت ۱۲ امشب » را باور نکنید

  ذوالفقار دانشی: چند ساعت پیش، توفان خورشیدی بزرگی در جهتی متفاوت با زمین فوران کرد؛ اما شایعاتی بی‌سروته درمورد تأثیر مخرب آن روی گوشی‌های موبایل پخش شده است.

  به گزارش خبرآنلاین، پیام زیر چندساعتی است که در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود:

  «اخبار ۳۰-۲۰ اعلام کرد ساعت ۱۲ شب، طوفان مغناطیسی در پیش است. موبایل همراه خود را در دست خود نگه ندارید؛ در این ساعت امکان مرگ وجود دارد. امشب از ساعت ۱۲:۳۰ تا ساعت ۳:۳۰ صبح، امواج الکترومغناطیسی خطرناکی حاصل از طوفان خورشیدی از کنار زمین رد می‌شود. پس گوشی‌های همراه خودتان را خاموش کنید، حتی گوشی خود را نزدیک بدن خود نگذارید که ممکن است به شما صدمه بزند. این خبر در گوگل، ناسا و بی‌بی‌سی‌نیوز هم گفته شده. لطفا این پیام را به کسانی که سلامتی‌شان برای شما اهمیت داره، بفرستید.»

  حقیقت ماجرا چیست؟ آیا توفان امشب واقعیت دارد؟
  خوشبختانه، چندین تلسکوپ و رصدخانه فضایی مانند سوهو و SDO، خورشید را پیوسته زیر نظر دارند و می‌توانند از چند روز قبل، شدت و جهت توفان‌های مغناطیسی خورشیدی را تشخیص دهند. مرکز هشدار شفق‌های قطبی ناسا (سازمان ملی هوانوردی و فضانوردی ایالات‌متحده) هم پیوسته این موضوع را اطلاع‌رسانی می‌کند.

  ساعاتی پیش، رصدخانه دینامیک خورشیدی ناسا، SDO، حفره‌ای را در ناحیه قطبی تاج خورشید آشکار کرد. این حفره که بر فراز قطب شمال خورشید پدید آمده، سبب شده است میزان بیشتری از بادهای خورشیدی به فضا پراکنده شود.

  هرچند جهت این حفره رو به زمین نیست، اما پیش‌بینی می‌شود که بخشی از بادهای خورشیدی از مسیر مستقیم خود منحرف شوند و روزهای ۴ فوریه و ۵ فوریه (۱۵ و ۱۶ بهمن)، میدان مغناطیسی زمین را خراش دهند. بر اثر این برخورد، احتمال دارد توفان‌های ژئومغناطیسی ضعیفی همراه با شفق‌های قطبی در مناطق قطبی زمین اتفاق بیفتد.

  روی زمین، تنها ساکنان نواحی قطبی شمالی و جنوبی زمین هستند که ممکن است اثرات این توفان مغناطیسی را به شکل شفق‌های قطبی در آسمان شبانگاهی خود ببینند. این پدیده بر فراز عرض‌های جغرافیایی میانی (از جمله کشور ما) دیده نمی‌شود و تأثیری هم روی وضعیت شبکه انتقال برق و شبکه‌های مخابراتی زمینی و ارتباطات غیرماهواره‌ای نخواهد گذاشت.

  در مدار زمین هم مهندسان صنایع فضایی تدابیری را برای امن ماندن ماهواره‌ها و فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی به کار می‌بندند تا کمترین آسیبی به تجهیزات الکترونیکی آن‌ها وارد نشود.

  چگونه چنین چیزی ممکن است؟

  وقتی ذرات باردار پرانرژی از خورشید به زمین می‌رسند، تحت تأثیر میدان مغناطیسی قدرتمند زمین منحرف می‌شوند و بخشی از آن‌ها درون خطوط میدان مغناطیسی به سمت قطب‌های مغناطیسی زمین (که در نزدیکی قطب‌های جغرافیایی مخالف واقع شده‌اند) منحرف می‌شوند. معمولا بر فراز مناطق قطبی (عرض جغرافیایی بالاتر از ۶۶ درجه)، این ذرات باردار آن‌قدر به زمین نزدیک می‌شوند که به مولکول‌های جو می‌خورند؛ انرژی خود را به آن‌ها منتقل می‌کنند و آن‌ها را به نورافشانی وامی‌دارند. این نورافشانی را تحت عنوان «شفق قطبی» می‌شناسیم.

  توفان‌های مغناطیسی خورشیدی اگر قدرت زیادی داشته باشند، می‌توانند شبکه‌های توزیع برق، شبکه‌های مخابراتی و ارتباطات ماهواره‌ای را مختل کنند و مدارهای الکترونیکی ماهواره‌ها را بسوزانند. قدرتمندترین توفان قدرتمندی که به زمین برخورد کرده، قرن نوزدهم اتفاق افتاد و سبب شد خطوط تلگراف در سراسر زمین تا چند ساعت قطع شوند و شفق قطبی تا عرض‌های جغرافیایی حدود ۵۰ درجه دیده شود.

  ۵۴۵۴

  منبع مطلب : www.khabaronline.ir

  مدیر محترم سایت www.khabaronline.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آیا واقعا امشب قرار است طوفان مغناطیسی رخ بدهد؟ | کارگر آنلاین

  قدس آنلاین

  قدس آنلاین

  به گزارش قدس انلاین ،کانون نجوم آماتوری داشنگاه فردوسی در این زمینه نوشته است:طی روزهای گذشته خیلی ها این پیام را به وسیله فیسبوک، ایمیل و SMS دریافت کرده اند:

  امشب ساعت 3.30 بامداد زمین دچار اشعه ای از سیاره ی مریخ میشود.لطفا گوشی همراه خود را خاموش و آنرا نزدیک سر خود قرار ندهید.این اشعه بسیار خطرناک است.

  جالب این است که تایید این پیامک را به سایت ناسا وبی بی سی نیز مستند می کنند

   واقعیت چیست؟

   این هم یکی از شایعاتی است که دیر بدست ایرانی ها رسیده است و در واقع ترجمه یک شایعه خارجی ست که در سال 2008 شروع شده و منبع آن بی بی سی ذکر شده! بایستی بدانید بی بی سی و خبرگزاری های دیگر هیچگاه خبری در این رابطه منتشر نکرده اند

   اما نکته مهم تر آنست که مریخ یک سیاره است و نه ستاره! و اصولاً امکان تابش پرتو یا اشعه ندارد! و اگر اشعه یا پرتویی از ناحیه خورشید یا ستاره های دیگر بیاید توسط سیستم قطبی زمین خنثی می شود و پرتوهای مضر خورشید هم توسط لایه ازن جذب می شوند. اگر این دو سیستم حفاظتی نبود دنیای ما میلیون ها سال پیش غیرقابل زیست میشد!

  البته باید توجه کرد که اشعه های کیهانی ارتباطی با تلفن همراه ندارد...

   این شایعه حتی در افریقا تبدیل به زلزله شده !


  بی بی سیانتشار این اخبار را تکذیب کرده است:
   

  دیدن لینک های زیر را به شما توصیه می کنیم
  http://techtodayshow.com/rumors-circulating-cosmic-rays-entering-earth-phone-message/

  http://wafflesatnoon.com/2012/09/28/do-cosmic-rays-from-mars-affect-cell-phones/

  منبع مطلب : qudsonline.ir

  مدیر محترم سایت qudsonline.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید