در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  امتحان های نوبت اول کی شروع میشه

  1 بازدید

  امتحان های نوبت اول کی شروع میشه را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  زمان برگزاری امتحانات مدارس

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  زمان و نحوه برگزاری امتحانات نوبت اول تمام مقاطع دی ۹۹ - ۱۴۰۰

  امتحانات نوبت اول تمامی مقاطع و پایه های تحصیلی در دی ماه برگزار می شود و  سوالات یک دوم از دروس و مطالب کتاب های درسی هر پایه تحصیلی را شامل می شود . باتوجه به تعداد و حجم دروس هر پایه تحصیلی میزان زمان بندی امتحانات دی ماه 1400 - 1401 متفاوت خواهد بود ، اما با این وجود امتحانات تمامی مقاطع تحصیلی از ابتدای دی ماه ۹۹ - ۱۴۰۰ آغاز شده و حداکثر تا پایان این ماه ادامه می یابد .

  با توجه به گسترش بیماری کرونا و افزایش تعداد مناطق قرمز کشور و همچنین ادامه دار بودن تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی ، امتحانات نوبت اول دی ماه 1400 - 1401 تمام پایه ها به جز پایه های تحصیلی نهم و دوازدهم به صورت مجازی و غیر حضوری برگزار خواهد شد .

  با توجه به این که امتحانات پایه های تحصیلی نهم و دوازدهم نهایی بوده و این دو پایه به عنوان پایه های سرنوشت ساز و حیاتی مقاطع تحصیلی در نظر گرفته می شود و انتخاب رشته تحصیلی در اتمام پایه نهم و شزکت در آزمون کنکور پس از اعلام نتایج امتحانات پایه دوازدهم اتفاق می افتد لذا امتحانات نوبت اول  ۹۹ - ۱۴۰۰ این دو پایه همچون امتحانات نهایی خرداد ماه به صورت حضوری و با رعایت ضوابط بهداشتی برگزار خواهد شد .

  طبق اظهارات رییس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی در رابطه با نحوه برگزاری حضوری امتحانات نهایی دی ماه ، امتحانات نهایی نوبت اول ۹۹ - ۱۴۰۰ همچون امتحانات نهایی در خرداد به صورت حضوری برگزار خواهد شد .

   لازم به ذکر است که وزیر آموزش و پرورش در حبت های اخیر خود این طور اظهار کرده است که اصل بر برگزاری امتحانات به صورت حضوری است چرا که از وقتی که ارتباط با دانش‌آموز مجازی شده باید برایمان فراگیری او از درس مشخص باشد. لذا برگزاری امتحانات به صورت حضوری است مگر این که در زمان امتحانات با وضعیت‌هایی مواجه شویم که متخصصان بهداشت اجازه این موضوع را ندهند .

  زمان و نحوه برگزاری امتحانات دوره ابتدایی خرداد ۹۹ - ۱۴۰۰

  پایه اول تا ششم

  امتحانات پایه های تحصیلی ابتدایی با توجه به شدت گسترش بیماری کونا و افزایش مناطق قرمز ، به صورت غیر حضوری و با برنامه ریزی معلمین و مسئولین مدارس برگزار خواهد شد .

  با توجه به این که سال گذشته برای برگزاری آزمون‌ها از تمام روش‌های ممکن که مورد تایید معلمان بود استفاده شد و بر این اساس برخی از اقدامات مربوط به فعالیت‌ها در بستر مجازی و برخی هم دیگر فعالیت‌های دانش آموزان در طول سال تحصیلی بود ، امسال هم به همین منوال برنامه ریزی شده و مجموع ارزیابی‌های معلم ملاک عمل خواهد بود . ‬

  همچنین درباره کاهش حجم مطالب درسی در ارزشیابی نیمسال اول تحصیلی این طور در نظر گرفته شده است که براساس ضوابط قانونی برای دوره متوسطه در نیمسال اول دانش آموزان باید ۵۰ درصد محتوای درسی را امتحان دهند که با توجه به کاهش زمان آموزش در مناطق قرمز در این مورد تجدید نظر خواهد شد . ‬

  دانش آموزان می بایست آموزش دروس خود را از طریق سامانه شاد پیگیری کنند و در کلاس های مجازی حضوری فعال داشته باشند  و تکالیف خود را در همین برنامه به معلمان خود ارائه دهند . معلمان نیز وظیفه دارند با توجه به میزان فعالیت دانش آموزان ارزشیابی خود را اعلام نموده و نتایج را در خرداد ماه اعلام کنند . 

  زمان و نحوه برگزاری امتحانات دوره متوسطه اول خرداد ۹۹ - ۱۴۰۰

   برگزاری امتحانات دوره متوسطه اول خرداد ۹۹ - ۱۴۰۰

    پایه هفتم و هشتم

  در حال حاضر دانش آموزان پایه هفتم و هشتم مشغول به یادگیری دروس خود در فضای مجازی و برنامه شاد هستند و این روند تا پایان محتوای آموزشی ادامه خواهد داشت . ارزشیابی پایانی خرداد ماه  ۹۹ دانش آموزان پایه‌ های هفتم و هشتم ، طبق تصمیم شورای مدرسه ترجیحا بعد از تاریخ 6 خرداد ماه به عنوان تکمیل فرآیند آموزش به صورت غیر حضوری انجام می‌شود .

  ارزشیابی این دانش آموزان بر اساس مستندات و شواهد جمع آوری شده از مشارکت دانش آموز در فعالیت ‌های آموزشی تربیتی داخل و خارج از کلاس درس و مدرسه ، ارزشیابی حین آموزش‌ های مجازی، ابتکارات و خلاقیت‌ها در موقعیت‌های یادگیری ، پژوهش ‌های دانش آموزی مرتبط با دروس ، خلاصه نویسی ، نتایج ارزشیابی ‌های مستمر و تراکمی نوبت اول و مستمر نوبت دوم و سایر شیوه‌های ارزشیابی صورت می‌گیرد و نمره دانش آموز تعیین و به مدیر مدرسه  ارائه می‌شود ، این نمره در ستون ارزشیابی تکوینی و پایانی نوبت دوم ( خرداد ) ثبت و اعلام نتیجه می‌شود . یکی دیگر از گزینه های محتمل ، برگزاری امتحانات مجازی می باشد که در صورت تمایل می توانید اطلاعات تکمیلی آن را در مقاله زیر مطالعه نمایید .

    پایه نهم

  تمامی امتحانات پایانی خرداد ماه 99 - 1400 پایه نهم نیز به صورت حضوری برگزار می‌ شود با وجود این  برگزاری این امتحانات به صورت هماهنگ استانی نخواهد بود . همچنین تمامی مراحل طراحی سوالات ، برگزاری امتحانات و تصحیح اوراق در مدرسه انجام خواهد گرفت .

  طبق مصوبه اخیر وزارت آموزش و پرورش در خصوص نحوه برگزاری امتحانات نهایی در ایام کرونا ، برگزاری تمامی امتحانات نهایی پایه نهم به صورت حضوری انجام خواهد گرفت  .

  مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری آموزش و پرورش طی اظهاراتی بیان کرد که برای امتحانات نیمسال دوم و پایان سال شورای عالی آموزش و پرورش مصوبه‌ای را ۱۷ مرداد تصویب کرد و اخیرا هم اعلام شد که به موجب آن برگزاری آزمون‌های خرداد پایه نهم و دوازدهم به طور حضوری خواهد بود .

  اگر آموزش‌ها به گونه‌ای باشد که تا خرداد سال آینده شرایط قرمز باشد و آموزش مجازی را داشته باشیم به جز پایه نهم و دوازدهم سایر پایه‌های تحصیلی آزمون غیر حضوری دارند که ضوابطی برای چگونگی برگزاری آن در نظر گرفته شده و اعلام خواهد شد .

   برگزاری امتحانات دوره متوسطه دوم خرداد  ۹۹ - ۱۴۰۰​

    پایه دهم و یازدهم

  برای پایه دهم و یازدهم دوره متوسطه دوم شرایط تفاوت چندانی با مقاطع پایین تر ندارد و این دانش آموزان نیز مشغول آموزش مجازی از طریق برنامه شاد می باشند .ارزشیابی پایانی خرداد ماه  ۹۹ دانش آموزان پایه‌ های دهم و یازدهم ، طبق تصمیم شورای مدرسه ترجیحا بعد از تاریخ 6 خرداد ماه به عنوان تکمیل فرآیند آموزش به صورت غیر حضوری انجام می‌شود .

  ارزشیابی این دانش آموزان بر اساس مستندات و شواهد جمع آوری شده از مشارکت دانش آموز در فعالیت ‌های آموزشی تربیتی داخل و خارج از کلاس درس و مدرسه ، ارزشیابی حین آموزش‌ های مجازی، ابتکارات و خلاقیت‌ها در موقعیت‌های یادگیری ، پژوهش ‌های دانش آموزی مرتبط با دروس ، خلاصه نویسی ، نتایج ارزشیابی ‌های مستمر و تراکمی نوبت اول و مستمر نوبت دوم و سایر شیوه‌های ارزشیابی صورت می‌گیرد و نمره دانش آموز تعیین و به مدیر مدرسه  ارائه می‌شود .

  این نمره در ستون ارزش یابی تکوینی و پایانی نوبت دوم ( خرداد ) ثبت و اعلام نتیجه می‌شود . هم چنین احتمال برگزاری امتحانات مجازی نیز وجود دارد که یکی از این گزینه ها ، برگزاری آزمون در سایت همگام می باشد که می توانید برای مطالعه بیشتر به مقاله چگونه در سایت همگام آزمون بدهیم رجوع کنید . 


   پایه دوازدهم

  برگزاری تمامی امتحانات نهایی پایه دوازدهم خرداد  ۹۹ - ۱۴۰۰​ به صورت حضوری بوده و شهرها و مناطقی که در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند باید تمهیدات و برنامه ریزی های لازم را در نظز گرفته و اعمال نمایند . شرایط برگزاری امتحانات حضوری پایه دوازدهم برای نیمسال دوم تحصیلی با رعایت ضوابط و پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد .

  نحوه برگزاری آزمون ها و ارزشیابی دروس عملی هنرستانی ها

  با توجه به این که  حدود 15 تا 20 جلسه نیاز است تا دو پودمان باقی مانده از پنج پودمان مهارتی هنرستانی ‌ها ارائه شود برای ارائه آموزش‌ شایستگی‌ های فنی ، دانش آموزان پایه دوازدهم اولویت دارند و دروس پایه و شایستگی‌های غیر فنی مشابه سایر پایه ‌ها انجام می‌ شود .

  هم چنین ارزشیابی دروس تئوریک برای همه دانش ‌آموزان هنرستانی به علت آنکه امتحان نهایی ندارند مشابه سایر پایه‌ ها است . این ارزشیابی بر اساس شناخت معلمان از میزان فعالیت‌های حضوری و غیر حضوری دانش آموزان و استفاده از سایر شیوه‌ های ارزشیابی پیش گفته ، انجام  خواهد شد . بدیهی است در دروس پایه فنی و شایستگی ‌های غیر فنی حصول اطمینان از آموزش حضوری و غیر حضوری و پودمان های باقیمانده با معلمان مربوط خواهد بود .

  درباره دروس شایستگی ‌های فنی شامل استاندارد مهارت در کاردانش و شایستگی‌های فنی در رشته‌ های شاخه فنی و حرفه‌ای ، چون این شایستگی‌ های فنی باید به روش کارگاهی ارائه شوند هم آموزش به صورت حضوری خواهد بود و هم ارزشیابی همزمان با آموزش انجام می ‌شود که این دوره‌ ها همزمان با بازگشایی مدارس برگزار می‌ شود .

  همچنین طبق جلسات و مصوبات شوراری عالی آموزش ، خرداد آینده تمام آزمون‌های دوره بزرگسالان ، جهش تحصیلی و تغییر رشته هم به طور حضوری خواهد بود .

  ار آن جایی که دانش آموزان کلاس دوازدهم فارغ ‌التحصیل می‌شوند و دیگر به مدرسه برنمی ‌گردند ، آنها یا به سربازی و آموزش عالی می ‌روند و یا وارد بازار کار می‌شوند به همین جهت در اولویت هستند و سپس دروس پایه یازدهم و دهم به تدریج ارائه خواهد شد .

    توصیه می کنیم برای اطلاع از آخرین اخبار زمان و نحوه برگزاری امتحانات مدارس ، عضو کانال تلگرام مدارس هیوا شوید و یا صفحه اینستاگرام مدارس هیوا را دنبال نمایید . هم چنین اگر هر سوالی در رابطه با زمان و نحوه برگزاری امتحانات مدارس دارید ، می توانید با کارشناسان ما در مرکز مشاوره تحصیلی هیوا تماس حاصل نمایید .

  سوالات متداول

  ✔️ برگزاری امتحانات در مقاطع مختلف متفاوت است که در این مقاله نحوه برگزاری امتحانات مدارس به تفکیک هر پایه شرح داده شده است . 

  ✔️ در این مقاله درباره زمان حدودی برگزاری امتحانات پایه های مختلف در خرداد ماه توضیحاتی ارائه شده است .

  ✔️ امتحانات مدارس در برخی مقاطع به صورت توصیفی خواهد بود و در برخی مقاطع برگزاری آزمون های مجازی محتمل می باشد که در این مقاله به جزئیات آن پرداخته شده است . 

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  مدیر محترم سایت www.heyvagroup.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  زمان برگزاری امتحانات نوبت اول اعلام شد

  زمان برگزاری امتحانات نوبت اول اعلام شد

  بجنورد (پانا) -معاون آموزش متوسطه مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بجنورد از آغاز امتحانات نوبت اول در دی ماه خبر داد.

  بهروز فرجامی معاون آموزش متوسطه مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بجنورد گفت: شروع امتحانات نوبت اول مدارس در مقطع متوسطه دوم از 2دیماه آغاز می شود و در رشته های نظری تا 20 دی و در رشته های فنی و کاردانش تا 23 دیماه ادامه خواهد داشت.

  وی با بیان اینکه امتحانات نهایی از اول دی ماه آغاز می شود افزود: همچنین امتحانات نوبت اول در مدارس متوسطه اول نیز از 8 دیماه آغاز می شود و تا 20 دیماه ادامه خواهد داشت.

  معاون آموزش متوسطه مدیریت آموزش و پرورش بجنورد با تاکید بر رعایت کلیه مقررات و دستورالعمل از مدیران مدارس خواست تا شرایط و فضای مناسبی را برای امتحانات دانش آموزان فراهم کنند.

  فرجامی همچنین از اولیا دانش آموزان خواست تا با مدیریت کردن استرس امتحان در فرزندان، تلاش کنند تا با همکاری همه اعضای خانواده فضای خوبی را برای فرزندانشان فراهم نمایند.

  منبع مطلب : www.pana.ir

  مدیر محترم سایت www.pana.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تاریخ شروع امتحانات نوبت اول دبیرستان

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  Mousavu 1 ماه قبل
  -1

  سلام خدمت شما

  من دانش آموز پایه نهم در استان خراسان رضوی هستم و میخوام برای امتحانات نوبت دوم امتحانات مجازی برگزار بشه!

  برای شیوع کرونا؛به هر حال هر چقدر هم پروتکل های بهداشتی رعایت بشه ویروس داخل شهر ناخواسته پراکنده میشه و دانش آموزان هم ممکنه که فاصله اجتماعی رو رعایت نکنن و ویروس در کل کشور به طور فاجعه باری پخش بشه!

  مهدی 5 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید