توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  افزایش حقوق بازنشستگان صداوسیما

  1 بازدید

  افزایش حقوق بازنشستگان صداوسیما را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  شرط سازمان برنامه برای افزایش حقوق کارکنان صداوسیما

  شرط سازمان برنامه برای افزایش حقوق کارکنان صداوسیما

  سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: افزایش حقوق و مزایای کارمندان سازمان صدا و سیما، پس از تایید در مجاز می‌باشد.

  به گزارش ایلنا، سازمان برنامه و بودجه درباره محل تأمین اعتبار برای افزایش ۳۰درصدی حقوق کارکنان سازمان صدا و سیما (علاوه بر رشد سنواتی اعمال شده سالجاری) اعلام کرد: بودجه این افزایش، از محل اعتبارات قابل تخصیص بودجه عمومی کل کشور به سازمان صداوسیما و درآمدهای آن سازمان قابل تأمین بوده و هرگونه ایجاد تعهد مازاد بر موارد یاد شده، مورد تأیید سازمان برنامه و بودجه نیست.

  در توضیح سازمان برنامه و بودجهآمده است: هرگونه تخصیص اعتبار به دستگاه‌های اجرایی، براساس قوانین بودجه سنواتی و سایر قوانین و مقررات انجام می‌شود. تأمین بار مالی مکاتبه اخیر رئیس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران نیز از محل اعتبارات قابل تخصیص بودجه عمومی کل کشور به سازمان صداوسیما و درآمدهای آن سازمان قابل تأمین بوده و هرگونه ایجاد تعهد مازاد بر موارد یاد شده، مورد تأیید سازمان برنامه و بودجه نیست.

  سازمان برنامه تاکید کرده است: مطابق بخشنامه‌های متعدد سازمان برنامه و بودجه کشور، هرگونه افزایش حقوق منوط به عدم ایجاد هرگونه بار مالی مازاد بر اعتبار مصوب و تخصیص داده شده بوده و مطابق بخشنامه صادره سازمان اداری و استخدامی کشور در ۲۰ مردادماه سالجاری،افزایش حقوق و مزایای کارمندان سازمان صداوسیما، پس از تأیید در شورای حقوق و دستمزد مجاز می‌باشد.

  علی عسگری، رئیس سازمان صداوسیما در هفته جاری با ارسال نامه‌ای به معاون منابع مالی و سرمایه انسانی این سازمان دستور داد احکام حقوقی کارکنان رسانه ملی از تاریخ ۱ مهر ۹۹ به میزان ۳۰ درصد علاوه بر رشد سنواتی اعمال شده سال جاری افزایش یابد.

  منبع مطلب : www.ilna.news

  مدیر محترم سایت www.ilna.news لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چرا افزایش حقوق کارکنان صدا و سیما؟ و چرا حالا؟

  چرا افزایش حقوق کارکنان صدا و سیما؟ و چرا حالا؟

   از طرف دیگر این بخشنامه و افزایش ۵۰ درصدی همه دستگاه‌ها را شامل نشد، ولی دستگاه‌های اجرایی بنا بر اعلامیه سازمان مدیریت از ۱۰ تا ۵۰ درصد این افزایش را اعمال کردند و می‌دانیم که این افزایش پیش از افزایش سنواتی متداول بود که در آغاز هر سال اعمال می‌شود.

  برای روشن شدن بهتر موضوع مروری کوتاه بر محتوای این دستورالعمل می‌کنیم:

  در بخشنامه ابلاغی رییس سازمان برنامه و بودجه کشور تاکید شده بود تعدادی از دستگاه‌های اجرایی که با وجود مصوبه شماره ۱۶۲۸۶۲/ت۵۴۰۵۷ هـ مورخ ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ هیأت وزیران و مصوبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ شورای حقوق و دستمزد مبنی بر افزایش تا ۵۰ درصد امتیازات فصل دهم، به علت نبود اعتبارات مصوب نتوانستند برای کارکنان خود از افزایش مذکور استفاده کنند که این امر نابرابری و اختلاف در پرداخت‌های نیروی انسانی را موجب شد.

  این بخشنامه با تاکید بر رفع تبعیض و رعایت عدالت در پرداخت‌ها، به دستگاه‌هایی که کارکنان آن‌ها از مصوبات یاد شده و افزایش‌های مشابه برخوردار نشده‌اند اجازه می‌دهد که از اول اسفند ۱۳۹۸ نسبت به افزایش تا ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارکنان خود اقدام کنند.

  قبل از بخشنامه شماره ۶۹۶۴۸۸ مورخ ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ برخی از دستگاه‌ها (تصویر ذیل) به موجب مصوبات موردی، از افزایش سقف امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری برخوردار شده بودند:

  برخی دستگاه‌های اجرایی دیگر هم پس از ابلاغ بخشنامه شماره ۶۹۶۴۸۸ مورخ ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ از افزایش سقف امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری در همان تاریخ برخوردارشدند:

  در این میان سازمان صداوسیما به علت دریافت نکردن بودجه کافی، جزو معدود دستگاه‌های اجرایی بود که نتوانست همزمان با سایر دستگاه‌ها از اسفند ۱۳۹۸، این مصوبه را برای کارکنان خود اجرا کند؛ که به دنبال آن در تیر ۱۳۹۹، ۶۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به رییس جمهور، تامین و تخصیص اعتبار برای پرداخت حقوق و معوقات کارکنان صدا و سیما را خواستار شوند.

  گرچه سازمان صدا و سیما از شمول قانون خدمات کشوری خارج است، ولی سطح دریافت‌ها در صدا و سیما که در مقایسه با دستگاه‌های مشمول پایین بود به سطح پایین تری رسید.

  به همین سبب سازمان صدا و سیما برای ایجاد عدالت و توازن حقوق دریافتی کارکنان، افزایش ۳۰ درصدی حقوق را از آغاز مهر ۱۳۹۹ در نظر گرفت تا عملا دریافت کارکنانش به میانگین حقوق کارکنان دولت برسد.

  از سوی دیگر دولت، همسان سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری را با ۹۰ درصد حقوق شاغلان اعمال کرد که سازمان هم این افزایش ۳۰ درصدی را با تایید سازمان برنامه و بودجه به بازنشستگان خود تسری داد؛ و امروز پس از گذشت بیش از هفت ماه از اجرای بخشنامه افزایش ۵۰ درصدی حقوق و مزایای کارکنان دستگاه‌های اجرایی، سازمان صداوسیما در اجرای این بخشنامه، افزایش ۳۰ درصدی حقوق کارکنان خود را در دستور قرار داد.

  سوالی که اینجا مطرح می‌شود این است که پس از این مدت طولانی آیا افزایشی کمتر از سایر دستگاه‌های اجرایی امری نارواست؟! آیا اجابت درخواست کارکنانی که همچون سایر دستگاه‌های اجرایی کشور پابه پای حوادث، رویداد‌ها و بحران‌های داخلی و خارجی تلاش می‌کنند درخواستی عجیب و دور از انتظار است؟

  منبع مطلب : www.tabnak.ir

  مدیر محترم سایت www.tabnak.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  واکنش سازمان برنامه به افزایش حقوق کارکنان صداوسیما

  واکنش سازمان برنامه به افزایش حقوق کارکنان صداوسیما

  در توضیح سازمان برنامه و بودجه آمده است: هرگونه تخصیص اعتبار به دستگاه‌های اجرایی، براساس قوانین بودجه سنواتی و سایر قوانین و مقررات انجام می‌شود. تأمین بار مالی مکاتبه اخیر رئیس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران نیز از محل اعتبارات قابل تخصیص بودجه عمومی کل کشور به سازمان صدا و سیما و درآمدهای آن سازمان قابل تأمین بوده و هرگونه ایجاد تعهد مازاد بر موارد یاد شده، مورد تأیید سازمان برنامه و بودجه نیست.

  سازمان برنامه تاکید کرده است: مطابق بخشنامه‌های متعدد سازمان برنامه و بودجه کشور، هرگونه افزایش حقوق منوط به عدم ایجاد هرگونه بار مالی مازاد بر اعتبار مصوب و تخصیص داده شده بوده و مطابق بخشنامه صادره سازمان اداری و استخدامی کشور در ۲۰ مردادماه سالجاری، افزایش حقوق و مزایای کارمندان سازمان صدا و سیما، پس از تأیید در شورای حقوق و دستمزد مجاز می‌باشد.

  علی‌عسکری، رئیس سازمان صدا و سیما در هفته جاری با ارسال نامه‌ای به معاون منابع مالی و سرمایه انسانی این سازمان دستور داد احکام حقوقی کارکنان رسانه ملی از تاریخ ۱ مهر ۹۹ به میزان ۳۰ درصد علاوه بر رشد سنواتی اعمال شده سال جاری افزایش یابد.

  منبع مطلب : www.alef.ir

  مدیر محترم سایت www.alef.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  انوشیروان افشار 18 روز قبل
  0

  سایت خقوق بازنشستگان

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید