توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  استعلام ممنوع الخروجی

  1 بازدید

  استعلام ممنوع الخروجی را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  استعلام ممنوع ‌الخروجی

  استعلام ممنوع ‌الخروجی

  استعلام ممنوع ‌الخروجی :

  ممنوع ‌الخروجی از کشور ایران به معنی اینکه هرآدمی  بدلیل مشکلات قانونی اعم از بدهکاری مالیاتی و یا سوء سابقه شخص در خارج از کشور ایران بدلیل مشکلات و بزه اجتماعی مانند دزدی و سرقت، بی خانمانی ، ولگردی،گدائی و ناتوانی از تامین نیازهای شخص در کشور بیگانه همچنین ،سوء سابقه کیفری که منجر به رای دادگاهای ایران علیه شخص در ایران شده باشد و شخص مجرم متهم به ندادن خسارت به دولت و یا اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر شده باشد.

  در چین مواقعی خیلی از افراد دانسته و ندانسته در پشت گیتهای فرودگاهی کشور ایران از طریق پلیس دیپلماتیک ممنوع الخروجی آنها اعلام شده و اگر کلی هزینه برای سفرشان انجام داده باشند همگی به یکباره سوخت میشود.در گذشته تنها را حل جلوگیری از این خسارت مادی و معنوی که ذهن هر شخصی را درگیر مینمود.

   نرخ عوارض خروج از کشور در سال ۱۳۹۹ چند است ؟ 

  شما برای اطلاعات بیشتر و دقیق تر بایستی بروید  به خیابان گیشا و اداره گذرنامه جهت اطلاع از ممنوع الخروجی و مطلع شدن از اینکه شخص ممنوع ‌الخروجی میباشد یا خیر ؟

  و این امر برای خیلی ها که دسترسی راحتی به اداره گذرنامه نداشتن و یا اینکه در شهرستان زندگی میکردند خیلی سخت و دشوار بود.به مرور زمان شماره تلفنهای از طریق پلیس و اداره گذرنامه برای استعلام ممنوع ‌الخروجی راه اندازی شد و  در کاملترین قدم دولت الکترونیک خوشبختانه شما میتوانید از طریق اینترنت به راحتی از ممنوع الخروجی خودتان مطلع شوید.

  شما به چدلیلی نمیتوانید از کشور خارج شوید؟

   استعلام ممنوع الخروجی کیفری

  استعلام ممنوع الخروجی مالیاتی

  استعلام ممنوع الخروجی قوه قضاییه

  استعلام ممنوع الخروجی دارایی 

  همچین می توانید برای اطلاعات بیشتر از هزینه پاسپورت به پایگاه مقالات مراجعه فرماید.

  چرا ممنوع خروج میشویم ؟

  ممنوع خروج از کشور می تواند انگیزه ها مختلفی داشته باشد که گرد از دلایل آن میتواند بدهی مالیاتی 500 میلیون تومانی باشد ، عدم احازه ولی یا قیم ، منع امنیتی برای مملکت همچنین پروانه مقام قضایی دارد و افرادی که دربرگیرنده آن می‎شوند پروانه نخواهند داشت از هیچکدام از مرزهای کشور به خارج سفر کنند.

  مدت اعتبار بازداشته الخروجی  در ماده 133 قانون کیش دادگری کیفری آمده است که با پروا به اهمیت و دلایل جرم ، دادگاه و دادرس میتواند پیمان عدم برونرفت متهم از کشور را صادر کند. مدت هر یک با اعتبار زدن آن 6 ماه یک با خواهد بود و اگر دادگاه لازم بداند میتواند هر 6 ماه یک بار آن را تمدید کند و اعتبار بزند.    5 گروهی که قطعا بازداشته الخروج خواهند شد.  بدهکاران مالیاتی به دولت ( 500 میلیون تومان )  بدهکارانی که به انگیزه دستور دادگاه در اجرای ثبت سازمان ثبت اسناد بدهکار شناخته شده باشند.  افرادی که در خارج از کشور به تکدی ولگردی ، جرم ، کلاهبرداری ، سرقت بپردازند.  افرادی که دریافت پاسپورت و خروج از مملکت آنها به فرمان افراد دیگری است. ( پدر ، شوهر و … )  

  سایت استعلام اینترنتی ممنوع الخروجی چیست ؟

   اخیرا با توجه به مشکلاتی که برای هموطنان برای خروج از کشور بوجود آمده است. اداره گذرنامه جهت اطلاع از ممنوع الخروجی افراد حقیقی و حقوقی به کمک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سامانه آنلاینی را افتتاح نموده که شما میتوانید براحتی و با استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی خیالتان قبل از سفر به خارج از کشور راحت شود.آدرس سایت استعلام اینترنتی ممنوع الخروجی  exitban.ssaa.ir  میباشد .

  همانطور که برای شما گردشگران توضیح دادیم در گذشته مسافرانی که قصد خروج از کشور را داشتند تنها از راه مراجعه حضوری به اداره گذرنامه یا استعلام تلفنی قادر به مشخص کردن وضعیت ممنوع الخروجی خود بودند و اما با راه ‌اندازی این سامانه از این پس این امکان را دارند به صورت آنلاین ممنوع الخروجی بودن یا نبودن خود را چک نمایند و قابل توجه شما مسافران اینکه ، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور" لینک استعلام فوری ممنوع ‌الخروجی افراد " را روی سایت خود قرار داده است .   اگر ممنوع الخروج شده اید و دلیل آن قضایی است، فقط باید از طریق سامانه ثنا ، اقدام به دیدن ابلاغیه های مربوط به آن کنید.

  روش های ممنوع ‌الخروج شدن ؟ 

   لازم به ذکر است که در گذشته روش های مختلفی برای استعلام ممنوع خروج بودن اشخاص وجود داشت مانند تلفنی ، اینترنتی و … بوده تا اینجا که چک کردن ممنوع خروج بودن از طریق اداره گذرنامه انجام شد و هرشخصی که قصد سفر داشت باید به این ارگان مراجعه می کرد تا اینکه بر طبق قانون جدیدی که وضع شده است که ما قصد داریم در این مطلب به روش استعلام اینترنتی از ممنوع الخروج بودن با مراجعه به سامانه استعلام در سایت سازمان ثبت اسناد در خصوص ممنوع الخروج بودن بپردازیم ، پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید تا اطلاعات تکمیلی تری در اختیار شما گردشگران عزیز قرار دهیم .

  برای اطلاعات بیشتر از فرودگاه بین المللی امام خمینی با کارشناسان آژانس معراج گشت در تماس باشید

  سوالات متداول استعلام ممنوع ‌الخروجی در سریع ترین زمان

  بایستی یکی از دوستان خود به به پلیس +۱۰ معراجعه کند

  بله امکان دارد

  بله امکان پذیر است

  بله از طریق سایت میتوان

  سامانه استعلام ممنوع ‌الخروجی

  سامانه استعلام ممنوع ‌الخروجی

  شاید برای شما عزیزان پیش آمده باشه که ببینید افرادی در هنگام خروج از کشور و در فرودگاه با این مساله مواجه می شوند که ممنوع الخروج هستند و اجازه رد شدن از گیت را به آنان داده نشده باشد ، این موضوع می تواند همه برنامه های سفر شخص هر فردی را به هم بریزد و به ویژه در زمان شلوغ که محل اقامت نیز در کشور مقصد رزرو شده است خسارت های مالی بیشتری وارد خواهد کرد که بسیار هم ناراحت کننده است. 


  در حال حاضر استعلام ممنوع الخروج بودن و اطلاع از ممنوع الخروج بودن قبل از سفر برای عده ای که قصد سفر را دارند و کمی هم شک دارند روی این موضوع ، بسیار مفید خواهد بود و باعث می شود که با برنامه ریزی بهتر سفر خود را جلو ببرند و در ضمن برای بررسی ممنوع الخروج بودن بهترین گزینه و مرجع اداره گذرنامه بوده که می تواند بهترین کمک را به شما گردشگران و مسافران عزیز نماید . اگر قصد دارید تعطیلات امسال خود را به سفر بگذرانید، می توانید از فهرست سفرهای ما دیدن کنید. محبوب ترین مقاصد عیدانه سلام پرواز به شرح زیر هستند:


  لازم به ذکر است که در گذشته روش های مختلفی برای استعلام ممنوع خروج بودن اشخاص وجود داشت مانند تلفنی ، اینترنتی و … بوده تا اینجا که چک کردن ممنوع خروج بودن از طریق اداره گذرنامه انجام شد و هرشخصی که قصد سفر داشت باید به این ارگان مراجعه می کرد تا اینکه بر طبق قانون جدیدی که وضع شده است که ما قصد داریم در این مطلب به روش استعلام اینترنتی از ممنوع الخروج بودن با مراجعه به سامانه استعلام در سایت سازمان ثبت اسناد در خصوص ممنوع الخروج بودن بپردازیم ، پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید تا اطلاعات تکمیلی تری در اختیار شما گردشگران عزیز قرار دهیم .

  مراحل رفع ممنوع الخروج ؟


  ماده 17 قانون گذرنامه می ‌گوید : " دولت می ‌تواند از صدور گذرنامه و خروج بدهکاران قطعی مالیاتی و اجرای دادگستری و ثبت اسناد و متخلفان از انجام تعهدات ارزی طبق ضوابط و مقرراتی که در آیین نامه تعیین می‌شود جلوگیری نماید " بنابراین ماده به دولت یا قوه مجریه اجازه داده شده تا خروج بدهکاران اجرایی از کشور را بنا به تقاضای طلبکار انجام دهد و دقت داشته باشید که تا زمانی که از طرف بدهکار بدهی خود را پرداخت نکند یا رضایت طلبکار خود را نگیرد ، نمی ‌تواند نسبت به رفع ممنوع الخروجی اقدام نماید .

  چه کسانی ممنوع الخروج می شوند؟


  توجه داشته باشید که ممنوع الخروجی افراد 4 علت مهم را در برگرفته است و تنها 5 گروه از افراد برای خروج از مرزهای کشور دچار مشکل و ممنوع الخروجی می شوند که در زیر به آنها اشاره می کنیم :
  1 - بدهکاران قطعی مالیاتی ، بدهکارانی که به موجب صدور حکم قطعی دادگاه یا صدور اجرائیه در اجرای ثبت سازمان ثبت اسناد و املاک ، بدهی آن‌ها محرز شده است .
  2 - افرادی که در خارج از ایران به خاطر تکدی ، ولگردی ، سرقت ، کلاهبرداری و هر عنوان دیگری دارای سوء شهرت شده باشند .
  3 – افرادی که مسافرت آنها به خارج از کشور به تشخیص مقامات قضایی مخالف مصالح جمهوری اسلامی کشورمان ایران باشد ، کسانی که به موجب اعلام کتبی مقامات قصایی اجازه خروج از کشور را ندارند .
  4 - افرادی که اخذ گذرنامه و خروج از کشور آنها به اراده فرد دیگری مانند ( پدر، شوهر و…) محول شده است اجازه ندارند از کشور خارج شوند .

  مدت اعتبار ممنوع الخروجی هر شخص


  به موجب ماده ۱۳۳ قانون آیین دادرسی کیفری با توجه به اهمیت و دلایل جرم فرد ، دادگاه این امکان را دارد که قرار عدم خروج متهم از کشور را صادر نماید و ضمنا مدت اعتبار این قرار ۶ ماه یکبار در نظر گرفته شده است ، اما بر طبق صلاحدید دادگاه این اعتبار می ‌تواند هر ۶ ماه یکبار مجدد تمدید شود و در ضمن توجه داشته باشید که این قرار پس از ابلاغ ظرف ۲۰ روز در دادگاه تجدید نظر استان مورد نظرتان قابل اعتراض می باشد و این در حالی است که در صورت فسخ قرار توسط مرجع صادر کننده یا نقض آن توسط مرجع تجدید نظر یا صدور قرار منع پیگرد یا موقوفی تعقیب یا برائت متهم ، دادگاه بدوی مکلف است موضوع را بلافاصله به مراجع ذیربط اطلاع رسانی نماید تا نسبت به رفع ممنوع الخروجی فرد اقدام گردد .

  استعلام اینترنتی ممنوع الخروجی 


  خوشبختانه با توجه به مراحل مختلف سخت و زمانبری که جهت استعلام ممنوع الخروجی هر فردی وجود داشت که تعدادی را در بالا برایتان توضیح دادیم در حال حاضر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از امروز سامانه‌ ای برای استعلام آنلاین ممنوعیت خروج مسافران راه اندازی کرده است که افراد تنها با وارد کردن " کد ملی خود " در سایت exitban.ssaa.ir می ‌توانند از وضعیت ممنوع الخروجی خود مطلع شوند و با خیال راحت به برنامه ریزی سفرشان برسند .


  همانطور که برای شما گردشگران توضیح دادیم در گذشته مسافرانی که قصد خروج از کشور را داشتند تنها از راه مراجعه حضوری به اداره گذرنامه یا استعلام تلفنی قادر به مشخص کردن وضعیت ممنوع الخروجی خود بودند و اما با راه ‌اندازی این سامانه از این پس این امکان را دارند به صورت آنلاین ممنوع الخروجی بودن یا نبودن خود را چک نمایند و قابل توجه شما مسافران اینکه ، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور" لینک استعلام فوری ممنوع ‌الخروجی افراد " را روی سایت خود قرار داده است .

  اگر ممنوع الخروج شده اید و دلیل آن قضایی است، فقط باید از طریق سامانه ثنا ، اقدام به دیدن ابلاغیه های مربوط به آن کنید. اگر با این سامانه آشنا نیستید از دو لینک زیر اقدام کنید:

  سامانه ثنا

  راهنمای پیگیری پرونده قضایی

  پس از استعلام از سامانه ممنوع الخروجی و در صورتی که مشکلی وجود نداشت، می توانید یکی از سفرهای ما را انتخاب کنید و به گشت و گذار در زیباترین شهرها و کشورهای جهان بپردازید. محبوب ترین تورهای ما به این شرح هستند: تور استانبول ، تور آنتالیا، تور تایلند ، تور مالزی ، تور دبی ، تور گرجستان

  سوالات متداول سامانه استعلام ممنوع ‌الخروجی

  شما با وارد شدن به سایت استعلام ممنوع الخروجی سایت اجرای اسناد رسمی می توانید کد ملی فرد مورد نظر را وارد نمایید و سپس در همان لحظه به صورت آنلاین وضعیت را مشاهده نمایید.

  افرادی که بنا به دلایل مالیاتی ، محکومیت های قضایی ، سوء سابقه در خارج از کشور و همچنین اجاره خروج انها به پدر ، مادر و .... محول شده است و اجازه خروج از کشور را ندارد شامل ممنوعیت خروج از کشور می شوند.

  با توجه به نوع ممنوعیت خروج از کشور و بسته به نوع حکم قضایی فرد مدت تعیین شده نمی تواند از کشور خارج شود و پس از گذشت مشکل حل شده و یا رفع مشکل میتواند از کشور خارج شود.

  پس از استعلام ممنوع الخروجی و مشخص شدن دلیل ممنوع الخروج شدن فرد ، شخص می تواند با مراجعه به مراجع مربوطه نسبت به رفع ممنوعیت خود از کشور اقدام نماید.

  exitban.ssaa.ir | سامانه استعلام ممنوع الخروجی - سایت

  exitban.ssaa.ir | سامانه استعلام ممنوع الخروجی - سایت

  خروج از مرز های یک کشور و ورود به کشور دیگر نیازمند داشتن شرایط و مدارک به خصوصی است . یکی از این مدارک گذرنامه است . روند قانونی درست در زمینه خروج از کشور این است که ، ممنوع الخروجی قضائی از قبل به اطلاع فرد ممنوع الخروج شده برسد.

  اما گاهی پیش می آید افراد حتی با داشتن گذرنامه وقتی به فرودگاه رفته متوجه می شوند ممنوع الخروج شده اند . این وضعیت اگرچه از نظر قانونی ایراداتی دارد ، اما وضعیت رایجی است . به همین خاطر افرادی که سفرهای خارجی زیادی داشتند بعضا با مشکلاتی رو به رو بوده اند .

  برای رفع این مشکلات سامانه ای به نام سامانه استعلام ممنوع الخروجی به آدرس exitban.ssaa.ir طراحی شد . در همین راستا در این مقاله به توضیحات کاملی در خصوص ممنوع الخروجی ، سامانه استعلام ممنوع الخروجی و نحوه استعلام ممنوع الخروجی می پردازیم .

  ممنوع الخروجی چیست ؟

  ممنوع الخروجی وضعیتی حقوقی است که فرد به دلایل مختلف نمی تواند از مزر های یک کشور خارج شود . در حقیقت ممنوع الخروجی تضمینی است که قانونگذار برای جلوگیری از فرار متهمان ، در موارد کیفری و بر اساس قانون آیین دادرسی کیفری و در موارد حقوقی برای الزام مرد به انجام تعهد خود بر اساس قوانین مدنی و ثبتی در نظر گرفته است . به طور کلی در موارد زیر طبق قانون می توان مانع از خروج افراد از کشور شد :

  1- اشخاصی که به موجب رای دادگاه و یا صدور اجرائیه از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بدهکار شناخته می شوند .

  2- کسانی که به دلیل فرار مالیاتی بدهکار محسوب می شوند .

  3- کسانی که برای دریافت گذرنامه به اجازه همسر یا پدر خود وابسته اند .

  4- کسانی که سفر آن ها به خارج مخالف مصالح جمهوری اسلامی ایران محسوب شده و یک ابلاغیه کتبی در این خصوص دریافت کرده اند .

  5- کسانی که سابقه سرقت ، تکدی گری ، کلاهبرداری و مزاحمت در خارج از کشور را داشته اند .

  سامانه اینترنتی استعلام ممنوع الخروجی چیست

  در گذشته مسافرانی که قصد خروج از کشور را داشتند برای اینکه بدانند ممنوع الخروج هستند یا نه تنها دو راه داشتند . یا به صورت حضوری باید به اداره گذرنامه می رفتند و یا با تلفن به این اداره ، وضعیت خود را استعلام می کردند . با پیشرفت تکنولوژی و به دنبال مشکلاتی که افراد برای اطلاع از ممنوع الخروجی خود داشتند ، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سایتی طراحی کرد تا افراد به وسیله آن بتوانند به صورت آنلاین وضعیت ممنوعیت خروجی خود را بررسی کنند .

  البته باید توجه داشت که اطلاعات سایت exitban.ssaa.ir​ صرفا راجع به ممنوع الخروجی ها و رفع ممنوع الخروجی های مربوط به پرونده های دوایر اجرای اسناد رسمی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می باشد . برای اطلاع از وضعیت ممنوع الخروجی کیفری و سایر ممنوع الخروجی ها باید به اداره گذرنامه مراجعه کرد .

  نحوه استعلام ممنوع الخروجی قوه قضاییه

  از تیر ماه سال 97 ، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سامانه ای را برای اطلاع اشخاص از ممنوع الخروجی راه اندازی کرد . البته این سامانه صرفا در خصوص ممنوع الخروجی و رفع ممنوع الخروجی مربوط به پرونده های اجرایی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بوده و سایر موارد را شامل نمی شود . با توجه به راهنمای تصویری که در ادامه برای شما قرار داده شده است به راحتی می توانید ممنوع الخروجی خود را استعلام کنید :

  1- ابتدا در یک مرورگر اینترنتی عبارت سامانه استعلام ممنوع الخروجی و یا آدرس exitban.ssaa.ir را جستجو کنید و دقیقا وارد همین صفحه شوید .

  2- همانطور که در تصویر مشاهده می کنید ، صفحه ای بدین شکل نمایش داده می شود .  اطلاعات خواسته شده یعنی ، نام ، نام خانوادگی ، نام پدر ، تاریخ تولد ، شماره شناسنامه و کد ملی را وارد کنید . پس از آن جمع دو عددی که از شما خواسته شده است را در مستطیل کنار آن بنویسید . در پایان دکمه ارسال را بزنید .

  3- پس از انجام همه ی مراحل ، پیام زیر برای شما نمایش داده می شود . به این روش استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی هم گفته می شود .

  ++++ برای ورود به سامانه ممنوع الخروجی کلیک کنید ++++

  برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سامانه استعلام ممنوع الخروجی به کانال تلگرام آیین دادرسی و ادله اثبات دعوا مراجعه کنید . کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدماتی در زمینه مشاوره حقوقی تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامونسامانه استعلام ممنوع الخروجی پاسخ دهند .

  سوالات متداول

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید