توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  استخدام نیروی هوایی سپاه

  1 بازدید

  استخدام نیروی هوایی سپاه را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  استخدام جدید سپاه (سال 99 – 1399) | وطن استخدام

  زمان استخدام سپاه ۹۹, استخدام خواهران و آقایان در سپاه (نیروی دریایی، زمینی، بسیج، قدس، هوافضا)

  چگونگی جذب در سپاه پاسداران و ورود به دانشگاه افسری امام حسین علیه السلام :

  به گزارش سرویس بسیج نیروی مقاومت مردمی خبرگزاری بسیج، سردار حمید اباذری جانشین فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین علیه السلام در گفتگو با خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس، درباره این دانشگاه اظهار داشت: وظیفه اصلی این دانشگاه تربیت افسران جوان پاسدار تا مقطع کارشناسی است و بعد از این مقطع، عموم پاسداران آموزش‌های لازم را در دانشگاه جامع امام حسین (ع) می‌گذرانند؛ البته علاوه بر ارائه آموزش‌ های مقطعی و دوره‌ های طولی رسته‌ای و رشته‌ای در این دانشگاه، وظیفه دیگری نیز از سوی فرمانده معظم کل قوا به این دانشگاه محول شده که شامل تربیت همه آحاد افسران سپاه در بدو ورود به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

  اباذری بیان کرد: بدین معنی که هر شخصی در بدو ورود به سپاه باید برای گذراندن دوره تربیت پاسداری وارد دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) شود؛ سابق بر این هر کس وارد سپاه می‌شد فقط می‌بایست دوره‌های عمومی را سپری می‌کرد؛ اما الان این دوره عمومی ارتقاء کمی و کیفی پیدا کرده که با عنوان تربیت پاسداری شناخته می‌شود.

  وی ادامه داد: در دوره تربیت پاسداری که در ذیل آن تربیت عمومی هم قرار دارد بخش‌هایی در آن گنجانده شده که خروجی آن باید به سپاه و انقلاب اسلامی، پاسدار طراز انقلاب یا به فرموده فرمانده معظم کل قوا پاسداری که الگوی جوان مومن انقلابی باشد، تحویل دهد.

  جانشین فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) در ادامه بیان داشت: ۴ دانشکده در این دانشگاه وظایف بعد از دوره تربیت پاسداری را انجام می‌دهند که عبارت است از دانشکده «رسالت» که متولی بخش‌های علوم انسانی و قدرت نرم است، دانشکده «امنیت» که تربیت دانشجویان رسته‌های مرتبط با امنیت را برعهده گرفته، دانشکده «اطلاعات» که تربیت دانشجویان برای رسته‌های اطلاعات را انجام می‌دهد و دانشکده «فنی و مهندسی» که دانشجویان رسته‌های فنی و مهندسی را تربیت می‌کند.

  وی عنوان کرد: تمام این دانشکده‌ها که متولی آموزش‌های کارشناسی هستند و سایر دانشکده‌های تخصصی سپاه بعد از گذراندن دوره‌های عمومی در دانشگاه افسری، نیرو تحویل می‌گیرند.

  سردار اباذری درباره شرایط جذب دانشجو در این دانشگاه نیز گفت: سال‌ ها است جذب نیرو در سپاه از طریق سیستم عضویابی صورت می‌گیرد؛ یعنی سپاه، مرکزی به عنوان گزینش که عموم علاقه مندان برای جذب در سپاه بتوانند به آنجا مراجعه کنند، ندارد؛ چون عضوگیری فقط از طریق عضویاب‌ها انجام میشود البته علاقه‌مندان در هر ناحیه و شهرستان میتوانند با مراجعه به سپاه آن ناحیه و شهرستان خود را به عضویاب‌ها معرفی کنند که عضویاب‌ها پس از انجام شناسایی‌ها و تایید صلاحیت‌ها، اقدامات لازم جهت جذب وی را انجام می‌دهند.

  استخدام به صورت قراردادی در یک مرکز علمی وابسته به نیروی دریایی سپاه در شیراز :

  رشته / تخصص انباردار: مقطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی
  رشته / تخصص صنایع: کلیه گرایش ها – مقطع تحصیلی کارشناسی و بالاتر
  رشته / تخصص برق: گرایش الکترونیک – مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر
  رشته / تخصص مکانیک: گرایش جامدات/ساخت و تولید – مقطع تحصیلی کارشناسی و بالاتر

  مدارک :

  کارت پایان خدمت یا معافیت غیر پزشکی
  آخرین مدرک تحصیلی حداقل معدل برای دانشگاه دولتی ۱۵ و برای دانشگاه آزاد ۱۶ میباشد
  کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه
  رزومه فردی و کاری به همراه مدارک مستند شامل گواهینامه های معتبر علمی ، پژوهشی و مهارتی ، مقاله و سوابق کاری مرتبط و …

  ارسال فایل اسکن شده مدارک به ایمیل: [email protected]

  در قسمت subject نام و نام خانوادگی و رشته قید شود.

  ساعت تماس: ۹ صبح الی۱۷

  شماره تماس: ۰۹۱۷۵۳۶۴۲۹۳

  این آگهی مربوط به خرداد ماه سال ۱۳۹۶ می باشد.

  ———————————————————–

  چنانچه سپاه در سال ۹۸ نیاز به نیرو داشت از طریق سایت وطن استخدام اعلام خواهد شد.

  شرایط عمومی استخدام سپاه (سال ۱۳۹۳) :

  ماده ۱۶ – شرایط عمومی استخدام کادر ثابت و پیمانی و پرسنل بسیجی ویژه (‌پاسداران افتخاری) به شرح زیر می‌باشد:

  ‌الف – اعتقاد به مبانی اسلام ناب محمدی (ص)، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران.
  ب – اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه.
  ج – التزام عملی به احکام اسلام و قوانین جمهوری اسلامی و رعایت موازین اخلاق اسلامی.
  ‌د – عدم عضویت و هواداری از احزاب و گروهها و سازمانهای سیاسی.
  ه – نداشتن سابقه عضویت و یا هواداری از احزاب و گروهها و سازمانهای غیر اسلامی. التقاطی، الحادی و غیر قانونی.
  ‌و – عدم اعتیاد به مواد مخدر و محکومیت به محرومیت از خدمات دولتی.
  ‌ز – داشتن شرایط تحصیلی و یا تخصصی مورد نیاز.
  ح – داشتن سلامت و توانایی جسمی و روانی متناسب با خدمت مورد نیاز.
  ط – داشتن حداقل ۱۶ سال سن تمام و حداکثر ۴۰ سال سن.
  ی – داشتن حسن شهرت و عدم سوء سابقه.
  ‌تبصره ۱ – استخدام پرسنل کادر ثابت، مشروط به داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.
  ‌تبصره ۲ – پرسنل پیمانی و بسیجی ویژه از شرط حداکثر سن و محصلین از حداقل سن تعیین شده مستثنی می‌باشند.
  ‌تبصره ۳ – برای مشاغل کارمندی در شرایط مساوی استخدام، ایثارگران انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و خانواده درجه یک آنان در اولویت‌می‌باشند.
  ‌تبصره ۴ – استخدام پرسنل مذکور در این ماده منوط به تأیید صلاحیت آنان توسط هیأت مرکزی گزینش است که پس از ارزیابی در طول دوره‌آموزش اولیه صورت می‌گیرد و در صورت لزوم هیأت مرکزی گزینش می‌تواند این اختیار را به هسته‌های گزینش تفویض نماید.

  ‌ماده ۱۷ – هیأت مرکزی گزینش در سپاه مرکب از فرمانده کل سپاه یا جانشین وی، نماینده ولی فقیه در سپاه یا جانشین وی، رئیس ستاد کل سپاه،‌مسؤول حفاظت اطلاعات سپاه و معاون نیروی انسانی ستاد کل سپاه به عنوان دبیر هیأت و وزیر یا جانشین وی تشکیل می‌گردد و در چارچوب مفاد‌این قانون، وظیفه تعیین سیاستهای گزینش پرسنل سپاه و تدوین دستورالعملهای مورد نیاز و نظارت بر کار هسته‌های گزینش در سپاه را به عهده دارد.
  ‌تبصره – هسته‌های گزینش در ستاد کل سپاه، نیروها و سازمانهای وابسته، توسط هیأت مرکزی گزینش سپاه، برای گزینش پرسنل تشکیل می‌گردد.

  ماده ۱۸ – استخدام پرسنل نظامی برای خدمت در کادر ثابت بر اساس یکی از مقاطع تحصیلی پایان دوره‌های راهنمایی، دبیرستان، فوق دیپلم،‌لیسانس، فوق لیسانس ، و دکترا و بالاتر انجام می‌گیرد.

  ماده ۱۹ – کارمندان به دو صورت زیر استخدام می‌شوند:
  ‌الف – بر اساس مدارک تحصیلی در یکی از مقاطع پایان دوره‌های دبیرستان فوق دیپلم لیسانس فوق لیسانس دکترا و بالاتر
  ب – بر اساس تخصص و مهارت عملی با داشتن حداقل مدرک پایان دوره تکمیلی نهضت سوادآموزی و حداکثر پایان دوره دبیرستان.

  ماده ۲۰ – سپاه برای مشاغلی که مستلزم بکارگیری زنان باشد آنان را استخدام می‌نماید تغییر محل خدمت زنان باید حتی‌الامکان تابع شرایط‌خدمتی همسران آنان باشد.

  ماده ۲۱ – سپاه می‌تواند به منظور تأمین نیاز سازمانی خود داوطلبانی را که حداقل دارای مدرک تحصیلی پایان دوره ابتدایی می‌باشند با اخذ تعهد ۵‌سال خدمت نظامی و یا ۶ سال خدمت کارمندی به صورت پیمانی استخدام نماید. و تمدید مهلت و تجدید قرارداد مجاز نمی‌باشد.
  ‌تبصره ۱ – خدمت پرسنل پیمانی که خدمت دوره ضرورت را انجام نداده‌اند به منزله انجام خدمت دوره ضرورت تلقی می‌گردد و در صورتی که‌قبل از خاتمه تعهد به هر علت از خدمت مستعفی یا بر کنار گردند برابر قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان رفتار خواهد شد.
  ‌تبصره ۲ – سپاه می‌تواند پرسنلی را که در حال انجام خدمت دوره ضرورت می‌باشد به صورت پیمانی استخدام نماید.

  ماده ۲۲ – سپاه می‌تواند در صورت نیاز از پرسنل وظیفه در حین دوره خدمت ضرورت و همچنین پرسنل پیمانی در طول مدت قرارداد و پرسنل‌بسیجی اعم از عادی، فعال یا ویژه که شرایط لازم را دارا هستند برای کادر ثابت استخدام نماید و این قبیل داوطلبان در شرایط مساوی از اولویت‌برخوردارند. آموزش، درجه یا رتبه و ترفیعات آنان تابع مقررات مندرج در این قانون خواهد بود.

  ماده ۲۳ – سپاه می‌تواند در صورت نیاز با پرسنل بسیجی ویژه که حداقل ۱۸ سال تمام سن داشته باشند، قراردادی انعقاد نماید که خدمت دوره‌ضرورت خود را پس از گذراندن آموزشهای لازم در طول حداکثر ۱۰ سال هر سال به مدت حداقل یک ماه طی نمایند تا بدینوسیله همواره آمادگی رزمی‌برای مأموریتهای مختلف در شرایط ویژه را داشته باشند.
  ‌تبصره ۱ – سپاه در مواقع جنگ و اضطرار این نیروها را احضار نموده و چنانچه بیشتر از مدت یک ماه در هر سال خدمت نمایند به همان اندازه از‌مدت خدمت و آموزش سالهای بعد کسر خواهد شد.
  ‌تبصره ۲ – این دسته از پرسنل پس از گذراندن آموزشهای لازم در بدو خدمت از حقوق اجتماعی افراد منقضی خدمت وظیفه عمومی برای‌استخدام و تحصیل و نظیر آن بر برخوردار می‌باشند، لیکن در صورت قطع یا لغو یا بطلان قرار داد تا انجام کامل خدمت ضرورت، حقوق مزبور از آنها‌سلب می‌شود.
  ‌تبصره ۳ – کلیه نهادها و سازمانها و وزارتخانه‌ها و شرکتهای دولتی و کارفرمایان بخش خصوصی اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی موظفند شغل‌این دسته از افراد را در طول خدمت سالانه آنها در سپاه حفظ نمایند، افراد مزبور در این مدت از دستگاه مربوطه حقوق و مزایا دریافت نخواهند نمود.
  ‌تبصره ۴ – حقوق و مزایای این افراد بعد از آموزشهای لازم بدو خدمت مطابق حقوق و مزایای پرسنل کادر ثابت نظامی هم ردیف خواهد بود.
  ‌تبصره ۵ – آیین‌نامه اجرایی این افراد ماده توسط وزارت و ستاد کل سپاه پس از کسب نظر از سازمان امور اداری و استخدامی کشور تهیه و به‌تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

  ماده ۲۴ – خرید خدمت اشخاص بنا به ضرورت و برای مدت محدود با تشخیص نیروها و سازمانهای استخدام‌کننده به موجب آیین‌نامه موضوع‌ماده ۳۷ قانون ارتش می‌باشد و اصلاحات مورد نیاز آن توسط ستاد کل سپاه با هماهنگی وزارت تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.

  ماده ۲۵ – استخدام اعضای هیأت علمی مؤسسات آموزش عالی سپاه و پرداخت حق‌التدریس به اساتید و مربیان مقاطع دانشگاهی بر اساس‌مقررات استخدامی هیأت علمی دانشگاهها خواهد بود.
  ‌تبصره – استخدام مربی و پرداخت حق‌التدریس برای آموزشهای پائین‌تر از سطوح دانشگاهی تابع آیین‌نامه موضوع ماده ۳۸ قانون ارتش خواهد‌بود. اصلاحات مورد نیاز توسط ستاد کل سپاه با هماهنگی وزارت دفاع تهیه و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.

  ماده ۲۶ – استخدام افراد در سپاه ، بدون نیاز سازمانی و همچنین استخدام و یا تغییر وضع پرسنل جز به یکی از صور مذکور در این قانون مطلقاً‌ممنوع است.
  ‌بخش سوم – سازمان و طبقه بندی مشاغل

  ماده ۲۷ – تعداد و ترکیب نیروی انسانی سپاه و همچنین نسبت درجات و رتبه‌های آنان بر مبنای خط مشی، استراتژی و تهدیدات، برابر جداول‌سازمان و تجهیزات مصوب و به نسبتی که به وسیله ستاد کل سپاه تعیین و به تصویب فرماندهی کل خواهد رسید مشخص می‌گردد.
  ‌تبصره ۱ – جداول سازمان نیروی انسانی سپاه و ستاد کل شامل محلهای سازمانی و ضرورت نظامی یا کارمندی یا مشترک بودن شغل و درجات و‌رتبه‌های متناسب برای هر محل سازمانی حسب مورد توسط ستاد کل سپاه و ستاد کل تهیه و به تصویب فرماندهی کل خواهد رسید.
  ‌تبصره ۲ – به منظور جلوگیری از تورم پرسنل کادر ثابت در سپاه و سازمانهای وابسته در جداول سازمانی مشاغل باید به نحوی پیش‌بینی گردد که‌حتی‌الامکان از پرسنل وظیفه پیمانی و بسیجی استفاده شود.

  ماده ۲۸ – رسته عبارت است از مجموعه رشته‌های شغلی که از نظر تخصص یا نوع آموزش وابستگی و ارتباط نزدیک داشته باشند.

  ماده ۲۹ – مشاغل سپاه به تناسب احتیاج نیروها و سازمانها از رسته‌های مختلف تشکیل می‌شود. انواع رسته و علائم رسته‌ای و همچنین علائم‌درجات و شکل لباس پرسنل نظامی به موجب دستورالعملهایی خواهد بود که توسط ستاد کل سپاه تهیه و به تصویب فرماندهی کل خواهد رسید.

  ماده ۳۰ – بکارگیری پرسنل در مشاغل غیر مرتبط با رسته آنان ممنوع بوده و سپاه موظف است به منظور ایجاد انعطاف در اجرای مأموریتهای محوله‌به غیر از رسته اصلی ، رسته رزمی یا پشتیبانی رزمی دیگری برای کلیه پرسنل پیش بینی نماید.
  ‌تبصره – تغییر رسته پرسنل ممنوع می‌باشد و در موارد لزوم برابر دستورالعملی است که توسط ستاد کل سپاه تهیه و به تصویب فرماندهی کل‌خواهد رسید.

  ماده ۳۱ – ستاد کل سپاه موظف است حداکثر ظرف مدت یک سال در چارچوب این قانون کلیه مشاغل سپاه را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار‌داده و شرح وظایف و شرایط احراز هر شغل را تعیین و پس از تأیید فرماندهی کل سپاه در انتصابات و ترفیعات ملاک عمل قرار دهد.

  ماده ۳۲ – ستاد کل سپاه موظف است مشاغل مختص کارمندان موضوع بند(ب) ماده ۱۹ این قانون را از نظر پیچیدگی و تخصص به سه گروه (۱) ،(۲)، و (۳) و میزان مهارت در انجام مشاغل هر یک از سه گروه را به سه رده (۱) و (۲) و (۳) طبقه بندی نماید. کمیسیون ارزیابی مهارت در بدو‌استخدام تخصص و مهارت این قبیل کارمندان را مورد ارزیابی قرار داده و گروه و رده آنان را تعیین می‌نماید.

  ماده ۳۳ – ستاد کل سپاه می‌تواند بنا به دستور فرماندهی کل سپاه برای انجام وظایف پیش‌بینی نشده پستهای موقت را ایجاد نموده و حداکثر ظرف‌مدت یک سال تکلیف آنان را از لحاظ حذف شغل و یا درج آن در جداول سازمان معین نماید.

  آدرس مراکز گزینش سپاه :

  دعوت به همکاری سپاه پاسداران

  شرایط استخدام سپاه پاسداران 99 - 1400

  شرایط استخدام سپاه پاسداران 99 - 1400

  این مقاله‌ی آموزشی به موضوع راهنمای ثبت‌ نام و شرایط استخدام سپاه پاسداران 99 – 1400 می‌پردازد و تمامی نکات مهم استخدام در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را برای علاقه‌مندان ذکر می‌کند.توجه داشته باشید که صرفا واجد شرایط بودن متقاضیان به منزله استخدام قطعی نمی باشد و انتخاب و گزینش از سوی سپاه خواهد بود.

  شرایط استخدام سپاه پاسداران 99 – 1400

  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مجموعه ستاد کل سپاه حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه، سازمان حفاظت اطلاعات سپاه،‌ نیروهای‌زمینی، هوایی، دریایی و مقاومت بسیج و سپاه قدس و سازمانهای وابسته به آنها اطلاق می‌گردد.

  از جمله شرایط استخدام سپاه پاسداران 99 – 1400  عبارت است از گزینش افراد واجد صلاحیت برای انجام خدمت موظف در یکی از مشاغل پیش‌بینی شده در قانون مقررات استخدامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی.

  مشاغل سپاه، ستاد کل و وزارت از نظر ماهیت شغل، به سه گروه تقسیم می‌شوند، شغل نظامی، شغل کارمندی و شغل مشترک.

  شرایط عمومی استخدام سپاه پاسداران

  شرایط عمومی استخدام سپاه ویژه کادر ثابت و پیمانی و پرسنل بسیجی ویژه (‌پاسداران افتخاری) به شرح زیر می‌باشد:

  جدیدترین اطلاعیه نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران جهت استخدام درجه داری از بین جوانان مؤمن و متعهد با شرایط و امتیازات خاص را در مقاله استخدام نیروی زمینی ارتش سال ۹۹ ملاحظه بفرمائید

  هیأت مرکزی گزینش در سپاه مرکب از فرمانده کل سپاه یا جانشین وی، نماینده ولی فقیه در سپاه یا جانشین وی، رئیس ستاد کل سپاه،‌ مسؤول حفاظت اطلاعات سپاه و معاون نیروی انسانی ستاد کل سپاه به عنوان دبیر هیأت و وزیر یا جانشین وی تشکیل می‌گردد و در چارچوب مفاد‌ این قانون، وظیفه تعیین سیاستهای گزینش پرسنل سپاه و تدوین دستورالعملهای مورد نیاز و نظارت بر کار هسته‌های گزینش از شرایط استخدام سپاه پاسداران را به عهده دارد.

  استخدام پرسنل نظامی سپاه برای خدمت در کادر ثابت بر اساس یکی از مقاطع تحصیلی پایان دیپلم، فوق دیپلم،‌لیسانس، فوق لیسانس ، و دکترا و بالاتر انجام می‌گیرد.

  شرایط استخدام سپاه پاسداران برای کارمندان به دو صورت زیر می‌باشد:

  مراکز آموزشی سپاه به شرح زیر می‌باشد:

  دوره آموزش عمومی پاسداری
  ‌دوره آموزش عمومی پاسداری برای پرسنل کادر ثابت نظامی که با مدرک تحصیلی مربوطه استخدام می‌شوند حداقل به مدت شش ماه در‌آموزشگاه نظامی و برای پرسنلی که با مدارک تحصیلی فوق دیپلم و بالاتر استخدام می‌شوند حداقل به مدت سه ماه در دانشگاه امام حسین (ع) تشکیل‌می‌شود. این دوره برای پرسنلی که با مدرک دیپلم استخدام می‌شوند در طول دوره‌های علوم پایه یا دانشکده علوم و فنون نیروها برگزار می‌شود.

  دوره آموزش تخصصی اولیه
  ‌این دوره برای پرسنل کادر ثابت نظامی که با مدرک تحصیلی مربوطه استخدام می‌گردند، بلافاصله بعد از طی دوره آموزش عمومی حداقل‌به مدت شش ماه در آموزشگاههای نظامی برگزار می‌شود. برنامه‌ها و مواد آموزشی این دوره باید طوری تنظیم گردد که فارغ‌التحصیلان آن بتوانند از‌عهده مشاغل درجات رزم‌آوردومی و رزم‌آوریکمی برآیند.

  دوره آموزش تخصصی تکمیلی
  ‌دوره‌های تخصصی تکمیلی از جمله شرایط  استخدام سپاه پاسداران برای تکمیل تخصص پرسنل کادر ثابت نظامی در دانشکده‌های علوم و‌فنون نیروها تشکیل می‌گردد و نیروها موظف هستند نسبت به تشکیل این دوره‌ها طوری اقدام نمایند که کلیه پرسنل بتوانند به موقع این دوره را طی نمایند. برنامه‌ها و مواد آموزشی این دوره باید طوری تنظیم گرد.

  دوره‌های آموزش علوم پایه نظامی
  استخدام سپاه پاسداران برای تأمین و تربیت پرسنل کادر ثابت نظامی که با مدرک دیپلم استخدام می‌شوند، اقدام به تشکیل دانشکده علوم پایه نظامی در دانشگاه امام‌حسین (ع) می‌نماید. حداقل مدت آموزش این دانشکده 7 ترم تحصیلی در دو دوره به شرح زیر می‌باشد:

  شرایط استخدام قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء ارتش 99 – 1400 استخدام نیروی زمینی ارتش سال ۹۹ثبت نام دانشگاه علوم انتظامی امین

  سوالات متداول استخدام سپاه پاسداران

  شرایط ثبت نام مرکز آموزش عالی تربیت مربی عقیدتی سیاسی سپاه قم

  شرایط عمومی و اختصاصی آخرین ثبت نام مرکز آموزش عالی تربیت مربی عقیدتی سیاسی سپاه قم به شرح ذیل بوده است:

  شرایط اختصاصی:

  مزایا و امتیازات:

  دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی (استخدام اطلاعات سپاه) وابسته به وزارت اطلاعات

  استخدام نیروی هوایی ارتش در سال 99 | «ای استخدام»

  استخدام نیروی هوایی ارتش در سال 99 | «ای استخدام»

  نیروی هوایی ارتش ج.ا.ا در ادامه راه شهیدان والامقام و به منظور حفظ تمامیت ارضی و تامین نیروی انسانی خود در طیف افسری و کارمندی از بین جوانان مومن، متعهد و علاقه‌مند به حرفه نظامی‌گری و رزمندگی دارای روحیه انقلابی، ولایتمداری، سلحشوری، استکبارستیزی، از جان‌گذشتگی، ایثارگری و بسیجی، همرزم می‌پذیرد.

  (الف) شرایط عمومی:

  (۱) متدین به دین مبین اسلام.

  (۲) تابعیت جمهوری اسلامی ایران

  (۳) ایمان به انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران و آمادگی فداکاری در راه تحقق اهداف آن.

  (۴) اعتقاد و التزام عملی به ولایت مطلقه فقیه.

  (۵) کسانی که به عنوان عضو به نیروی هوایی ارتش ج . ا . ا می‌پیوندند باید برای رزمنده شدن وارد شوند و جهت پاسداری از استقلال، تمامیت ارضی، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ادامه راه شهیدان، آمادگی خدمت در یگان های تابعه نهاجا متناسب با نیاز سازمانی را داشته باشند.

  (۶) شاخصه‌های تدین، انقلابی بودن، روحیه ایثار و فداکاری و انگیزه خدمتی بعنوان یک اصل مورد توجه قرار می‌گیرد .

  (۷) سپردن تعهد کافی مبنی بر پرداخت دو برابر هزینه‌های دوره آموزشی در صورت استعفاء یا اخراج برابر قوانین و مقررات ارتش ج . ا . ا.

  (۸) شرط سنی برای داوطلبان افسری پیمانی (جدول الف) و کارمندی علمی(جدول ب) حداکثر ۲۸ سال (متولدین ۰۱/۰۸/۷۰ به بعد) (به استثنای مدارک دکتری که ۳۰ سال می باشد)و جهت داوطلبان کارمندی تجربی (جدول ج) حداکثر ۲۶ سال (متولدین ۰۱/۰۸/۷۲ به بعد) می باشد. (در صورت انجام خدمت سربازی مدت خدمت دوره ضرورت به حداکثر سن داوطلبان اضافه می‌شود همچنین فرزندان شهداء، آزادگان از کار افتاده کلی و جانبازان از کار افتاده کلی از شرط سن و معدل معاف می باشند، ارائه مدرک معتبر از بنیاد شهید و امور ایثارگران در اینخصوص الزامی می باشد ).

  (۹) دارا بودن سلامت جسم و روان برابر معاینات پزشکی (پس از قبولی در آزمون ورودی).

  (۱۰) فقدان محکومیت موثر کیفری و محکومیت ناشی از اقدام علیه امنیت کشور، انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران.

  (۱۱) عدم عضویت یا وابستگی و هواداری از احزاب، گروه ها و سازمان‌های سیاسی.

  (۱۲) عدم معروفیت به فساد اخلاقی برابر ضوابط گزینش.

  (ب)شرایط اختصاصی:

  (۱) داشتن مدرک تحصیلی متناسب با تخصص های پیش بینی شده جهت داوطلبین افسری وکارمند علمی (جداول الف و ب) با حداقل معدل ۱۴.

  (۲) دارا بودن دیپلم مورد تایید وزارت آموزش و پرورش مرتبط با تخصص های کارمند تجربی(جدول ج) و در صورت نداشتن دیپلم مرتبط، ارائه گواهینامه مهارت فنی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای در راستای رشته ثبت نامی الزامی می باشد.

  (۳) داوطلبانی که قبلاً بصورت پیمانی در نیروهای مسلّح خدمت نموده اند نمی توانند مجدداً بصورت پیمانی استخدام گردند.

  (۴) استخدام مشمولین وظیفه عمومی مستلزم ارائه مستندات دال بر رسیدگی به وضع مشمولیت آنان از اداره وظیفه عمومی ناجا می باشد (استخدام مشمولین غایب و دارندگان کارت معافیت پزشکی ممنوع است).

  (۵) سپردن تعهد خدمتی برابر مقررات ارتش جمهوری اسلامی ایران .

  (۶) موفقیت در آزمون ورودی، معاینات پزشکی، آمادگی جسمانی و صلاحیت های گزینشی. ضمناً جهت داوطلبان رشته های کارمندی تجربی، قبولی در آزمون عملی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

  (۷) نداشتن تعهد خدمتی یا استخدامی به دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی.

  نکاتی که ضروری است داوطلبان گرامی به آن توجه کافی مبذول دارند :

  (۱) تعیین نوع استخدام پذیرفته شدگان (رسمی / پیمانی) بر اساس نیاز و مقتضیات سازمانی صورت می پذیرد.

  (۲) در هر مرحله از گزینش که مشخص گردد داوطلب فاقد شرایط اعلام شده می باشد بلافاصله از ادامه مراحل گزینش وی جلوگیری بعمل خواهد آمد.

  (۳) مدت قرارداد نظامیان پیمانی ۵ سال و کارمندان پیمانی ۶ سال می باشد لیکن کارکنان مربوطه پس از اتمام دوره پیمانی در صورت نیاز نهاجا، تمایل فردی و احراز شرایط لازم، وفق مقررات جاری از پیمانی به رسمی تبدیل وضعیت خواهند شد.

  (۴) خدمت کارکنان پیمانی به منزله انجام خدمت دوره ضرورت تلقی گردیده و در صورتی که قبل از خاتمه تعهد به هر علت از خدمت رها گردند برابر قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان رفتار خواهد شد.

  (ج) امتیاز ها:

  ۱ـ مدت آموزش برای داوطلبان افسری پیمانی (جدول الف) حداقل ۹ ماه شبانه روزی و برای داوطلبان کارمندی (جداول ب و ج) حداقل دو ماه شبانه روزی می باشد و در این مدت کلیه هزینه ها از قبیل : وسایل کمک آموزشی ، خوراک پوشاک، بهداشت و درمان و اسکان به عهده نیروی هوایی خواهد بود و همچنین ماهیانه مبلغی بعنوان حقوق برابر قوانین و مقررات آجا به آنان پرداخت می گردد.

  ۲- کلیه پذیرفته شدگان از امتیازات مربوط به طرح نظام هماهنگ پرداخت حقوق کارکنان دولت، وام های مصوب، کارت اعتباری حکمت، بیمه خدمات درمانی، بیمه عمر و سایر خدمات رفاهی برابر مقررات موجود برخوردار خواهند شد و پس از طی دوره های آموزشی پیش بینی شده به درجه/ رتبه مصوب نائل خواهند گردید.

  تبصره: در خصوص اعطاء امتیازات مربوط به عائله تحت تکفل مستخدمین، وفق ضوابط جاری اقدام خواهد شد.

  (د) مدارک مورد نیاز برای ثبت نام:

  ۱ـ ۳ قطعه عکس ۴×۳ پشت نویسی شده.

  ۲- اصل و روگرفت مدرک کارشناسی مرتبط یا گواهی موقت پایان تحصیلات برای افسران وکارمندان علمی.

  ۳- اصل و روگرفت مدرک دیپلم مرتبط برای کارمندان تجربی و در صورت نداشتن دیپلم مرتبط، ارائه مدرک دیپلم غیر مرتبط به همراه گواهی مهارت فنی و حرفه ای از مراکز آموزش فنی و حرفه ای الزامی می باشد.

  . تبصره: درج معدل در مدارک تحصیلی (موقت یا دائم) الزامی می باشد.

  ۴- اصل شناسنامه و یک سری روگرفت از تمامی صفحات .

  ۵- اصل و روگرفت کارت ملی یا ابلاغیه شماره ملی .

  ۶- اصل و روگرفت کارت پایان خدمت یا گواهی اشتغال به خدمت یا برگه اعزام به خدمت یا گواهی اشتغال به تحصیل .

  ۷- واریز مبلغ ۰۰۰/۶۰۰ ریال (ششصد هزار ریال) به حساب ۵۱۵۱۵۷۹۰۹۱۰۰۵ به نام درآمد حاصل از جذب و گزینش دانشجو آجا و ارائه اصل فیش واریزی در زمان ثبت نام. (ضمناً مبلغ واریزی به هیچ عنوان قابل استرداد نمی باشد).

  ۸- خانواده درجه یک شهداء ، جانبازان ، آزادگان ، فرزندان کارکنان نیروهای مسلح و داوطلبان عضو بسیج فعال بایستی هنگام ثبت نام اصل و روگرفت نامه معتبر از مراجع ذیصلاح دال بر مشمولیت خود را ارائه نمایند.

  ۹- ارائه تصاویر اسکن شده شناسنامه و کارت ملی ، وضعیت نظام وظیفه ، مدرک تحصیلی و نامه مربوط به امتیازات مصوب (فرزندان" شهید ، جانباز، آزاده ، نظامی"و بسیج فعال ) در قالب لوح فشرده به مسئول دفاتر استخدام (هر کدام از تصاویراسکن شده با پسوند JPG.* و حداکثر ظرفیت ۲۰۰کیلو بایت ).

  ۱۰-دارندگان مدارکی که مشمول طرح های پژوهشی در زمینه نیروی انسانی می باشند به هنگام ثبت نام روگرفت گواهی اتمام طرح و یا معافیت از آن را ارائه نمایند.

  * شایان ذکر است اصل مدارک ارائه شده جهت ثبت نام صرفاً جهت رویت مسئولین دفاتر استخدام می باشد و پس از بررسی در زمان ثبت نام عیناً به داوطلبین اعاده می گردد.

  (ه) نحوه ثبت نام:

  داوطلبان لازم است با همراه داشتن اصل و روگرفت مدارک خواسته شده از تاریخ ۷/۱۳/ ۹۸ الی ۹۸/۰۸/۱۴ در ایام هفته از ساعت (۸:۰۰ الی ۱۳:۰۰) و دوشنبه‌ها و پنج‌شنبه‌ها از ساعت (۸:۰۰ الی ۱۱:۰۰) حضوراً به یکی از حوزه‌های ثبت نام اشاره شده زیر مراجعه و پس ازتحویل مدارک نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. بدیهی است به مدارکی که از طریق پست ارسال گردد ترتیب اثر داده نخواهد شد.

  تبصره : در صورت تکمیل ظرفیت قبل از اتمام مهلت تعیین شده، ثبت نام متوقف خواهد شد.

  (و) نشانی دفاتر استخدامی برای ثبت نام:

  ۱- تهران : میدان امام حسین (ع )- خیابان دماوند - خیابان شهید غفاری نسب (حجت) - فرماندهی آموزشهای هوایی شهید خضرائی- دایره گزینش و استخدام - تلفن: ۳۵۷۴۳۴۱۳ ۰۲۱ و ۳۵۷۴۳۲۸۴ ۰۲۱ و ۳۵۷۴۳۲۷۵ ۰۲۱ .

  ۲- شیراز : درب اول پایگاه – جنب تالار پارس – دفتر استخدام – تلفن :۰۷۱۳۷۲۰۹۳۵۷

  ۳- اصفهان : خانه اصفهان – خیابان گلخانه - چهار راه نیروی هوایی- منازل سازمانی– دفتر استخدام– تلفن :۰۳۱۳۴۱۳۲۹۲۳

  ۴- تبریز : میدان آذربایجان – پایگاه هوایی شهید فکوری – دفتر استخدام– تلفن :۰۴۱۳۲۶۴۲۴۰۰-۰۴۱۳۱۴۲۲۱۲۸-۰۴۱۳۱۴۲۲۶۷۳

  ۵- همدان :شهرستان کبودر آهنگ – پایگاه هوایی شهید نوژه – ساختمان هتل H – جنب دفتر سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح - دفتر استخدام – تلفن :۰۸۱۳۵۵۵۲۷۲۴

  ۶- دزفول : پایگاه وحدتی – بین دزفول و اندیمشک – دفتر استخدام– تلفن : ۰۶۱۴۲۴۲۰۳۲۹-۰۶۱۴۲۴۲۸۷۴۱

  ۷ - بوشهر: پایگاه هوایی شهید یاسینی – میدان شهدای پایگاه – درب جنوبی پایگاه – دفتر استخدام– تلفن ۳۱۵۴۳۳۰۰ ۰۷۷

  ۸- بندر عباس : بلوار علی ابن ابیطالب ( ع ) – پایگاه شهید عبدالکریمی - دفتر استخدام– تلفن :۰۷۶۳۳۷۰۲۱۳۳ - ۰۷۶۳۲۷۰۱۵۱۵

  ۹- محمودآباد: کیلومتر۶ جـاده محمودآبـاد به فریدونکنـار – روبروی روسـتای دریاسر – مجتمع آموزشی نجـات خدمه بیشه کلا – دفتر استخدام– تلفن: ۰۲۱۳۵۷۴۴۴۴۱

  ۱۰- کرمان – انتهای بلوار جمهوری- پایگاه مقدم خلبان شهید کاربر – دفتر استخدام - تلفن :۰۳۴۳۲۸۲۲۳۷۳

  ۱۱- مشهد: انتهای خیابان فدائیان اسلام (نخریسی)– روبروی دفتر مرکزی مترو -دفتر استخدام منطقه پدافند هوایی شمال شرق – جنب بانک سپه – تلفن : ۰۵۱۳۳۴۴۲۸۲۸

  ۱۲- کرمانشاه: بلوار شهید کشوری – بعد از ترمینال کاویانی - نرسیده به میدان امام خمینی- دفتر استخدام

  ۱۳- چابهار: شهرستان کنارک - روبروی دادگستری- درب ورودی پایگاه برادران شهید دل حامد- دفتر استخدام تلفن: ۰۵۴۳۱۲۶۴۰۳۸ - ۰۵۴۳۱۲۶۴۰۴۲

  ۱۴- امیدیه: جاده امیدیه به رامشیر – قبل از شهرستان رامشیر – پایگاه مقدم شهید اردستانی- منازل سازمانی- هتل ستاره دفتر استخدام- تلفن : ۰۶۹۲۲۶۲۹۱۲۹

  ۱۵- بیرجند – کیلومتر ۲ جاده بیرجند به مشهد – روبروی شرکت نفت – دفتر استخدام پایگاه هوایی شهید حسینی بیرجند تلفن ۰۵۶۳۲۳۲۱۴۹۴

  (چ) زمان و مکان برگزاری آزمون ورودی:

  * ارزیابی علمی داوطلبین رشته زبان انگلیسی پس از برگزاری آزمون ورودی انجام می پذیرد.

  جدول الف) طرح استخدام تخصص های افسری :

   
  جدول ب) طرح استخدام کارمندی علمی :

   
  جدول ج) طرح استخدام کارمندی تجربی:

  برای مشاهده آگهی استخدام در سایت ارتش اینجا کلیک نمایید

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  رسول فرهودی 2 ماه قبل
  1

  سلام وقت بخیر خسته نباشید بنده در علوم پزشکی بعنوان استخدام رسمی قطعی مشغول بکار هستم میتونم جذب این سازمان بشم؟

  مهدی 2 سال قبل
  -2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید