توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  از کجا بفهمیم گوشیمون هک شده

  1 بازدید

  از کجا بفهمیم گوشیمون هک شده را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  هک گوشی | هک موبایل | نشانه های هک شدن گوشی | موبایل کمک

  هک گوشی | هک موبایل | نشانه های هک شدن گوشی | موبایل کمک

  تعمیرات اپل

  هک شدن گوشی های موبایل کار امکان ناپذیر یا غیر ممکنی نیست و این روزها با پیشرفت تکنولوژی در جنبه های مختلف، امکان هک کردن گوشی های موبایل وجود دارد. اما چگونه بفهمیم که گوشی ما هک شده است؟ در ادامه این مطلب می‌خواهیم به معرفی 11 نشانه هک موبایل بپردازیم. بنابراین با موبایل کمک همراه باشید.

  مقدمه

  با پیشرفتی که در زمینه تکنولوژی به وجود آمده، تقریبا  هک کردن همه چیز امکانپذیر است و گوشی های موبایل هم از این مسئله مستثنا نیستند. هک کردن گوشی یا تبلت می‌تواند با اهداف مختلفی انجام شود اما عموما هدف اصلی هکر ها از انجام این کار در دستیابی به اطلاعات شخصی یا تجاربی شما خلاصه می‌شود. حتما شما هم مثل خیلی افراد دیگر اطلاعات مهم و حیاتی در گوشی خود دارید، حال تصور کنید فردی سودجو با هک کردن گوشی شما به تمام این اطلاعات دسترسی پیدا کند! هک گوشی موبایل می‌تواند با اهداف دیگری مثل ردیابی شما و غیره هم صورت گیرد. اما آیا راهی وجود دارد که با استفاده از آن بفهمیم گوشی ما هک شده یا خیر؟

  خوشبختانه زمانی که گوشی یا تبلتی هک شود، نشانه های مشکوک و خاصی در آن نمایان خواهد شد. برای شناسایی این نشانه ها توصیه می‌کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید چون در ادامه این مقاله می‌خواهیم به معرفی 11 مورد از نشانه های هک شدن گوشی موبایل بپردازیم. اگر هر یک از نشانه هایی که در این مقاله عنوان می‌شوند در گوشی یا تبلت شما وجود دارند، ممکن است گوشی یا تبلت شما هک شده باشد. دفت کنید که وجود این نشانه ها نمی‌تواند مطلقا خبر از هک شدن گوشی شما دهند و در برخی شرایط عوامل طبیعی دیگر ممکن است پدیدآورنده این نشانه ها باشند.

  بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل 

  تعمیرات سامسونگ

  نشانه های هک گوشی موبایل: کند شدن بیش از اندازه گوشی

  کند شدن بیش از اندازه گوشی یا تبلت می‌تواند یکی از نشانه هایی باشد که خبر از هک شدن دستگاه و به سرقت رفتن اطلاعات آن دارد. البته همیشه کند شدن گوشی و تبلت بدان معنا نخواهد بود که دستگاه هک شده است، چون تمام گوشی و تبلت ها به مرور زمان و با افزایش حجم اطلاعاتی که در حافظه آن ها ذخیره می‌شود دچار کندی خواهند شد و این مسئله یک امر کاملا طبیعی است. کند شدن گوشی زمانی می‌تواند یکی از نشانه های هک شدن آن باشد که به طور ناگهانی و بدون دلیل ایجاد شود و شدت آن بیش از اندازه باشد. برای مثال تصور کنید تا دیروز به راحتی از گوشی خود استفاده می‌کردید و کوچک ترین لگ و تاخیری هم در عملکرد آن وجود نداشت، اما از امروز و با نصب یک اپلیکیشن جدید عملکرد دستگاه به شدت کند شده است. در این حالت کندی عملکرد گوشی می‌تواند یکی از نشانه های هک شدن باشد. پس کند شدن ناگهانی گوشی و تبلت را جدی بگیرید.

  نشانه های هک گوشی موبایل: ارسال و دریافت پیامک های خودکار و عجیب

  ارسال و دریافت پیامک های عجیب هم می‌تواند یکی دیگر از نشانه های هک گوشی موبایل باشد. در مورد ارسال پیامک که همه چیز مشخص است! اگر گوشی شما به طور خودکار پیامکی به هر شماره‌ای ارسال می‌کند، مطمئن باشید که این روند بسیار مشکوک بوده و ناشی از عاملی مخرب خواهد بود و می‌تواند نشانه هک شدن گوشی باشد. اما در مورد دریافت پیامک های عجیب باید بگوییم که منظور از پیامک های عجیب، پیامک های تبلیغاتی نیست که این روز ها به وفور از سوی اپراتورهای تلفن همراه ارسال می‌شود. این پیامک ها نمی‌توانند نشانه هک گوشی باشند، بلکه پیامک های دریافتی که شامل محتوای عجیب هستند و از سوی شماره های عجیب ارسال می‌شوند و شما اصلا متوجه آن ها نمی‌شوید، می‌توانند نشانه هک شدن دستگاه باشند.

  نشانه های گوشی هک شده : نصب خودکار اپلیکیشن های عجیب

  نصب شدن  اپلیکیشن یا برنامه های عجیب به صورت خودکار بر روی گوشی یکی از اصلی ترین نشانه هایی است که می‌تواند خبر از هک گوشی موبایل شما داشته باشد. اپلیکیشن ها در گوشی های موبایل نباید بدون اینکه کاربر تمایل به نصب آن ها داشته باشد، نصب شوند و اگر این مسئله صورت پذیرد مطمئنا با شرایط مشکوک و عجیبی رو به رو خواهید بود. اگر با مشکلی این چنینی رو به رو شدید، حتما در رابطه با اپلیکیشنی که به طور خودکار در گوشی نصب شده در اینترنت جستجو کرده و اطلاعات به دست آورید. همچنین توصیه می‌کنیم حتما اپلیکیشن مورد نظر را از روی دستگاه حذف نمایید تا خدای نکرده سرقت اطلاعاتی از شما انجام نشود. پس نصب خودکار اپلیکیشن های عجیب را به عنوان یکی دیگر از نشانه های هک گوشی موبایل جدی بگیرید.

  بیشتر بخوانید:تعمیرات موبایل سامسونگ

  نشانه های هک شدن موبایل: خالی شدن سریع باتری

  خالی شده سریع شارژ باتری هم از دیگر دلایلی است که مطلقا نمی‌تواند نشان دهنده هک شدن گوشی موبایل باشد و در خیلی از موارد به دلیل افت کیفیت شارژدهی باتری یا تنظیمات نادرست در دستگاه به وجود می‌آید. برای جلوگیری از خالی شدن شارژ باتری گوشی خود در حالت عادی می‌توانید از روش هایی استفاده کنید که در مقاله 13 روش کارآمد برای جلوگیری از خالی شدن سریع شارژ باتری آیفون و آیپد به آن ها اشاره کردیم. اما در برخی شرایط خاص ممکن است خالی شدن شارژ باتری به طور ناگهانی و به شکل مشکوکی انجام شود که این مسئله می‌تواند یکی از نشانه های هک گوشی موبایل باشد و حتما باید جدی گرفته شود. چون زمانی که گوشی هک شود، اطلاعات خاصی در پس زمینه آن رد و بدل می‌شوند و انجام این کار نیاز به صرف انرژی باتری دارد. به همین سبب زمانی که گوشی هک شود، شارژ باتری آن زودتر از حالت عادی خالی خواهد شد.

  نشانه های هک گوشی موبایل

  بیشتر بخوانید:تعویض یا تعمیر باتری آیفون 11

  تعمیرات سامسونگ

  نشانه های هک شدن گوشی : داغ شدن بدون دلیل گوشی

  یکی دیگر از دلایل کاملا روشنی که می‌تواند نشان دهنده هک شدن گوشی موبایل شما باشد مربوط به داغ شدن عجیب و بدون دلیل بدنه دستگاه می‌شود. داغ شدن گوشی در حالتی که یک اپلیکیشن یا بازی سنگین را در آن اجرا می‌کنید امری کاملا طبیعی است، اما اگر زمانی که در حال استفاده از گوشی نیستید شاهد داغ شدن عجیب و بدون دلیل آن باشید، مطمئنا با شرایط مشکوکی رو به رو خواهید بود که می‌تواند ناشی از هک موبایل باشد. زمانی که گوشی شما هک شود و اطلاعات در پس زمینه آن در حال رد و بدل باشند، پردازنده گوشی در حال کار خواهد بود و این مسئله منجر به داغ شدن دستگاه بدون اینکه شما از آن استفاده‌ای کرده باشید می‌شود. پس داغ شدن بدون دلیل گوشی یا تبلت خود را نادیده نگیرید و توجه ویژه‌ای به این مسئله داشته باشید.

  بیشتر بخوانید: راهنمای تعویض باتری تمامی مدل‌های آیفون اپل

  نشانه های هک موبایل ها: از کار افتادن برخی اپلیکیشن ها و تغییر خودکار زبان در وبگردی

  یکی دیگر از نشانه های هک شدن گوشی موبایل این است که به دلیل استفاده از پروکسی های خاص توسط هکرها، در حین وبگردی زبان مرورگر و محتوا یا حتی تبلیغاتی که نمایش داده می‌شوند تغییر پیدا می‌کنند! در برخی شرایط هم استفاده از پروکسی توسط هکرها می‌تواند منجر به از کار افتادن اپلیکیشن های خاصی شود. بنابراین اگر از این موارد مشکوک در موبایل یا تبلت خود دیدید، می‌تواند یکی دیگر از نشانه های هک شدن باشد.

  نشانه های هک موبایل: افزایش بی از حد مصرف اینترنت

  اغلب ابزارهایی که برای هک کردن گوشی های موبایل و رد و بدل اطلاعات از آن ها استفاده می‌شود مبتنی بر اینترنت هستند. یعنی از شبکه اینترنت برای رد و بدل اطلاعات استفاده می‌کنند. بنابراین طبیعتا زمانی که گوشی شما هک شود میزان مصرف حجم اینترنت آن هم افزایش پیدا خواهد کرد چون دائما دیتا و اطلاعات خاصی در پس زمینه دستگاه با استفاده از اینترنت در حال رد و بدل است. پس اگر احساس کردید مصرف اینترنت گوشی موبایل شما به شدت افزایش یافته مطمئن باشید که یک اپلیکیشن مخرب در دستگاه نصب بوده یا عاملی منجر به بروز این مشکل شده و این عامل می‌تواند با هک موبایلتان ارتباط داشته باشد.

  بیشتر بخوانید:آموزش تعمیرات اپل آیفون

  نشانه های هک موبایل: کم شدن خودکار شارژ سیم کارت

  اگر اعتبار سیم کارت شما یا بهتر بگوییم شارژ آن به صورت خودکار کم می‌شود، ممکن است گوشی موبایلتان هک شده باشد و ارسال پیامک ها یا رد و بدل اطلاعات به شیوه های خاصی که هکر طراحی کرده منجر به بروز این مشکل شده باشد. بنابراین همیشه مسئله کم شدن خودکار شارژ سیم کارت را جدی بگیرید و توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید. البته در آیفون های اپل برنامه های iMessage و FaceTime می‌توانند منجر به کم شدن خودکار شارژ پولی شوند که این دو مورد مربوط به هک شدن گوشی نمی‌شوند. برای جلوگیری از بروز این مشکل در آیفون و آیپدهای اپل از راه حلی استفاده کنید که در مقاله رفع مشکل iMessage و FaceTime و هدر رفتن شارژ سیم کارت آیفون شرح داده‌ایم.

  نشانه های هک گوشی موبایل

  نشانه های هک موبایل: نمایان شدن پیغام های پاپ آپ عجیب و خودکار

  اگر به تازگی گوشی شما با مشکل نمایان شدن پیغام های پاپ آپ عجیب رو به رو شده، احتمالا یک اپلیکیشن مخرب و جاسوسی منجر به بروز این مشکل شده است. بنابراین این مسئله هم می‌تواند از دیگر نشانه های هک شدن موبایل باشد. برای رفع این مسئله باید حتما اپلیکیشن مخربی که نصب کرده بودید را شناسایی و از روی دستگاه حذف کنید. چند وقت پیش ارسال خودکار پیغام های دعوت به کانال و گروه های تلگرام و باز شدن خودکار این اپلیکیشن دردسری برای خیلی از کاربران شده بود که عامل به وجود آمدن آن مشکل هم به نصب یک اپلیکیشن مخرب مربوط می‌شد. برای آشنایی دقیق تر با این مسئله به مطالعه مقاله جلوگیری از باز شدن خودکار تلگرام و دعوت ناخواسته به کانال‌ها بپردازید.

  تعمیرات سامسونگ

  نشانه های موبایل هک شده : اسپم شدن خودکار ایمیل های ارسالی شما

  اگر ایمیل هایی که از گوشی یا تبلت خود برای دیگران ارسال می‌کنید به طور خودکار در پوشه اسپم آن ها قرار داده می‌شوند، این مسئله می‌تواند یکی دیگر از نشانه های هک شدن موبایلتان باشد. یعنی اگر ایمیل های ارسالی شما به طور خودکار بلاک و اسپم شوند، احتمالا کدهای مخربی در دستگاه فعال هستند که منجر به برزو این مشکل و اختلال در روند ارسال ایمیل می‌شوند و شاید اطلاعات ایمیل شما توسط هکر مورد سوء استفاده قرار گیرد. پس این مسئله هم یکی دیگر از نشانه های احتمالی هک شدن گوشی یا تبلت هاست.

  بیشتر بخوانید:آموزش تعمیرات گوشی سامسونگ

  نشانه های هک: باز شدن خودکار سایت های نامربوط

  خیلی از کدهای مخربی که توسط هکرها نوشته می‌شود و منجر به بروز اختلال در عملکرد گوشی یا تبلت می‌شوند شما را به وبسایت های عجیب هدایت خواهند کرد! برای مثال تصور کنید در حال استفاده از گوشی خود هستید و به طور خودکار مرورگر دستگاه باز و شما را به سایت خاصی هدایت می‌کند! مطمئن باشید در این شرایط مشکلی جدی در گوشی شما وجود دارد و احتمال هک آن بالاست. در اغلب موارد نصب یک اپلیکیشن مخرب منجر به بروز مشکلات این چنینی شده و بستر مناسب را برای هک موبایل شما فراهم می‌کند. بنابراین اپلیکیشن مخرب مذکور را پیدا و از روی گوشی حذف کنید.

  جمع‌بندی

  همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به معرفی 11 نشانه‌ای پرداختیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هک موبایل و نحوه برطرف کردن مشکلات مربوط به این زمینه می‌توانید از کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک راهنمایی بخواهید.

  تعمیرات موبایل

  منبع مطلب : mobilekomak.com

  مدیر محترم سایت mobilekomak.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  از کجا بفهمیم گوشی ما هک شده

  از کجا بفهمیم گوشی ما هک شده

  از کجا بفهمیم گوشی ما هک شده است؟! علائم هک شدن گوشی چیست؟

  گوشی ما شامل قسمت عمده زندگی ما است. همچنین ، یک ابزار هوشمند است که هر روز آن را در جیب خود حمل می کنیم ، بنابراین همیشه این امکان وجود دارد که در معرض سرقت اطلاعات یا حتی خود گوشی شویم. بنابراین ، اقدامات ایمنی را باید به طور کامل رعایت کرد. در این مقاله به یک پرسش مهم با عنوان “از کجا بفهمیم گوشی ما هک شده” می پردازیم.

  هکرها همیشه ابزارهای خود را آماده به کار گذاشته اند. در اینجا با نحوه شناسایی و محافظت از گوشی های هک شده آشنا می شوید.

  گوشی شما چگونه هک می شود؟

  روش های مختلفی برای هک کردن گوشی وجود دارد که برخی از آنها حتی به دانش پیشرفته فناوری نیز نیاز ندارند. در ادامه به برخی از این روش ها خواهیم پرداخت.

  حمله Sim Jacking که با استفاده از این حمله، یک کد مخرب به صورت SMS برای قربانی ارسال می گردد و بعد از آن کنترل سیم کارت را در اختیار می گیرد و اطلاعات حساس را خارج می کند.

  ابزار های جاسوسی که داده های شما را جمع آوری می کنند. برخی از برنامه های جاسوسی وجود دارند که به راحتی قابل استفاده هستند و به هکرها این امکان را می دهند که فعالیت های تلفن شما را از راه دور رصد کنند. نفوذگر می تواند با دسترسی مستقیم به دستگاه شما ، چنین برنامه ای را نصب کند.

  ممکن است از طریق شبکه های عمومی Wi-Fi یا ایستگاه های شارژ ، نرم افزارهای مخرب وارد گوشی شما شود. هکرها می توانند شبکه های Wi-Fi جعلی را تنظیم کنند تا شما را به سمت وب سایت های فیشینگ هدایت کنند یا داده ها را از طریق کابل USB در یک ایستگاه شارژ سرقت کنند و یا تمامی اطلاعات حساس شما را موقع استفاده از وای فای عمومی شنود کنند.

  پیام های فیشینگ، که با استفاده از طعمه هایی مانند اینترنت رایگان، جایزه های میلیونی و یا حتی قطع یارانه!! و … شما را وسوسه به ورود به لینک های فیشینگ می کنند.

  همچنین مهم ترین دلیل هک شدن گوشی بی توجهی کاربران هنگام نصب برنامه ها است. به عنوان مثال در حین بارگیری برنامه ها یا با کلیک روی پاپ آپ ها یا پیوندهای غیرقابل اعتماد ، بدافزارها را از سایت های مشکوک بارگیری می کنید. یا امروزه شبکه های اجتماعی مانند تلگرام بستر مناسبی برای انتشار بدافزارها شده است.

  از کجا بفهمیم گوشی ما هک شده

  آیا تاکنون فکر کرده اید که “گوشی من هک شده است یا نه؟” در ادامه به برخی از علائم مهم هک شدن گوشی می پردازیم:

  چگونه شخصی که گوشی ما را هک کرده است را پیدا کنیم؟

  در علم سایبری به تمامی کارهای جرم یابی فارنزیکمی گویند. در بحث هک شدن گوشی ها، پیدا کردن مقصر می تواند بسیار دشوار باشد. در ابتدا سعی کنید تمام برنامه هایی را که نمی شناسید و شماره تلفن های مشکوک یا حساب رسانه های اجتماعی که با شما ارتباط برقرار کرده اند را بررسی کنید. با یک جستجوی سریع ممکن است برخی سرنخ هایی را پیدا کنید اما ردیابی هکرها معمولاً به یک متخصص امنیت سایبری احتیاج دارد.

  در صورت هک شدن گوشی چه کاری باید انجام دهیم؟

  در صورت هک شدن گوشی می توانید به صورت زیر عمل کنید.

  نحوه جلوگیری از هک شدن گوشی شما

  بیشتر بخوانید: چگونه بفهمیم در اینستاگرام هک شدیم؟

  منبع مطلب : kaliboys.com

  مدیر محترم سایت kaliboys.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چگونه بفهمیم گوشی اندرویدی ما هک شده و چگونه گوشی هک شده را نجات دهیم؟

  این راهنما شما به شما کمک می کند در صورت ویروسی شدن و یا هک شدن گوشی و یا تبلت اندرویدی تان متوجه شوید و در صورت هک و یا ویروسی شدن به شما نشان خواهیم داد که چه اقداماتی انجام دهید چرا که امنتیت تلفن های هوشمند بسیار مهم است.

  نگرانی شما چه ویروس تروجان، بدافزارها، اسپم،بوت نت ها، کی لاگر (نرم افزارهایی که کلید های فشرده شده صفحه کلید را ذخیره می کنند.) یا آخرین باگ نرم افزاری تازه کشف شده ی stagefright باشد می توانید با این مشکلات مقابله کنید. ما به شما کمک می کنیم تا از دست محتوای خطرناک خلاص شوید و برای آینده آماده باشید.

  اگر گمان می کنید سیستم  عامل اندروید گوشی تان ممکن است مورد تعرض و یا هک قرار گرفته است در ادامه علائم و اقدامات لام برای مقابله با این موارد را در اختارتان قرار می دهیم.

  چگونه بفهمیم گوشی اندرویدی ما هک شده و چگونه گوشی هک شده را نجات دهیم؟

  از کجا بدانیم تلفن ما ویروسی شده یا از کجا بفهمیم هک شدیم ؟

  ویروس ها و روش های هک در سیستم عامل اندروید مرتب تغییر می کنند و هیچ وقت به یک صورت باقی نمی مانند. گاهی صفحه ی پاپ آپ چیزی بیش از یک صفحه نیست که سعی می کند شما را وادار به کلیک کردن بر روی لینکی کند که در نهایت به ویروسی شدن گوشی ما منجر می شود.

  این موارد نشانه هایی هستنند که نشان می دهد سیستم عامل گوشی شما مشکل دارد یا هک شده است.

  از کجا بفهمیم هک شدیم

  یکی از نشانه های ویروسی و یا هک شدن تلفن هوشمند اندرویدی شما پاپ آپ ها هستند. اگر صفحات محاوره ای دیوانه کنند ای مانند تصویر بالا می بینید، مشکلی برای تلفن تان به وجود آمده. این صفحات گاهی با سر و صدا همراه هستند و به شما اجازه نممی دهند آن ها را ببندید. اگر این اتفاق برایتان افتاد، دکمه ی هوم را فشار دهید و تمام برنامه های در حال اجرا را ببندید. سعی کنید بر روی هیچ چیزی در مرور گرتان کلیک نکنید.

  در همین حین، پاپ آپ ها چیزی بیشتر از پاپی که سعی می کنند شما را مجبور کنند بر روی لینکی خطرناک کلیک کنید و یا آنتی ویروس خریداری کنید نیستند.

  به دنبال چه باشید!

  پاپ آپ های اتفاقی از اولین نشانه ها هستند اما تنها نشانه هایی نیستند که باید به دنبالشان باشید. لیستی که در بالا در اختیارتان قرار دادیم بعضی از بزرگ ترین نشانه های اخطار را برای شما توضیح می دهد.

  اگر دستگاه شما به شدت کند شده است، ویروس و یا هکری ممکن است با پردازش هایی که نمی توانید ببینید سرعت دستگاه شما را کاهش دهند. ممکن است حتی شاهد افزایش صورتحساب های خط تان باشید چون که ویروسی اطلاعات شما را از تلفن همراهتان انتقال می دهد و از بسته ماهانه تان استفاده می کند. مشکلی که برای همه افراد وجود دارد این است که بدافزار پیامی را به تعدادی شماره خاص ارسال می کند و به هکرها این امکان را می دهد تا با هزینه های شما سودجویی کنند. به مسیر Settings> Connection> Data Usage بروید و برنامه هایی که بیش از ادازه از داده های اینترنت استفاده می کنند را بررسی کنید.

  نشانه های هک شدن گوشی

  اگر برنامه ای بیش از آن چه که باید از داده های اینترنتی استفاده می کند ممکن است جایی کار بلنگد.

  و در آخر، بدافزارها و کی لاگرها به سختی پیدا می شوند، اما ردهایی از خود بر روی تلفن و یا تتبلت اندرویدی شما به جا می گذارند. چه برنامه ی جدیدی باشد که شما نصب نکرده اید یا برنامه ای نا  خواسته که بیش از اندازه باطری مصرف می کند، تمام این موارد خطرناک داده ها، منابع و باطری شما را مصرف می کنند. چک کردن درصد باطری روش خوبی برای بررسی هک شدن تلفن هوشمند است.

  تنظیمات را باز کنید، با قسمت Battery  بروید و سپس به قسمت Battery Usage بروید و فهرست برنامه ها را برای موارد غیرعادی بررسی کنید.

  اگر مورد غیر عادی در در صد باطری خود شاهد بودید ممکن است گوشی شما ویروسی شده باشد. در این جا شما Miscellaneous را می بینید که ۷۰ درصد باطری را مصرف کرده است. این یک برنامه ی خرب و یا کی لاگر است که سعی می کند خود را از دید کاربر مخفی کند. حتی برنامه ای با نام واقعی، اما برنامه ای که شما نصب نکرده باشید، هم ممکن است متهم به ویروس باشد.

  به صورت اساسی، اگر گوشی اندرویدی شما هک شده باشد هر چیزی از صفحات پاپ آپ اتفاقی گرفته تا شارژ های تصادفی ، برنامه های جدید خواهید دید و یا شاهد خالی شدن سریع باطری خواهید بود.

  در صورت هک شدن چکار باید کرد؟ چگونه گوشی هک شده را نجات دهیم؟

  اگر تمام نشانه ها هاکی از برنامه های مخرب و یا هک شدن دستگاه شما دارد زمان آن رسیده تا دست به کار شوید. خواه اجرا کردن برنامه آنتی ویروس ، خلاص شدن از برنامه های مخرب ، حذف برنامه ها و یا پاک کردن کامل دستگاه باشد.

  در صورت هک شدن چکار باید کرد؟ چگونه گوشی هک شده را نجات دهیم؟

  قبل از هر چیز، آسان ترین راه برای پیدا کردن و خلاص شدن از دست ویروس ها و برنامه های مخرب اجرا کردن برنامه آنتی ویروسی قابل اطمینان است. صدها برنامه ی “Mobile Security” و آنتی ویروس در فروشگاه گوگل پلی وجود دارد که همه آن ها ادعا می کنند بهترین هستد. به دنبال برندهایی باشید که شناخته شده هستند و به آن ها اعتماد دارید و یا برای محافظت از کامپیوتر دسکتاپ خود استفاده می کنید. در میان این نرم افزارها،Avast ،  AVG، BitDefender بهترین عملکرد را دارند.

  همچنین ما AVL Pro را به عنوان برنده ی سال گذشته ی AV-test (گروه بسیار شناخته شده ی تست انتی ویروس ) را پیشنهاد می کنیم که برای محافظت از موبایل فوق العاده عمل می کند..

  آنتی ویروس را اجرا و اسکن کنید و ببینید چه چیزهای را به شما نشان می دهد. بسیاری از برنامه هایی که در این لیست قرار دارند یا رایگان هستند و یا مدت زمانی به صورت رایگان و بدون پرداخت حتی یک ریال از تلف همراه شما مراقبت می کنند. پس از این که تلفن همراه تان را به حالت اول بازگرداندید برنامه را از روی گوشی حذف نکنید.

  برنامه های خطرناک و غیرضروری را حذف کنید

  اگر برنامه ای بر روی تلفن همراهتان مشاهده کردید که خودتان نصب نکرده اید و یا برنامه ای که باطری و یا داده های اینترنت همراه را به سرعت مصرف می کند، آن ها را حذف کنید. برای این کار به تنظیمات > برنامه ها > مدیریت برنامه ها بروید.

  چگونه گوشی را از هک خارج کنیم

  برنامه ای را که به آن نیاز ندارید را پیدا کرده  و بر روی آن کلیک کنید. سپس، بر روی دکمه ی uninstall (حذف) ضربه بزنید.

  همه چیز را با هم یکجا پاک نکنید به خاطر این که مشکلات بیشتری به بار می آورد. به جای این کار، هر چیزی که خودتان نصب نکرده اید و یا به خوبی کار نمی کند را پاک کنید. برنامه های از پیش نصب شده ی بسیاری بر روی هر تلفنن هوشمند نصب شده است، پس دقت کنید چه چیزی را پاک می کنید.

  در صورت لزوم همه چیز را پاک کنید

  اگر از آنتی ویروس استفاده می کنید و برنامه های مضر و خطرناک را هم پاک کرده اید، اما همچنان با مشکل روبرو هستید آخرین راه حلریست فکتوری است. این کار همه اطلاعات گوشی شما را پاک می کند و تلفنن را به حالت روز اول که خریداری کردید بر می گرداند. ابن کار معمولا بهترین راه حل است و همچنین سخت ترین آن چون بسیاری از افراد دوست ندارند یک گوشی جدید را تنظیم کنند.

  از تصاویر،ویدئوها و یا پیام های متنی نسخه پشتیبان تهیه کنید و بعد دستگاه تان را پاک کنید. به  مسیر تنظیمات > پشتیبانی و ریست > ریست > باز گشت به تنظیمات کارخانه بروید. دوباره تاکید می کنیم، این کار همه چیز را بر روی گوشی حذف می کند. تنها در صورتی این کار را انجام دهید که راه حل های دیگر به درستی عمل نکنند.

  چگونه در آینده از دستگاه مان محافظت کنیم

  زمانی که تبلت و یا تلفن اندرویدی تان تماما از ویروس ها و برنامه های مخرب پاک شد، شما کارتان را به خوبی انجام داده اید. هر چند بسیار مهم است که از این زمان به بعد از دستگاهتان محافظت کنید. این که بدانید چه کاری را باید انجام دهید و چه کاری را نه بسیار مهم است. در این جا چنند نکته در اختیارتان قرار می دهیم که انجام دادن آنن ها تا حد بسیار زیادی می تواند در محافظت از دستگاهتان به شما کمک کند.

  امن نگه داشتن تلفن های هوشند اندرویدی بسیار ساده است. تنها کافی است برنامه ها و بازی ها را از فروشگاه گوگل پلی دانلود کنید وبه هیچ وجه از وب سایت های شخص ثالث برنامه و یا فایل APK برنامه های اندروید را دریافت نکنید. این وب سایت ها پر از برنامه های مخرب و پاپ آپ هستند و یا چهار لینک دانلود به شما نشان می دهند در حالیکه تنها یکی از آن ها لینک دانلود واقعی است.

  مراقب باشید کجا و بر روی چه چیزی کلیک می کنید. به تنظیمات گوشی بروید و با ضربه زددن بر روی ذره بین در قسمت جستجو “منابع نا مشخص” در صورتی انگلیسی بودن منوی گوشی “Unknown Sources” را تایپ کنید تا مطمئن شوید این گزینه غیر فعال است. این گزینه از نصب برنامه ها با منابع نامشخص جلوگیری می کند. حتی در صورت ویروسی شدن ، تلفن همراه برنامه ای را دانلود نمی کند تا همه چیز را بدتر کند.

  در کل احتیاط کردن و به کار بردن عقل سلیم جلی بسیاری از مشکلات گرفته می شود. بر روی موارد  و لینک های عجیب و غریب کلیک و یا دانلود کنید. اینترنت غرب وحشی است و بهتر است که امن باشید تا به مشکل بر نخورید.

  منبع مطلب : samsungyar.ir

  مدیر محترم سایت samsungyar.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید