توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  از کجا بفهمم قرص سایتوتک اثر کرده

  1 بازدید

  از کجا بفهمم قرص سایتوتک اثر کرده را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  علائم سقط جنین ناقص با قرص | شیاف | امپول (20+ )

  علائم سقط جنین ناقص با قرص | شیاف | امپول (20+ )

  علائم سقط جنین ناقص با قرص : سقط جنین ناقص :یک سقط جنین است که تنها تا حدی موفقیت آمیز است. بارداری به پایان رسیده است – هیچ جنینی نمی تواند رشد کند، اما بدن شما فقط بخشی از بافت و محصولات بارداری را اخراج می کند. سقط جنین ناقص:( قرص سایتوتک)

  اگر خونریزی طولانی مدت دارید، خونریزی بیش از حد (خیلی بیشتر از یک دوره منظم قاعدگی)، درد شکمی  که بعد از چند روز از مصرف میزوپروستول سایتوتک، درد، غیر قابل تحمل، تب، خونریزی پس از سه هفته، یا درد هنگام شستن شکم شما ممکن است سقط جنین ناقص داشته باشد.

  شما باید به بیمارستان یا پزشک مراجعه کنید تا یک سونوگرافی انجام دهید و اگر هر کدام از این علائم را داشته باشید، درمان شوید. این کاملا ضروری است زیرا بافت و خون موجود در بدن می تواند باعث خونریزی شدید یا عفونت شود. درمان سقط جنین ناقص در همه جا قانونی است.علائم سقط جنین ناقص با قرص

  سقط ناقص یک سقط جنین است که تنها تا حدی موفقیت آمیز است. بارداری به پایان رسیده است – هیچ جنینی نمی تواند رشد کند، اما بدن شما فقط بخشی از بافت و محصولات بارداری را اخراج می کند. اگر خونریزی طولانی مدت دارید، خونریزی بیش از حد (خیلی بیشتر از یک دوره منظم قاعدگی)، درد شکمی  که بعد از چند روز از مصرف میزوپروستول سایتوتک، درد، غیر قابل تحمل، تب، خونریزی پس از سه هفته، یا درد هنگام شستن شکم شما ممکن است سقط جنین ناقص داشته باشد.

  شما باید به بیمارستان یا پزشک مراجعه کنید تا یک سونوگرافی انجام دهید و اگر هر کدام از این علائم را داشتهباشید، درمان شوید. این کاملا ضروری است زیرا بافت و خون موجود در بدن می تواند باعث خونریزی شدید یا عفونت شود. درمان سقط جنین ناقص در همه جا قانونی است.علائم سقط جنین ناقص با قرص

  . بسیار مهم است که سقط ناقص را درمان کنید. درمان سقط ناقص آسپیراسیون ساکشن یا “کورتاژ” نامیده می شود. گاهی اوقات درمان با دو قرص اضافی سایتوتک ممکن است کافی باشد.علائم سقط جنین ناقص با قرص

  مدت بارداری       درصد سقط جنین ناقص

  0-77 روز   1.6٪

  78-83 روز 2.6٪

  83-91 روز 3.4٪

  انتظار برای سقط بدون مداخله رویکردی‌ست که پزشکان مدیریت در انتظار می‌نامند و بسیاری از زنان از آن با عنوان سقط جنین طبیعی یاد میکنند.

  چرا مدیریت در انتظار میتواند یک گزینه معقول باشد برخی از زنان سقط طبیعی را ترجیح میدهند زیرا آنها میخواهند از مداخلات پزشک اجتناب نمایند و در ترجیح میدهند در حریم خصوصی خانه‌های خود و بدون عذاب بستری شدن در بیمارستان و جراحی‌های پزشکی مانند دی و سی کار سقط جنین خود را به اتمام برسانند. افراد ممکن است ترجیحات به شدت قوی در این زمینه داشته باشند و بیشتر پزشکان تمایل خانمها درباره عدم انجام دی و سی را در نظر میگیرند.

  برای بیشتر زنان تصمیمی برای عدم انجام سی و دی در واقع مطالعات نشان میدهد که 80 درصد از زنانی که برای سقط طبیعی صبر میکنند میتوانند این کا را بدون عوارض پیش‌بینی نشده انجام دهند البته این مسئله با فرض بر این مسئله است که آن خانم زمان کافی برای بیرون کردن بافت جنین را دارد (تا 8 هفته).

  البته یک ریسک کوچک در ارتباط با خونریزی و عفونت وجود دارد اما این ریسک مشابه دی و سی میباشد نکته حائز اهمیت این است که برخی از زنانی که سقط طبیعی را ترجیح میدهند ممکن است در نهایت مجبور شود دی و سی را انجام دهند یعنی در صورتی که بافت دوره بارداری از رحم در زمان مناسب خارج نشود.

  خونریزی بعد از سقط طبیعی‌ست اما چگونه میتوانید متوجه شوید که چه زمانی خونریزی بیش از اندازه است. بنا بر تعریف سقط جنین از بین رفتن بارداری قبل از هفته   20  است یعنی قبل از اینکه جنین بتواند خارج از رحم زندگی کند.

  هنگامی که بارداری در هر  زمانی از دست میرود رگهای خونی در رحم گسترش یافته‌اند و بافت به گونه‌ای توسعه یافته تا از بارداری حمایت گردد. زمانی که سقط رخ میدهد این مواد به بیرون ریخته میشوند. در زمان یک سقط نرمال خونریزی واژن معمولا سنگین‌تر از دوره قائدگی‌ست بنابراین چه زمانی میتوان متوجه شد که خونریزی بیش از حد میباشد؟ تفاوت بین خونریزی نرمال و هموراژی چیست؟

  اگر خونریزی شما تا به اندازه‌ای‌ست که یک نوار بهداشتی متوسط(نه بزرگ و یا کوچک) در کمتر از یک ساعت آغشته به خون میشود بلافاصله به پزشک رجوع کنید. همچنین در صورتی که علایم شما صرف‌نظر از میزان خونریزی نشان‌دهنده بارداری خارج‌رحمی‌ست بایستی بلافاصله کمک پزشکی بگیرید. علایم بارداری خارج‌رحمی ممکن است شامل درد شدید در شکم و کمر و نبض بالا و سرگیجه باشد.

  بعد از هموراژ مربوط به سقط ممکن است برگشت خون به شما حالت نرمال زمان ببرد و مراقبت از خود در این زمان بسیار حائز اهمیت است.علائم سقط جنین ناقص با قرص

  اگر شما در منابع نگاهی بیاندازید و مقالاتی درباره کورتاژ عمدی دیدید نگران نشوید کاربرد پزشکان از اصطلاح کورتاژ برای توصیف‌های عمدی و غیرعمدی‌ست که در آن کورتاژ عمدی سقط انتخابی و سقط جنین غیرعمدی سقط خود به خود نامیده مشود.

  اغلب زنان 1-4 ساعت پس از استفاده از قرص سایتوتک خونریزی را شروع می کنند؛ با این حال، تغییرات فردی وجود دارد. بدن هر زن متفاوت است. در برخی موارد استثنایی، خونریزی ممکن است 24 تا 72 ساعت پس از مصرف قرص سایتوتک رخ دهد. مهم است بدانیم که اگر خونریزی پس از 72 ساعت خونریزی رخ ندهد و یا خونریزی کم باشد، به این معنی است که سقط جنین روی نداده است. خونریزی معمولا از یک دوره قاعدگی سنگین تر و اغلب همراه با لخته است. شدیدترین خونریزی معمولا 2 تا 5 ساعت پس از استفاده از قرص سایتوتک رخ می دهد و معمولا در عرض 24 ساعت کم می شود. برخی زنان ممکن است لخته هایی را روزها یا حتی هفته ها بعد دفع کنند. این شایع است و اگر هیچ علامتی از عوارض وجود نداشته باشد خطرناک نیست. چیزی است که بعد از سقط جنین انتظار می رود:

  مقدار خونریزی متفاوت است. احتمالا در ابتدا سنگین تر از یک دوره قاعدگی است و حداقل به مدت چند روز به همان اندازه سنگین است. ده روز متوسط زمان خونریزی است، هرچند گاهی اوقات ممکن است خونریزی  وجود داشته باشد شود و یا به طور مداوم تا دوره بعدی 4-6 هفته طول بکشد. همچنین ممکن است که شما فقط چند ساعت خونریزی سنگین  داشته باشید.

  سایتوتک-میزوپروستول در سال 2000 توسط FDA به عنوان جایگزین سقط با جراحی تایید شد. در دو رژیم سقط دارویی غالب، سایتوتک-میزوپروستول دنبال می شود. مقالات اندکی درباره ی زنده ماندن جنین های زنده بعد از قرارگیری در معرض سایتوتک-میزوپروستول به تنهایی منتشر شده اند. این مقاله مروری برای خلاصه کردن مطالعات موجود تعیین کننده ی زنده ماندن جنین بعد از سایتوتک-میزوپروستول انجام شده است. این مقاله نرخ پایه ی تداوم بارداری بعد از سایتوتک-میزوپروستول را به منظور کمک به تعیین ارزش درمانی پروژسترون مکمل در زنانی که تمایل به ادامه ی بارداری دارند تعیین می کند.

  PubMed و پایگاه داده ی کوچران در مارس سال 2016 به دنبال مقالات نشان دهنده ی بقای جنین بعد از مصرف سایتوتک-میزوپروستول به صورت تک دارویی جستجو شدند. مطالعات بیشتری در لیست منابع مقالات مربوطه و مقالات مروری یافت شدند. مطالعات مربوطه ای که بقای جنین را تایید می کردند از اولتراسوند به عنوان معیاری برای تداوم بارداری استفاده کردند.

  سایتوتک-میزوپروستول در محدوده ی وسیعی از دوزها و سنین حاملگی کشنده است؛ جنین های زنده مانده در محدوده ی مشابهی وجود داشتند. نرخ بقا با استفاده از دوزهای 200 تا 300 میلی گرم بین 10 تا 23.3 درصد بود. در یک مطالعه که از رژیم تک دوزی 200 میلی گرم فعلی استفاده می کرد، بقای جنین 23.3 درصد بود.

  Csapo در سال 1973 نشان داد که خارج کردن کورپوس لوتئوم و در نتیجه از بین رفتن پروژسترون باعث دفع جنین می شود؛ جایگزین کردن پروژسترون منجر به بقای جنین می گردد . سایتوتک-میزوپروستول به عنوان یک عامل سقط کارآمد به عنوان پیشرفتی مهم و دارای پتانسیل تاثیر قابل توجه روی کنترل باروری انسان شناسایی شد . بعد از کشف سایتوتک-میزوپروستول ، سرعت تحقیقات افزایش یافت.

  سندرم موبیوس یک بیماری نادر است که با فلج مادرزادی صورت و فلج ابدوسنس مشخص می شود. درگیری سایر اعصاب جمجمه ای، دیسمورفیسم اوروفشیال، و ناهنجاری های اندام ها نیز اغلب وجود دارند.علائم سقط جنین ناقص با قرص

  در هند یک مورد کودک 10 ماهه متولد شده با سندرم موبیوس که با هولوپروزنسفالی بعد از مواجهه با سایتوتک-میزوپروستول در رحم مراجعه کرده است گزارش شده است. با دانش فعلی ما این مورد نخستین گزارش موردی منتشر شده ای است که این ارتباط و همزمانی را شرح می دهد. فرضیه ی اتیولوژیکی سندرم موبیوس نیز مورد بحث قرار گرفته است.

  استفاه از جنینی مرغ  برای مطالعه ی تاثیرات سایتوتک-میزوپروستول  روی جنین زایی اولیه

  سایتوتک-میزوپروستول که یک آنالوگ سنتتیک پروستاگلاندین E1 است یک داروی ضد زخم کارآمد بوده و به عنوان دارو برای القای سقط نیز تجویز می شود. این دارو به صورت غیر قانونی برای القای خاتمه ی بارداری توسط خود فرد و بدون نظارت نیز استفاده می شود. با این حال، سقط های ناموفق منجر به مواجهه ی جنین با دارو می شوند و گزارش شده است که باعث ناهنجاری های مادرزادی می گردند.

  این مطالعه نتایج اولیه ی یک پروژه ی پیلوت طراحی شده برای ارزیابی تاثیرات میزوپروستول روی نمو جنین مرغ را گزارش می کند. پروژه شامل دو گروه تخم مرغ بارور است. گروه ها با A برای کنترل (n=5) و B برای نمونه ی تیمار شده (n=5) مشخص شدند.

  جنین های گروه تیمار در معرض 4 میکروگرم میزوپروستول با تزریق مستقیم دارو به داخل ساک زرده قرار گرفتند، در حالی که همین حجم نرمال سالین به گروه کنترل تزریق شد. بررسی کل جنین ها بعد از 33 ساعت انکوباسیون مراحل نموی نرمال  را در جنین های گروه کنترل نشان داد.

  در حالی که در گروه تیمار، 2 مورد از 5 جنین دچار تاخیر در مرحله ی نموی بودند و تشکیل وزیکول مغزی وجود نداشت و تعداد کمتری از جفت های somite مشاهده نشد. نتیجه گرفته شد که مواجهه ی جنین های مرغی در حال نمو با سایتوتک-میزوپروستول در دوزهای بالینی مربوطه ی زنان بزرگسال به طور بالقوه باعث تاخیر نموی و عقب ماندگی رشد جنین ها می شود.

  بازبینی تخصصی بیماری مزوفروتولوژیک در سال 2002 انجام شد. جزئیات کامل گزارش در اینجا موجود است. این گزارش به این نتیجه رسید:

  “ارتباط بین نقص های زایمان و در معرض قرار گرفتن در معرض سایتوتک-میزوپروستول وجود دارد. به نظر می رسد که روند سقط جنین ناشی از میزوپروستول (به عنوان مثال، انقباض رحم و خونریزی) می تواند سبب ایجاد اختلال عروقی موقت در واحد جفت-جنین شود. این اختلال می تواند خون رسانی به جفت را کاهش دهد و منجر به هیپوتروفی، هیپوکسی یا انسداد عروقی در جنین شود. طیف گسترده ای از نقص ها ممکن است اما اغلب موارد  عبارتند از

  equinovarus (کلاژ فو) عدم وجود انگشتان و در مواردی نقص تکامل در اعصاب مغزی ۱۲-۱۱-۹-۸-۵-۳ انحناهای عصب جمجمه (تاثیر عصب V، VI، VII و XII)

  “در حالی که خطر نسبی ناهنجاریها واقعی است، مطالعات اپیدمیولوژیکی نشان می دهد که خطر مطلق (به عنوان مثال تعداد موارد) کم است (کمتر از 10 ناهنجاری در هر 1000 تولد در معرض میزوپروستول سایتوتک  در داخل رحم). این برآورد ریسک باید در هنگام آموزش زنان در معرض خطر نقایص جنین بعد از قرار گرفتن در معرض سایتوتک قرار گیرد.

  زنان تنها با چنین اطلاعاتی می توانند تصمیمات بهداشت باروری کامل را اتخاذ کنند. به همین ترتیب، این خطر، مانند همه خطرات، باید در متن قرار گیرد.

  برای مثال، در تنظیمات کم منابع و در کشورهایی که دسترسی به سقط جنین قانونی و ایمن محدود است، میزوپروستول به طور کلی گزینه ای برای سقط جنین ارزان است که زنان را مجبور به پایان دادن به بارداری می کند و پیامدهای کمتری نسبت به سقط جنین ناامن دارد. در واقع، در دسترس بودن میزوپروستول سایتوتک  باعث کاهش مرگ و میر ناشی از سقط جنین شد.

  بیومدیکاله کردن سقط غیرقانونی جنین

  دکتر مارسلو می گوید، در این جا تعداد زیادی موارد سقط وجود دارد. آن ها می گویند که این مورد ترس ناگهانی بوده است، یا این که افتاده اند، و بنابراین من از آن ها می پرسم که آیا روی یک جعبه ی سایتوتک افتاده اند. او نیز همچون بسیاری از همکارانش در صورت شک به القای خاتمه ی بارداری توسط زن از او درباره ی چگونگی القا سوال می کند، تا اطمینان حاصل کند که از روش های خطرناک استفاده نکرده است.

  او توضیح می دهد که اگر آن ها از خرزهره استفاده کرده باشند که سمی است، ممکن است جان خود را از دست بدهند. یکبار او بعد از مرگ یک زن به دلیل استفاده از پروب واژینال با پلیس تماس گرفت، و بعد از گرفتن نام او از یک زن دیگر دارای سقط عفونی و ناقص، آن ها را برای دستگیری یک دکتر سقط غیر قانونی که باعث القای سقط او شده بود فرستاد.

  بیشتر پزشکان می گویند که فقط در موارد یا زمانی که زنان با علائم سقط دیرهنگام اما بدون بقایای جنین به بیمارستان می آیند به پلیس زنگ می زنند و زنان را تحت فشار می گذارند. در غیر این صورت، آن ها از این کار اجتناب می کنند تا خود را در مقابل بیمار قرار ندهند. با این حال، بسیاری این کار را نه تنها برای نجات زنان، بلکه همچنین برای حفاظت از خود در برابر عوارض ایجاد شده انجام می دهند.

  به همین دلیل، بسیاری از پزشکان در گزارش پزشکی بیمار خود سقط تحریک شده را می نویسند، اگرچه همیشه درک این که آیا سقط جنین عمدی بوده است یا خیر امکان پذیر نیست. بسیاری از پزشکان زمانی که مقادیر اندک سایتوتک-میزوپروستول در بیمار خود پیدا می کنند تسکین می یابند.

  با این حال، بسیاری اشاره می کنند که گاه زنان از دوزهای بسیار بالا استفاده کرده، و/یا از آن در مراحل بارداری پیشرفته استفاده می کنند، که ممکن است باعث پارگی رخم و عفونت های خطرناک شود.علائم سقط جنین ناقص با قرص

  مهم است بیمار بداند که فعالیت های روتین همچون ورزش، دخول جنسی، و کار باعث از دست رفتن زودهنگام بارداری نمی شوند. حدود 50% از همه ی موارد از دست دادن زودهنگام بارداری به ناهنجاری های کروموزومی جنین نسبت داده می شوند .

  کالج آمریکایی متخصصین زنان وماماییACOG از دست دادن زودهنگام بارداری را به صورت بارداری داخل رحمی غیرزنده ویا با ساک بارداری خالی یا ساک بارداری حاوی جنین بدون ضربان قلب در 12 هفته ی اول بارداری تعریف می کند . در طول سه ماهه ی اول، اصطلاح از دست دادن زودهنگام بارداری، سقط، و سقط خودبخود، به جای هم استفاده می شوند . گزینه های از دست دادن زودهنگام بارداری عبارتند از: اجازه دادن برای پیشرفت طبیعی سقط درمان پزشکی، و تخلیه با جراحی هستند.

  سقط جنین با قرص در حدود یک درصد از موارد اثر نمی کند. حدود دو تا پنج درصد در زنان بافت جفتی در رحم باقی خواهند ماند و برای تکمیل سقط جنین نیاز به درمان بیشتری از قبیل قرص های اضافی یا یک روش جراحی کوچک برای تکمیل سقط جنین خواهند داشت.

  حاملگی ممکن است که حتی پس از استفاده از سایتوتک / میزوپروستول همچنان ادامه داشته باشد. در این مورد، سقط جنین به طور کامل شکست خورده است و زن باردار است.

  حتی اگر خونریزی کنید، هنوز می توانید بارداری را ادامه دهید. خونریزی به این معنا نیست که شما سقط موفق داشته باشید. اگر هنوز علائم حاملگی مانند سینه درد یا حالت تهوع دارید، ممکن است بارداری ادامه داشته باشد.

  شما باید در عرض یک هفته یک سونوگرافی داشته باشید یا 3 هفته بعد آزمایش بارداری را تکرار کنید تا حاملگی به پایان برسد. بیشتر تست های بارداری که 3 هفته پس از سقط جنین انجام می شود قابل اعتماد هستند.

  لازم است 3 هفته پس از سقط جنین انتظار بکشید زیرا هورمون های بارداری در بدن باقی می مانند و می توانند آزمایش حاملگی را به طور غلط مثبت نشان دهند. اگرپس از سقط دارویی ، بارداری شما پابرجاست ، می توانید مجددا سقط دارویی را انجام دهید یا سقط جراحی انجام دهید.

  گرچه خطر بسیار پایین (کمتر از 1/1000) میزوپروستول می تواند خطر ابتلا به ناهنجاری های جنینی را افزایش دهد.علائم سقط جنین ناقص با قرص

  در گزارشات متخصصین، سایتوتک-میزوپروستول به صورت داروی با دو لبه ظاهر می شود. از یک طرف، باعث نجات زندگی می شود و پزشکان از آن در موارد عفونت بعد از سقط استفاده می کنند. از طرف دیگر یک روش بالقوه خطرناک و در عین حال راحت برای سقط غیر قانونی است که بسیار ایمن تر از سایر روش های خطرناک تر همچون دستکاری رحم یا سموم است.

  با این حال، در صورتی که زنان از دوزهای اشتباه یا در سنین حاملگی بالا بدون راهنمای پزشکی از آن استفاده کنند همچنان خطرناک است. فقط یک مورد مرگ مادر بعد از تجویز خودسرانه  سایتوتک-میزوپروستول توسط پزشکان در یک بیمارستان (HP) گزارش شده است، اما مشخص نیست آیا این زن از روش دیگری نیز استفاده کرده بود یا خیر.

  دکتر لوئیزا که یک متخصص زنان و زایمان باتجربه در دهه ی پنجم زندگی است، با مرگ این زن شوکه شد. او میگوید، من آن دختر را دیدم، فکر کنم 23 ساله بود، او 20 هفته باردار بود . . . او از 25 قرص سایتوتک بعد از پیشنهاد دوستش استفاده کرده و در خانه مانده بود، نمی دانم چند روز، شاید دو تا سه روز در خانه بوده است. او ساعت 13:00 به اینجا آمد و در ساعت 18:00 به او رسیدگی شد.

  این مورد یکی از شکست های اصلی سیستم است، بسیاری مواقع شرایط بیمار نیاز به بستری دارد، زمانی که من رسیدم او در وضعیت شوک سپتیک بود، او ضعف و غش کرده بود، فشار خون او افت کرده بود. به یاد می آورم که با بستگانش تماس گرفتم، مادرش خبر نداشت، خواهرش نمی دانست، این بیمار در ساعت 1:00 به بیمارستان انتقال داده شده و در ساعت 5:00 در آن جا جان خود را از دست داد، موارد جدی رخ داده است، و من شک هایی داشتم و بنابراین چندین مرتبه از بیمارستان درباره ی نتایج آتوپسی (کالبد شکافی) سوال کردم، زیرا داستان 25 قرص را باور نداشتم، فکر کنم دستکاری رحم نیز انجام شده بود .

  به نظر می رسد مرگ این زن به دلیل نادیده گرفتن پزشکی، یا خشونت سازمانی و نه استفاده از میزوپروستول به تنهایی بدون راهنمایی پزشکی و یا ترکیبی از این دو عامل بوده است. در حقیقت، برخی پزشکان و به خصوص کسانی که نگرش محافظه کارانه تری نسبت به سقط دارند، زن را با سقط ناقص به مدت چند ساعت ترک می کنند تا آن ها را تنبیه نمایند.

  دکتر لوئیزا یکی از این پزشکان است: او می گوید، زمانی که بارداری پیشرفته تر باشد، مثلا 14، 15، 16 هفته، گاهی آن ها خونریزی نمی کنند، و درد قوی احساس می کنند، بنابراین ما می دانیم که او از دارو استفاده کرده است، زمانی که سوال می کنیم و او آن را تایید می کند، می گوییم که باید صبر کند، می گوییم که اگر تمایل به خاتمه ی بارداری دارد باید صبر کند، زیرا نمی توانیم او را بستری کرده و در بیمارستان باعث سقط او شویم، اگر او خونریزی نکند، اگر دهانه ی رحم او باز نباشد، اگر سقط ناقص نداشته باشد، به او می گویم که بسیار متاسفم و باید درد خود را بکشند .

  با این حال، دکتر لوئیزا در موارد خطر برای حیات فرد شکی در استفاده از میزوپروستول برای تکمیل سقط ناقص ندارد. به عنوان مثال، او یکبار برای تحریک خارج سازی جنین در یکی از بیماران دارای عفونت شدید به او آنتی بیوتیک داده و از داروی سایتوتک استفاده کرد، او این کار را علیرغم تناقص اخلاقی ایجاد شده با این حقیقت که او اسکنی نداشت و بنابراین نمی دانست جنین زنده است یا خیر انجام داد.

  منبع مطلب : mamateb.com

  مدیر محترم سایت mamateb.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  زمان طرز مصرف جوابدهی قرص سایتوتک(*)

  زمان طرز مصرف جوابدهی قرص سایتوتک(*)

  زمان طرز مصرف جوابدهی قرص سایتوتک : قرص سایتوتک 200:راجع به مشکلات مرتبط با سقط جنین تحقیق کنید. زیرا سقط جنین یک پروسه بحث برانگیز است راجع به آن و تاثیرات آن در همه جا اطلاعات غلط زیادی دیده می شود. تحقیقات خود را کامل کنید. با پزشک خود صحبت کنید. از منابع دولتی یا رسانه های معتبر اطلاعات خود را به دست آورید.

  زمانی که تحقیقات آنلاین انجام می دهید بسیار احتیاط کنید. مراقب وب سایتهایی باشید که طرفدار سقط جنین یا فمینیست افراطی  هستند.

  پس از تجویز سایتوتک/میزپروستول پیگیری مهم است . توصیه به بیماران برای پیگیری پزشکی و مامایی وزنان انجام دهید جهت کنترل سونوگرافی و معاینات زنان و پاپ اسمیر .

  سقط جراحی فقط با اطمینان انجام می شود که حتماً در معاینه سونوگرافی دقیق حاملگی در داخل رحم مشاهده شود.

  سقط جنین با قرص سایتوتک روشی است که پس از یک هفته بعد از رابطه ی جنسی محافظت نشده تا 9 هفته از اولین روز آخرین عادت ماهیانه یتان (سن بارداری) اتفاق می افتد. برخی از داروها معمولا در مدت هفت هفته از اولین روز آخرین عادت ماهیانه ی شما مصرف می شوند.

  این بدین معنی است که چنانچه در این مرحله متوجه بارداری شوید، هنوز در طول سه ماهه ی اول بارداری هستید. این زمان هنوز در محدوده ی قانونی برای پایان دادن به بارداری است.

  این شکل از سقط از طریق مصرف دارویی که به بارداری پایان خواهد داد، انجام می شود. مسئله ی خوب این است که شما برای تشخیص این که آیا این روش بهترین گزینه برایتان است، مقداری زمان دارید؛ هم چنین یک انتخاب غیر جراحی است. ارائه دهنده ی مراقبت های بهداشتی شما پیش از این که شروع به مصرف داروهای تجویز شده بکنید، چند کار را انجام خواهد داد.

   ممکن است این کارها شامل موارد زیر باشند: زمان طرز مصرف جوابدهی قرص سایتوتک

  این دارو بدین منظور طراحی شده است که عملکرد هورمون پروژسترون را متوقف کند و سبب تجزیه ی پوشش رحمی شود. داروی دیگر برای مصرف در خانه به شما داده خواهد شد و معمولا باید در طول 6 تا 72 ساعت پس از اولین دارو مصرف شود. این دارو موجب انقباض رحم و در هم ریختن پوشش آن خواهد شد.

   5نکته درباره قرص سایتوتک 200/میزوپروستول برای مدیریت زود سقط جنین

  پزشکان می توانند نقش مهمی را در مشاوره زنانی که از دست دادن حاملگی در اوایل بارداری را تجربهمی کنند، بازی کنند. مهم است که بیماران بدانند که فعالیت های معمول، مانند تمرین، مقاربت جنسی و کار، باعث ایجاد ضرر زودرس بارداری نمی شود. حدود 50 درصد از همه موارد از دست دادن بارداری اولیه مربوط به ناهنجاری های کروموزوم جنین است.

  زمان طرز مصرف جوابدهی قرص سایتوتک

  قرص سایتوتک برای از دست دادن بارداری های اولیه مورد مطالعه قرار گرفته است .میوزوپروستول، یک آنالوگ پروستاگلاندین E1، نیاز به انقباض ساکشن و کورتاژ (D & C) را تا 60٪ کاهش می دهد و زمان اتمام آن را در مقایسه با پلاسبو کوتاه می کند.

  اضافه کردن mifepristone (آنتاگونیست گیرنده پروژسترون) به میزوپروستول به عنوان درمان برای از دست دادن حاملگی در اوایل مطالعه شده است. با این حال، شواهد کافی برای نشان دادن این است که این رژیم تنها برای میزوپروستول برتر است.

  تجویز واژینال سایتوتک /میزوپروستول برای افزایش اثربخشی توصیه می شود . دوز توصیه شده از میزپروستول 1000 میلی گرم (4 تا 200 میکروگرم قرص) وارد واژن می باشد. نتایج حاصل از مطالعه نشان داده است که مصرف واژنینال موثر تر از استفاده خوراکی از میزوپروستول /سایتوتک است. یک دوز حدود 70٪ موثر است و 2 مورد آن در حدود 84٪ موثر است.

  مشاوره بیمار برای مدیریت مناسب مهم است. پزشکان باید در مورد مصرف مناسب قرص ها آموزش دهند. بیماران باید دستان خود را با صابون و آب بشویند و هر قرص را هر بار تا حداکثر یک بار در مهبل قرار دهید. دستورالعمل بیماران را به مدت 30 دقیقه پس از قرار دادن دارو بگذارید.

  به بیماران بگویید خونریزی شدید ممکن است رخ دهد . خونریزی معمولا در عرض 4 تا 48 ساعت پس از تجویز میزوپروستول/سایتوتک اتفاق می افتد.

  اگر خونریزی به مدت 48 ساعت رخ ندهد، باید دوز تجویز میزوپروستول/سایتوتک تکرار شود. خونریزی معمولا سنگین تر از پریودی است و به طور کلی همراه با گرفتگی شدید است.

  طبیعی است که گذر لخته های خون و بافت مشاهده میشود. خونریزی شدید و گرفتگی عضلات معمولا حدود 4 ساعت طول می کشد.

  بیماران باید در طول این مدت آرام شوند و در فعالیت های شدید دخالت نکنند. توصیه می شود که بیماران با پزشک مشاور خودتماس بگیرند. عوارض جانبی سایتوتک ممکن است شامل اسهال و سرگیجه باشد. خونریزی روشن ممکن است حدود 2 هفته طول بکشد.

  بیماران ممکن است OTC استامینوفن را برای کمک به درمان درد(به عنوان مثال، استامینوفن با کدئین) مصرف کنند،  مهم است که بیماران هر دو دارو OTC و داروهای تجویزی را مصرف نکنند تا از مصرف دوز توصیه شده روزانه استامینوفن جلوگیری شود.

  اقدامات ایمنی بعد از عمل سقط جنین: زمان طرز مصرف جوابدهی قرص سایتوتک

  خونریزی شدید از 4-10 روز. بعضی از خانمها برای یک هفته یا بیشتر خونریزی می کنند.

  گرفتگی از آنجا که قرص های ثانویه باعث تخلیه رحم می شوند ، منجر به گرفتگی و درد شکم می شوند.

  بعد از دو هفته می توانید سقط جنین خود را از طریق آزمایش بارداری تأیید کنید. برای انجام آزمایش سونوگرافی می توانید به یک مرکز پزشکی مراجعه کنید

  قرص سیتوتک همیشه کار نمی کند و وقتی اثر نکند ، عموماً باید سقط کورتاژانجام دهید. زیرا سیتوتک در کودک متولد نشده تأثیر دارد. سایتوتک همیشه یک داروی مناسب برای سقط نیست زیرا در صورت اثر نکردن جنین باعث نقص هنگام تولد شود یا فقط باعث سقط جنین جزئی می شود که منجر به خونریزی شود.

  همچنین می تواند به پارگی رحم منجر شود که می تواند کشنده باشد. این قرص فقط باید تحت نظارت Drsپزشک انجام شود.

  احتمالاً دوزهایی که مصرف کردید به اندازه کافی نبودند. اگر اکنون بیشتر مصرف کنید ، شما نه تنها جنین خود را از دست نخواهید داد ، بلکه خودتان را به قتل می رسانید یا به سیستم بارداری خود آسیب می رسانید ، بنابراین خود درمانی نکنید وبا پزشک مشورت کنید.

  منبع مطلب : zanan909.com

  مدیر محترم سایت zanan909.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  مریم : سلام راهنمایی کنید چجوری بچمو سقط کنم قرص سایتوتک تاثیر گذاره یان؟از کجاومیتونم تهیه کنم؟

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  محمود حسینی فرد 12 ماه قبل
  1

  اگر سقط جنین موفق نبود چه باید کرد

  هستی 1 سال قبل
  0

  لطفا کمکم کنید

  هستی 1 سال قبل
  2

  من هفته ششم با داریم ده تا قرص هر سه ساعت یکبار یکی زیر زبون یکی واژینال پنچ دوز استفاده کردم از صبح تا حالا که شروع کردم هیچ لکه بینی ندارم لطفا راهنماییم کنید 12 ساعت از دوز اول میگذره

  مریم 2 سال قبل
  4

  سلام راهنمایی کنید چجوری بچمو سقط کنم قرص سایتوتک تاثیر گذاره یان؟از کجاومیتونم تهیه کنم؟

  سحر 2 سال قبل
  -1

  دوستان من فقط چیزی ک تجربه کردم میگم .من کم خونم بدنم ضعیف با یک یا دوتا قرص انجام دادم از بین بردش اما نیفتاد تا پریودیم اما واقعا درد داشتم .پس نیازی نیست ک خیلی قرص بخوری ک سریع بیفته اینجوری سخته براتون بعد از مدتی خودش دفع میشه. .

  هانیا 2 سال قبل
  0

  دوستان مواظب سلامتان باشید به هرکسی اعتماد نکنید کسایی که راهنمایی غلط میدهن اعتماد نکنید ۴ تا قرص واژینال برای یک بار و زیر زبان ۴ تا خیلی خطرناک است اعتماد نکنید وسلامتی خودتون رو به خطر نندازید اونا هیچی دکتر نیستن

  Asdj 2 سال قبل
  0

  من هفته ۶ بارداری ۱۰ تا قرص سایتوتک استفاده کردم چند روزه فقط یکم خونریزی و لخته دارم ایا سقط شده

  مرجان 2 سال قبل
  0

  سلام من یک هفته پیش یک عددقرص سقط استفاده کردم وبعدپشیمان شدم الان درددارم

  مرجان 2 سال قبل
  3

  سلام من یک عددسایتوک استفاده کردم وبعدپشیمان شدم الان درددارم بعدیه هفته هنوزسقط نشده ایاسالم میماند

  سمیرا 2 سال قبل
  2

  سلام وقت بخیر ، ببخشید من یکماه پیش رابطه محافظت نشده داشتم بعد از ۴۸ساعت یک قرص اورژانسی ۱/۵ لونژیل استفاده کردم متاسفانه تست بیبی چکم مثبت دراومده از دکتر داروخانه کمک خاستم و ایشون ۶ عدد قرص سایتوتک بهم داده و ۳شب پیش استفاده کردم ۲ عدد واژینال ۲عدد زیر زبان همزمان بعد زمان استفاده دوز بعد ک ۲ساعت بعد بود خونریزیم شروع شد بنظر شما آیا سقط جنین موفق بوده ؟

  -2
  مریم 2 سال قبل

  از کجا گرفتید

  [email protected] 2 سال قبل
  2

  کسایی ک میخان سقط کنن تلکرام پیام بدهند

  مژگان 2 سال قبل
  -1

  من از یک ورق قرص سایتوتک که شامل ۱۴ عدد بود استفاده کردم اما فقط مقدار خیلی کمی لکه بینی افتادم وبه دیگه هیچ علائمی نداشتم میشه راهنمای کنید که باید چکار کنم

  -1
  غزل 2 سال قبل

  من از ۶ تا قرص سایتوتک استفاده کردم در پنج هفتگی وخونریزی زیاد نداشتم,و علاعمی دیگه ندارم ,آیا جنین سقط شده ,باید چیکار کنم.,ممنونم.

  برای ارسال نظر کلیک کنید