توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  از ورزش های تفریحی و نمایشی کودکان

  1 بازدید

  از ورزش های تفریحی و نمایشی کودکان را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  فضای باز و تفریحی

  دفتر مرکزی و واحد تندرستی:

  تهران-میدان ونک-گاندی شمالی-کوچه شریفی-پلاک۴۰

  تلفن: 54021000-021

   پشتیبانی فروش اینترنتی:

  تهران - میدان منیریه- کوچه فردوس-ساختمان پایتخت-طبقه دوم- واحد 42

  تلفن: 66454595-021

  پست الکترونیک: info{at}iransporter.com

  منبع مطلب : www.iransporter.com

  مدیر محترم سایت www.iransporter.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ورزش کودکان و نحوه انتخاب ورزشی مناسب با شخصیت کودک

  ورزش کودکان و نحوه انتخاب ورزشی مناسب با شخصیت کودک

  ورزش مناسب کودکان :کدام ورزش انتخابی مناسب با شخصیت کودک من است؟

  فعالیت های ورزشی یک راه عالی هستند تا به فرزندان خود بخشی از یک کار تیمی بودن را یاد بدهید، تا خود را به چالش بکشند و فعال شوند این ،می تواند به شکوفایی اجتماعی کودکان کمک نموده و به طور مطلوبی به بچه ها آموزش دهد که چگونه فعالیت های جسمانی را به نحو لذتبخش به زندگی روزمره خود اضافه کنند.

  فعالیت های ورزشی ،هم چالش برانگیز و هم هیجان انگیز هستند و درس های ارزشمندی که در اجتماع لازم است، پیروی از قوانین، و پاسخگویی به دیگران در زندگی روزمره خود با آنها سر و کار دارند یاد خواهند گرفت.

  ورزش کودکان

  شخصیت کودک، می تواند به شدت با ورزشی که در نهایت انتخاب می کنند پرورش یابد، و در کنار فعالیت هایی که در نهایت باید انجام دهد راه می افتد از بسکتبال تا شنا و دنبال بازی، ورزشهای تفریحی به شدت توصیه شده و شخصیت هایی پرورش می دهند، که متنوع هستند ؛ در این بخش از نمناک چند نکته در مورد چگونگی کمک به فرزندتان در خصوص کشف علاقه خود به یک ورزش که شخصیتش را تکمیل می کند ،خواهیم گفت:

  افزایش آگاهی از ورزش ها

  برای اینکه کودکان بتوانند یک ورزش را برای خود مناسب بدانند، ابتدا باید از طیف گسترده ای از گزینه های در دسترس استفاده کنند. شخصیت، توانایی ورزشی، دسترسی به زمان تمرین و تجهیزات و سطح علاقه آنها، بخش مهمی از فاکتورهای پیدا کردن فعالیت کامل است. آنچه می توانید انجام دهید تا بتوانید همه راه امکانات موجود را برای آنها باز کنید و اجازه دهید آنها بیش از یک ورزش را امتحان کنند و رد کنند، ممکن است قبل از پیدا کردن آنچه برای آنها جالب ترین گزینه باشد، کمی آزمون و خطا صورت گیرد.

  این ،ممکن است به معنای تعویض وسایل، تکرار منحنی زمان یادگیری، و بسیاری از تلاش ها و شکست های احتمالی باشد، اما تمام تلاش خود را برای صبور بودن انجام دهید ، اطمینان حاصل کنید که در هر یک از این ورزش ها به اندازه کافی طول می کشد ،تا درک کاملی از بازی داشته باشند، اما اگر به نظر نمی رسد که آنها در عمل خود را به کار گیرند، به آنها اجازه رد شدن و انتخاب و امتحان گزینه های دیگر را بدهید.

  آنها را برای موفقیت مهیا کنید:

  اگر فرزند شما بیشتر وقت خود را در مقابل تلویزیون صرف می کند، صبح زود برای یک دور، دور زمین فوتبال و یا دویدن کنار جایگاهها آماده کنید، ممکن است منجر به رد شدن از سوی فرزند شما شود.

  اما از سوی دیگر، تلاش برای آموزش به کودک مبتلا به بیش فعالی، دقت نظر و صبر مورد نیاز بازی گلف را ممکن است داشته باشد، و ممکن است اگر زودهنگام کودک را به یک بازی هدایت کنید منجر به سرخوردگی شود ، برای هر اولین بار ،کودکتان را با فعالیت هایی که فکر می کنید نزدیک به شخصیت و سطح فعالیت آنها است، وارد چالش کنید.

  ورزش های مناسب کودکان کم تحرک

  ورزش مناسب برای کودکان پرجنب و جوش و بسیار فعال:

  ورزش های همراه با آهنگ ، هاکی ، هنرهای رزمی

  ورزش مناسب برای کودکان نسبتا کم تحرک با فعالیت پایین:

  گلف، بولینگ، شمشیربازی، تیراندازی با کمان

  ورزش مناسب برای کودکانی که نیاز به فعالیت های فردی دارند:

  ژیمناستیک، تنیس، یوگا، شنا

  ورزش مناسب برای کودکانی که نیاز به فعالیتهای گروهی دارند:

  فوتبال، فوتبال، بیس بال، بسکتبال، هاکی

  اجتناب از اعمال نظر شخصی خود:

  سعی کنید بیش از حد فرزندان خود را بخاطر علاقه خودتان تحت فشار قرار ندهید شما ممکن است یک ستاره در زمینه فوتبال در جوانی خود بوده باشید، اما این لزوما به این معنی نیست که فرزند شما همان اشتیاق را برای همان ورزش پیدا خواهد کرد.

  اگر تیم های ورزشی انتخابی شما صبح زود یا جمعه شب، با یکدیگر ملاقات داشته باشند، هنوز هم به شما توصیه می شود که هدایت جای خود را به اجبار ندهد. اگر علاقه ی ورزشی فرزندتان تعادل کاری و زندگی شما را مختل کند، در نظر بگیرید که از مسئولیت های دیگر والدین همین است که بین خود تقسیم مسئولیت نموده تا این صدمه به طور مرتب کاهش یابد و نونهالان علاقه مند به ورزش نیز به و فعالیت های مورد علاقه خود بپردازند.

  شاید شما یک کودک خجالتی داشته باشید، که برای دوست یابی کمی مشکل دارد؛ ممکن است وسوسه انگیز باشد که آنها را نسبت به ورزش هایی که طبیعتشان فردی هست، مانند:تنیس، هدایت کنید تا به آنها کمک کنید تا با آرامش ورزش کنند اما برای به چالش کشیدن کودکان، برای گسترش حاشیه امنیت خود نیز چیزی وجود دارد.

  ورزش های مناسب کودکان بیش فعال

  اگر فرزند شما علاقه خاصی به ورزش تعاملی داشته باشد، می توانید آنها را تشویق کنید تا آنها را کشف کنند و در صورت عدم راحتی با آنها، پس از یک مدت کوتاه، فعالیت خوشایند خود را پیدا کنند.

  پیدا کردن ورزش مناسب برای شخصیت کودک شما، می تواند پیچیده باشد و جستجو همیشه الزاماً بصری نیست مهم است که انعطاف پذیر باقی بمانید و همچنین به اندازه کافی چارچوب داشته باشید، تا اطمینان حاصل شود که فرزند شما فرصتی برای تجربه ی هر یک از ورزش هایی را که به آنها علاقه مند است، دارد. اغلب، فرزندان ما می توانند به ما بگویند که چه فعالیتی برای آنها مناسب است ما فقط باید راه را هموارو آنها را در مسیری که برای خود انتخاب کرده اند، پیگیری و هدایت کنیم.

  چگونه باید ورزش مناسب را برای کودکان انتخاب کرد؟

  برای انتخاب ورزش مناسب کودکان به چند ملاک بااهمیت دقت کنید:

  مهمترین و بهترین ملاک برای گزینش یک رشته ورزشی معقول در وهله اول شوق و اشتیاق بچه می باشد.

  در برخی از کودکان که گرفتار مشکلاتی در بعضی از زمینه ها هستند مانند فقدان اعتماد به نفس، خجالت و... انجام یک فعالیت ورزشی مناسب می تواند به رشد این وجود شخصیتی آنها کمک نماید. والدین ابتدا باید مشکل و کمبودی که کودک از آن رنج می برد را کشف کرده و بعد با پیشنهاد ورزش مناسب به او کمک کنند تا بر آن غلبه کند به عنوان مثال اگر کودک بسیار خجالتی و کمروست ورزش جمعی مانند فوتبال بسکتبال و والیبال به او کمک خواهد کرد یا برای کودکی که کمی تهاجمی و خشن است، انجام ورزش هایی مانند جودو و کاراته که راهی است برای تخلیه او توصیه می شود.

  ورزشی بر اساس شخصیت

  شما باید آگاه باشید که فرزندتان هنوز توان جسمانی زیادی برای بعضی از ورزش های سنگین ندارد پس توجه داشته باشید که برای سنین پایین ورزش باید آموزشی باشد مانند شنا، ژیمناستیک و... که دراین سن کودک با مقدمات آن آشنا می گردد .

  از سن پنج سال به بعد چه ورزش هایی را می تواند انجام دهد ؛تقریباً در این سن کودکان می توانند همه رشته های ورزشی به جز ورزش-هایی مانند تنیس و پینگ پنگ را که در آنها از راکت استفاده می شود و باید هر دو دست چپ و راست به کار گرفته شوند انجام دهند.

  در سن 8 تا9 سالگی : کودک علاوه بر ورزش هایی که قبلاً گفته شد می تواند در دوره آموزشی ورزش های تنیس و پینگ پنگ ثبت نام نماید.

  منبع مطلب : namnak.com

  مدیر محترم سایت namnak.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ورزش‌های جذاب برای کودکان و والدین

  ورزش‌های جذاب برای کودکان و والدین

  ورزش‌های جذاب برای کودکان و والدین انواع مختلفی دارد که بسته به شرایط و امکانات موجود می‌تواند متنوع باشد. کودکان معمولا زمان زیادی از اوقات خود را صرف بازی و سرگرمی می‌کنند. والدین می‌توانند حرکات ورزشی که جذاب هستند را در قالب بازی به کودکان آموزش دهند و حتی با آن‌ها انجام دهند تا علاوه بر بازی و سرگرمی، بدن خود را سالم و تندرست نگه دارند. کودکان ۴ و ۵ ساله در مهارت‌های بدنی مانند دویدن، پریدن،‌ ضربه زدن و پرتاب اجسام و توپ پیشرفت چشمگیری دارند. در این زمان والدین باید این مهارت‌ها را در کودک خود تقویت کنند و مهارت‌های پیچیده‌تر به آ‌ن‌ها بیاموزند. در ادامه به حرکات ورزشی که جذاب و سرگرم کننده هستند اشاره می‌کنیم. همچنین مشاوره کودک در این زمینه نیز می‌تواند به شما کمک کننده باشد.

  تماس با مشاوره روانشناسی

  ورزش‌های جذاب برای کودکان و والدین

  توصیه می‌شود کودکان در طول روز حداقل ۶۰ دقیقه فعالیت‌های ورزشی ساختاربندی شده را زیر نظر والدین و ۶۰ دقیقه فعالیت بدنی بدون ساختاربندی مانند بازی و تفریح داشته‌ باشند. کودکان در طول روز به جز زمان‌هایی که خواب هستند نباید بیشتر از یک ساعت منفعل و بدون تحرک باشند.

  ورزش‌هایی مناسب کودکان است که موجب بهبود و پیشرفت مهارت‌هایشان شود و کودکان تجربه‌های جدیدی را کسب کنند. البته این نکته را در نظر داشته باشید که تمریناتی که کودکان انجام می‌دهند نباید بیشتر از توان بدنی آن‌ها باشد، زیرا در این صورت ممکن است از نظر بدنی صدمه ببینند. آن‌ها در این سن معمولا به جهیدن، پریدن به سمت جلو، ایستادن روی یک پا، گرفتن توپ و معلق بودن و حرکات دیگر در این زمینه علاقمند هستند و تمایل دارند این تمرینات را با دوستان خود انجام دهند.

  به صورت کلی ورزش‌هایی مثل فوتبال، بسکتبال، شنا، تنیس، ژیمناستیک، ورزش‌های رزمی و دوچرخه سواری ورزش‌هایی هستند که مناسب برای کودکان‌اند و باعث تقویت مهارت‌های آن‌ها می‌شود. در ادامه به برخی از تمریناتی که برای کودکان و والدین آن‌‌ها جذاب و سرگرم کننده است اشاره می‌کنیم.

  برای آگاهی بیشتر در زمینه بازی کودکان کلیک کنید.

  مسابقه طناب‌کشی از ورزش‌های جذاب برای کودکان و والدین

  این بازی علاوه بر رقابتی بودن، باعث تقویت عضلات و کتف‌ها می‌شود. کودکان علاوه بر سرگرمی و بازی، برای تندرستی و سلامتی بدن خود تلاش می‌کنند. همانطور که می‌دانید مسابقه‌ طناب‌کشی بدین صورت است که کودکان به دو گروه تقسیم می‌شوند و یک طناب در دست خود می‌گیرند، هر گروهی که قدرت بیشتری داشت و طناب را به سمت خود کشید برنده‌ مسابقه می‌شود. والدین می‌توانند در این بازی به کودکان خود کمک کنند اما باید به صورت مساوی در دو طرف طناب تقسیم شوند.

  شنا

  معمولا کودکان عاشق آب بازی هستند و شنا یکی از ورزش‌های مورد علاقه آن‌ها است. این ورزش موجب انعطاف‌پذیری، کاهش التهاب و توده‌ استخوانی می‌شود. والدین می‌توانند کودک خود را در این ورزش همراهی کنند تا علاوه بر تفریح، فعالیت ورزشی نیز انجام دهند. همچنین کودکان می‌توانند به صورت گروهی ورزش شنا را انجام دهند تا جذابیت آن چند برابر شود و بیشتر سرگرم شوند.

  ژیمناستیک از جمله ورزش‌های جذاب برای کودکان و والدین

  یکی از جذاب‌ترین ورزش‌ها ژیمناستیک است و کودکان در این ورزش انعطاف پذیری، هماهنگی، عملکرد شناختی بهبود یافته و افزایش قدرت را بدست می‌آورند. به دلیل انجام دادن حرکات آکروباتیک، معمولا کودکان بیشتر سرگرم می‌شوند و به عنوان ورزش به آن نگاه نمی‌کنند. این ورزش خاصیت سرگرم کنندگی بالایی دارد و ورزش محبوب کودکان است.

  طناب‌زدن

  طناب زدن یکی از بازی‌هایی است که باعث سوزاندن کالری بالایی می‌شود. طناب زدن موجب تحرک ماهیچه‌های شکمی و پا می‌شود، تحمل و مقاومت بدن را افزایش می‌دهد و باعث بهبود عملکرد قلب می‌شود. کودکتان می‌تواند در زمان طناب زدن به موسیقی گوش دهد تا این بازی لذت بخش‌تر شود و انگیزه‌ بیشتری برای بازی کردن پیدا کنید. برای اینکه این بازی را جذاب‌تر کنید می‌توانید همراه فرزند خود طناب بزنید تا علاوه بر بازی، ورزش نیز انجام دهید.

  هولا هوپ از جمله ورزش‌های جذاب برای کودکان و والدین

  این بازی یا ورزش در سراسر جهان محبوب است و مورد علاقه‌ بسیاری از کودکان است. روش این ورزش بدین صورت است که کمر حول محور یک حلقه‌ پلاستیکی می‌چرخد و کودک باید سعی کند تا حلقه به زمین نیفتد. در این بازی برای اینکه حلقه به زمین نیفتد باید فقط باسن را تکان داد. این ورزش از چاقی کودکان جلوگیری می‌کند. برای اینکه این ورزش را جذاب‌تر کنید می‌توانید همراه کودک خود آن‌ را انجام دهید و دقایق لذت بخشی را برای خود و کودکتان رقم بزنید.

  لی‌لی کردن

  این بازی مورد علاقه‌ بسیاری از کودکان، نوجوانان و حتی بزرگسالان است و ستون فقرات را برای دویدن و پرش آماده می‌کند. هنوز ارزش این بازی آنطور که لازم است شناخته نشده است. این بازی باعث افزایش تمرکز کودکان می‌شود و اگر به صورت گروهی بازی شود جذابیت آن بیشتر می‌شود.

  برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اهمیت نقش خانواده کلیک کنید.

  حرکت درخت از ورزش‌های جذاب برای کودکان و والدین

  معمولا نقش بازی کردن برای کودکان سرگرم کننده و جذاب است. آن‌ها می‌توانند تصور کنند که در نقش درخت هستند و برای انجام این کار در ابتدا باید روی دو پای خود بایستند، سپس یک پای خود را تا بالای ران ببرند و آن را به ران پای دیگر تکیه دهند. این حرکت موجب تقویت مچ و ماهیچه‌ پاها می‌شود، همچنین موجب افزایش مهارت تمرکز و تعادل در کودکان می‌شود.

  حالت پروانه

  کودکان زمانی که انعطاف‌پذیری بدن خود را می‌بینند خوشحال می‌شوند و برای آن‌ها لذت‌بخش است. کودکان برای انجام این حرکت باید در ابتدا روی زمین بنشینند، زانوهای خود را خم کنند و سپس کف پاهای خود را به هم بچسبانند. سپس پاشنه‌ پا را به سمت لگن تا جایی که می‌توانند بالا بیاورند. این حرکت قسمت‌های پایین بدن را کشش می‌دهد.

  کشش پهلو

  در این حرکت کودک باید در وضعیت نیم‌خیز داشتن قرار بگیرد، یک دست خود را روی زمین قرار دهد و دست دیگر خود را بالا ببرد. این حرکت برای کودکان جذاب بوده و موجب کشش پاها و قسمت میانی بدن می‌شود.

  سخن آخر

  والدین باید به این نکته توجه داشته‌ باشند که هدف اصلی بازی‌های ورزشی تندرستی، افزایش مهارت‌های اجتماعی و بهبود سیستم عضلانی بدن است. این ورزش‌ها زمانی جذاب‌تر می‌شوند که کودکان همراه مادر یا پدر خود این آن‌ها را انجام دهند یا به صورت گروهی همراه با دوستان خود باشند. می‌توانید این ورزش‌ها را در سالن‌های ورزشی، خانه، پارک، حیاط و ... انجام دهید.

  برای دریافت مشاوره در زمینه کودکان می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

  منبع مطلب : honarehzendegi.com

  مدیر محترم سایت honarehzendegi.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  محمد 24 روز قبل
  0

  هنجار

  گل کوچیک

  توپ پلاستیکی

  ---

  تناوب

  کوبیدن

  هردمبیل

  گورگن

  0
  محمد 24 روز قبل

  وعده سر خرمن

  گل‌کوچیک 2 ماه قبل
  1

  گل کوچیک

  احمد 4 ماه قبل
  1

  گل کوچیک..توپ پلاستیکی

  ناشناس 4 ماه قبل
  0

  نام یکی ازورزشهای خیابانی نوجوانان

  ناشناس 4 ماه قبل
  1

  گل کوچیک

  ناشناس 5 ماه قبل
  0

  نمیدونم

  ناشناس 5 ماه قبل
  0

  نام یکی ازورزشهای خیابانی محبوب میان کودکان ایرانی

  علی 7 ماه قبل
  0

  نوعی از ورزشهای خیابانی که نوجوانان به آن علاقه دارند

  ناشناس 8 ماه قبل
  2

  گل کوچیک درسته

  ناشناس 8 ماه قبل
  0

  نام یکی از ورزش های خیابانی محبوب کودکان و نوجوانان است را بگویید

  0
  فاطی 6 ماه قبل

  هنجار

  توپ پلاستیکی

  گل کوچیک

  تناوب

  سعید 8 ماه قبل
  0

  وسط وسط

  ناشناس 9 ماه قبل
  -1

  گل کوچیک

  0
  مرتضی 9 ماه قبل

  اون یکیش هم توپ پلاستیکی هستش :))

  0
  استادجدول 9 ماه قبل

  گل کوچیک

  مریم 9 ماه قبل
  0

  گل کوچیک

  مبی 1 سال قبل
  0

  کشتی محلی خراسانی؟ لطفا سریع جواب بدین

  1
  H 1 سال قبل

  چوخه

  یزدان 1 سال قبل
  0

  ورزش های آبی ۴ حرفی چیه؟؟؟

  ناشناس 1 سال قبل
  -1

  نام ورزش های کودکان که با کفشها یاچرخ های کوچک متصل به آن اجرامیشود

  ناشناس 2 سال قبل
  -1

  اسکیت

  -1
  رضا 2 سال قبل

  اسکیت

  2 سال قبل
  1

  نگار 2 سال قبل
  -1

  اسکیت

  نگار 2 سال قبل
  -2

  اسکیت

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  حلا چی بنویسیم🙄😶

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  چی میشه جواب؟؟

  1
  ستی 5 ماه قبل

  گل کوچیک

  مادر دانش اموز 2 سال قبل
  0

  ورزش تفریحی و نمایشی کودکان پنج حرفی

  مادر دانش اموز 2 سال قبل
  -1

  ورزش تفریحی و نمایشی کودکان پنج حرفی

  1
  ناشناس 2 سال قبل

  فکر کنم اسکیته

  1
  اکرم 2 سال قبل

  از ورزش های تفریحی و نمایشی کودکان

  نگین 2 سال قبل
  1

  اسکیت هست.

  ناشناس 2 سال قبل
  2

  از ورزش های تفریحی ونمایشی کودکان ۵حرفی

  الهام 2 سال قبل
  3

  خوب شما سر به سر ما میگذارید ما دنبال نام ورش های تفریحی و نمایش کودکان نمیزارین که اخه گوگل واسه چی هست که هر سوال را که میپرسیم باید شما ها جواب دهید چرا جواب نمیدید ها اخه این طوری که گوگل حساب نمیشه یک برنامه به درد نخور 🤮🤮

  -1
  ناشناس 2 سال قبل

  دقیقا

  پری 2 سال قبل
  -2

  ورزش های تفریحی ونمایشی کودکان

  ناشناس 2 سال قبل
  1

  از ورزش های تفریحی و نمایشی کودکان

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  1
  ناشناس 2 سال قبل

  ما وقتی جواب رو نمیدونیم آمدیم تو گوگل سرچ کنیم ولی از هیچ جوابی خبری نیست😑😐

  برای ارسال نظر کلیک کنید