توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  اخرین نتایج الکترال امریکا

  1 بازدید

  اخرین نتایج الکترال امریکا را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  مجمع برگزینندگان پیروزی «جو بایدن»در انتخابات آمریکا را تأیید کرد

  مجمع برگزینندگان پیروزی «جو بایدن»در انتخابات آمریکا را تأیید کرد

  به گزارشخبرگزاری مهر، در مراسم رأی‌گیری «مجمع برگزینندگان» (الکترال کالج) آمریکا «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا توانست با کسب ۳۰۲ رأی الکترال خود را به عنوان پیروز نهایی این انتخابات معرفی نماید.

  در مقابل، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی آمریکا با کسب ۲۳۲ رأی از راهیابی مجدد به کاخ سفید بازماند.

  طبق این رأی‌گیری، ایالت «ورمونت» ۳ رأی الکترال خود در کالج انتخاباتی را به «جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در آمریکا اختصاص داد.

  ایالت «نوادا» هم ۶ رأی الکترال خود در کالج انتخاباتی را به نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا ارائه کرد.

  این در حالیست که ۶ رأی الکترال ایالت «آیووا» به دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی آمریکا داده شد.

  نتیجه آرای الکترال در سایر ایالت‌های آمریکا به شرح زیر است: دلاور با ۳ رأی الکترال برای بایدن؛ کارولینای جنوبی با ۹ رأی به ترامپ؛ آرکانزاس با ۶ رأی به ترامپ؛ ایلینوی با ۲۰ رأی به بایدن؛ اوکلاهاما ۷ رأی الکترال برای ترامپ؛ می‌سی‌سی‌پی ۶ رأی به نفع ترامپ؛ ایندیانا ۱۱ رأی به ترامپ؛ تِنسی با ۱۱ رأی به ترامپ؛ جورجیا ۱۶ رأی الکترال به بایدن؛ آریزونا با ۱۱ رأی به نفع بایدن؛ نیوهمپشایر ۴ رأی به بایدن؛ پنسیلوانیا ۲۰ رأی به بایدن؛ کنتیکت ۷ رأی به بایدن؛ ایالت نیویورک ۲۹ رأی برای بایدن؛ ویرجینیا ۱۳ رأی به نفع بایدن و رودآیلند هم با ۴ رأی به نفع بایدن؛ ویسکانسین ۱۰ رأی به بایدن و ایالت‌های کنتاکی و اوهایو به ترتیب با ۸ و ۱۸ رأی به ترامپ.

  به گزارش شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان، با ابتلای رئیس سنا در ایالت فلوریدا رأی‌گیری امروز گزیننده‌های ریاست جمهوری در این ایالت لغو و به زمان نامشخصی موکول شده است.

  گفتنی است، روند اخذ رأی در مجمع برگزینندگان (الکترال کالج) آمریکا برای انتخاب رسمی رئیس‌جمهور آتی این کشور از ساعاتی پیش به صورت رسمی آغاز شد و دقایقی پیش به پایان رسید.

  منبع مطلب : www.mehrnews.com

  مدیر محترم سایت www.mehrnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ایرنا

  ایرنا

  به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، سی ان ان با انتشار این خبر افزود: تمامی ۵۰ ایالت آمریکا بعلاوه  واشنگتن دی.سی (پایتخت آمریکا) نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا را مورد تایید قرار داده و نشست مجمع گزینشگران  نیز بنابر زمان مقرر قرار است در روز دوشنبه (۲۴) آذرماه برگزار شود.

  شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی:۱۸ ایالت علیه نتایج انتخاباتی

  سی ان ان در حالی خبر از تایید نتایج آرای انتخاباتی در تمامی ایالت های آمریکا می دهد که شبکه «  سی ان بی سی » دیگر شبکه خبری آمریکایی بامداد امروز پنجشنبه گزارش داد که  ۱۷ ایالت آمریکا به دادگاه عالی اعلام کرده اند که آنها از اقدام دادستان کل ایالت تگزاس برای طرح شکایت در راستای تغییر نتیجه انتخابات و پس گرفتن پیروزی جو بایدن در کالج الکترال (مجمع گزینشگران) حمایت می کنند.

  به گزارش بامداد پنجشنبه شبکه خبری سی ان بی سی، تشکیل پرونده در این موضوع یک روز پس از درخواست «کن پکستون» دادستان کل ایالت تگزاس برای شکایت از ایالت های جورجیا، میشیگان، پنسیلوانیا و ویسکانسین که بایدن در آنها پیروز شده، صورت گرفته است. 

  این گزارش می افزاید: ایالت تگزاس با تنظیم لایحه‌ای ۱۵۴ صفحه‌ای از ۴ ایالت مذکور به دادگاه عالی آمریکا شکایت کرد. ادعای تگزاس این است که مقامات این ایالات از بحران کرونا سوء استفاده کرده و فرآیند پیش‌بینی شده در قانون اساسی آمریکا برای برگزاری انتخابات را کنار گذاشته اند که به زعم آنها این امر، موجب خدشه به سلامت انتخابات شده و شواهد گسترده‌ای از تقلب در این ایالات وجود دارد.

  ترامپ در آخرین تایید نهایی نتایج انتخاباتی در ویرجینیای غربی برنده شد

  حال شبکه تلویزیونی سی ان ان در ادامه گزارش خود افزود: ایالت ویرجینیای غربی آخرین ایالت از ۵۰ ایالت آمریکا بود که روز چهارشنبه (روز گذشته) نتایج آرای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا را مورد تایید قرار داد و اعلام کرد دونالد ترامپ با کسب بیش از ۶۸ درصد آرا برنده و محق ۵ آرای الکترال این ایالت شده است.

  سی ان ان افزود: هر ایالت از آمریکا روند خاص خود در تایید نهایی آرای انتخاباتی را طی می کند  و  تایید نهایی آنها مجزا از نتایج اعلام شده محلی و ایالتی است.

  این شبکه خبری ادامه داد:  جو بایدن ۳۰۶ رای الکترال و دونالد ترامپ نیز ۲۳۲ رای الکترال از مجموع ۵۳۸ رای الکترال را بدست آورده اند، حدنصاب برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ۲۷۰ رای الکترال است.

  این رسانه تصویری آمریکایی افزود: حساس ترین کار اکنون رای مجمع گزینشگران در مورخ ۱۴ دسامبر  (۲۴ آذرماه ) و انتقال آن به مقامات عالی برای شمارش در نشست مشترک کنگره در مورخ ششم ژانویه (۱۷ دی ماه)خواهد بود.

  دادستان کل تگزاس خواستار تعویق این رای گیری است

  بنابر گزارش شبکه خبری سی ان بی سی؛ درخواست تگزاس از دادگاه عالی آمریکا این است که یا تعیین رئیس ‌جمهور تا زمان به نتیجه رسیدن پرونده شکایات به تعویق بیفتد، یا اینکه با توجه به مناقشه پیش آمده بر سر آرا، هیات انتخاب‌کنندگان این ۴ ایالت توسط مجالس ایالتی‌شان تعیین شوند؛ یعنی آرای عمومی تعیین کننده این هیئت‌ها نباشد.

  در صورت اعلام پیروزی ترامپ، آمریکا تجزیه می شود

  اوت ۲۰۲۰ یعنی چند ماه پیش از انتخابات، جان پادستا از اعضای مرکزیت حزب دموکرات که در دوره بیل کلینتون رئیس کارکنان کاخ سفید بود و در دوره اوباما مشاور وی شد، اعلام کرد که در سناریوی انتخاباتی حزب دموکرات پیش‌بینی شده که در صورت پیروزی ترامپ، سه ایالت غربی واشنگتن، اورگان و کالیفرنیا اعلام استقلال کنند. این سناریو مربوط به باخت بایدن طی یک فرآیند طبیعی بود؛ لذا کنار زده شدن بایدن از طریق بازی جدیدی که تیم ترامپ با شکایت تگزاس از ۴ ایالت آغاز کرده، بلاتردید سناریوی تجزیه را تقویت خواهد کرد. باید منتظر ماند و به تماشای پاییز داغ آمریکا نشست.

  **۱۳۰۲**

  منبع مطلب : www.irna.ir

  مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آغاز رای گیری کالج الکترال ها برای اعلام نتایج نهایی انتخابات آمریکا

  آغاز رای گیری کالج الکترال ها برای اعلام نتایج نهایی انتخابات آمریکا

  به گزارش خبرنگار آمریکا، ۵۳۸ نماینده با شرکت در جلساتی در ایالت‌های خود، رأی شأن را بر اساس نتایج آرای مردمی به یکی از دو نامزد انتخابات خواهند داد.

  تاکنون جو بایدن با ۲۴۷ الکترال نسبت به ۳۰۲ الکترال دونالد ترامپ پیشتاز است.

  ۵۳۸ منتخبی که کالج انتخاب را تشکیل می‌دهند امروز در هر ۵۰ ایالت و منطقه کلمبیا گرد هم آمده اند تا رسماً رأی خود را برای نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری اعلام کنند.

  این مرحله، رویه‌ای است که معمولاً مورد توجه قرار نمی‌گیرد، اما چون دونالد ترامپ همچنان به تقلب در انتخابات اعتقاد دارد، اهمیت آن بسیار زیاد شده است.

  آرا الکترال انتخاباتی امروز، جو بایدن را به عنوان ۴۶ مین رئیس جمهور و سناتور کالیفرنیا، کاملاً هریس را به عنوان معاون رئیس جمهور تأیید می‌کند.

  منبع مطلب : www.imna.ir

  مدیر محترم سایت www.imna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید