توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  آیا پری دریایی وجود دارد یا خیر

  1 بازدید

  آیا پری دریایی وجود دارد یا خیر را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  آیا پری دریایی وجود دارد؟ / پری دریایی واقعی - ساعت24

  آیا پری دریایی وجود دارد

  پری دریایی یک موجودافسانه ای است که درفرهنگهای مختلف جهان از آن یاد شده است وداستانهای زیادی ازاین موجوددرافسانه های آنها ازجمله بابلیان وآشوریان وجودداردکه دربیشتراین افسانه ها ،پری دریایی چنین تفسیرشده است که معمولا کنارساحل دریا می ایستد ودرحالی که با یک دست موهای بلندش راشانه می زند دردست دیگرش هم آینه ای است که به آن نگاه می کند.دربرخی ازافسانه های اروپایی نیزبه این شکل آمده که پری دریایی قادربه برآورده کردن آرزوهای انسان ها است وتوانایی پیشگویی نیزداردوبعضی اوقات ازسراجبارنیرووقدرت های خارق العاده خودرابه انسان واگذارمی کند وحتی عاشق انسان ها هم می شود وبعضی راکه دل درگروعشق آنها می دهند رابا خودبه قعردریا می برد.

  براساس باورهای اروپایی بر خلاف اینکه همیشه در لفظ از پری دریایی واقعی   به نیکی یاد می کنند واعتقاد بر این است که بسیارمهربان وخوش نامنداما به طور معمول به شکل پلید به تصویر کشیده شده اند وحتی هدیه های آنها به انسان شوم وبد یمن توصیف شده است ودرصورتی که رنجیده و آزرده خاطر شوند دریا طوفانی می شود ودیده شدن آن دردریا علامتی است برای غرق شدن کشتی .بعضی ازافرادمعتقدند که علت پیدایش پری دریایی ،پستانداران آبزی مانندگاوهای دریایی می باشد که مانندانسان درکنارساحل مشغول شیردادن به بچه های خود هستند . مردم کشور ژاپن هم خوردن گوشت آن را رازجوان ماندن وزندگی جاوید میدانند .

  پری دریایی عکس

  پری دریایی در ایران

  گفته شده است که درایران هم پری دریایی بویژه درقسمت های جنوب ایران درمجاورت خلیج فارس وجود دارد همان طور که درقصه ها و داستانهای منیر وروانی پورهم به اسم های آبی ها وقرمزها دیده می شوند.

  پری دریایی در بندر عباس 

  پری دریایی چابهار

  شایعه وروایات درمورد دیده شدن این موجود هم زیاد است گفته شده است که چندی پیش یک صیاد از اهالی چابهارجسد یک پری دریایی به شکل یک زن راازآب های بندر عباس  با طور ماهیگیری اش بالا کشیده است وسپس به دستور مسئولین محلی کفن و دفن شده است اما رئیس اداره محیط زیست این منطقه این مسئله را تکذیب کرد .هرچند شناخت تمام مخلوقات خداوند خارج از توانائی بشر است اما مشخصاتی که از این موجود خیالی داده شده است فقط درافسانه ها است وهیچ گزارش معتبری دال بر وجود او ثبت گردیده نشده است.

  سازمان ملی اقیانوس شناسی ومطالعات جوی آمریکا هم احتمال وجود موجودافسانه ای (پری دریایی)رامنتفی اعلام کردوپیرواین اطلاعیه متذکر شد که هیچ مدرکی که بتواند وجوداین موجود آبزی خارق العاده وشگفت انگیزرا ثابت کند تابه امروز بدست نیامده است .وتنها تصویراز این حیوان عجیب به دوران عصر حجر (دوره پارینه سنگی)حدود 30 هزارسال پیش برمی گردد البته آن هم به شکل نقاشی های درون غارها نیمی انسان ونیمی ماهی که وجود خارجی نداشته ودور ازواقعیت می باشد .

  منبع مطلب : www.saat24.news

  مدیر محترم سایت www.saat24.news لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  پری دریایی

  پری دریایی

  پری دریایی در فرهنگ عامه، یک موجود افسانه‌ای آبزی است که سر و تنه‌ای به شکل یک زن زیبا و دمی شبیه به ماهی دارد. پری دریایی، در بسیاری از افسانه‌ها اینطور تصویر شده است که در کنار ساحل دریا می‌ایستد و با یک دست در حال شانه‌کردن موهای بلندش و در دست دیگرش آینه‌ای را نگاه داشته‌است. در قصه‌های بسیاری، پریان دریا، غالباً به پیشگویی اتفاقات آینده می‌پردازند، گاهی از روی اجبار، نیروهای فراطبیعی خود را به انسان‌ها می‌بخشند و گاهی عاشق انسانها شده، یا با فریفتن انسان‌های فانی که دل در گرو عشق آنها بسته‌اند، آنها را به قعر دریا می‌برند. تشابهاتی بین افسانه‌های پری دریایی و افسانه‌های سیرن (حوری دریایی اسطوره‌های یونان) وجود دارد.[۱]

  گرچه پریان دریا، در افسانه‌ها گاهی اوقات مهربان و خوش‌نام‌اند، اما به طور معمول پلید تصویر شده‌اند، هدایایشان بدیمنی می‌آورد، اگر آزرده‌خاطر شوند، موجب به‌پاشدن طوفان و سایر بلایا می‌شوند، به‌طوری که دیدن یکی از آنها در دریا، نشانه غرق شدن کشتی بوده‌است. برخی چون لورلای رود راین[۲]، با خواندن آوازهای زیبا موجب جلب ماهیگیران و دریانوردان به دریا و غرق شدن آنها شده و بعضی مثل پری دریایی حکاکی شده در سکوی کلیسای «زنور» در «کورنوال» انگلستان،[۳] مردان جوان را می‌فریبند تا برای زیستن با آنان به اعماق دریا روند.[۴]

  هانس کریستین اندرسن، در داستان محبوب پری دریایی کوچولو که در سال ۱۸۳۶ آنرا به رشته تحریر درآورد، درباره پریان دریایی اینگونه نقل می‌کند که آنها فراموش می‌کنند که انسانها نمی‌توانند در زیر آبها نفس بکشند، حال آنکه به عقیده برخی دیگر، آنها از روی کینه و دشمنی، انسانها را غرق می‌کنند.

  پری دریایی در افسانه‌های بسیاری از فرهنگ‌های جهان، از تمدن آشوریان تا بابل و یونان باستان وجود دارد. در بعضی افسانه‌های اروپایی آمده پری دریایی توانایی برآورده کردن آرزوهای انسان‌ها را دارد، و در ژاپن معروف است که خوردن گوشت پری دریایی سبب جوان ماندن و زندگی جاوید می‌شود.

  برخی زمینه خلق افسانه‌های پری دریایی را پستانداران آبزی چون گاوهای دریایی و دوگانگها می‌دانند که در کنار ساحل دریا به نحوی مثل انسان‌ها به شیردادن به بچه‌هایشان می‌پردازند.

  در متن‌های فارسی[ویرایش]

  در ایران نیز داستان پری دریایی وجود دارد به خصوص در جنوب ایران، در مجاورت خلیج فارس. چنان‌که در داستان‌های منیرو روانی‌پور با نام آبی‌ها و قرمزها دیده می‌شوند[۵].

  در متن‌های کهنِ داستانی فارسی از آدمی‌وشانی که در دریا زندگی می‌کنند نام برده شده‌است. ایشان را مردمِ آبی خوانده‌اند.[۶] این مردمان آبی به‌عادت از آدمیان گریزانند. لیک بر اثر مجاورت با آدمیان انس می‌گیرند، خاصه آدمیانی که به جزیره‌های متروک افتاده‌اند،[۶]. مردمان آبی سخن آدمیان نمی‌دانند لیک به زبان اشاره ارتباط بر قرار توانند کرد. با آدمیان جفت‌گیری توانند کرد و صاحب فرزند توانند شد.[۷]

  حمدالله مستوفی در بخش جانورشناسی نزهةالقلوب که با استناد به عجایب‌المخلوقات نوشته شده‌است از «آدمی آبی» نام می‌برد. او آدمیان آبی را از همه حیث چون آدمیان برّی خوانده‌است جز آنکه به جثه کوچک‌ترند و دم می‌دارند. شباهت به انسان[های بری] به قدری در نظر نویسنده زیاد بوده‌است که «جهت لفظ انسانیت» ترتیب الفبایی را در آوردن نام ایشان رعایت نکرده‌است و آدمی آبی را در صدر فهرست جانوران بحری آورده‌است. بر خلاف باورهای اروپایی که در بالا گفته آمده‌است، دریانوردان ایرانی، دیده‌شدن مردمان آبی را خوش‌یمن دانستندی. چنان که مستوفی هم نوشته‌است: «ظهورشان در بحر، دریاورزان را خرّمی افزاید و آن را سبب آرام دریا دانند».[۸]

  نگارخانه[ویرایش]

  جستارهای وابسته[ویرایش]

  منابع[ویرایش]

  فهرست گزیدهٔ منابع و مآخذ[ویرایش]

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  مدیر محترم سایت fa.wikipedia.org لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  فیلمبرداری مخفیانه از پری دریایی واقعی؟! + تصاویر

  فیلمبرداری مخفیانه از پری دریایی واقعی؟! + تصاویر

  فیلم برداری مخفیانه از پری دریایی واقعی؟!

  انتشار ویدئوی که به طور مخفیانه ضبط شده است نظریه ی وجود پری دریایی را باز هم در میان علاقه مندان به دنیای زیرآب و ماجراهای جالب به راه انداخت .

  Is this mysterious footage proof mermaids exist? Tourist sees 'creature' being pulled from water

  پری دریایی واقعی

  ادعای یک توریست در مورد ویدئوی پری دریایی واقعی  

  به گزارش دیلی استار فردی به طور مخفیانه از 2 مرد با پوشش زرد رنگ مخصوص فیلمبرداری می کند ، 2 مرد زردپوش موجودی با دم سبز رنگ بزرگ که بدنی شبیه انسان دارد را از درون آب بیرون می کشند ، این ویدئو که همچون ویروس در فشای مجازی به سرعت منتشر شد شک و شبهه ها را در مورد وجود پری دریایی واقعی بیشتر ساخت.

  به نظر می رسد این کلیپ توسط یک توریست استرالیایی در منطقه "مینه سوتا" ضبط شده است .

  مردی که تنها نام "مکی" از او منتشر شده است هنگام ضبط این ویدئو می گوید:کمی با دقت بیشتر نگاه کنید ،اگر احساس می کنید که این ها ساختگی هستن یک لحظه از خودتان بپرسید که چرا یک انسان برای خلق ویدئوی جالب بایستی خودش را به این خطر بیاندازد .

  از زمانی که من اینجا ایستاده بودم خبری نبود تا اینکه یک خودروی بزرگ با چند سرنشین به کنار ساحل امدند ، 2 رد با لباس زرد رنگ که حدس می زنم برای محافظت آنها از مسمویت های احتمالی استفاده شده بود پیاده شده و به سمت آب رفتند و موجودی نسبتا بزرگ را از آب کم عمق کنار ساحل بیرون اوردند ، مثل اینکه از قبل آن را در آن قسمت گذاشته بودند . زمانی که موجود دریایی را دیدم مات و مبهوت نگاه می کردم و تصمیم گرفتم تا با ضبط ویدئوی از این تصاویر باورنکردنی دیگران را از صحت گفته هایم مطلع سازم.

  کامل و واضح دیدم که آن دو مرد موجود دریایی که در داستان ها پری دریایی نام دارد با دم سبز رنگ بلند با استفاده از یک پوشش از آنجا دور کردند.

  گفتنی است هنوز هیچ خبری مبنی بر تایید یا رد این مطلب منتشر نشده است اما توریست استرالیایی مصمم است تا به همه ثابت کند که انچه دیده واقعیت داشت.

  تصاویر منتشر شده از شکار لحظه ی جابه جایی پری دریایی در مینه سوتا

  پری دریایی واقعی

  پری دریایی واقعی

  پری دریایی واقعی

  منبع مطلب : namnak.com

  مدیر محترم سایت namnak.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  مهدی : بعضی ها زده به سرشون موجودی که اصلا وجود خارجی نداره رو چجوری ثابت کنن الان که از گوشه تا گوشه اقیانوس ها رو با دوربین ها رصد کردن اگه وجود داشت تا الان باید دیده می‌شد خدا این همه موجود آفریده هیچ موجود آفریده شده ای هم یکی دوتا نیست اگه وجود داشت باید حداقل ده ها هزار تا می بود اسم پری دریایی هم تو یه کتاب افسانه ای مثل شاهنامه اومده بود پس بنده که به یقین میگم وجود خارجی نداره

  نرگس غریبی : پری دریایی واقعیت دارد

  Asad : از کجا بدونیم که داری واقیعت رو میگی شایدم برای جلب توجه

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  فاطمه 2 ماه قبل
  0

  پری‌دریایی‌واقعی‌یه‌‌من‌به‌پری‌دریایی‌اعتقاد‌‌دار

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  میخواهم بدونم درچه ماهی و سالی به دنیا امده است

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  منکه میگم وجود ندارد یه تخیلات از زمان‌های گذشته است

  سحر 5 ماه قبل
  3

  از کجا میدونید خدا خیلی چیزارو خلق کرده که ما نمیدونیم ممکنه پری دریایی هم وجود داشته باشه 😇

  0
  نارمیلا 5 ماه قبل

  بله

  سحر 5 ماه قبل
  3

  از کجا میدونید خدا خیلی چیزارو خلق کرده که ما نمیدونیم ممکنه پری دریایی هم وجود داشته باشه 😇

  آرسام 6 ماه قبل
  2

  اره وجود داره همنیطورک ما زندگی میکنم تا اونم هست

  زهرا 7 ماه قبل
  2

  من ارزوم اینه که بری دریایی ببینم نضربدین

  2
  هدی بهمنی نسب 7 ماه قبل

  منم آرزو دارم پری دریایی از نزدیک ببینم

  زهرت 7 ماه قبل
  0

  بری دریایی وجود دارد چون که انسان ها به فکرشان نیومد بری دریایی چشکلی است در دریا دیدن یک ادم هامی هست امس اسمش گذاشتن بری دریایی بااین که10سالم باور دارم که وجود دارده بری دریایی جادویی است می تواتند اب راجابه جاکند چون که اقسانوس داره کشتی رو میبره چون جادوانها هستند بری دریایی

  0
  زهرا 7 ماه قبل

  باورکنید من بااین که دوست دارم خواننده شم نسو بیشتر تهقیقاتم درمورد بری دریایی است 10سالمم ولی دوست دارم بری دریایی ازنزدیک ببینم

  آذر آذریان 8 ماه قبل
  0

  آنگولایی که میگن پری دریایی واقهیی هست ولی نیست حرف منو باور کنید

  آذر آذریان 8 ماه قبل
  1

  سلام عزیزان پری دریایی وجود نداره فقط تو کارتون و داستان هست باور نکنید

  0
  نارمیلا 5 ماه قبل

  وجود داره

  ناشناس 8 ماه قبل
  0

  من آذر آذریان هستم پری دریایی وجود نداره فقط تو کارتون و داستان باور نکنید

  farmin 9 ماه قبل
  2

  معلوم نیس که وجود داره یا ن

  یکی از معلمای دبستانم تعریف میکرد که پدر پدر بزرگش😐😂اون قدیما رفته با اسبش کناره دریا و نمد دیقن کجا بعد وقتی خواسته برگرده حس میکنه پایه اسبش ب چیزی گیر کرده که نمیاد بعد ک نگاه کرده دیده موهای درازی به پاهای اون اسبه پیچیده که تشبیه کرده به پری دریایی خلاصه ترسیده و برگشته😉

  بازم نمدونم راسته یا نه

  0
  زهرا 7 ماه قبل

  واقعی هست

  ناشناس 10 ماه قبل
  0

  گودونکدو

  .... 11 ماه قبل
  0

  اقای مهدی همونطور که خودت گفتی خدا اینهمه موجودات افریده پس از کجا یقین داری وجود ندارن درضمن تو مگه داخل اوقیانوسا زندگی میکنی که مطمئنی شاید یکی دوتا شون اومده باشه پیش ساحل بعدم مثلا شما خیلی عاقلی فقط اونا زده به سرشون دانشمند

  سارا 11 ماه قبل
  0

  پری دریایی وجود داره اما یه شکل دیگه هست این عکس ها نقاشی هستند

  تازه پری دریایی اگه تو دریاهای اینجا باشه که تا الان به سولابه می کشیدنش . معمولا در کشور های خارجی زیاد پیدا میشه

  ناشناس 12 ماه قبل
  0

  به نظر من پری دریایی وجود داره به خاطر اینکه احتمالا 5 درصد دریا ها کشف نشده

  آرینا 1 سال قبل
  1

  چرا بعضیا تو پیام میگن پری دریایی عن. پری دریایی از کجا گوشی درآورده یا سواد داره.

  همانطور که مثلث برمودا و.... هم وجود داره بری درایی هم وجود داره.

  بری دریایی ترکیبی از ماهی و انسان است و نمیشه گفت وجود نداره تو این دنیا همه چیز است و نمیتوان گفت وجود نداره و انکارش کرد.

  شماییم که میگی بری دریایی آرزو هارو بر اورده میکنه چرت میگی اونم یک موجوده

  محیاهستم 1 سال قبل
  1

  پری دریاییی واقعی ایس

  محیاهستم 1 سال قبل
  0

  پری دریایی کاملا واقعیه شک نکن واقعیه واقعه اگر نبودچجوری عکسش هست

  -2
  vania 12 ماه قبل

  شايد عكس را كارتوني كشيدن

  چیکو نگار 1 سال قبل
  -2

  شاید هم بعضی از شما ها هم بگید تئوری هست و یا وجود خارجی هم نداره ولی وقتی این همه سند و مدرک در مورد پری دریایی هست نمیشه گفت وجود نداره پری دریایی وجود داره

  پری 1 سال قبل
  -2

  پری دریایی واقعیه

  و قادر به برآورده کردن آرزو ها است

  نرگس غریبی 2 سال قبل
  -2

  سلام‌ دوستان من نرگس غریبی هستم پری دریایی وجود دارد شاید باورش برای شما سخت باشد اما این موجود وجود دارد حتی در دریای مدیترانه ممکن است باشد یک دریایی هست که هیچی کس تاحالا آنجا نرفته است البته دریای مدیترانه نیست یه دریای عجیب غریبی هست که پری دریایی ها در آن جا زندگی می‌کنند نمیتوانم اطلاعات دیگری را به شما بگم

  4
  Asad 12 ماه قبل

  از کجا بدونیم که داری واقیعت رو میگی شایدم برای جلب توجه

  الاهه ی نور 2 سال قبل
  0

  کی گفته کع تمام دریا ها و اقیانوس هارو با دوربین رصد کردن در ضمن فناوری انسان ها این قدر قدرتمند نیست که کاملا عمق دیارو اندازه گیری و رسد کنه حتی امروزه هم دارن مو جودات و چیزای دیگه که ما تا حالا رو حمون خبر نداشته کشف میکنن به نظر من حتی موجوداتی هستن که ما از اونا خبر نداریم وسعت جهان آفرینش از حد تصور ما خارج پس نمیشه وجود پری دریاییو انکار کرد

  مهدی 2 سال قبل
  18

  بعضی ها زده به سرشون

  موجودی که اصلا وجود خارجی نداره رو چجوری ثابت کنن

  الان که از گوشه تا گوشه اقیانوس ها رو با دوربین ها رصد کردن اگه وجود داشت تا الان باید دیده می‌شد

  خدا این همه موجود آفریده

  هیچ موجود آفریده شده ای هم یکی دوتا نیست اگه وجود داشت باید حداقل ده ها هزار تا می بود

  اسم پری دریایی هم تو یه کتاب افسانه ای مثل شاهنامه اومده بود پس بنده که به یقین میگم وجود خارجی نداره

  0
  هدی بهمنی نسب 7 ماه قبل

  واقعی هست

  0
  ناشناس 7 ماه قبل

  واقعی هست

  3
  پری 1 سال قبل

  پری دریایی واقعیه

  4
  نرگس غریبی 2 سال قبل

  پری دریایی واقعیت دارد

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید