توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  آموزش نصب ویندوز 10 از روی فلش

  1 بازدید

  آموزش نصب ویندوز 10 از روی فلش را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  آموزش نصب ویندوز 10 از روی فلش مموری

  آموزش نصب ویندوز 10 از روی فلش مموری

  با کاهش روز افزون وزن  و ضخامت لپ‌تاپ‌ها و اولترابوک‌ها، شاهد آن هستیم که شرکای سخت افزاری مایکروسافت هم مانند اپل دیگر تمایلی به استفاده از درایوهای نوری یا همان سی دی، دی‌وی‌دی رام‌ها در محصولات بالا رده خود ندارند. به روش‌های متفاوتی می‌توان ویندوز را بر روی کامپیوتر نصب کرد. یکی از این روش‌ها، نصب ویندوز از طریق فلش است. برای اینکه بتوانید فلش مموری را آماده قرار گرفتن فایل‌های ویندوز بر روی آن کنید، لازم است تنظیماتی صورت گیرد.

  در ادامه با ماه همراه باشید تا شیوه نصب ویندوز 10 از طریق فلش مموری را مرور کنیم.

  با اندکی مقایسه خواهید فهمید که استفاده از فلش درایو از لحاظ هزینه هم به صرفه است و هم به آسانی قابل حمل است، اما چرا کاربران از این تکنولوژی استفاده نمی‌کنند؟شاید قابل‌دسترس‌ترین دلیل این ترس، نداشتن اطلاعات برای درست کردن فلش بوت لودر و دلیل دیگر آن بوت کردن آن بر روی دستگاه‌ها متفاوت است. در سوی دیگر تعدادی از کاربران هم دلیل استفاده نکردن از این روش  را نخواندن بعضی مادربردها توسط فلش می‌دانند. در پاسخ به این دست از کاربران بایستی یادآور شد که عمر دیسک‌های نوری دیگر رو به افول است و دور از ذهن نیست دکه در سال‌های آینده به جز لپ‌تاپ‌های صنعتی و مخصوص اهالی کسب و کار، دیگر شاهد حذف این قطعه از لپ‌تاپ‌های معمولی باشیم.

  در سوی دیگر احتمال از بین رفتن اطلاعات دیسک‌های نوری به مراتب از اطلاعات ذخیره شده بر روی فلش مموری و حافظه‌های جانبی بیشتر است و این در حالیست که در حال حاضر کمتر مادربردی را می‌توان در بازار یافت کرد که قادر به بوت کردن فلش مموری درهنگام راه اندازی نباشد. پی‌سی و لپ‌تاپ‌هایی هایی که در حال حاضر کاربران دارند یا خریداری می‌کنند از سه نوع مادربرد استفاده می‌کنند که هرکدام برای بوت شدن از روی دی‌وی‌دی و یا فلش مموری نیاز به کلیک خاص خود دارند. پیش از هر کار برای نصب سیستم عامل ویندوز 10 از روی فلش مموری، ابتدا باید حافظه جانبی را آماده این کار نماییم و سپس در انتها تغییراتی را در جهت خواندن این اطلاعات در زمان بالا آمدن سیستم اعمال کنیم.آماده سازی سیستم برای بوت کردن فلش مموری مهم‌ترین کار در هنگام نصب ویندوز که خیلی از کاربران با آن مشکل دارند فعال کردن بوت سیستم عامل یا بایوس می‌باشد.

  بوت همان صفحه‌ای است که اتوران نصب سیستم عامل در محیط آن می‌خواهد اجرا شود. با بوت یک کامپیوتر می‌توان یک سیستم‌عامل  یا یک نرم‌افزار را اجرا و به اصطلاح بوت کرد. بوت کارهای مختلفی مانند نصب یک سیستم‌عامل، بازیابی داده‌ها، عیب‌یابی سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری، دسترسی به رمز عبور مدیر یک سیستم را انجام می‌دهند.

  منبع مطلب : www.tekdataco.com

  مدیر محترم سایت www.tekdataco.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  فیسیت

  با کاهش روز افزون وزن  و ضخامت لپ‌تاپ‌ها و اولترابوک‌ها، شاهد آن هستیم که شرکای سخت افزاری مایکروسافت هم مانند اپل دیگر تمایلی به استفاده از درایوهای نوری یا همان سی دی، دی‌وی‌دی رام‌ها در محصولات بالا رده خود ندارند. به روش‌های متفاوتی می‌توان ویندوز را بر روی کامپیوتر نصب کرد. یکی از این روش‌ها، نصب ویندوز از طریق فلش است. برای اینکه بتوانید فلش مموری را آماده قرار گرفتن فایل‌های ویندوز بر روی آن کنید، لازم است تنظیماتی صورت گیرد. در ادامه با ماه همراه باشید تا شیوه نصب ویندوز 10 از طریق فلش مموری را مرور کنیم.

  با اندکی مقایسه خواهید فهمید که استفاده از فلش درایو از لحاظ هزینه هم به صرفه است و هم به آسانی قابل حمل است، اما چرا کاربران از این تکنولوژی استفاده نمی‌کنند؟

  شاید قابل‌دسترس‌ترین دلیل این ترس، نداشتن اطلاعات برای درست کردن فلش بوت لودر و دلیل دیگر آن بوت کردن آن بر روی دستگاه‌ها متفاوت است. در سوی دیگر تعدادی از کاربران هم دلیل استفاده نکردن از این روش  را نخواندن بعضی مادربردها توسط فلش می‌دانند. در پاسخ به این دست از کاربران بایستی یادآور شد که عمر دیسک‌های نوری دیگر رو به افول است و دور از ذهن نیست دکه در سال‌های آینده به جز لپ‌تاپ‌های صنعتی و مخصوص اهالی کسب و کار، دیگر شاهد حذف این قطعه از لپ‌تاپ‌های معمولی باشیم.

  در سوی دیگر احتمال از بین رفتن اطلاعات دیسک‌های نوری به مراتب از اطلاعات ذخیره شده بر روی فلش مموری و حافظه‌های جانبی بیشتر است و این در حالیست که در حال حاضر کمتر مادربردی را می‌توان در بازار یافت کرد که قادر به بوت کردن فلش مموری درهنگام راه اندازی نباشد. پی‌سی و لپ‌تاپ‌هایی هایی که در حال حاضر کاربران دارند یا خریداری می‌کنند از سه نوع مادربرد استفاده می‌کنند که هرکدام برای بوت شدن از روی دی‌وی‌دی و یا فلش مموری نیاز به کلیک خاص خود دارند. پیش از هر کار برای نصب سیستم عامل ویندوز 10 از روی فلش مموری، ابتدا باید حافظه جانبی را آماده این کار نماییم و سپس در انتها تغییراتی را در جهت خواندن این اطلاعات در زمان بالا آمدن سیستم اعمال کنیم.

  آماده سازی سیستم برای بوت کردن فلش مموری 

  مهم‌ترین کار در هنگام نصب ویندوز که خیلی از کاربران با آن مشکل دارند فعال کردن بوت سیستم عامل یا بایوس می‌باشد. بوت همان صفحه‌ای است که اتوران نصب سیستم عامل در محیط آن می‌خواهد اجرا شود. با بوت یک کامپیوتر می‌توان یک سیستم‌عامل  یا یک نرم‌افزار را اجرا و به اصطلاح بوت کرد. بوت کارهای مختلفی مانند نصب یک سیستم‌عامل، بازیابی داده‌ها، عیب‌یابی سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری، دسترسی به رمز عبور مدیر یک سیستم را انجام می‌دهند.

  آماده سازی سیستم برای بوت کردن فلش مموری

  به طور کلی بوت منو کامپیوتر با نوت بوک متفاوت می‌باشد. در نوت بوک‌ها هنگام بالا آمدن سیستم عامل کلید مربوطه در پایین صفحه درج شده است؛ اما در کامپیوتر اگر نمی‌خواهید به صورت دستی از طریق بایوس این کار را انجام بدهید بهتر است با نگه داشتن کلید F8 از روی صفحه کلید پنجره بوت را فعال کنید. این صفحه بسته به نوع مادربردهای مختلف متفاوت می‌باشد. پس از بالا آمدن تنظیمات بایوس سیستم، گزینه‌ای تحت عنوان Advanced Bios Features ( با گزینه ای شبیه به این عبارت) را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید. در مرحله بعدی بر روی گزینه first boot device کلیک کرده و اولین پارامتر را بر روی boot flash memory قرار دهید. این نکته را در نظر داشته باشید که حتماً اولین پارامتر را بر روی گزینه مذکور قرار دهید، چرا که سیستم با توجه به همین تنظیمات هنگام بالا آمدن سیستم عامل سعی در بوت کردن ویندوز دارد. در نهایت کلید F10  (این کلید می‌تواند در مادربردهای مختلف فرق کند) را از روی کیبورد بفشارید تا تنظیمات ذخیره و صفحه بایوس بسته شود. 

  آماده سازی فلش مموری

  برای ساخت فلش مموری با قابلیت بوت کردن سیستم عامل، ابتدا بایستی فایل نصبی سیستم عامل را که در فرمت iSO اصولاً یافت می‌شود را در اختیار داشته باشید. پس از برآورده کردن این پیش نیاز، برنامه Microsoft Media Creation Tool را از این لینک دریافت و نصب کنید. پس از راه اندازی این برنامه اولین گزینه یعنی Create installation media for another PC را انتخاب کنید و سپس در صفحه جدید باز شده مشخصات نسخه‌ای از سیستم عامل که در اختیار دارید را از قبیل زبان و یا 32 یا 64 بیتی بودن آن را تنظیم کنید.

  آماده سازی فلش مموری

  در صفحه جدید دو گزینه USB flash drive و ISO file را پیش رو دارید. با انتخاب گزینه دوم، یک فایل ISO با توجه به اطلاعات وارد شده در صفحه قبل ایجاد می‌شود. پیشنهاد می‌شود با انتخاب گزینه اول، ایمیج دیتای سیستم عامل را از روی سرورهای مایکروسافت دریافت کنید، با این حال اگر گزینه دوم را انتخاب کنید، در صفحه جدید باز شده بایستی فایلی که پیش‌تر از هر وب‌سایتی دریافت کرده را انتخاب کنید تا در نهایت فلش مموری به یک حافظه بوت لودر تبدیل شود. در پایان این نکته را هم در نظر داشته باشید که با تبدیل فلش مموری به یک حافظه با قابلیت بوت شدن در هنگام بالا آمدن سیستم عامل، تمامی محتویاتی که پیش‌تر نوشته بودید به کلی حذف خواهد شد.پس از ساخت یک فلش مموری با قابلیت بوت لودر سیستم را مجدد راه اندازی کرده و اگر تنظیمات بایوس را طبق موارد ذکر شده تنظیم کرده باشید، بایستی مراحل نصب سیستم عامل آغاز شود.

  نصب سیستم عامل

  در اولین صفحه از مراحل نصب سیستم عامل ویندوز 10 که تفاوت چندانی با نسخه‌های قبلی آن ندارد، متن قبول لایسنس ویندوز نمایش داده می‌شود که با  انتخاب گزینه I accept the license terms موافقت خود را با توافق نامه تائید می‌کنید. با کلیک بر روی گزینه Next دو گزینه Upgrate و Custom برایتان نمایش داده می‌شود.

  نصب سیستم عامل

  در صفحه جدید با انتخاب گزینه اول ویندوز موجود بر روی سیستم آپدیت شده و تمامی اطلاعات، تنظیمات و برنامه‌های شما باقی می‌ماند. برای نصب ویندوز از ابتدا و دسترسی به گزینه‌های بیشتر بر روی گزینه دوم کلیک کنید.

  نصب سیستم عامل

  در این صفحه  فهرستی از درایوهای موجود بر روی سیستم برایتان نمایش داده می‌شود و در قسمت پایین می‌توانید پارتیشن‌های خود را پاک کرده، فرمت کنید و یا درایو جدیدی بسازید. اگر قصد نصب جدید سیستم عامل را دارید، بهتر است درایوی که سیستم عامل قبلی در آن نصب شده است را یک بار فرمت کنید.

  نصب سیستم عامل

  در پایان نیز با انتخاب درایو مورد نظر و کلیک بر روی گزینه Next نصب ویندوز آغاز خواهد شد. این نکته را حتماً در نظر داشته باشید که هرچند ویندوز 10 به طور پیش‌فرض به 16 گیگابایت حافظه خالی احتیاج دارد، با این حال حتماً 20 الی 25  گیگابایت حافظه خالی به درایوی که خواهان نصب سیستم عامل بر روی آن هستید اختصاص دهید.

  "با کانال تلگرام فیسیت همراه باشید "

  منبع مطلب : faceit.ir

  مدیر محترم سایت faceit.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  نحوه ایجاد یک یو‌اس‌بی درایو قابل‌بوت و نصب ویندوز 10 از یک یو‌اس‌بی درایو

  آیا نیاز به نصب یک کپی تازه از ویندوز دارید؟ بوت کردن ویندوز 10 (و یا ویندوز 7) از یک یو‌اس‌بی درایو بسیار ساده است. تنها در عرض چند دقیقه می‌توانید یک کپی تازه از ویندوز را بر روی پی‌سی و یا لپ‌تاپ خود نصب نمایید. در ادامه با نحوه نصب ویندوز 10 از یک یو‌اس‌بی درایو آشنا خواهید شد.

  چرا ویندوز را از طریق یو‌اس‌بی بوت کنیم؟

  اگر کامپیوتر مورد استفاده شما دارای یک درایو اپتیکال نیست و یا خود شما DVD ندارید، بهترین راه‌حل استفاده از یو‌اس‌بی درایو است.
  در ضمن یو‌اس‌بی درایو پرتابل است و می‌توان سازگار بودن آن را با انواع کامپیوتر‌های دسکتاپ و لپ‌تاپ تضمین کرد. در حالی‌که ممکن است بعضی از کامپیوترها فاقد دی‌وی‌دی درایو باشند، اما همه آن‌ها دارای پورت یو‌اس‌بی هستند.
  همچنین عملیات نصب از یو‌اس‌بی پرسرعت‌تر است. یک یو‌اس‌بی درایو می‌تواند سریع‌تر از یک درایو اپتیکال، بوت شود.
  برای نصب ویندوز 10 و یا ویندوز 7 از یو‌اس‌بی درایو به حداقل 8 گیگابایت فضای خالی نیاز دارید. پیش از شروع از فرمت بودن فلش یو‌اس‌بی خود مطمئن شوید.

  مطمئن شوید که یو‌اس‌بی از بوت UEFI پشتیبانی می‌کند

  پیش از دانلود یک ایمیج نصب قابل‌‌بوت ویندوز، مهم است که تفاوت بین UEFI و BIOS را بدانید. پی‌سی‌های قدیمی‌تر به سیستم پایه ورودی/خروجی (BIOS) متکی هستند تا سیستم‌عامل را بوت کنند و داده‌های بین سیستم‌عامل و دستگاه‌ها را مدیریت کنند. در دهه‌های اخیر UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) جایگزین BIOS شده است. در واقع UEFI می‌تواند به تشخیص مشکلات پی‌سی کمک کند و آن‌ها را بدون استفاده از نرم‌افزار‌های دیگر تعمیر نماید.
  خوشبختانه متداول‌ترین روش نصب ویندوز 10 از یک یو‌اس‌بی درایو قابل‌‌بوت، از UEFI و legacy BIOS پشتیبانی می‌کند. بنابراین هر گزینه‌ای را که انتخاب نمایید باید برای سخت‌افزار سیستم شما پاسخگو باشد.

  آماده‌سازی یو‌اس‌بی قابل‌بوت ویندوز 10

  پیش از شروع، فلش یو‌اس‌بی فرمت‌شده را به دستگاه متصل کنید. با این‌که روش‌های مختلفی برای این کار وجود دارد، ساده‌ترین روش استفاده از ابزار مدیا کریشن است

  برای دریافت این ابزار به صفحه دانلود ویندوز 10 مایکروسافت بروید.

  نصب ویندوز 10 از یک یو‌اس‌بی درایو ابزار را بر روی کامپیوتر خود ذخیره نمایید. حجم این ابزار چیزی در حدود 20 مگابایت است و اگر اتصال اینترنت شما قوی باشد، باید به سرعت دانلود شود.
  پس از نصب، ابزار را اجرا نمایید و بر روی Accept کلیک کنید.
  با دو گزینه مواجه خواهید شد. گزینه Create installation media (USB flash drive, DVD, or ISO file) for another PC را انتخاب کنید و سپس بر روی Next بزنید.

  نصب ویندوز 10 از یک یو‌اس‌بی درایوسپس زبان مورد‌نظر، نسخه ویندوز 10 و معماری ویندوز را تنظیم نمایید. اگر این گزینه‌ها قابل تغییر نبودند، از تیک خوردن گزینه Use the recommended options for this PC اطمینان حاصل نمایید. سپس دوباره بر روی Next کلیک کنید.
  نصب ویندوز 10 از یک یو‌اس‌بی درایوUSB flash drive را انتخاب کنید و سپس بر روی Next بزنید و یو‌اس‌بی درایو را از لیست انتخاب کنید.
  یک بار دیگر بر روی Next کلیک کنید تا فایل‌های نصب ویندوز 10 شما دانلود شوند.

  نصب ویندوز 10 از یک یو‌اس‌بی درایوتا زمان ایجاد اینستالر یو‌اس‌بی درایو قابل‌بوت ویندوز 10 صبر کنید. مدت زمان این فرآیند به سرعت اینترنت شما بستگی دارد. چندین گیگابایت از داده‌ها نصب خواهد شد، بنابراین قبل از شروع این کار مطمئن شوید که به یک اینترنت قوی متصل هستید.

  نصب ویندوز 10 با استفاده از یو‌اس‌بی قابل‌بوت

  پس از اتمام مراحل بالا شما قادر به نصب ویندوز 10 خواهید بود. در حال حاضر یو‌اس‌بی درایو شما قابل‌بوت است، پس تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را از سیستم خارج کنید و به دستگاه هدف متصل نمایید.
  کامپیوتری را که می‌خواهید ویندوز 10 را بر روی آن نصب کنید، روشن نمایید و صبر کنید تا یو‌اس‌بی درایو را شناسایی کند. اگر این اتفاق نیفتاد سیستم را ری‌بوت نمایید تا وارد UEFI/BIOS و یا منوی بوت شوید (برای این کار معمولا باید دکمه‌های F8 و یا F12 را پس از سیاه شدن صفحه حین ری‌استارت فشار دهید و نگه‌ دارید).
  مطمئن شوید که یو‌اس‌بی درایو، شناسایی شده است و سپس آن را به‌عنوان دستگاه اصلی بوت انتخاب کنید.
  ری‌بوت بعدی باید محیط نصب ویندوز 10 را شناسایی کند. حال شما آماده نصب ویندوز 10 هستید. برای شروع installation wizard را اجرا کنید.
  پس از انجام مراحل نصب در ویزارد، ویندوز 10 نصب خواهد شد. توجه داشته باشید که بعضی از مراحل نصب‌ پس از لاگ‌این ادامه پیدا خواهد کرد، بنابراین صبور باشید.
  همچنین می‌توانید پس از نصب به Settings > Updates & Security > Windows Update بروید تا مطمئن شوید که ویندوز به‌روز است.

  نصب ویندوز 7 با استفاده از یو‌اس‌بی قابل‌بوت

  مراحل انجام این کار تقریبا شبیه به بخش قبل است، با این تفاوت که در کامپیوتر‌های قدیمی نیازی به نگرانی در مورد پشتیبانی UEFI نیست‌. از آن‌جا که ویندوز 7 نسبتا حجم سبکی دارد برای کامپیوترهای جدیدتر، گزینه مناسبی است. با این‌حال پشتیبانی از این ویندوز در ژانویه سال 2020 پایان می‌یابد. بنابراین پس از آن زمان بهتر است از یک سیستم عامل امن‌تر استفاده کنید.

  یو‌اس‌بی درایو نصب ویندوز 10 را امن نگه دارید

  ایجاد یک یو‌اس‌بی درایو قابل‌بوت ویندوز، ساده است:

  در حالی که باید انتظار اجرای بدون مشکل از ویندوز 10 داشته باشید، ایده خوبی است که درایو یو‌اس‌بی قابل‌بوت را ایمن نگه دارید. شما هرگز نمی‌دانید چه زمانی ممکن است یک درایو هارد‌دیسک و یا یک جدول پارتیشن خراب شود.
  درایو بوت ویندوز ابزارهای تعمیر متعددی را برای هنگامی‌که ویندوز 10 بوت نمی‌شود، ارایه می‌دهد.
  درایو یو‌اس‌بی را در مکان امنی قرار دهید تا در صورت نیاز از آن برای نصب مجدد و یا عیب‌یابی ویندوز استفاده نمایید.

  منبع مطلب : itresan.com

  مدیر محترم سایت itresan.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید