در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  آزمون عملی رشته تربیت بدنی

  1 بازدید

  آزمون عملی رشته تربیت بدنی را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  فیلم آزمون عملی تربیت بدنی و علوم ورزشی

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  مرکز ورزش

    آزمون عملی تربیت بدنی

  1- کشش بارفیکس (که به حالت خوابیده طوری که فقط پا با زمین تماس داره باید میله بارفیکس رو بگیریم و خودمون و بالا بکشیم بطوری که سینه با نشانه مورد نظر تماس پیدا کنه بعد دوباره به طرف پایین بریم طوری که باسن با زمین تماس پیدا نکنه
   ۲ - دربیل توپ بسکتبال و فوتسال (موانعی رو به ترتیب می چینن ... باید به نوبت هر کدوم از توپ ها رو بصورت مارپیچ دریبل کنیم)
   ۳ - دراز نشست با توپ مدیسن بال بود (باید توپ رو تو دستات می گرفتی و دراز و نشست رو طوری انجام میدادی که موقع بلند شدن توپ بین پاها به زمین بخوره ... وقتی هم دراز می کشی توپ بالای سرت بین دستات با زمین تماس پیدا کنه
  ۴ - پرش از مانع بود (۴ تا مانع بود که باید جفت پا از روشون می پریدی)
  ۵ - غلت
  ۶ - دویدن از رو چوب موازنه بود ...
  ۷ - دو سرعت بود ...
  ۸ - پرتاب توپ مدیسن بال ۳ کیلویی از قسمت سینه با دو دست بود ...
  ۹ - دو استقامت ۲۵*۶ بود .

  از سال 98 قرار هست ازمون عملی تربیت بدنی در تابستان بعد از کنکور سراسری انجام شود و قبول شدگان تربیت بدنی از مهر سرکلاس ها بروند.

  آزمون به صورت منطقه ای است یعنی متقاضیان چند شهر در دانشگاه یک شهر جمع می شوند و آزمون عملی تربیت بدنی را می دهند.

  نکات مهم برای شرکت در آزمون عملی تربیت بدنی :

  - حتما صبح زود و قبل از ساعتی که اعلام شده در محل حاضر شوید که اگه دیر برسید نوبت اخر بهتون میرسه و احتمال داره آزمون شما بیفته برای سه بعد از ظهر حتی .

  - قبل از آزمون حداقل 15 دقیقه گرم کنید به ظاهر ازمون نگاه نکنید گول زنندس اگه گرم نکنید در قسمت 9 آزمون عملی نفس کم میارید.

  - در ازمون عملی تربیت بدنی الویت اول با زمان ثبت شده است که به ازای هرخطایی که انجام بدین هم زمان از شما کسر میشه.

  - رکوردها در حرکت ها زیاد مهم نیس و شما فقط باید هر حرکت رو به سریع ترین شکل ممکن انجام بدین

  جزئیات آزمون عملی تربیت بدنی

  زمان و نحوه پرداخت هزینه کارت آزمون عملی تربیت بدنی کنکور 99

  کلیه داوطلبانی که متقاضی رشته آموزش تربیت بدنی و علوم ورزشی پردیس‌ های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی هستند باید نسبت به اعلام علاقمندی این رشته با پرداخت هزینه مربوطه اقدام کنند . لینک خرید سریال اعلام علاقمندی به شرکت در آزمون عملی تربیت بدنی همزمان با انتشار کارت ورود به جلسه کنکور سراسری بر روی سایت سازمان سنجش فعال می شود و داوطلبان می توانند با داشتن کارت بانکی عضو شتاب نسبت به پرداخت هزینه این آزمون اقدام کنند .
   

  هزینه شرکت در آزمون عملی علوم ورزشی - تربیت بدنی 42 هزار تومان است .
   

  لینک پرداخت هزینه آزمون عملی علوم ورزشی - تربیت بدنی کنکور 99 هم اکنون فعال شد .
  متقاضیان از امروز 27 مرداد لغایت 3 شهریور ماه 99 می توانند برای خرید کارت علاقمندی اقدام کنند .

  داوطلبان بعد از ورود به سایت سازمان سنجش باید از بخش سراسری ، بر روی گزینه اعلام علاقمندی به شرکت در آزمون عملی رشته های هنر و علوم ورزشی و آموزش تربیت بدنی کنکور 99 کلیک کنند .

  در این بخش داوطلبان می توانند با یکی از سه روش موجود هزینه کارت آزمون عملی علوم ورزشی 99 خود را بپردازند .

   شماره پرونده + شماره داوطلبی

   شماره پرونده + رسید ثبت نام

   شماره پرونده + رسید انتخاب رشته علاقمندی رشته های خاص

  در صفحه باز شده اطلاعات ثبت نامی داوطلب قابل مشاهده است از قسمت پایین صفحه می توانید نسبت به اعلام علاقمندی خود از میان گروه هنر و یا تربیت بدنی اقدام نمایید .

   در این صفحه با توجه به انتخاب سریال علاقمندی خود وارد درگاه پرداخت اینترنتی سازمان سنچش می شوید .

   در این بخش با وراد کرن اطلاعات کارت بانکی خود می توانید نسبت به پرداخت هزینه کارت آزمون عملی مورد نظر اقدام نمایید .

  برای ورود به لینک اعلام علاقمندی به شرکت در آزمون تربیت بدنی کنکور 99 کلیک کنید .

  زمان برگزاری آزمون عملی تربیت بدنی کنکور 99

  رشته تربیت بدنی دارای دو آزمون عملی است به طوریکه آزمون اول را مقدماتی و آزمون دوم را تخصصی گویند . آزمون مقدماتی رشته علوم ورزشی دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی معمولا چند روز بعد از زمان برگزاری کنکور سراسری برگزار می شود و همه داوطلبانی که نسبت به پرداخت هزینه شرکت در آزمون اقدام کرده اند می توانند در موعد مقرر در جلسه حضور داشته باشند .

  مرحله دوم آزمون عملی آموزش تربیت بدنی - علوم ورزشی ۹۹ تنها داوطلبانی شرکت خواهند کرد که در فرم انتخاب رشته کنکور سراسری خود این رشته را آوره و پس از بررسی سازمان سنجش ، جزو معرفی شدگان این رشته بوده باشند .

  به محض مشخص شدن زمان برگزاری آزمون عملی تربیت بدنی کنکور 99 در مرحله اول و دوم ، این مقاله به روز رسانی شده و تاریخ دقیق در این بخش اطلاع رسانی می شود .

  با توجه به اینکه در حال حاضر زمان برگزاری آزمون عملی رشته علوم ورزشی - تربیت بدنی کنکور ۹۹ مشخص نشده است به داوطلبان توصیه می کنیم با عضویت در کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام کنکور سراسری هیوا از بازه های زمانی مذکور مطلع شوند .

  محل برگزاری آزمون عملی تربیت بدنی کنکور 99

  آزمون عملی تربیت بدنی - علوم ورزشی دانشگاه فرهنگیان و پردیس تربیت دبیر شهید رجایی ۹۹ به صورت استانی برگزار می شود و آدرس ، زمان و حوزه های امتحانی توسط سازمان سنجش اطلاع رسانی می شود . جدول زیر بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش در سال گذشته ارائه شده است به محض انتشار آدرس حوزه های امتحانی سال 99 ، مقاله به روز رسانی می شود .

  به محض انتشار جدول محل برگزاری آزمون عملی تربیت بدنی 99 ممقاله به روز رسانی می شود .

  نکات قابل توجه برای شرکت در آزمون عملی تربیت بدنی کنکور 99

  شرکت در آزمون عملی تربیت بدنی دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی نیز مانند هر آزمون دیگری دارای نکات و تبصره هایی است که اطلاع از آن سبب می شود داوطلبان با آمادگی بیشتری در جلسه آزمون حاضر شده و ممنوعیتی از جهت عدم دارا بودن مدرک نداشته باشند . 

   داوطلبانی که نسبت به پرداخت هزینه کارت علاقمندی شرکت در آزمون عملی علوم ورزشی - تربیت بدنی اقدام کرده اند می بایست هزینه ای جداگانه بابت معاینه پزشکی و تست های سلامت و تندرستی به شماره حسابی که سایت سنجش اعلام می کند و یا به صورت اینترنتی از طریق سایت www.ssrc.ac.ir واریز کنند تا بتوانند سر جلسه آزمون عملی مرحله دوم حاضر شوند .

   همراه داشتن یک قطعه عكس 4×3 ، لباس‌ وكفش‌ ورزشی‌ ، اصل شناسنامه و یا كارت ملی و اصل فیش هزینه تست‌ های سلامت و تندرستی الزامی است .

   متقاضیان باید با لباس و کفش ورزشی تو حوزه های آزمون عملی حاضر شوند .

   آزمون‌ عملی تربیت بدنی قابل تمدید ، تكرار و یا برگزاری آن بصورت انفرادی برای هیچ داوطلبی نمی‌باشد .

   معرفی ‌شدگان چند برابر ظرفیت رشته تحصیلی علوم ورزشی باید از سلامت کامل جسمانی برخوردار باشند .

   منظور از سلامت جسمانی ، سلامت کامل گفتاری " نداشتن لکنت زبان " ، قدرت بینایی " 10 از 10 با عینک و 10 از 20 بدون عینک بصورت مجموع هردو چشم " ، قدرت شنوایی ، قد و وزن مناسب " حداقل 160 سانتی متر در مردان و 155 سانتی متر در بانوان " ، نداشتن نقص عضو مشهود ، عدم ابتلا به بیماری های مزمن و صعب العلاج ، سلامت روانی و برخورداری از استعداد ، علاقه و انگيزه معلمی ، عامل بودن به اخلاق و رفتار متناسب با شان و جايگاه معلمی ، برخورداری از قدرت تعامل با ديگران آشنايی با تعاليم دينی ، به ويژه قرآن كريم از دیگر شرایط قبولی در دانشگاه تربیت معلم شهید رجایی است که در زمان مصاحبه بررسی خواهد شد .

  متقاضیان لازم ایت جهت آمادگی برای انجام حرکات ورزشی آزمون عملی ، حداقل 15 دقیقه قبل آزمون گرم کنند .

   در نظر داشته باشید  رکورد ها در حرکت ها خیلی مهم نیست و داوطلبان فقط باید هر حرکت را به سریع ترین شکل ممکن انجام دهند .

   متقاضیان رشته‌ علوم ورزشی - آموزش تربيت بدنی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پردیس‌ های دانشگاه فرهنگیان وابسته به وزارت آموزش و پرورش در صورتی كه در آزمون عملی شركت نموده و در ردیف پذیرفته‌ شدگان نهایی قرار بگیرند ، حق انتخاب رشته محل های دوره روزانه آزمون سراسری 1400را نخواهند داشت .

  جزئیات آزمون عملی تربیت بدنی کنکور 99

  یکی از سوالات پرتکرار در بین متقاضیان شرکت در آزمون عملی تربیت بدنی ، جزئیات این آزمون بوده که در این بخش آمادگی هایی که داوطلبان باید در روز آزمون داشته باشند ارائه شده است .

   بارفیکس دراز کشیده توی 20 ثانیه

   دراز نشست توی 20 ثانیه

   دریبل با توپ فوتبال و بسکتبال از بین 5 مانع

   پرش از روی 4 مانع

   راه رفتن از روی چوب تعادل به عرض 20 سانتی متر و طول 6 متر

   پرتاب توپ midecinball به حجم 3 کیلو از روی سینه

   4 در 9 . مسیر 9 متر رو 2 بار باید رفت و برگشت کنیند و چوبی را از این طرف خط به اون طرف خط ببرید و 

   در آخر دو 250 متر

   در نظر داشته باشید کارشناسان سامانه مشاوره تحصیلی هیوا آماده اند تا به تمام سوالات و ابهامات شما در خصوص زمان ، نحوه و محل برگزاری آزمون عملی تربیت بدنی کنکور ۹۹ پاسخ دهند . پل ارتباطی ما با شما سامانه مشاوره تحصیلی هیوا است . 

  سوالات متداول

  ✔️ در دو مرحله مقدماتی و تخصصی برگزار می شود که جزئیات دقیق آن در متن مقاله ارائه شده است .

  ✔️ مطابق اطلاعیه سازمان سنجش هزینه کارت علاقمندی این آزمون 42 هزار تومان است که راهنمای شرکت در این آزمون در متن مقاله ارائه شده است .

  ✔️ مواد این آزمون شامل دراز نشت و بارفیکس و... می شود که برای اطلاعات بیشتر می توانید به متن مقاله مراجعه کنید .

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  Mitra : سلام دوستان گلم خواستم بگم ازمون عملی تربیت بدنی تموم اینو مواردی که در کیلیپ دیدین باید زیر ۳دقیقه انجام بشه و اگه بیشتر شد رد میشین توی انتخاب دانشگاه شهید بهشتی تهران بزنین زیرا دومین دانشگاه بعد امیر کبیر معتبر ترین دانشگاه هست که توی رشته های دیگش تک رقمی با دورقمی میگیرهولی پارسال چون کسی خبر نداشت تا ۴۰هزار هم گرفتم حتما حتما قبلش اینارو توی باشگاه کار کنید و ثانیه بگیرید و اب و شیره زیاد بخورید تا انرژی داشته باشین من خودم دیپلم انسانی گرفتم و امسال ازمون تربیت بدنی دارم برام دعا کنید که قبول بشم ❤

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  رحیم 26 روز قبل
  0

  سن شرکت کنندگان مهم هست یا خیر

  فاطمه 27 روز قبل
  0

  سلام من قدم ۱۵۳ است یعنی نمیشه تو این آزمون شرکت کنم؟

  Mitra 11 ماه قبل
  4

  سلام دوستان گلم خواستم بگم ازمون عملی تربیت بدنی تموم اینو مواردی که در کیلیپ دیدین باید زیر ۳دقیقه انجام بشه و اگه بیشتر شد رد میشین توی انتخاب دانشگاه شهید بهشتی تهران بزنین زیرا دومین دانشگاه بعد امیر کبیر معتبر ترین دانشگاه هست که توی رشته های دیگش تک رقمی با دورقمی میگیرهولی پارسال چون کسی خبر نداشت تا ۴۰هزار هم گرفتم حتما حتما قبلش اینارو توی باشگاه کار کنید و ثانیه بگیرید و اب و شیره زیاد بخورید تا انرژی داشته باشین من خودم دیپلم انسانی گرفتم و امسال ازمون تربیت بدنی دارم برام دعا کنید که قبول بشم ❤

  0
  سلام دیگه نمیشه ازمون داد؟؟ 10 ماه قبل

  سلام دیگه نمیشه ازمون داد؟؟من ندونستم😔

  مهدی 11 ماه قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید