توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  آزمایش کنید صفحه ۶۰ علوم هفتم

  1 بازدید

  آزمایش کنید صفحه ۶۰ علوم هفتم را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  جواب ازمایش کنید های علوم هفتم【کامل، دقیق، در ⓿❸دقیقه】» %sitename

  جواب ازمایش کنید های علوم هفتم【کامل، دقیق، در ⓿❸دقیقه】» %sitename

  در این مطلب به تمام جواب ازمایش کنید های علوم هفتم خواهید رسید. پس از آن که این مطلب را خواندید و نکات مورد نیاز خود را یادداشت برداری کردید؛ دیگر در بین ازمایش کنید های کل علوم هفتم موردی نیست که شما بلد نباشید یا جوابش را ندانید!! بنابراین 15 دقیقه برای خواندن این مطلب وقت بگذارید و استاد ازمایش کنید های علوم هفتم شوید.

  جواب ازمایش کنید های فصل 3

  جواب آزمایش کنید صفحه ۱۸ علوم هفتم

  جواب آزمایش کنید صفحه ۱۸ علوم هفتم

  1) کربن یا همان ذغال جامدی کدر با رنگ سیاه است که بر اثر ضربه چکش پودر می‌شود. سیم مسی جامد با رنگ قرمز مایل به مسی است که براق بوده و به راحتی قابل خم کردن است و با ضربه چکش خرد نمی‌شود. گوگرد جامد زرد کم‌رنگ و کدر است که در برابر ضربه چکش پودر می‌شود. میخ آهنی که رنگ خاکستری براق دارد در اثر ضربه مقاوم است و جامدی است که به سختی می‌توان به آن تغییر شکل داد. / 2) هر کدام از این موارد که رسانا باشند، باعث روشن شدن لامپ مدار می‌شوند. مثل پوش برگ و میخ آهنی. اما مواردی مثل گوگرد که نارسانا است و زغال که رسانایی اندکی دارد؛ باعث روشن شدن چراغ مدار نمی‌شوند.

  آزمایش کنید صفحه 22

  آزمایش کنید صفحه 22

  حجم اشغال شده توسط 5 گرم قند کمتر از 5 گرم آب است. حجم 5 گرم هوا برابر با حجم توپ است. حجم 5 گرم آب کمتر از حجم 5 گرم هوا است که در داخل توپ قرار می‌گیرد. بنابراین می‌توان گفت که ذرات قند به یکدیگر نزدیکتر و فشرده‌ترند. ذرات آب از ذرات قند فاصله بیشتری دارند و ذرات هوا از ذرات آب دورترند.

  آزمایش کنید صفحه 22

  آزمایش کنید صفحه 22

  مشاهده‌ای که کردیم به این ترتیب بود که حجم هوای داخل سرنگ کاهش می‌یابد ، اما حجم آب یا حجم شن بدون تغییر می‌ماند، زیرا فاصله بین مولکول‌های جامد و مایع بسیار کم است. نتیجه این آزمایش این است که گازها تراکم پذیر هستند و می‌توانند از نظر حجمی کم شوند، اما یک مایع یا جامد به راحتی فشرده نمی‌شود.

  ازمایش کنید های فصل چهارم علوم هفتم

  آزمایش کنید صفحه 29

  پس از ساخت یک مدار الکتریکی ساده، بخشی از مدار را قطع کرده و مواد مختلف را در قسمت بریده شده قرار می‌دهیم و رسانایی الکتریکی این مواد را بررسی می‌کنیم. با قرار دادن یک جسم رسانا در مدار، لامپ روشن می‌شود و هنگامی که جسم نارسانایی در مدار قرار بگیرد ، لامپ خاموش می‌شود. نتیجه مشاهدات به شرح زیر است:
  مواد رسانای الکتریکی: سکه، قوطی یا برگچه، خط کش‌ های فلزی
  مواد نارسانای الکتریکی: شیشه، صافی پلاستیکی، صافی چوبی، پارچه نخی، صفحه سرامیکی

  آزمایش کنید صفحه 29

  آزمایش کنید صفحه 29

  نتیجه این آزمایش این است که مواد از لحاظ استحکام با یکدیگر فرق دارند و استحکام فلزات نسبت به مواد دیگر بیشتر است. در حالی که مواد مصنوعی به خصوص آلیاژها استحکام زیادی دارند، مواد خالص و طبیعی دارای استحکام کمی هستند.

  آزمایش کنید صفحه 31

  آزمایش کنید صفحه 31

  کار عملی است و در صورت تمایل باید توسط دانش آموز انجام گیرد.

  برای دیدن مطلب آموزش فصل پنجم علوم هفتم بر روی آن کلیک کنید.

  پاسخ کل ازمایش کنید های فصل 5 علوم پایه هفتم

  آزمایش کنید صفحه 40 علوم هفتم

  آزمایش کنید صفحه 40 علوم هفتم

  استحام بتنی که داخل قوطی شماره 1 است از بقیه کمتر است. استحکام بتن‌های 3 و 4 از بتن داخل قوطی 2 بیشتر است.

  آزمایش کنید صفحه 41 علوم هفتم

  آزمایش کنید صفحه 41 علوم هفتم

  با ریختن آهک یا همان کلسیم اکسید در آب، قسمتی از آب تبخیر می‌شود. چون واکنش آب و آهک گرماده است. اما مقداری از آهک حل نمی‌شود و در ته ظرف رسوب می‌کند که این رسوب سفید رنگ است و آهک مرده نام دارد و دیگر با آب واکنش نمی‌دهد. محلول آب و آهک بازی است چون کاغذ پی‌اچ را آبی می‌کند که نشانه قلیایی بودن است.

  ازمایش کنید های فصل 6 سفر آب روی زمین

  آزمایش کنید صفحه 47 علوم هفتم

  آزمایش کنید صفحه 47 علوم هفتم

  زیر نایلون لیوان گرم قطرات زیاد باران و توده ابر تشکیل می‌شود اما در لیوان خالی قطرات نسبتا کم و ریز هستند. / در لیوان آب گرم. چون از آن بخار آب بیشتری خارج می‌شود که با برخورد به نایلون سرد میعان اتفاق می‌افتد.

  آزمایش صفحه 48 علوم هفتم

  آزمایش صفحه 48 علوم هفتم

  حرکت آب در بین ذرات درشتی مثل ماسه، راحت و مرتب است. اما آب در بین ذرات ریزی مثل ذرات رس، بسیار تغییر جهت می‌دهد و منشعب است.

  بسیار خب دوستان امیدوارم که تا اینجای مقاله به تمام خواسته هایتان رسیده باشید. یک پیشنهاد جذابی برای شما دارم. همانطور که می دانید علوم هفتم یکی از مهمترین درس های شما در مقطع متوسطه اول می باشد و اگر به خوبی مفاهیم آن را فرا نگیرید، حتما در سال های بعد دچار مشکل خواهید شد و لطمه شدیدی به درس شما در مقاطع بالاتر و حتی کنکور وارد خواهد کرد. حرف آخر برای علوم هفتم به جرات می توانم بگویم بهترین پکیج آموزشی را تولید کرده است. بخصوص در این دوران که آموزش ها به صورت مجازی شده این پکیج شما را به بالاترین سطح ممکن خواهد رساند. نه تنها از همکلاسی هایتان پیشی خواهید گرفت بلکه در هر آزمونی و هر امتحانی 20 خواهید گرفت و 100 درصد خواهید زد. در تدریس علوم هفتم حرف آخر از 5 تن از برترین اساتید کشور استفاده شده و تمام مطالب را با انیمیشن و تصویرسازی یاد خواهید گرفت. شما می توانید 20 درصد از علوم هفتم را به اضافه تمام درس های پایه هفتم حرف آخر هدیه بگیرید کافیست همین الان فرم زیر را پر کنید. مطمئنم که در بهترین مسیر آموزشی قرار خواهید گرفت.

  جواب ازمایش کنید های فصل 7

  آزمایش کنید صفحه 55 علوم هفتم

  آزمایش کنید صفحه 55 علوم هفتم

  آب از لیوان پر از ماسه سریعتر خارج می‌شود.

  آزمایش کنید صفحه 56 علوم هفتم

  آزمایش کنید صفحه 56 علوم هفتم

  این فاصله بین ذرات ماسه را نشان می‌دهد و میزان آبی که می‌واند در خود نگه دارد با این آزمایش مشخص می‌شود. به این صورت که زمانی که تمام فضاهای خالی از آب پر شوند، آب شروع به جمع شدن در بالای ماسه می‌کند.

  جواب آزمایش کنید صفحه 60 علوم هفتم

  جواب آزمایش کنید صفحه 60 علوم هفتم

  پوسته آهکی تخم مرغ در سرکه حل می‌شود ولی پوسته نازک آن بدون تغییر باقی می‌ماند. / بله می‌توان به همین طریق کمی سرکه درون سماور ریخت و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی آن را حرارت داد.

  جواب ازمایش کنید های علوم هفتم فصل انرژی

  آزمایش کنید صفحه 64

  آزمایش کنید صفحه 64

  از مشاهدات این آزمایش نتیجه می‌گیریم که اگر جابه‌جایی ثابت بماند؛ با بیشتر شدن نیرو، کار نیروی اصطکاک افزایش می‌یابد.

  آزمایش کنید صفحه 68

  آزمایش کنید صفحه 68

  هرقدر که جرم و ارتفاع گلوله زیاد باشد، به تکه چوب ضربه محکم‌تری وارد می‌کند و قطعه چوب جابه‌جایی بیشتری خواهد داشت.

  پاسخ تمام ازمایش کنید های فصل گرما پایه هفتم

  آزمایش کنید صفحه 83

  آزمایش کنید صفحه 83

  زمانی که دست خود را داخل آب گرم فرو می‌بریم آرام آرام دمای سطح پوست افزایش می‌یابد. این به معنی آن است که ما انرژی گرمایی دریافت کرده‌ایم. اما وقتی دست خود را داخل آب سرد قرار بدهیم، مشاهده خواهیم کرد که دمای دستمان کم می‌شود که یعنی ما به آب انرژی گرمایی دادیم.

  آزمایش کنید صفحه 85

  آزمایش کنید صفحه 85

  وقتی میخ را داخل آب سرد می‌اندازیم در لحظه اول آب اطراف میخ شروع به جوشیدن می‌کند اما ناگهان قطع می‌شود. چون در ابتدا اختلاف دمای میخ و آب زیاد است اما بعد از مدتی که میخ داخل آب می‌ماند و آب اطافش را تا درجه جوش گرم می‌کند، از انرژی گرمایی میخ کاسته می‌شود تا در نهایت با آب هم دما می‌شود و با آن به تعادل دمایی می‌رسد.

  برای خواندن مطلب مربوط به جواب فکر کنید های علوم هفتم بر روی آن کلیک کنید.

  آزمایش کنید صفحه 87

  آزمایش کنید صفحه 87

  میله مسی. چون رسانایی گرمایی بیشتری دارد و انتفال گرما در آن به سرعت اتفاق می‌افتد. / میله شیشه‌ای. چون رسانای گرمایی نافلزات خیلی کم است و با سرعت کمی گرما را منتقل می‌کنند.

  آزمایش کنید صفحه 88

  آزمایش کنید صفحه 88

  قطرات جوهر در مسیری مشخص شروع به حرکت به سمت بالا می‌کنند. اما زمانی که به سطح می‌رسند، به صورت افقی حرکت می‌کنند و مجددا به عمق ظرف می‌روند. در جایی که چراغ الکلی قرار گرفته است، مولکول‌ها بر اثر گرما، جنبش بیشتری یافته‌اندو شروع به حرکت به سمت بالا می‌‌کنند. و در همین حال، مولکول‌های سرد جای آن‌ها را می‌گیرند. و این چرخه تا زمانی که تمام مولکول‌ها گرم شوند ادامه خواهد یافت.

  آزمایش کنید صفحه 90

  آزمایش کنید صفحه 90

  آبی که داخل لیوان تیره قرار دارد، زودتر سرد می‌شود چون رنگ تیره تابش گرمایی بیشتری دارد.

  ازمایش کنید های فصل 11 علوم هفتم با جواب

  آزمایش کنید صفحه 97

  آزمایش کنید صفحه 97

  نشاسته در کلروپلاست ذخیره می‌شود و نام آمیلوپلاست می‌گیرد. زیرا ماده اصلی موجود در سیب زمینی نشاسته است و پلاست‌های آن پر از نشاسته هستند که به صورت خط منحنی شکل دیده می‌شوند. لوگول شناساگر نشاسته است و دانه‌های نشاسته را رنگی می‌کند.

  همه ما وقتی می‌خواهیم وارد بزرگترین ماراتن علمی کشور بشویم، راه را بلد نیستیم. اما کسانی هستند که راه را به کمک راهنما طی می‌کنند و بهترین نتیجه را می‌گیرند. اگر شما هم دوست دارید تا بهترین نتیجه ممکن را از تلاش‌های خود بگیرید باید از راهنمایی یک کارشناس استفاده کنید. موسسه حرف آخر برای تحقق این خواسته شما، مشاوره رایگانی با مشاوران ارشد ترتیب داده که می‌توانید با پر کردن فرم زیر شما نیز به صف طویل رتبه برترهای حرف آخر بپیوندید.

  زمایش کنید های فصل 12 هفتم همراه با پاسخ

  آزمایش کنید صفحه 102

  آزمایش کنید صفحه 102

  سیب زمینی و نان به رنگ آبی تیره در می‌آیند و سیب آبی کمرنگ می‌شودو خیار سبز رنگ باقی می‌ماند. نتیجه این آزمایش این است که هرچه ماده، نشاسته بیشتری داشته باشد، رنگ آبی تیره‌تری به خود می‌گیرد.

  آزمایش کنید صفحه 103

  آزمایش کنید صفحه 103

  1) شفافتر می‌شود. / 2) تخمه آفتابگردان هم روغن دارد و لکه‌های روغنی به جای می‌گذارد. آب میوه و سبزی تغییر رنگ می‌دهدو باعث ایجاد لکه می‌شود. پودر تخمه آفتابگردان نیز چون دارای چربی است مثل روغن می‌باشد.

  جواب آزمایش کنید های فصل 14 گردش مواد

  آزمایش کنید صفحه 119

  آزمایش کنید صفحه 119

  4) بطن چپ دیواره کلفت‌تری دارد چون برای پمپاژ خون به تمام بافت‌ها باید انرژی بیشتری داشته باشد. تعداد دریچه‌ها و رگ‌های ورودی و خروجی دو طرف متفاوت است. رنگ خون و میزان اکسیژن باهم فرق دارند.

  اگر می‌خواهی همین علوم هفتم را با 4-5 استاد درجه یک یاد بگیری و هم شاگرد بی‌همتای کلاس شوی و هم از همین امروز آماده کنکور شوی هیچ راهی به جز دریافت پکیج علوم هفتم حرف آخر نداری. تازه می‌توانی با مراجعه به صفحه لیست قیمت محصولات حرف آخر قیمت هر محصول دیگری که مناسب خودت هست را مشاهده کنی.

  جواب ازمایش کنید های علوم هفتم فصل 15

  آزمایش کنید صفحه 127

  آزمایش کنید صفحه 127

  چون در بازدم انسان کربن دی اکسید وجود دارد، با آهک واکنش می‌دهد و آن را کدر می‌کند.

  آزمایش کنید صفحه 128

  آزمایش کنید صفحه 128

  بخش مرکزی: رنگ قرمز متمایل به قهوه‌ای و شکل هرمی مانند دارد و لوله‌های جمع کننده ادرار تصویر آن را به شکل مخطط درمی‌آورند. / بخش قشری: به علت وجود کپسول نفرون‌ها دانه دانه دیده می‌شود. و رنگ قهوه‌ای دارد. / لگنچه: قسمت انتهایی که به شکل محوطه روشنی است. ادرار از تمامی لوله‌های جمع کننده ادرار آرام آرام به داخل لگنچه می‌ریزد و بعد از طریق سوراخی که در لگنچه هست، به میزنای جاری می‌شود.

  نظرات خود را در مورد این مطلب برای ما در قسمت نظرات بنویسید.

  منبع مطلب : harfeakharpub.com

  مدیر محترم سایت harfeakharpub.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب فصل هفتم علوم هفتم

  جواب فصل هفتم علوم هفتم

  جواب سوال های فصل هفتم علوم هفتم (سوالات درس سفر آب درون زمین فصل ۷ علوم هفتم با جواب) شامل پاسخ آزمایش کنید و فعالیت های علوم هفتم فصل 7 صفحه ی 55، 56 و 60 و جواب گفت و گو کنید صفحه ی 59 و 61 و همچنین جواب فکر کنید صفحه 56، 57 و 58 و اطلاعات جمع آوری کنید صفحه 58 و 61 در این نوشتار از ساینس هاب تقدیم شما خواهد شد.

  پاسخ فعالیتهای علوم هفتم فصل 7

  جواب فعالیت صفحه ۵۵ علوم هفتم

  💛❤💚

  سوالات فصل هفتم علوم هفتم با جواب

  ازمایش کنید صفحه ۵۵ علوم هفتم

  وسایل و مواد: گلدان کوچک و یکسان 4 عدد، مقداری ماسه و خاک‌رس، برچسب کاغذی 4 عدد و لیوان 1 عدد

  روش آزمایش

  جواب آزمایش کنید صفحه 55 علوم هفتم

  این آزمایش نشان داد که آب از گلدان شماره 3 (که حاوی 3 لیوان خاک رس است)، کندتر خارج می‌شود و همچنین آب از لیوان شماره 4 (که حاوی 3 لیوان ماسه است) سریعتر خارج می‌شود. این موضوع نشان می‌دهد که نفوذپذیری خاک رس کم است و بالعکس نفوذپذیری ماسه زیاد است.

  نمونه خاک گلدان شماره 2 برای کشاورزی مناسبتر است. زیرا خاکی که ماسه‌ی بیشتری داشته باشد، زودتر آب خود را از دست می دهد و خاکی که رس بیشتری داشته باشد، مدت بیشتری آب را در خود نگه می‌دارد و خاکی که به مقدار مساوی دارای ماسه، خاک رس و کود باشد برای کشاورزی مناسب‌تر است. ساینس هاب. بنابراین سرعت نفوذ و حجم ذخیره‌ی آب در خاکی که ترکیبی از رس و ماسه باشد بهتر است. در مناطقی که بارندگی کمتر است، گیاهان در خاکی که رس بیشتری داشته باشد بهتر رشد می‌کنند. پس نمونه خاک گلدان شماره 2 برای کشاورزی مناسبتر است.

  ❤ ساینس هاب ❤

  جواب فکر کنید صفحه 56 علوم هفتم

  ازمایش کنید صفحه ۵۶ علوم هفتم

  جواب آزمایش کنید صفحه 56 علوم هفتم

  از آنجایی که با وجود پر بودن بشر باز هم می‌توان در آن آب ریخت، نشان می‌دهد که بین ذرات ماسه فضای خالی وجود دارد و حجم آب مصرف شده، نشان دهنده‌ی حجم فضاهای خالیِ موجود بینِ ذرات ماسه می‌باشد.

  ❤ Sci-HuB.iR ❤

  جواب فکر کنید صفحه ی 57 علوم هفتم

  الف) میزان فضاهای خالی و نفوذپذیری را در دو شکل زیر با هم مقایسه کنید.

  میزان فضاهای خالی و نفوذ پذیری در شکل 1 کمتر است زیرا وجود ذرات ریز در شکل 1 باعث پُر شدن فضاهای خالی شده است و همین باعث کاهش نفوذپذیری آن نیز می‌شود.

  ب) کدام یک برای تشکیل ذخیره‌ی آب زیرزمینی مناسب‌تر است؟

  در مناطق هموار که سفره‌ آب زیرزمینی در آنها جریان چندانی ندارند، خاک‌های با نفوذپذیریِ بیشتر، آب بیشتری در خود ذخیره می‌کنند بنابراین شکل 2 برای تشکیل ذخیره‌ی آب زیرزمینی مناسبتر است چون ذرات آن درشت‌ هستند و نفوذ آب در آن بیشتر است.

  جواب فعالیت های فصل 7 علوم هفتم

  پاسخ فعالیت صفحه 57 علوم هفتم

  یک ظرف شیشه‌ای را تا سه‌چهارُم با ماسه پر کنید؛ سپس تا نیمه درون آن آب بریزید. به دقت آن را مشاهده کنید و به پرسش‌های زیر پاسخ دهید.

   1️⃣ داخل ظرف چند منطقه ی مجزا وجود دارد؟

  دو منطقه

   2️⃣ کدام منطقه را می‌توان به سفره آب زیرزمینی تشبیه کرد؟

  در منطقه‌ی زیرین، فضاهای خالی بین ذرات ماسه، کاملاً توسط آب پر شده است، بنابراین این منطقه را می‌توان به سفره آب زیرزمینی تشبیه نمود.

  ❤ ساینس هاب ❤

  جواب اطلاعات جمع آوری کنید علوم هفتم صفحه 58

  عمق چاه های آب محل سکونت

  جواب این فعالیت به شهر محل زندگی شما بستگی دارد اما ساینس هاب توضیحاتی خدمت شما ارائه می‌کند:

  به طور کلی عمق چاه‌های آب در مناطق خشک، بالای 150 متر است و در مناطق مرطوب کمتر از 100 متر می‌باشد هرچند به علت برداشت بی رویه از آب‌های زیرزمینی در ایران، نیاز به حفر چاه‌های عمیق‌تر حتی در مناطق مرطوب می‌باشد.

  ❤ Sci-HuB.iR ❤

  جواب فکر کنید صفحه 58 علوم هفتم

  پاسخ اطلاعات جمع آوری کنید علوم هفتم صفحه ۵۸

  جواب این فعالیت نیز به شهر محل زندگی شما بستگی دارد اما ساینس هاب نمونه و توضیحاتی تقدیم شما می‌کند:

  به طورکلی در شهرهای بزرگ، تامین آب مصرفی بیشتر از طریق آبهای سطحی و مخازن سدها می‌باشد مگر اینکه به علت بارندگی کم به بهره برداری از منابع آب زیرزمینی روی بیاورند.

  ساینس هاب

  جواب سوالات فصل هفتم علوم هفتم

  گفت و گو کنید صفحه 59 علوم هفتم

  برداشت بی‌رویه از آب‌های زیر زمینی باعث افت سطح ایستایی می‌شود. در نتیجه بهره‌برداری از این منابع دشوارتر می‌شود تا جایی که گاهی برای رسیدن به سفره‌های آب زیر زمینی نیاز به حفاری مجدد می‌باشد. یکی دیگر از مشکلات برداشت بی رویه از آب های زیرزمینی، پیشروی آب شور در بستر آب شیرین سفره‌های زیر زمینی است که باعث شور شدن ذخائر آبی می‌شود.

  دیگر مشکلاتِ آن، فشرده شدن خاک، نشست زمین و آسیب دیدن بناها و ترک خوردن دیوارها می‌باشد.

  جواب فعالیت صفحه 60 علوم هفتم

  در منزل خود به رسوب تشکیل شده در درون کتری یا سماور دقت کنید.

  ✅ آیا می‌دانید منشأ آنها از کجاست؟

  املاح محلول در آب آشامیدنی همچون کلسیم و منیزیم پس از گرم شدن آب کتری یا سماور بر اثر واکنش‌های شیمیایی ته‌نشین میشوند و رسوب می‌کنند.

  لازم به ذکر است که این املاح (کلسیم و منیزیم) براثر عبور آب از روی سنگ و خاک در آب حل می‌شوند.

  ✅ چگونه می‌توانیم آنها را از بین ببریم؟

  برای از بین بردن رسوبات داخل کتری یا سماور (که معمولاً آهک هستند)، میتوان از سرکه استفاده کرد. به این ترتیب که مقداری سرکه را درون کتری یا سماور ریخته و چند دقیقه می‌جوشانیم و سپس آن را با آب می‌شوییم و خشک می‌کنیم.

  جواب سوالات فصل ۷ علوم هفتم

  آزمایش صفحه ۶۰ علوم هفتم

  وسایل و مواد: بشر، مقداری سرکه، یک عدد تخم مرغ با پوست سالم

  روش آزمایش

  وقتی تخم‌مرغ را در داخل سرکه قرار می‌دهیم، حباب‌هایی (حباب گاز کربن‌دی‌اکسید) در اطراف تخم‌مرغ مشاهده می‌کنیم. پس از مدتی، پوسته‌ی تخم‌مرغ (که از جنس سنگ آهک یا کلسیم کربنات است) در سرکه حل مشده و نرم و مُنعطِف می‌شود و فقط غشاء در اطراف تخم‌مرغ باقی می‌ماند.

  سرکه دارای استیک اسید است و کلسیم کربناتِ پوسته‌ی تخم مرغ را در خود حل می‌کند؛ یون‌های کلسیم در واکنش با استیک اسید در سرکه شناور می‌شوند و کربنات هم در ترکیب با استیک اسید به کربن دی‌اکسید تبدیل می‌شود و به صورت حباب در اطراف تخم‌مرغ مشاهده می‌شود.

  ✅ آیا می‌توانید از این روش برای رسوب زدایی سماور استفاده کنید؟ چگونه؟

  بله، از آنجایی که رسوب سماور معمولاً از جنس آهک (کلسیم اکسید) است و کلسیم هم در سرکه حل می‌شود بنابراین با ریختن سرکه در سماور می‌توان این رسوب آهکی را از بین برد.

  ❤ Sci-HuB.iR ❤

  اطلاعات جمع آوری کنید صفحه 61 علوم هفتم

  بیشتر قنات‌های ایران در استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، کرمان، اصفهان، آذربایجان شرقی و سمنان هستند و حتی در استان پربارانی همچون گیلان هم قنات وجود دارد.

  جواب گفت و گو کنید صفحه ی ۶۱ علوم هفتم

  با توجه به شکل چرخه‌ی آب، درباره‌ی چگونگی گردش آن با جزئیات بیشتری بحث کنید.

  ابتدا آبهای سطح زمین مثل دریاها و رودها بر اثر تابش نور خورشید تبخیر میشوند و به شکل بخار وارد هوا می‌شوند (و همچنین تبخیر حاصل از تعریق گیاهان و تنفس جانوران) و به سمت مناطق مرتفع حرکت می‌کنند. در ارتفاعات به دلیل سرد بودن هوا، بخارها متراکم و سرد می‌شوند و به شکل ابر در ‌می‌آیند. این ابرها ممکن است در همان جا ریزش برف یا باران داشته باشند. بعد از ریزش برف یا باران این آب‌ها از مناطق کوهستانی به سمت دشت‌ها می‌روند و آب‌های سطحی رودخانه‌ها را به وجود می‌آورند. از این آب‌های سطحی مقداری آب به داخل زمین فرو می‌رود و مقداری در همان مسیر تبخیر می‌شود و مقدار بیشتری دوباره به دریا باز می‌گردد. این جابجایی دائمی آب بین دریا، هوا و خشکی را چرخه‌ی آب می‌گویند.

  از خورشید تأمین می‌شود.

  جواب سوالات و فعالیت های فصل هفتم علوم هفتم (سفر آب درون زمین فصل ۷) در این نوشتار تقدیم شما دانش‌آموزان عزیز کلاس هفتمی شد که امیدوارم مورد رضایت شما قرار گرفته باشد و باز هم به ساینس هاب سر بزنید.

  منبع مطلب : sci-hub.ir

  مدیر محترم سایت sci-hub.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جوابیه ی علوم هفتم فصل 7 توسط پروانه محمدی سر گروه علوم تجربی

  فعالیت ص 57بررسی منطقه نفوذ پذیر – 1-سطح ایستابی-2-مرز سطح ایستابی -3- سطح اشباع

  2- منطقه ی پر از آب (منطقه ی اشباع)

  جمع اوری اطلاعات ص58 – در نواحی خشک بیش از 150 متر و در مناطق مر طوب کمتر از100

  فکر کنید: عمق سطح ایستابی به نفوذ پذیری خاک – میزان بارندگی سالانه وفصلی – میزان بهره برداری

  جمع اوری اطلاعات ص- آب مصرفی در شهرهای بزرگبه علت آلودگی به فاضلاب اب سطحی وسد بهتر می باشد

  گفت وگو کنید59 :سبب افت سطح ایستابی وخطر بی آبی –نشست زمین –ترک دیوارها –فشرده شدن خاک

  فعالیت73:نمک ها واملاح محلول در اب – با سرکه

  آزمایش کنید 60- بله سرکه یک اسید ضعیف است ومی تواند نمکهای آهکی را در خود حل کند – پوسته تخم مرغ از جنس سنگ اهک  ( کلسیم کربنات) است0

     فکر کنید  مهمترین قنات ها مربوط به استان یزد وشهرهای کم آب که دارای زمین شیب دار کوهستانی می باشند

  گفت وگو کنید 61- آب تبخیر شده توسط انرژی خورشید در ارتفاعات  ابر را تشکیل می دهندبوسیله انرژی بادجابجا شده در اثر سرما تبدیل به باران یا برف شده بوسیله انرژی پتانسیل گرانشی به سطح زمین می رسد.

  منبع مطلب : olum-gorgan.blogfa.com

  مدیر محترم سایت olum-gorgan.blogfa.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  دختری در انتظار امام زمان 11 ماه قبل
  1

  ممنونم ازتون بابت مطالب خوبی که در اختیار ما گذاشتید. من همیشه رو این سایت بی نظیر حساب میکنم.

  به امید ظهور امام زمان (عج)

  مارال 2 سال قبل
  0

  عالی بود

  مهدی 2 سال قبل
  -2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید