توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  آرای انتخابات امریکا تا این لحظه

  1 بازدید

  آرای انتخابات امریکا تا این لحظه را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  لحظه به لحظه با نتایج انتخابات آمریکا؛ ترامپ: بایدن ادعای رییس جمهوری نکند روند قانونی تازه آغاز شده

  لحظه به لحظه با نتایج انتخابات آمریکا؛ ترامپ: بایدن ادعای رییس جمهوری نکند روند قانونی تازه آغاز شده

  شمارش آراء در چهار ایالت کلیدی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حالی ادامه دارد که فاصله آرای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی این کشور و جو بایدن، رقیب دموکرات در پنسیلوانیا و جورجیا کاهش یافته است.

  نامزد دموکرات ها که تاکنون ۲۶۴ رای الکترال به دست آورده است با پیروزی در هر کدام از ایالت های باقی مانده پیروز انتخابات خواهد شد. در مقابل دونالد ترامپ مسیر بسیار دشوارتری در پیش دارد و برای راهیابی مجدد به کاخ سفید باید بتواند با پیروزی در پنسیلوانیا ۲۰ رای الکترال این ایالت را کسب کند. هر چند پیروزی در پنسیلوانیا هم برای دونالد ترامپ کافی نخواهد بود. او علاوه بر پنسیلوانیا به پیروزی در دو ایالت دیگر نیز نیاز دارد تا بتواند تعداد آرای الکترال خود را به ۲۷۰ برساند.

  هر کدام از نامزدها که ۲۷۰ رای در کالج الکترال کسب کند رئیس جمهوری آینده ایالات متحده خواهد بود.

  به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

  جو بایدن خواستار شمارش همه آراء شده است اما دونالد ترامپ روز پنجشنبه گفت که اگر آرای قانونی شمارش شوند برنده انتخابات خواهد بود. نامزد جمهوریخواهان از پیش از انتخابات از منتقدان آرای ارسالی با پست بود. هواداران جو بایدن به طرز چشمگیری بیشتر از طرفداران دونالد ترامپ مشارکت با ارسال آراء را به مشارکت حضوری در حوزه های رای گیری ترجیح دادند.

  در این صفحه می توانید آخرین اخبار از شمارش آراء و تحولات مرتبط با آن را دنبال کنید.

  منبع مطلب : per.euronews.com

  مدیر محترم سایت per.euronews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  اعلام نتیجه «زنده» انتخابات آمریکا / بایدن در یک قدمی پیروزی نهایی

  اعلام نتیجه «زنده» انتخابات آمریکا / بایدن در یک قدمی پیروزی نهایی

  به گزارش تجارت‌نیوز، شماره آرا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا همچنان ادامه دارد و تا بعد از ظهر روز جمعه 1۶ آبان ماه به نظر می‌رسد شانس بایدن برای موفقیت بیشتر شده است. در این گزارش آخرین اخبار را دنبال کنید.

  بایدن در یک قدمی پیروزی

  تعداد آرای الکترال دو نامزد، امروز شنبه 17 آبان ماه بدون تغییر است. بایدن با 264 رای الکترال پیشتاز است و دونالد ترامپ با 214 رای نفر دوم است.

  شمارش آرای چهار ایالت جورجیا، نوادا، پنسیلوانیا و کارولینای شمالی همچنان ادامه دارد. در سه ایالت نخست پیشتازی با یایدن است و در ایالت کارولینای شمالی ترامپ پیشتاز است.

  اگرچه هنوز شمارش آرا باقیمانده و گفته می‌شود این روند تا یکی دو روز آینده هم ادامه داشته باشد، اما بسیاری بایدن را پیروز این رقابت تنگاتنگ می‌دانند.

  بایدن پیروز کارزار انتخابات ۲۰۲۰؟

  شمارش آرا در چهار ایالت باقیمانده ادامه دارد. اما شرایط کاملا به نفع جو بایدن است. تا دیروز ترامپ در سه ایالت از چهار ایالت باقیمانده، پیشتاز بود و حالا شرایط کاملا معکوس شده و ترامپ فقط در پنسیلوانیا پیشتاز است.

  آنگونه که رسانه‌های خارجی خبر داده‌اند، تعداد آرای مردمی بایدن در سه ایالت جورجیا، نوادا و آریزونا بیشتر از ترامپ است. بایدن برای پیروزی نهایی باید از میان آریزونا، جورجیا، نوادا و کارولینای شمالی دو ایالت را ببرد یا فقط آرای پنسییلوانیا را ببرد.

  ترامپ اما برای پیروزی باید علاوه بر پنسیلوانیا، از میان سه ایالت آریزونا، کارولینای شمالی، نوادا و جورجیا۳ ایالت را ببرد. کاری که سخت است.

  آرای پنسیلوانیا بسیار مهم است. تا کنون بایدن برنده ۷۵ درصد آرای پستی این ایالت بوده و اگر طبق روندی که تا کنون پیش رفته بایدن ۱۲۰هزار رای پستی دیگر را هم ببرد، بلافاصله برنده خواهد شد.

  ترامپ مساله شکایت از نتیجه انتخابات را پیش کشیده. اما آنگونه که فاکس‌نیوز خبر داده یک قاضی فدرال در ایالت پنسیلوانیا، با دادخواست ستاد انتخاباتی ترامپ برای توقف شمارش آرا در فیلادلفیا مخالفت کرده است.

  همچنین سه شبکه خبری آمریکا، ای‌بی‌سی، سی‌بی‌اس و ان‌بی‌سی زمانی که ترامپ در کاخ سفید در یک برنامه زنده مساله تقلب در انتخابات را مطرح کرد، پخش زنده سخنرانی او را قطع کردند.

  بایدن جورجیا را برد؟

  شمارش آرا در چهار ایالت جورجیا، نوادا، کارولینالی شمالی  و پنسیلوانیا ادامه دارد. اگرچه تا امروز، ترامپ در سه ایالت پیشتاز بود و بایدن در یکی، اما حالا نتیجه برابر شده و آنگونه که گاردین خبر داده آرای جورجیا به نفع بایدن است و او در این ایالت از ترامپ پیش افتاده است و تنها یک درصد دیگر آرا باقی مانده که شمرده شود.

  اگر بایدن بتواند آرای جورجیا را هم از آن خود کند و برنده این ایالت شود، ۱۶ رای الکترال این ایالت را به نام خود می‌زند و تعداد آرای او به ۲۸۰ رای می‌رسد و دیگر نیازی به بردن هیج‌کدام از چهار ایالت باقیمانده ندارد.

  تا این لحظه بسیاری معتقدند که کار انتخابات آمریکا تمام است و بایدن پیروز شده. اما همه همچنان منتظرند که شمارش آرا به صورت کامل تمام شود.

  اعلام نتیجه نوادا، شنبه یا یکشنبه

  اگرجه انتظار می‌رفت نتیجه انتخابات آرا تا چهارم نوامبر (۱۴ آبان ماه) مشخص شود، اما روند شمارش آرا و اعلام نتایج به کندی پیش می‌رود. نتیجه در کلیه ایالت‌ها مشخص شده و تنها چند ایالت باقی‌مانده‌اند.

  آرای نوادا، جورجیا و پیسلوانیا هنوز باقی‌مانده است. در نوادا اکثریت آرا با جو بایدن است و در دو ایالت دیگر ترامپ پیشتاز است. اما اگر شرایط در نوادا به همین شکل ادامه پیدا کند، بایدن می‌تواند با بردن ایالت نوادا به کاخ سفید برود. احتمال داده می‌شد که امشب شمارش آرا در نوادا به پایان برسد. اما حالا گفته می‌شود که ممکن است شمارش آرا تا روز شنبه و یکشنبه هم ادامه پیدا کند.

  در ایالت جورجیا هم شمارش آرا به کندی انجام می‌شود و گفته شده احتمال دارد چند روز دیگر هم روند شمارش ادامه پیدا کند.

  آرای الکترال بایدن افزایش یافت

  به گزارش گاردین، تعداد آرای الکترال بایدن به ۲۶۴ رای رسیده است. در حالی‌که آرای ترامپ عدد ۲۱۴ را نشان می‌دهد.

  با توجه به آرایی که تاکنون بایدن و ترامپ به دست آورده‌اند، آنها به ترتیب برای پیروزی در این رقابت، به ۶ و ۵۶ رای الکترال دیگر نیاز دارند.

  بایدن، پیشتاز کالج الکترال و آرای مردمی

  به گزارش گاردین، بایدن با کسب 248 رای الکترال و بیش از 70 میلیون آرای مردمی تا این لحظه پیشتاز بوده است. تعداد آرای الکترال ترامپ نیز به 214 رای رسیده است.

  هنوز شمارش آرای انتخاباتی در ایالت‌های میشیگان،‌ پنسیلوانیا، کارولینای شمالی، جورجیا و آلاسکا به اتمام نرسیده است. در تمامی این ایالت‌ها بجز میشیگان، ترامپ پیشتاز است. بایدن با اندکی اختلاف در میشیگان پیشتازی می‌کند و ترامپ آرای آن ایالت را به چالش کشیده است. بایدن در ایالت نوادا هم پیشتاز است. با توجه به آرایی که تاکنون بایدن و ترامپ به دست آورده‌اند، آنها به ترتیب برای پیروزی در این رقابت، به ۲۲ رای دیگر و ۵۶ رای الکترال دیگر نیاز دارند.

  شمارش آرای پنسیلوانیا، فردا

  پس از نوادا، اعلام نتایج پنسیلوانیا هم به تعویق افتاد. روزنامه دیلی میل خبر داده که شمارش آرای پستی در ایالت پنسیلوانیا ممکن است تا روز جمعه طول بکشد.

  آنگونه که فرماندار پنسیلوانیا خبر داده از حدود سه میلیون رای پستی این ایالت، حدود یک میلیون رای هنوز شمرده نشده است. در پنسیلوانیا  ترامپ ۵۵.۸ و بایدن ۴۳.۱ درصد آرا را دارند و هر کدام برنده شوند 20 رای الکترال این ایالت را می‌برند.

  در ایالت نوادا هم ادامه شمارش آرا ساعت ۰۹:۰۰ صبح روز پنجشنبه به وقت محلی (۱۷:۳۰ پنجشنبه به وقت تهران) از سر گرفته می‌شود. در این ایالت بایدن ۴۹.۲ و ترامپ ۴۸.۶ درصد آراء را کسب کرده‌اند و برنده، 6 رای الکترال را می‌برد.

  بایدن میشیگان را می‌برد؟

  تنها نتیجه 6 ایالت باقیمانده و رقابت در این ایالت‌ها نفس‌گیر شده است. شمارش آرا در نوادا و پنسیلوانیا متوقف شده است. در نوادا بایدن پیشتاز است و در پنسیلوانیا ترامپ. شمارش آرای این دو ایالت ممکن است زمان‌بر باشد.

  از طرف دیگر اگرچه ترامپ در ایالت میشیگان پیشتاز است، اما اختلاف میان دو نامزد به حداقل ممکن رسیده و برخی می‌گویند ممکن است بایدن آرای این ایالت را هم ببرد.

  در صورتی که بایدن ویسکانسین و میشیگان را ببرد، می‌تواند به پیروزی نهایی امیدوار باشد. ترامپ اما باید ایالت‌های بیشتری را پشت سر بگذارد.

  نتیجه انتخابات در انتظار 6 ایالت

  تا کنون نتیجه قطعی انتخابات در 44 ایالت آمریکا نهایی شده است. از این میان آرای الکترال 23 ایالت به سبد ترامپریخته شده و او تا این لحظه، 213 رای الکترال را برده است.

  آرای الکترال 20 ایالت هم به سبد رای بایدن رفته و او در مجموع توانسته تا این لحظه 238 رای الکترال را برنده شود. در این میان نتیجه 6 ایالت باقیمانده است. تا کنون نتیجه حدود 451 رای الکترال باقیمانده است و 87 رای الکترال در شش ایالت باقیمانده، تعیین‌کننده نتیجه انتخابات است.

  ایالت آریزونا، جورجیا، میشیگان، کارولینای شمالی، نوادا، پنسیلوانیا و ویسکانسین این شش ایالت سرنوشت سازند.

  در ایالت جورجیا، میشیگان، کارولینای شمالی و پنسیلوانیا ترامپ پیشتاز است و در دو ایالت نوادا و ویسکانسین بایدن اکثریت آرا را دارد.

  بایدن در ویسکانسین پیش افتاد

  بر اساس آخرین نتیجه شمارش آرا، بعد از شمارش ۸۹ درصد آرا، بایدن ۴۹.۳ درصد و ترامپ ۴۹ درصد آرا را به خود اختصاص داده‌اند. این ایالت کلیدی، ۱۰ رأی الکترال دارد و پیروزی در آن می‌تواند برای هر دو نامزد سرنوشت‌ساز باشد.

  گفته می‌شود اگر بایدن بتواند ویسکانسین و میشیگان را ببرد، برنده انتخابات است و حتی به رای ایالتی چون پنسیلوانیا هم نیاز ندارد.

  شانس ترامپ بیشتر شد!

  تا کنون بایدن هم با کسب ۲۳۸ رای الکترال پیشتاز انتخابات است و هم در آرای مردمی. ترامپ اما تا کنون ۲۱۳ رای الکترال را کسب کرده است. اگرچه بایدن پیشتاز نتایج است، اما گویا در ایالت‌های مهم شمارش آرا به نفع ترامپ است. یعنی ایالت‌های ویسکانسین، میشیگان، پنسیلیوانیا، کارولینای شمالی و جورجیا ترامپ تا این لحظه رای بیشتری کسب کرده.

  در مقابل جو بایدن فقط در ایالت نوادا وضعیت بهتری در مقایسه با ترامپ دارد.

  بایدن اگر فقط پنسیلوانیا را ببرد برنده می‌شود اگرچه می‌گویند آرای پنسیلیوانیا تا پابان امروز اعلام نمی شود. اما اگر بایدن در ایالت ویسکانسین و میشیگان برنده شود، حتی اگر پنسیلوانیا را هم به ترامپ واگذار کند، باز هم پیروز است.

  ترامپ خود را پیروز انتخابات اعلام کرد

  اگرچه هنوز وضعیت انتخابات در ۶ ایالت دیگر باقی مانده است، اما دونالد ترامپ می‌گوید او قطعا پیروز انتخابات است. «ما در ایالت‌هایی پیروز شذه‌ایم که تصور آن را نمی‌کردیم و گروهی می‌خواهند آرای ما را سرقت کنند.» او گفته به دیوان عالی می‌رود.

  ابن اظهارنظر ترامپ اما با واکنش رساته‌ها مواجه شده چراکه هنوز رای ۶ ایالت اعلام نشده و به گزارش گاردین احتمالا نتایج ایالت‌هایی چون پنسیلوانیا، ویسکانسن و میشیگان هنوز اعلام نشده و احتمالا دارد که این نتایح امروز اعلام نشود.

  پیروزی بایدن در آریزونا

  براساس جدیدترین آرای الکترال تعداد آرای بایدن با 11 رای ایالت آریزونا به 236 رای رسید و خبرگزاری آسوشیتدپرس از قطعی شدن پیروزی بایدن در آریزونا خبر می‌دهد. تعداد آرای ترامپ همچنان 213 رای است.

  جدیدترین آرای الکترال تا به این لحظه

  براساس آرای الکترال تعداد آرای ترامپ به 213 رای و تعداد آرای بایدن به 225 رای رسید.

  نتایج انتخابات مجلس سنای آمریکا

  در انتخابات مجلس سنای آمریکا، جمهوری خواهان پیشی گرفتند و بر این اساس 46 کرسی به دموکرات‌ها، 47 کرسی به جمهوری‌خواهان تعلق گرفته که نتیجه 7 کرسی دیگر هنوز مشخص نشده است.

  پیروزی قطعی ترامپ در تگزاس

  پیروزی ترامپ در ایالت تگزاس هم قطعی شد و آرای الکترال ترامپ به ۲۱۲ رای در مقابل ۲۲۳ رای بایدن رسید.

  پیروزی قطعی ترامپ در سه ایالت

  پیروزی ترامپ در فلوریدا، اوهایو و لوآ قطعی شد و بایدن در نیوهمپشایر به برتری رسید. خواندن آرا نوادا هم آغاز شد.

  افزایش تعداد آرای الکترال ترامپ

  تعداد آرای الکترال ترامپ به 174 رای و تعداد آرای الکترال بایدن به 223 رای رسید.

  وضعیت ترامپ در 4 ایالت مهم

  ترامپ در ۴ ایالت مهم در آستانه پیروزی قرار دارد. فلوریدا، لوآ، اوهایو و کارولینای شمالی این چهار ایالت هستند اما بایدن تا این لحظه به صورت قطعی در آرا الکترال برتری دارد.

  تعداد آرای الکترال تا به این لحظه

  تعداد آرای الکترال ترامپ به ۱۴۵رای و بایدن به ۲۲۳ رای رسید.

  وضعیت آرا در مجلس سنا

  جمهوری‌خواهان در انتخابات مجلس سنا به دموکرات‌ها رسیدند.

  پیروزی بایدن در آرای الکترال

  آرای ۹۸ درصد ایالت فلوریدا، ۹۴ درصد کارولینای شمالی و اوهایو و ۹۲ درصد لوآ مشخص شده است و ترامپ در تمامی این ایالات پیشتاز است. با این وجود آرا الکترال قطعی شده تا زمان فعلی، به نفع بایدن بوده است.

  ترامپ تگزاس را برد

  شبکه خبری فاکس‌نیوز دونالد ترامپ را پیروز انتخابات در ایالت تگزاس اعلام کرد. این ایالت ۳۸ رأی الکترال دارد.

  تعداد آرای الکترال ترامپ به 166 رسید

  تعداد آراء الکترال دونالد ترامپ به عدد ۱۶۶ رسید.

  شمارش نشدن بیش از یک میلیون رای در پنسیلوانیا

  رسانه‌های آمریکایی: بیش از یک میلیون رای پستی در پنسیلوانیا شمارش نشده است.( الجزیره)

  پیروزی ترامپ در ایالت اوهایو

  ترامپ ایالت حیاتی اوهایو را برد.

  شواهد کدام نامزد را پیروز می‌داند؟

  با مشخص شدن آرای برخی از ایالت‌ها، پیش‌بینی نتیجه از یک سو دشوارتر و از سوی دیگر آسان‌تر شده است. چراکه تکلیف چند ایالت حساس باقیمانده و اگر آنها مشخص شود راه زیادی تا اعلام نتیجه قطعی باقی نمانده است.

  اما نکته جالب توجه این است که با اعلام شمارش آرای انتخاباتی تا به این لحظه، قیمت طلا ۱.۱۹ درصد سقوط کرد و به ۱۸۸۶ دلار در اونس رسید. گفته می‌شود این واکنش طلا به پیروری بایدن است.

  اما از سوی دیگر بازار شرط بندی به پیروزی ترامپ امیدوار شده و شرط‌بندی روی پیروزی ترامپ ۷۰ درصد بالاتر رفته است.

  بایدن آریزونا را هم برد؟

  شبکه «فاکس‌نیوز» گزارش داده که بایدن در ایالت آریزونا به پیروزی رسیده که این پیشرفت بزرگی برای دموکرات‌ها در انتخابات است. چراکه انتظار می‌رفت آرای آریزونا به سبد ترامپ ریخته شود.

  از طرف دیگر گزارش‌ها از پیروزی ترامپ در ایالت نیوهمپشایر حکایت دارد.با این حساب فاکس نیوز اعلام کرده که بایدن 223 رای الکترال و ترامپ 148 رای الکترال را از آن خود کرده‌اند.

  بایدن کالیفرنیا را برد

  شمارش آرا در امریکا همچنان ادامه دارد و بایدن آرای الکترال ایالت کالیفرنیاو واشنگتن را به نام خود زد. با این پیروزی، 55 رای کالیفرنیا و 12 رای واشنگتن سبب شد که تعداد آرای الکترال به 209 رای الکترال برسد. بایدن اکنون 61 رای الکترال دیگر نیاز دارد که به کاخ سفید برود.

  در مقابل ترامپ 118 رای الکترال را دارد و گفته می‌شود پیروزی او در ایالت‌های مهمی مانند فلوریدا قطعی است. اگرچه آرای آن هنوز اعلام نشده است.

  پیشتازی ترامپ در شش ایالت

  شمارش آرا همچنان ادامه دارد و تا این لحظه دونالد ترامپ در برخی از ایالت‌های مهم پیشتاز است. ایالت فلوریدا، جورجیا، میشیگان، پنسیلوانیا، اوهایو و تگزاس از جمله مهم‌ترین ایالت‌هایی است که در آن جمهوری‌خواهان برنده هستند.

  همچنین رای‌گیری در چهار ایالت آیووا (۶ رای در کالج انتخاباتی)، مونتانا (۳ رای)، نوادا (۶ رای) و یوتا (۶ رای) به پایان رسیده است. همچنین گفته می‌شود که رای‌گیری در برخی از ایالت‌های مهم تمام شده اما آرای آن هنوز اعلام نشده است.

  تا ابن لحظه، بایدن 131 رای الکترال را به نام خود زده و ترامپ 98 رای الکترال را. با این حساب تا این لحظه بایدن پیروز انتخابات است. اما هنوز ایالت‌های مهم باقیمانده‌اند و باید منتظر نتیجه آنها بود.

  بایدن نیویورک را برد

  برآوردها نشان می‌دهد ترامپ در ایالت‌های نبراسکا، وایومینگ، داکوتای شمالی و داکوتای جنوبی برنده شد. این ایالت‌ها روی هم رفته ۱۴ رأی الکترال دارند. تا اینجا ترامپ ۹۲ رأی الکترال دارد.

  جو بایدن هم لحظاتی قبل، آرای نیویورک ونیومکزیکو را به نام خود زد. با این حساب، تعداد آرای الکترال بایدن به 119 رسیده و بایدن همچنان پیشتاز است.

  نکته قابل توجه تا این لحظه، پیشی گرفتن آرای جو بایدن در ایالت تگزاس است. ایالتی که تا پیش از این همیشه متعلق به جمهوری‌خواهان بود و حالا برتری بایدن در این ایالت، مساله عجیبی است. اگر بایدن تگزاس را ببرد، اولین بار در نیم قرن گذشته است که دموکرات‌ها رای این ایالت را کسب کرده‌اند و کار برای ترامپ بسیار دشوار می‌شود.

  ترامپ ایندیانا را برد

  ترامپ برنده ایالات ایندیانا شد و 11 رای الکترال دیگر کسب کرد. اکنون فاصله آرای الکترال ترامپ و بایدن به هم نزدیک‌تر شده است. ترامپ تا کنون 72 رای الکترال را کسب کرده و بایدن 85 رای الکترال را دارد. تا کنون 40 میلیون رای شمرده شده است.

   ۸۵ به ۶۱، بایدن پیشتاز است

  ترامپ در ایالت آرکانزاس هم پیروز شد و شش رای الکترال دیگر را برد و حالا بازی الکترال ۸۵ به ۶۱ به نفع بایدن است. اما هر کدام از دو نماینده که بخواهند به کاخ سفید بروند باید حداقل 270 رای الکترال را از آن خود کنند.

  بر اساس پیش‌بینی‌ها تا کنون هیچ اتفاق عجیبی در این انتخابات رخ نداده و همه چیز بر اساس پیش‌بینی‌هاست. همه اکنون در انتظار اعلام رای ایالت فلوریدا هستند که در آن ترامپ پیروز است.

  بسیاری می‌گویند برنده ایالت فلوریدا، همان فردی است که به کاخ سفید می‌رود.

  برای آشنایی با آرای الکترال، تعداد آرای الکترال در هر ایالت و شناخت ایالت‌های حساس و مهم می‌توانید اطلاعات کامل را در لینک زیر بخوانید:

  ترامپ فلوریدا را برد؟

  ایالت فلوریدا با 29 رای الکترال، یکی از مهم‌ترین ایالت‌های آمریکاست که دو نامزد رقابت نفس‌گیری با هم داشته‌اند. اما تا این لحظه بعد از شمارش 91 درصد آرا، ترامپ 50.5 درصد آرا را از آن خود کرده و احتمال پیروزی او قوت گرفته است.

  پایان رای گیری در ۱۶ ایالت دیگر

  رای‌گیری در 16 ایالت دیگر تمام شده است. ایالاتی که مجموع آرای آنها در کالج انتخاباتی به ۲۳۸ می رسد.

  ایالات آلاباما، کانتیکات، دلوور، فلوریدا، ایلینوی، مین، مریلند، ماساچوست، میسیسیپی، میزوری، نیو همپشر، نیوجرسی، اکلاهما، پنسیلوانیا، رود آیلند و تنسی از جمله مناطقی هستند که رای گیری در آنها پایان یافته است.

  در این میان پنسیلوانیا با ۲۰ رای در کالج الکترال حساس‌ترین خواهد بود و در سال ۲۰۱۶ به ترامپ تعلق گرفت.

  تا کنون جو بایدن رای ایالت‌های رود آیلند، ماساچوست، مریلند، ایلینوی، دلاور، نیوجرسی، کانکتیکت، ویرجینیا، ورمونت را از آن خود کرده است.

  دونالد ترامپ هم ایالت میسوری، آلاباما، تنسی، اوکلاهاما، می‌سی‌سی‌پی، کارولینای جنوبی، ایندیانا، کنتاکی، وست ویرجینیا را برنده شد.

  بایدن در آرای الکترال پیش افتاد

  تا کنون آرای ایالت‌هایی که شمارش آرا در آن به پایان رسیده نشان می‌دهد که بایدن 85 رای الکترال را برنده شده و ترامپ 55 رای الکترال را.

  ترامپ کارولینای جنوبی را برد

  آسوشیتدپرس گزارش داد که ترامپ در ایالت کارولینای جنوبی برنده شد و 9 رای الکترال را برد.

  بایدن ویرجینیا را برد

  بر اساس آخرین نتایج، جو بایدن توانست برنده ایالت ویرجینیا شود و 13 رای الکترال این ایالت را ببرد. این پنجمین ایالتی است که نتیجه آن اعلام شده است. بایدن تا کنون توانسته آرای ویرجینیا و ورمونت را ببرد و 16 رای الکترال را از آن خود کند.

  ترامپ هم رای الکترال ایالت‌های ویرجینیای غربی، کنتاکی و ایندیانا را از آن خود کرد و در مجموع 22 رای الکترال را از آن خود کرد.

  آخرین نتیجه در 4 ایالت

  صندوق‌های اوهایو و کارولینای شمالی هم بسته شد و احتمالا به زودی نتایج اولیه منتشر می‌شود. نتایج این دو ایالت برای این انتخابات بسیار مهم است.

  تا این لحظه ترامپ آرای الکترال ایالت‌های ویرجینیای غربی (5 رای)، کنتاکی (8 رای) و ایندیانا (11 رای) را از آن خود کرده است.

  بایدن تا کنون تنها توانسته آرای الکترال ورمونت (3 رای) را از آن دموکرات‌ها کند.

  پیروزی ترامپ در ویرجینیای غربی

  ترامپ توانست اکثریت آرای ویرجینیای غربی را به دست بیاورد و 5 رای این ایالت را از آن خود کند.

  پیشتازی بایدن در نیوهمپشایر

  شمارش اولیه آرا نشان از پیشی گرفتن بایدن در ایالت نیوهمپشایر دارد. آرای بایدن دو برابر آرای دونالد ترامپ است.

  نتایج اولیه فلوریدا و جورجیا

  فلوریدا یکی از حساس‌ترین ایالت‌های انتخاباتی است که شمارش آرای آن به تازگی شروع شده  در ابتدا با شمارش سه درصد آرا در فلوریدا ترامپ با حدود ۵۴ درصد در مقابل ۴۴ درصد از بایدن پیش افتاده بود.

  اما حالا بایدن در ایالت حیاتی فلوریدا پیش افتاد. با شمارش ۳۷ درصد آرا در فلوریدا نتیجه این ایالت به سمت جو بایدن چرخید. بایدن با حدود ۵۱ درصد از ترامپ با حدود ۴۷ درصد پیش افتاده است.

  همچنین شمارش اولیه آرای جورجیا، نشان از پیش افتادن ترامپ داشت اما اکنون گفته می‌شود که بایدن پیش افتاده است.

  تکلیف سه ایالت مشخص شد

  به گزارش همشهری آنلاین، نخستین نتایج انتخابات در دو ایالت مشخص شد. ترامپ کنتاکی را برد، بایدن ورمونت. ترامپ در نخستین آرای الکترال، ۸ به ۳ از بایدن جلو است.

  سی‌ان‌ان، دونالد ترامپ را برنده انتخابات در ایالت ایندیانا اعلام کرد. در این صورت ترامپ توانسته 11 رای الکترال این ایالت را از آن خود کند. این ایالت جزو ایالاتی است که جمهوری‌خواهان سال 2016 هم برنده آن بودند و امسال هم پیروزی این ایالت را پیش‌بینی کرده بودند.

  گفته می‌شود که تا این لحظه ترامپ ۱۵ به ۸ از لحاظ الکترال کالج جلوست. ولی هنوز نوبت به شمارش آرای ایالت های پرالکترال که می‌توانند سرنوشت انتخابات ۲۰۲۰ رارقم بزنند، نرسیده.

  شانس بایدن در کنتاکی بالا رفت

  با شمارش ۸ درصد از آرای کنتاکی، بایدن با ۶۷ درصد از ترامپ با ۳۰ درصد پیش است. در حالی که ایالت کنتاکی طرفدار جمهوری‌خواهان است و آخرین پیروزی یک نامزد دمکرات در ایالت کنتاکی به سال ۱۹۹۶ بر می‌گردد. پیش افتادن بایدن در این ایالت، رویداد عجیبی است.

  پیشتازی ترامپ در نتایح اولیه

  بر اساس آرای اولیه اعلامی در ۳ ایالت، ترامپ با ۱۲۹۲۴ رای از بایدن با ۴۵۶۲ رای جلو است.

  شبکه خبری فاکس‌نیوز گزارش داده بعد از شمارش یک درصد آرا در ایالت ایندیانا ترامپ با ۷۳.۴ درصد آرا از بایدن که ۲۵ درصد آرا را کسب کرده جلو افتاده است.

  در نیوهمشایر نیز ترامپ با ۶۱.۵ درصد آرا در برابر ۳۸.۵ درصد آرا از بایدن پیش افتاده است.

  ایندیانا و کنتاکی نتایجی قابل پیش‌بینی دارند و برای دهه‌هاست که قرمز رنگند و طرفدار جمهوری‌خواهان هستند و طبیعی است که به ترامپ رایبدهند. مانند ایالت‌هایی آبی چون مریلند یا نیوجرسی که دموکرات‌ها به پیروزی در آن مطمئن‌اند.

  آرای کدام ایالت زودتر اعلام می‌شود؟

  رای‌گیری در ایالت جورجیا تا ۱.۵ ساعت دیگر به پایان می رسد که ۱۶رای الکترال دارد.

  همچنین المیادین خبر داده که ایالت تعیین‌کننده فلوریدا از نخستین ایالت‌هایی است که نتایج اولیه آن اعلام خواهد شد. ایالت فلوریدا، 29 رای الکترال دارد و یکی از مهم‌ترین ایالت‌ها در تعیین نتیجه نهایی انتخابات است. همچنین گفته شده که آرای ایالت جورجیا هم زودتر اعلام می‌شود.

  پیروزی بایدن در هریک از این دو ایالت، وی را در موقعیت پیروزی قرار خواهد داد؛ اما ترامپ حتی در صورت پیروزی در این دو ایالت باید منتظر شمارش آرا در ایالت‌های غرب میانه (از جمله میشیگان و ویسکانسین) بماند.

  اما نتایج دو ایالت تعیین‌کننده پنسیلوانیا و میشیگان دیرتر از سایر ایالت های تعیین کننده اعلام می‌شود.

  نتیجه آخرین نظرسنجی‌ها

  قبل از اعلام نتایج، نتایج نظرسنجی‌ها همچنان به روز می‌شود. در حالی که انتخابات هنوز در ایالت‌های آمریکا در جریان است، نتایج نظرسنجی‌ نشان می‌دهد ۶۶ درصد آنهایی که به صورت زودهنگام رای داده‌اند، بایدن را انتخاب کرده‌اند.

  همچین به گزارش ایندیپندنت، ۶۹ درصد آنهایی که روز سه‌شنبه به‌صورت حضوری رای خود را در صندوق‌ها انداختند، طرفدار ترامپ بوده‌اند.

  نکته قابل توجه و البته نگران‌کننده در گزارش ایندیپندنت برای دموکرات‌ها این است که نتایج نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد در چهار ایالت تاثیر‌گذار که بایدن پیشرو بوده، نتیجه به سود ترامپ تغییر کرده است.

  نتایج انتخابات چه زمانی اعلام می‌شود؟

  اگرچه شمارش آرای بسیاری از ایالت‌ها به زودی آغاز و نتیجه مشخص می‌شود، اما بعید است که تا فردا نتیجه نهایی انتخابات اعلام شود. «کتی هوبس» معاون فرماندار ایالت «آریزونا» آمریکا هم گفته نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا امشب اعلام نمی‌شود.

  هوبس تصریح کرد: برای شمارش همه آرا به چند روز نیاز داریم به همین دلیل امشب نتیجه نهایی اعلام نمی‌شود. (جماران)

  پایان شمارش آرای میشیگان

  تا صبح روز پنجشنبه 15 آبان ماه شماره آرای میشیگان هم رسما به پایان رسید و 16 رای الکترال آن به بایدن رسید. او برای پیروزی نهایی به بردن فقط یکی از دو ایالت نوادا یا پنسیلوانیا نیاز دارد.

  ثبت رکورد مشارکت در انتخابات

  انتخابات 202 آمریکا با بیش از 160 میلیون رای، رکورد درصد مشارکت در انتخابات طی 120 سال اخیر را شکست. جو بایدن با بیش از 70 میلیون رای، رکورد بیشترین رای گرفته شده توسط یک کاندیدا در انتخابات آمریکا را شکست.

  نتیجه انتخابات همچنان در بلاتکلیفی

  در حالی که بایدن برای پیروزی فقط ۶ رای نیاز دارد و در چهار ایالت کلیدی جورجیا، نوادا، پنسیلوانیا و کارولینای شمالی بیشتر از ۷۰ درصد آرا شمارش شده است اما به روز رسانی نتیجه انتخابات به کندی است و تکلیف محاسبه آرا آریزونا در سبد بایدن نامشخص است.

  این اتفاقات در حالی است که دونالد ترامپ نسبت به نتایج شمارش آرا در برخی ایالات کلیدی طرح شکایت کرده است.

  اعلام آخرین مهلت شمارش آرای انتخابات

  تام ولف، فرماندار دموکرات پنسیلوانیا اعلام کرده است طبق قانون تا سه‌شنبه آینده فرصت وجود دارد تا همه آرا شمارش شوند.

  تا این لحظه، شمارش آرای اکثریت ایالت‌های آمریکا (۴۵) از پیشتازی «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در این انتخابات حکایت می‌کند. حال سرنوشت نهایی این انتخابات به آرایی بستگی دارد که در چهار ایالت باقی مانده- نوادا، کارولینای شمالی، پنسیلوانیا، و جورجیا- شمارش خواهند شد.

  نتایج آرای شمارش شده، بایدن را با مجموع ۲۶۴ رأی الکترال پیشتاز این انتخابات معرفی می‌کند؛ امری که با واکنش تند ترامپ و کارزار انتخاباتی او مواجه شد تا جایی که با ادعای تخلف در روند شمارش آرا خواستار بازشماری آرا در ایالت ویسکانسین و همچنین توقف روند شمارش آرا در ایالت میشیگان شدند.(مهر)

  وضعیت ترامپ در شمارش آرا به کجا رسید؟

  تا ساعت ۲۳ روز پنجشنبه ۱۵ آبان، بیشتر از ۴۰ ساعت از آغاز آرای انتخاباتی در امریکا گذشته است ولی هنوز رییس‌جمهوری بعدی آمریکا مشخص نیست. اعلام نتیجه نهایی ایالات نوادا و جورجیا به تعویق افتاده است و ممکن است آرا پنسیلوانیا تا هفته آینده تعیین تکلیف نشوند.

  رقابت نزدیک و فشرده دو نامزد در بعضی ایالات مانند نوادا به کمتر از ۱۰ هزار رای می رسد و در برخی ایالات رقبا با اختلاف زیر یک درصد آرا به برتری دست یافتند. این موضوع موجب شده که قطعیت برد بایدن در ایالتی مثل آریزونا مورد تردید واقع شود و برخی رسانه ها از جمله CNN و نیویورک تایمز ۱۱ رای الکترال این ایالت را از سبد آرا بایدن حذف کنند.

  از طرفی آخرین اخبار حاکی از آن است که شکایات ترامپ درباره تقلب در انتخابات به جایی نرسیده و قضات دادگاه شکایت او را مردود دانستند.

  حالا گرچه بایدن تا پیروزی راهی ندارد اما پیروزی او شکننده تلقی شده و هر آن امکان دارد فاصله اندک او با رقیب معادلات انتخابات امریکا را عوض کند.

  آخرین آمار شمارش آرا در ایالت‌های آریزونا و پنسیلوانیا

  تا بعد از ظهر روز جمعه با شمارش ۸۶ درصد از آرای ایالت آریزونا، ترامپ ۴۸.۲ و بایدن ۵۰.۴ درصد آرا را به خود اختصاص داده‌اند.

  در ایالت پنسیلوانیا هم با شمارش ۹۳ درصد آرا، ترامپ ۴۹.۹ درصد از آرای این ایالت را کسب کرده است. ۴۸.۸ درصد از آرای پنسیلوانیا هم تا کنون به بایدن رسیده است.

  بایدن با کسب شش رای دیگر الکترال رئیس جمهور می‌شود.

  تا عصر روز جمعه با جلو افتادن بایدن از ترامپ در ایالت مهم پنسیلوانیا با 20 رای الکترال که قابل پیش‌بینی بود، عملا انتخابات آمریکا به سمت پیروزی کامل بایدن پیش می‌رود.

  آغاز تحقیقات قانونی درباره انتخابات ریاست جمهوری

  دونالد ترامپ با اشاره به صحبت‌های جو بایدن که خود را در مسیر پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا توصیف کرده بود، در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشت: «جو بایدن نباید به اشتباه ادعای پیروزی در انتخابات را مطرح می‌کرد. من هم می‌توانستم چنین ادعایی بکنم. تحقیقات قانونی در این‌باره آغاز شده است.»

  ترامپ حدود ۳۰ دقیقه بعد در توئیت دیگری نوشت: «شب انتخابات من در همه این ایالت‌ها برتری داشتم، اما با گذشت روزها شاهد از بین رفتن این معادلات به طرز معجزه‌آسایی بودم. شاید با پیشبرد مراحل قانونی ما، این وضعیت بازگردد.»

  شمارش آرا در چند ایالت باقیمانده همچنان ادامه دارد و در ایالت‌های تعیین‌کننده‌ای نظیر پنسیلوانیا و نوادا، نامزد حزب دموکرات آمریکا یعنی جو بایدن از ترامپ پیشی گرفته است. ترامپ و ستاد انتخاباتی او شکایاتی را علیه رای‌شماری در برخی حوزه‌ها به ثبت رسانده‌اند.(ایسنا)

  موافقت دیوان عالی آمریکا با درخواست ترامپی‌ها در پنسیلوانیا

  بامداد روز شنبه دیوان عالی آمریکا شامگاه جمعه با بخشی از درخواست ستاد جمهوریخواهان در پنسیلوانیا موافقت کرد. به این ترتیب مقرر شده آرای پستی واصله در روز انتخابات و بعد از آن تا بعدازظهر جمعه به تفکیک از آرای دیگر شمارش شوند ولی با درخواست جمهوریخواهان مبنی بر توقف شمارش آرا موافقت نشد.(یورونیوز)

  بایدن: ما این رقابت را می بریم

  صبح امروز، شنبه 17 آبان ماه نیز جو بایدن در جمع هواداران خود در دلاور سخنرانی کرد. او گفت: اعداد به ما می گویند که ما برنده این رقابت خواهیم بود. آرای ما در حال بیشتر شدن هم هستند. آریزونا را بعد از مدتها با خود خواهیم داشت….. این ها فقط عدد نیستند بلکه این حق ملت است که صدایش شنیده و رایش شمرده شود.بایدن در بخش دیگری از سخناتش ضمن برشمردن مشکلات فعلی ایالات متحده از جمله نژاد پرستی سیستماتیک، تغییرات آب و هوایی و مشکلات اقتصادی، به رکود و بیکاری ناشی از کرونا اشاره کرد. او در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: بایدن: ما این رقابت را می بریم.(اقتصادنیوز)

  این خبر تکمیل می‌شود.

  منبع مطلب : tejaratnews.com

  مدیر محترم سایت tejaratnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مشرق نیوز

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

   سرویس جهان مشرق -  با اتمام رای گیری در برخی ایالت‌های آمریکا، کار شمارش آراء بلافاصله آغاز شده است. همزمان با شمارش آراء، نتایج اولیه نیز به تدریج اعلام می‌شود که در ادامه، نتایج لحظه به لحظه آمده است. این نتایج ممکن است در هر ایالت چندین بار دستخوش تغییر شود؛ بنابراین پیشتازی یک نامزد در یک ایالت به معنای پیروزی قطعی نیست و با توجه به آراء پستی، احتمال ادامه پیدا کردن شمارش آراء تا روزهای آینده وجود دارد.

  * نبراسکا و مِین آرای الکترال خود را به نسبت آرای عمومی میان نامزدها تقسیم می‌کنند.

  *************************

  ۱۵:۳۰ تقابل حامیان ترامپ و بایدن

  ۱۴:۰۰ آخرین اختلاف اعلام‌شده در ایالت‌های کلیدی

  اختلاف دو کاندیدا در جورجیا و پنسیلوانیا نسبت به اعلام قبلی بیشتر شده است.

  ۱۳:۵۰ شمارش آراء انتخابات آمریکا

  ۱۳:۰۵ بازداشت یک نفر به خاطر تهدید تیراندازی کور

  نیروهای ضد تروریسم «اف‌بی‌آی» یک مرد اهل لس‌آنجلس را که تهدید کرده بود در صورت پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا دست به تیراندازی کور خواهد زد، بازداشت کردند.

  ۱۲:۵۷ پیروزی در روند قانونی برای ترامپ

  قاضی آلیتو دستور داده است در پنسیلوانیا آرایی که بعد از ۸شب سوم نوامبر رسیده‌اند، جدا شوند و درصورت شمارش به‌صورت جداگانه شمرده شوند.

  ۱۲:۵۵ دیفنس وان: آماده انتقال قدرت سخت در آمریکا باشید

  رسانه آمریکایی: در صورت شکست ترامپ در انتخابات، انتقال قدرت به سختی انجام خواهد گرفت. اگر ترامپ پیروز شود دولتش را از افرادی که به او وفادار نبوده‌اند، پاکسازی خواهد کرد.

  ۱۲:۴۰وزرای احتمالی دولت بایدن چه کسانی هستند؟

  روزنامه «ایندیپندنت» نوشته بایدن در حال انتخاب وزرای دولت آینده آمریکا است و گمان می‌رود طی روزهای آینده شماری از آن‌ها را اعلام کند.

  «پولیتیکو» نوشته، سنانور «الیزابت وارن» این شانس را دارد به عنوان وزیر خزانه‌داری و «برنی سندرز» نیز به عنوان وزیر کار انتخاب شود.

  این نشریه همچنین نوشته ممکن است «سوزان رایس» مشاور امنیت ملی دولت اوباما به عنوان وزیر امور خارجه انتخاب شود.

  پایگاه «آکسیوس» نیز «تونی بلینکن» حامی برجام را گزینه احتمالی وزیر خارجه معرفی کرده است.

  ۱۲:۲۰ دادستان کل پنسیلوانیا: ادعای حقوقی ترامپ در مورد تقلب کذب است

  «جاش شاپیرو»: ادعاهای حقوقی ترامپ که تعداد زیادی از آراء را با عناوین غیرقانونی و متقلبانه به چالش کشیده کذب است.

  ابتدا او ادعایی مطرح یا توئیتی توهین‌آمیز منتشر می‌کند، سپس حامیانش به آن دامن می‌زنند. پرونده قضایی تشکیل و هر بار رد می‌شود، زیرا رئیس‌جمهور شواهد و مدرکی برای پشتیبانی از دروغ‌ها درباره آنچه در پنسیلوانیا رخ می‌دهد را ندارد.

  ۱۲:۱۰ افزایش فاصله بایدن و ترامپ در «جورجیا»

  مرکز تحقیقات ادیسون گزارش کرد، بایدن اختلاف خود با ترامپ در ایالت جورجیا را به ۷۲۴۸ رأی رسانده است. اختلاف پیشین ۴۰۲۰ رأی بود. این ایالت ۱۶ رأی الکترال دارد.

  ۱۲:۰۰ در هر ایالت چه کسی و با چه اختلافی جلو است؟
  شمارش آرا هم‌چنان ادامه دارد و این در حالی است که نسبت به دیشب تعداد محدودی رای شمرده شده‌اند. در آریزونا صدها هزار رای شمرده نشده باقی‌مانده‌اند و برتری بایدن در این ایالت به‌سرعت در حال کم‌شدن است.

  ۱۱:۴۵ سندرز: بایدن رئیس‌جمهور آمریکاست؛ نبرد دموکرات‌ها هنوز به پایان نرسیده

  سناتور دموکرات ایالت «ورمونت»: به نظر می‌رسد بایدن در مسیر کسب آراء‌ الکترال پنسیلوانیا، جورجیا، آریزونا و نواداست و رئیس‌جمهور بعدی ما خواهد شد.

  این انتخابات تعیین می‌کند آیا می‌توانیم به دروغ‌های پاتولوژیکی (آسیب‌شناسی) در کاخ سفید پایان دهیم و از دموکراسی و حاکمیت قانون محافظت کنیم یا خیر. شکر خدا به نظر می‌رسد توانستیم چنین چیزی را تحقق بخشیم.

  نبرد ما به پایان نرسیده و تازه شروع شده است. ما دستاورد زیادی داشتیم اما اقدامات زیادی باید انجام شود.

  ۱۱:۲۰ استعفای ناگهانی رئیس نهاد ناظر بر زرادخانه اتمی آمریکا

  «لیسا گوردون-هیگرتی» رئیس اداره ملی امنیت اتمی آمریکا که وظیفه آن نظارت بر حفظ ایمنی زرادخانه اتمی این کشور است، به طور ناگهانی استعفای خود را به کاخ سفید ارائه داد.

  دو مقام آمریکایی گفته‌اند دلیل استعفای هیگرتی، اختلاف و تنش با وزیر انرژی آمریکا بوده است.

  ۱۱:۰۰ تفرقه عمیق در آمریکا همزمان با نتیجه نامعلوم انتخابات

  یادداشت مرکز مطالعات «سوفان»: این فصل انتخاباتی و آشفتگی موجود، کشوری را نشان داد که بشدت دچار قطب‌بندی شده است.

  بسیاری از آمریکایی‌ها به سبب اقدامات مخرب دولت ترامپ، عصبانیت تا سردرگمی را تجربه کرده‌اند و این نشان دهنده اختلافات عمیق در جامعه آمریکاست.

  هرج و مرج ناشی از این انتخابات سبب ایجاد سردرگمی و دلخوری متحدان، شرکا و کشورهای دوست آمریکا شده است.

  ۱۰:۴۲ آخرین وضعیت شمارش آرای ایالت‌های کلیدی آمریکا

  در ایالت پنسیلوانیا که ۲۰ رای الکترال دارد، تاکنون ۹۹ درصد آرا شمرده شده که از این بین ترامپ ۴۹.۲ و بایدن ۴۹.۶ درصد آرا را به خود اختصاص داده‌اند.

  در ایالت کارولینای شمالی با ۱۵ رای الکترال که تاکنون ۹۹ درصد آرا شمرده شده است ترامپ ۵۰.۱ و بایدن با ۴۸.۷ درصد آرا را به خود اختصاص داده‌اند.

  در ایالت جورجیا با ۱۶ رای الکترال که ۹۹ درصد آرای آن شمرده شده است ترامپ ۴۹.۳ و بایدن ۴۹.۶ درصد آرا را به خود اختصاص داده‌اند.

  در ایالت نوادا با ۶ رای الکترال نیز که تاکنون ۸۷ درصد آرای آن شمرده شده است بایدن ۴۹.۸ و ترامپ ۴۸ درصد آرای آن را به خود اختصاص داده‌اند. (در این ایالت بایدن فاصله خود با ترامپ را افزایش داده است).

  ۱۰:۳۰ کنایه خبرگزاری اسپوتنیک به روند کُند شمارش آرای انتخابات آمریکا

  ۱۰:۲۷ سایت میز انتخابات که شمارش آرای انتخابات آمریکا را آنلاین گزارش می‌کند دقایقی پیش، ۲۰ رای الکترال پنسیلوانیا را به سود بایدن محاسبه و اعلام کرد او با ۲۷۳ رای الکترال رییس‌جمهور آمریکا شده است.

  ۱۰:۲۰ تصویری که یکی از مخاطبان MSNBC از سرنوشت مجری انتخاباتی این شبکه در صورت ادامه تعلیق فعلی حاکم بر شرایط تصمیم‎گیری درباره اعلام برنده انتخابات... تصور کرده است.

  ۹:۵۸ تیراندازی در محل تجمع طرفداران ترامپ در فلوریدا

  در حادثه تیراندازی در محل تجمع هواداران ترامپ در فلوریدا، دست‌کم دو زن مورد اصابت گلوله قرار گرفته و زخمی شدند. پلیس محلی گفت انگیزه پشت پرده این حادثه تاکنون مشخص نشده است.

  ۹:۱۰ جلد نشریه اکونومیست؛ وقتی همه رأی‌ها شمرده می‌شوند

  ۸:۵۰ آخرین وضعیت رقابت ترامپ و بایدن در ایالت‌های باقی‌مانده

  در حالی که در ایالت «جورجیا» کمتر از ۵۰ هزار رأی شمرده‌نشده باقی مانده، بایدن با اختلاف ۴۰۲۰ رأی از ترامپ پیش است. این ایالت ۱۶ رأی الکترال دارد. وزیر امور داخلی جورجیا گفته آرای این ایالت به‌دلیل اختلاف کم، بازشماری می‌شود.

  در «کارولینای شمالی» نیز آرای شمارش‌نشده کمتر از ۵۰ هزار است و ترامپ با اختلاف ۷۶.۴۷۹ رأی از بایدن جلوتر است. این ایالت ۱۵ رأی الکترال دارد.

  «پنسیلوانیا» هم کمتر از ۵۰ هزار رأی شمارش‌نشده دارد. در این ایالت که ۲۰ رأی الکترال دارد، بایدن اختلاف با ترامپ را بیشتر کرده و به ۲۸.۸۷۷ رأی رسانده است.

  در «نوادا» کمتر از ۲۰۰ هزار رأی شمارش‌نشده باقی مانده است. در این ایالت بایدن ۲۲.۶۵۷ رأی از ترامپ بیشتر دارد. نوادا ۶ رأی الکترال دارد.

  در «آلاسکا» که سه رأی الکترال دارد، حدود ۵۰ درصد آراء یعنی کمتر از ۲۰۰ هزار رأی شمرده نشده و ترامپ با اختلاف ۵۴.۶۱۰ نفری از بایدن پیش افتاده است.

  ۸:۳۰ بایدن: ما پیروز انتخابات خواهیم شد

  صبر و آرامش خود را حفظ کنید، می‌دانم شمارش آراء کند پیش می‌رود اما این نمایانگر تعداد بالای آراء‌ است.

  افرادی هستند که می‌خواهند شمارش آراء‌ متوقف شود، من چنین اجازه‌ای نمی‌دهم.

  ما در جورجیا عقب بودیم، الان پیشتازیم و در این ایالت پیروز خواهیم شد. در پنسیلوانیا عقب بودیم و در پنسیلوانیا پیروز می‌شویم.

  من در مسیر کسب بیش از ۳۰۰ رأی الکترال قرار دارم.ما رأی ۷۴ میلیون آمریکایی را به دست آوردیم و این بزرگترین رقم در تاریخ انتخابات آمریکا محسوب می‌شود و ما پیروز خواهیم شد.

  ما در سه ایالت پنسیلوانیا، آریزونا و نوادا پیروز می‌شویم و دیوار آبی (دموکرات‌ها) را بازسازی خواهیم کرد.

  من اولین نماینده دموکرات‌ها خواهم بود که ظرف ۴۰ سال در آریزونا پیروز خواهم شد.

  اگرچه هنوز اعلام نهایی پیروزی نکرده‌ایم اما ما در این رقابت پیروز می‌شویم.

  شاید ما در خصوص مسائل زیادی اختلاف داشته باشیم اما بیایید خشم و خشونت را پشت سر بگذاریم.

  در همان روز اول طرحی را برای رویارویی و مقابله با شیوع کرونا آماده خواهیم کرد.

  ۷:۰۰ رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید به کرونا مبتلا شد

  منابع آگاه می‌گویند «مارک میدوز» که در مهمانی شب انتخابات کاخ سفید بدون ماسک حاضر شده بود، به کرونا مبتلا شده است.

  ۶:۰۰ نیوزویک: در صورت امتناع ترامپ از ترک قدرت، سرویس مخفی وی را خارج خواهد کرد

  یک نشریه آمریکایی در گزارشی نوشت: در صورتی که «دونالد ترامپ» از ترک قدرت در ماه ژانویه خودداری کند سرویس مخفی، وظیفه خارج‌کردن وی از کاخ سفید را خواهد داشت.

  ۰۴:۳۰ علی رغم اعلام قبلی سخنرانی جو بایدن و کاملا هریس (معاون او) هنوز ابن اتفاق رخ نداده است. اگر در هر کدام از ۴ ایالت باقیمانده روند شمارش آرا تمام شود و احتمال پیروزی بایدن را قطعی کند، بایدن آن را اعلام خواهد کرد.

  ۰۴:۰۰ نیوزویک: در صورت امتناع ترامپ از ترک قدرت سرویس مخفی وی را خارج خواهد کرد

  ۰۳:۳۰  ترامپ: چنان پیشتازی‌ای در تمام ایالت‌ها در شب بعد از انتخابات داشتم که فقط با معجزه ممکن بود شاهد باشم که تمام آن آرا گم شده است. شاید با طی مراحل قضایی، پیشتازی ما هم بازگردد  ۰۳:۲۰بایدن در پنسیلوانیا فاصله خود با ترامپ را بیشتر کرد. اکنون اختلاف آنها در در این ایالت بیش از ۱۷۰۰۰ رای است

   در حال حاضر در پنسیلوانیا بایدن ۴۹.۶ درصد آرا را در اختیار دارد در حالی که ترامپ ۴۹.۳ درصد از آرای شمرده‌شده را به دست آورده است

  ۰۳:۰۰ ترامپ: بایدن نباید ادعای ریاست جمهوری کند

  رئیس جمهور آمریکا در توییتی نوشت: جو بایدن نباید به غلط ادعای دفتر ریاست جمهوری را بکند. من هم می‌توانم این ادعا را داشته باشم. روند قانونی تازه آغاز شده است!

  ۰۲:۰۰ هواداران ترامپ به خیابان آمدند

  با کمرنگ شدن شانس پیروزی ترامپ و توییت‌ها و اظهارات تحریک آمیز وی درباره تقلب در انتخابات، هواداران ترامپ در شهرهای مختلف از جمله سیاتل در ایالت واشنگتن و فونیکس ایالت آریزونا به خیابان آمده‌اند تا مانع اعلام شکست ترامپ شوند.  ۰۱:۱۵ محل نزدیک به شمارش آرا در فیلادلفیا به دلیل تهدید بمبگذاری تخلیه شد

  پلیس شهر فیلادلفیا محل نزدیک مرکز شمارش آرای ریاست جمهوری را به دلیل دریافت تهدید بمبگذاری تخلیه کرد.

  ۰۱:۱۰ بنابر اعلان شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل ‏بنی ‎گانتز پیشنهاد مشاورین خود در حزب آبی و سفید به منظور پیشگام شدن در تبریک پیروزی ‎بایدن را نپذیرفت. به باور گانتز در حالی که آرای انتخابات هنوز نهایی نشده و ترامپ نیز از پذیرش آن سرباز می زند این اقدام ممکن است به واکنش انتقام آمیز ‎ترامپ در ۲ ماه و نیم پیش رو از دوران ریاستش با هدف ضربه به امنیت و منافع ملی ‎اسرائیل بینجامد.

  ۰۱:۰۳ بلایی که ناگهان بر سر ترامپ آمد!

  بایدن ایالت‌هایی که در آن‌ها عقب بود را با آرای پستی از آن خود کرد و اگر نتیجه با همین نسبتْ نهایی شود او با ۳۰۶ الکترال در برابر ترامپ با ۲۱۴ الکترال پیروز خواهد شد.

  یک کاربر آمریکایی توییتر در واکنش به توییت اعتراضی ترامپ درباره آرای پستی نوشته بود: نتیجه غیرطبیعی نیست؛ کسی که به‌خاطر شیوع کرونا عقلش را به‌کار انداخته و به‌صورت پستی رای می‌دهد، این عقل را هم دارد که به تو رای ندهد!

  هرچند احتمالا کار دو ایالت جنجالی جرجیا و پنسیلوانیا به بازشماری آرا بکشد، اما بایدن ساعت ۲:۳۰ به وقت تهران سخنرانی خواهد کرد و احتمالا در آن اعلام پیروزی کند.

  ۰۰:۵۷ معاون دستیار ترامپ کاخ سفید را ترک می‌کند

  یک مقام کاخ سفید اعلام کرد که «جارون اسمیت» معاون دستیار رئیس جمهور آمریکا تصمیم گرفته صرف‌نظر از نتیجه انتخابات، کاخ سفید را ترک کند.

  ۰۰:۴۸ طرح جمهوری خواهان برای جمع آوری کمک مالی برای اقدامات حقوقی ترامپ

  کمیته ملی جمهوری خواه به دنبال این است تا دست کم ۶۰ میلیون دلار برای کمک مالی به چالش های حقوقی دونالد ترامپ علیه انتخابات ریاست جمهوری جمع آوری کند.

  ۰۰:۳۵ تقلب انتخاباتی در میشیگان

  در این ایالت، نرم‌افزار مورد استفاده ۶۰۰۰هزار رای جمهوری‌خواهان و ترامپ را برای بایدن شمرده است. ۴۷ منطقه دیگر این ایالت از همین نرم‌افزار شمارش رای استفاده می‌کردند.

  ۰۰:۲۵ تفرقه، خشم و خشونت در آمریکا تعمیق خواهد شد

  رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه:فارغ از اینکه چه کسی در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا پیروز می‌شود، داده‌های اطلاعاتی دقیق، از تعمیق بیشتر شکاف در جامعه آمریکا حکایت دارد.

  ارزیابی اطلاعاتی ما نشان می‌دهد، بحران اجتماعی ناشی از تضاد، تفرقه، خشم و خشونت و نیز دو دستگی شدید، در آمریکا تعمیق خواهد شد. واضح است که طرف بازنده با نتایج موافقت نخواهد کرد و این امر تا حد زیادی، افراطی‌ها را برای جنگ خیابانی تهییج خواهد کرد.

  ۰۰:۱۰ ادامه روند کاهش فاصله آرای ترامپ و بایدن در آریزونا

  با شمارش بخش دیگری از آرای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در ایالت آریزونا، برتری جو بایدن بر ترامپ به کمتر از ۴۰ هزار رأی رسیده است.

  خبرگزاری آسوشیتدپرس میزان آرای شمارش شده را ۹۰ درصد کل آرا اعلام کرده است.

  ایالت آریزونا ۱۱ رأی الکترال دارد و برخی رسانه‌های آمریکایی از جمله آسوشیتد پرس و فاکس‌نیوز قبلاً جو بایدن را پیروز انتخابات در این ایالت معرفی کرده‌اند.

  این در حالی است که ترامپ و ستاد انتخاباتی وی همچنان معتقدند شانس زیادی برای پیروزی در آریزونا دارند.

  ----------------------------------------------------------------------------------------------------

  ۲۳:۵۸ رودی جولیانی، وکیل دونالد ترامپ با بازنشر گزارشی در توییتر  نوشت: حداقل ۲۱ هزار رای در ایالت پنسیلوانیا ثبت شده که صاحبان آنها سالها پیش فوت کرده‌اند. ۹۲۱۲ نفر از این افراد دست‌کم ۵ سال پیش، ۱۹۹۰ نفر دست‌کم ۱۰ سال پیش، و حداقل ۱۹۷ نفر ۲۰ سال پیش فوت کرده‌اند.

  ۲۳:۴۰ قانون بازشماری آرا در جورجیا چیست؟

  آسوشیتدپرس: در حالی بایدن در جورجیا از ترامپ پیشی گرفته که اختلاف آرای بسیار کمی در حدود ۰.۰۳ درصد دارد. طبق قوانین جورجیا، اگر حاشیه اختلاف آرا در حد ۰.۵ درصد باشد، یک نامزد می‌تواند درخواست بازشماری کند.

  ۲۳:۱۶ شهردار فیلادلفیا: ترامپ به برنده تبریک بگوید

  جیم کنی: ترامپ باید مثل آدم‌های بالغ رفتار کند. لازم است او به این واقعیت که باخته اذعان کند و به برنده تبریک بگوید.

  ۲۲:۵۰ ترامپ: از مبارزه دست نمی‌کشم

  بیانیه رئیس‌جمهور آمریکا: «ما معتقدیم مردم آمریکا مستحق شفافیت درباره روند شمارش آرا و تأیید انتخابات هستند. در اینجا مسئله فقط مربوط به یک انتخابات نیست، بلکه به سلامت کل نظام انتخاباتی ما مربوط می‌شود.

  از ابتدا گفته‌ایم که همه آرای قانونی باید شمرده شوند و آرای غیرقانونی نباید شمرده شوند. با این حال همواره شاهد مقاومت دموکرات‌ها در برابر این اصل اساسی بودیم.

  ما این موضوع را از تمام جوانب قانونی پیگیری خواهیم کرد تا تضمین کنیم که مردم آمریکا به دولت ما اعتماد دارند. من هیچ‌گاه از مبارزه برای شما و کشورمان دست نخواهم کشید.

  ۲۲:۳۰ مقام‌های کاخ سفید در حال فاصله گرفتن از ترامپ هستند

  شبکه خبری سی‌ان‌ان گزارش داده با کاهش شانس ترامپ برای پیروزی در انتخابات مقام‌های کاخ سفید و اعضای ستاد انتخاباتی او برای حفاظت از خودشان، بی‌سر و صدا در حال فاصله گرفتن از او هستند.

  ۲۲:۱۰ نتایج جدید ایالت نوادا اعلام شد. طبق این شمارش جدید که در منطقه محافظه‌کار نشین داگلاس انجام شده ترامپ آرای بیشتری کسب کرده است فاصله او و بایدن ۱۶۰۰رای کاهش‌ می‌یابد. شمارش آرا در این ایالت ادامه دارد.

  ۲۲:۰۰ فاصله آرای بایدن و ترامپ در ایالت‌های سرنوشت‌ساز:

  در ایالت جورجیا ۹۹ درصد آرا شمارش شده و بایدن با ۱۵۶۱ رأی فاصله پیشتاز است.

  در ایالت پنسیلوانیا ۹۶ درصد آرا شمارش شده و بایدن با ۱۲۳۹۰ رأی فاصله پیشتاز است.

  در ایالت نوادا ۹۲ درصد آراز شمارش شده و بایدن با ۲۰۳۵۲ رأی فاصله پیشتاز است.

  در ایالت آریزونا ۹۳ درصد آرا شمارش شده و بایدن با ۴۳۷۷۹ رأی فاصله پیشتاز است.

  ۲۱:۴۵ در ایالت پنسیلوانیا، در صورت پایان شمارش همه آراء و عدم پیروزی یکی از دو کاندیدا با بیش از نیم درصد آراء، بازشماری همه رأی‌ها به صورت خودکار آغاز خواهد شد.

  ۲۱:۱۹ ترامپ: آرای نظامیان در جورجیا کجاست؟

  دونالد ترامپ که در آستانه پایان شمارش آرا در جورجیا حدود ۱۶۰۰ رأی کمتر از جو بایدن دارد، در پیامی توئیتری اعلام کرد: آرای مفقود شده نظامیان در جورجیا کجاست؟ چه اتفاقی برایشان افتاده است؟

  ۲۱:۱۷ کمیسیون انتخابات پنسیلوانیا: شمارش آرا تا زمانی که همه آرای باقی‌مانده شمارش شوند ادامه خواهد یافت.

  ۲۱:۱۵ توئیت اکانت حزب جمهوری‌خواه: «رئیس‌جمهور ترامپ مبارزه برای ما را ادامه خواهد داد و ما مبارزه برای او را ادامه خواهیم داد.»

  همچنین اکانت این حزب خواستار کمک مالی جهت جلوگیری از دزدین انتخابات توسط دموکرات‌ها شده و از افراد خواسته هر نشانه‌ای از تقلب در این انتخابات دیده‌اند به این حزب اعلام کنند.

  ۲۱:۰۵ در ایالت آریزونا دموکرات‌ها یک جایگاه سنا که متعلق به جمهوری‌خواهان بود را به‌دست آوردند. این جایگاهی است که قبل از سناتور فعلی جمهوری‌خواه متعلق به جان مک‌کین بود.

  ۲۱:۰۰ تجمع طرفداران ترامپ و بایدن مقابل مرکز شمارش آرا در فیلادلفیا

  طرفداران «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در برابر مرکز شمارش آرا در فیلادلفیا، بزرگترین شهر ایالت پنسیلوانیا تجمع کرده‌اند.

  ۲۰:۵۰ مشاور ترامپ: انتقال قدرت به صورت مسالمت‌آمیز انجام خواهد شد

  در شرایطی که نتایج جدید انتخابات آمریکا از پیشتازی جو بایدن حکایت دارد «لری کادلو» مشاور اقتصادی ترامپ گفت فکر می‌کند انتقال قدرت به صورت مسالمت‌آمیز انجام خواهد شد.

  ۲۰:۴۵ احتمال بازشماری آرا در پنسیلوانیا

  خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داده آرا در ایالت پنسیلوانیا هم ممکن است بازشماری شوند. پیشتر وزیر امور داخلی جورجیا گفته بود آرای این ایالت بازشماری می‌شوند.

  ۲۰:۳۵ رئیس‌جمهور ترامپ: «با حمله دموکرات‌های چپ افراطی به سنای جمهوری‌خواه، رئیس‌جمهوری بیشتر از قبل مهم می‌شود!»

  به نظر می‌رسد او این توئیت را برای کسب حمایت آن بخش از جمهوری‌خواهانی که نسبت به مقابله با تخلفات انتخاباتی گسترده تردید دارند زده است.

  ۲۰:۳۰ بایدن در آرای جدید شمارش شده در نوادا فاصله‌اش با ترامپ را افزایش یافت. از حدود ۳۰هزار رای بایدن ۱۰هزار رای بیشتر از ترامپ آورده است. رای کلی هر دو کاندیدا در نوادا در تصویر مشخص است.

  ۲۰:۲۰ صهیونیست‌ها به پیشباز بایدن رفتند

  سازمان صهیونیستی دفاع از دموکراسی دستور کار بایدن را تمرکز بر ایران دانست.

  ۲۰:۱۰ ستاد بایدن: امشب اسامی تیم انتقال قدرت را اعلام می کنیم

  ستاد تبلیغاتی جو بایدن اعلام کرد بلافاصله پس از اعلام پیروزی او در انتخابات ریاست جمهوری، امشب اسامی تیم انتقال قدرت را اعلام خواهد کرد.

  ۱۹:۵۵ ایوانکا ترامپ : آراء غیرقانونی نباید شمرده شوند

  ایوانکا ترامپ در پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: همه آراء قانونی باید شمرده شوند و هر یک از آراء غیرقانونی نباید شمارش شود. انتخابات آزاد و منصفانه اساس دموکراسی ما است.

  ۱۹:۴۳ پلوسی، بایدن را «رئیس‌جمهور منتخب» خواند

  در حالی که نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا هنوز مشخص نشده رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از عنوان «رئیس‌جمهور منتخب» برای اشاره به سمت «جو بایدن» استفاده کرد.

  ۱۹:۳۲ ستاد انتخاباتی بایدن: متجاوزان را از کاخ سفید بیرون می‌کنیم

  سخنگوی ستاد انتخاباتی بایدن در خصوص احتمال مقاومت ترامپ در برابر انتقال مسالمت‌آمیز قدرت تأکید کرد: همان‌طور که اعلام کردیم، مردم آمریکا درباره این انتخابات تصمیم می‌گیرند و دولت ایالت متحده کاملاً قادر به اسکورت کردن متجاوزان به خارج از کاخ سفید است.

  ۱۹:۳۰ دیسیژن دسک، یکی از هفت رسانه معتبر اطلاع‌رسانی آمار مربوط به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، جو بایدن را پیروز ایالت پنسیلوانیا اعلام کرد.

  ۱۹:۲۳ آرای انتخاباتی در جورجیا بازشماری می‌شود

  وزیر امور داخلی ایالت جورجیا در یک نشست خبری اعلام کرد که با توجه به نزدیک بودن فاصله آرای جو بایدن و ترامپ در این ایالت (کمتر از ۱۱۰۰ رأی فاصله) آرای انتخابات ریاست جمهوری در این ایالت بازشماری خواهد شد.

  ۱۹:۱۴ خبرنگار  NBC: «اعلام‌شده است تا نیم‌ساعت دیگر در نتیجه شمارش ۶۰هزار رای جدید در ایالت آریزونا اعلام خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود برخلاف رای‌های پستی پنسیلوانیا و جرجیا، تعداد زیادی از این رای‌ها برای رئیس‌جمهور ترامپ باشد. بیشتر این رای‌ها در روز انتخابات گرفته شده‌اند. هم‌چنین پیش‌بینی می‌شود شمارش آرا در این ایالت تا فردا (به وقت محلی) طول بکشد».

  ۱۸:۴۵ برتری بایدن در ایالت ویسکانسین از نیم درصد فراتر رفت که این به معنای منتفی شدن زمینه تقاضای "بازشماری" آراء توسط کمپین ترامپ در این ایالت است.

  ۱۸:۳۰ واشنگتن‌پست: ترامپ ممکن است همین امروز وزیر دفاع آمریکا و رئیس سیا را اخراج کند.

  ۱۸:۱۵ ترامپ در یک توییت نوشت: فیلادلفیا (در ایالت پنسیلوانیا) سابقه فاسدی در انتخابات دارد.

  ۱۸:۰۵ ستاد انتخاباتی ترامپ: ادعای پیروزی بایدن نادرست است

  ستاد انتخاباتی ترامپ در بیانیه‌ای اعلام کرد ادعای پیروزی بایدن مبتنی بر نتایج آرای چهار ایالتی است که شمارش آرا در آنها به پایان نرسیده است و بنابراین ادعایی نادرست است.

  انتخابات هنوز به پایان نرسیده است و با نهایی شدن نتایج انتخابات، دونالد ترامپ بار دیگر رئیس‌جمهور خواهد بود.

  ۱۷:۵۳ آخرین وضعیت رقابت ترامپ و بایدن در ایالت‌های باقی‌مانده از لحاظ اختلاف در تعداد آرا:

  ۱۷:۵۰ شبکه خبری سی ان ان تایید کرد که بایدن توانست در ایالت پنسیلوانیا نیز از ترامپ پیشی بگیرد. و این ایالت نیز به رنگی آبی درآمد.

  ۱۷:۴۶ پسر ترامپ پدر را به "مبارزه تا مرگ" فراخواند

   دونالد ترامپ جونیور به صورت علنی به پدرش تاکید کرد تا در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر "تا سر حد مرگ"، مبارزه کند و در عین حال، بار دیگر اداعاهای ترامپ را درباره تقلب در این انتخابات تکرار کرد.

  ۱۷:۴۳ بالا گرفتن تنش‌های انتخاباتی در خیابان‌های نیویورک

  در دومین شب متشنج نیویورک، راه‌پیمایی‌های مسالمت‌آمیز با درگیری با پلیس همراه شد و ۱۸ نفر دستگیر شدند. چهارشنبه شب هم درگیری‌هایی در نیویورک رخ داد که در نتیجه آن ۲۵ نفر بازداشت شدند.

  ۱۷:۴۰ ترامپ قصد پذیرش شکست انتخاباتی را ندارد

  شبکه خبری سی‌ان‌ان به نقل از منابع آگاه گزارش داد ترامپ در تماس با نزدیکانش گفته قصد ندارد شکست در برابر جو بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری را بپذیرد.

  ۱۷:۳۰ برتری ۰,۰۸ درصدی بایدن در پنسیلوانیا

  ۱۷:۱۲ آخرین نتایج ایالت آریزونا تا این لحظه
  تنها تعداد کمی رای جدید نسبت به ساعت‌ها پیش شمرده شده است.

  ۱۶:۴۰ رییس اتحادیه محافظه کاران در گفتگو با فاکس نیوز

  ما این نتایج را از جمهوری موز نمی پذیریم.  وقتی پروتکل های اساسی برای دموکراسی در دست نداریم ، مردم آمریکا چگونه این نتایج را می پذیرند؟

  ۱۶:۰۰مسئول صهیونیست: نگران بایدن نباشید

  رئیس شاخه «حزب دموکرات» در رژیم صهیونیستی، نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا را دوست واقعی این رژیم دانست و گفت که او یک صهیونیست است.

  ۱۵:۴۵ اختلاف آرای بایدن و ترامپ در جورجیا به ۱۰۹۶ رای رسید

  طبق جدیدترین گزارش‌ها نامزد دموکرات فاصله خود را با رقیب جمهوری‌خواه خود در ایالت جورجیا افزایش داده و به عدد ۱۰۹۶ رای رسانده است.

  ۱۵:۱۵ شکایت ستاد ترامپ در فیلادلفیا هم رد شد

  فاکس نیوز اعلام کرد قاضی فدرال، شکایت فوری ستاد تبلیغاتی دونالد ترامپ برای توقف شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری در فیلادلفیا را رد کرده است.

  ۱۴:۵۵ دگرگونی آبی؛ چرا با شمارش آرای ارسالی ورق به نفع بایدن برگشت؟

  در ساعات اولیه پس از پایان رای گیری در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در بسیاری از ایالت های کلیدی از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی این کشور رای کمتری کسب کرده بود.

  اما در ساعات و روزهای بعد جو بایدن فاصله خود را به طرز چشمگیری کاهش داد و به تدریج در ایالت های کلیدی از دونالد ترامپ پیش افتاد. او به این ترتیب توانست در ایالت های ویسکانسین و میشیگان پیروز شود. جو بایدن اکنون نیز در آستانه پیش افتادن از دونالد ترامپ در ایالت های پنسیلوانیا و جورجیا است.

  دلیل اصلی این تغییر پدیده ای است که پیش از روز رای گیری نیز ناظران از آن سخن گفته بودند. «دگرگونی آبی» (blue shift) رویدادی است که بسیاری از تحلیلگران از هفته ها پیش درباره آن سخن گفته بودند.

  ۱۳:۴۵ اختلاف بایدن با ترامپ در پنسیلوانیا کاهش یافت

  با شمارش ۱ درصد بیشتر آرا از اختلاف بایدن با ترامپ بیش از ۱۲ هزار رأی کم شد. ترامپ اکنون ۷۸۳۳۸ رأی جلوتر از بایدن است.

  ۱۳:۴۰ برخی از گزارشها از مذاکرات میزهای تخصصی تصمیم‎گیری در شبکه‎های خبری خاص درباره اعلام برنده انتخابات ۲۰۲۰ تا ساعاتی دیگر، خبر می‎دهند.

  همچنین، خبرهای تازه حکایت از برنامه‎ریزی جو بایدن برای سخنرانی خاصی در روز جمعه دارند.

  ۱۳:۳۰ فاکس‌نیوز هم رنگ جورجیا را آبی کرد

  شبکه «فاکس‌نیوز» با به‌روز رسانی آمار خود از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا نوشت، بایدن با ۲،۴۴۹،۳۷۱ رأی از ترامپ با تعداد ۲،۴۴۸،۴۵۴ رأی پیش است.

  ۱۳:۱۵ مقام سابق کاخ سفید: ترامپ ۲۰۲۴ برمی‌گردد

  «میک مولوِینی» رئیس سابق کارکنان کاخ سفید گفت، رئیس جمهور آمریکا در صورت شکست در انتخابات از دنیای سیاست کنار نخواهد رفت و قطعا در انتخابات بعدی شرکت می‌کند.

  ۱۲:۵۵ بایدن در جورجیا پیش افتاد

  رسانه «اسپکتیتر ایندکس» می‌گوید که بایدن با اختلاف ۹۱۷ رأی هم اکنون در ایالت جورجیا از ترامپ جلو افتاده است

  ۱۲:۴۷ تنها ۸ هزار رای شمارش نشده در ایالت جورجیا باقی مانده است؛ اختلاف رای بایدن با ترامپ در جورجیا به ۴۶۳ رای کاهش یافت.

  ۱۲:۴۵ بسته شدن حساب توییتری مشاور سابق ترامپ به دلیل ترویج خشونت

  شرکت توئیتر حساب کاربری «استیو بنن» مشاور سابق رئیس جمهور آمریکا را به دلیل پیشنهاد گردن زدن فائوچی و مدیر اف‌بی‌آی مسدود کرد.

  ۱۲:۴۰ طرح جالب نشریه «اشپیگل» درباره تقلای ترامپ برای باقی‌ماندن در قدرت

  «ساکن غیرقانونی!» «اکثریت آمریکایی‌ها به جو بایدن رأی دادند. اما ترامپ نمی‌خواهد کاخ سفید را ترک کند».

  ۱۲:۳۰ واشنگتن پست: تعداد بیش‌تری ماموران سرویس مخفی جهت محافظت از جو بایدن به ایالت دلاویر اعزام شدند. یکی از وظایف اصلی سرویس مخفی، محافظت از رییس جمهور است.

  ۱۲:۲۸ فاصله بایدن با ترامپ در جورجیا به زیر ۵۰۰ رأی رسید

  شبکه «سی‌اِن‌اِن» گزارش داد که با شمارش ۹۹ درصد آراء در ایالت جورجیا، پیشتازی ترامپ نسبت به بایدن به ۴۶۳ رأی کاهش پیدا کرده است.

  ۱۲:۲۶ دادستان کل ایالت آریزونا: صدها اعتراض دریافت کردیم از منطقه مریکوپا؛ زیرا به افراد ماژیک داده شده بود برای رای دادن. دستگاه شمارش ماژیک رو نمیخونه. به همین ترتیب این نامه را به مقامات رسمی انتخابات در منطقه مریکوپا فرستادیم. منتظر پاسخ آنها هستیم.

  ۱۲:۲۵ پسر ترامپ خواستار جنگ تمام عیار شد!

  پسر رئیس جمهور آمریکا در صفحه توئیتر خود نوشت:بهترین گزینه برای آینده آمریکا این است که دونالد ترامپ وارد جنگ تمام عیاری با این انتخابات سراسر تقلب، دغل کاری، دارای رای دهندگان مرده و خارج از ایالت، که بیش از حد هم طولانی شده، بشود. زمان آن رسیده که این گند کاری را درست کنیم و شبیه جمهوری موز [کنایه از کشور ضعیف و فاسد] نباشیم.

  ۱۲:۲۲ عکسی معنادار از سخنرانی امشب «دونالد ترامپ» در کاخ سفید

  ۱۲:۱۸ پیشگویی «سندرز» از رفتار ترامپ در انتخابات

  «سناتور دموکرات» چند روز پیش: نگرانی من این است، در پنسیلوانیا، میشیگان و ویسکانسن میلیون‌ها رای پستی دریافت می‌شود.
   نتایج اولیه شمارش آرا، به نفع ترامپ است ولی روز بعد که تمام رای‌ها شمرده می‌شود و بایدن جلو می‌فتد، ترامپ می‌گوید تقلب شده!

  ۱۲:۱۶ «بایدن» اعلام پیروزی می‌کند

  روزنامه واشنگتن پست: سرویس مخفی آمریکا برای محافظت از بایدن به ولمینگتون اعزام شده است؛ وی احتمالا صبح جمعه (به وقت محلی) پیروزی خود را اعلام خواهد کرد.

  ۱۲:۰۵ حمایت دو سناتور تندرو آمریکایی از ادعاهای انتخاباتی ترامپ

  «لیندسی گراهام» و «تد کروز» سناتورهای تندروی جمهوری‌خواه از ادعاهای رئیس جمهور این کشور درخصوص تقلب در شمارش آرای انتخاباتی ایالت پنسیلوانیا حمایت کردند.

  ۱۱:۴۰ برادرزاده ترامپ: ماه‌های خطرناکی پیش روی آمریکا قرار دارد

  «مری ترامپ» با بیان این که عمویش نمی‌تواند با «بازنده بودن» احتمالی کنار بیاید، درباره ماه‌های خطرناک پیش رو در نتیجه اقدامات ترامپ هشدار داد و از مقامات جمهوری‌خواه خواست مانع رئیس‌جمهور آمریکا شوند.

  ۱۱:۲۵ فاصله بایدن با ترامپ در جورجیا به زیر ۷۰۰ رأی رسید

  شبکه «سی‌اِن‌اِن» گزارش داد که با شمارش ۹۹ درصد آراء در ایالت جورجیا، پیشتازی ترامپ نسبت به بایدن به ۶۶۵ رأی کاهش پیدا کرده است.

  ۱۱:۱۰ ترامپ: دیوان عالی تصمیم‌گیری کند

  رئیس‌جمهور آمریکا با بیان اینکه آراء مأخوذه بعد از زمان انتخابات باید غیرقانونی اعلام شوند، گفت دیوان عالی باید [در این مورد] تصمیم‌گیری کند.

  ۱۰:۵۹ واکنش تند ترامپ به احتمال مسدود شدن حساب توئیترش بعد از باخت در انتخابات:
  «توئیتر از کنترل خارج شده است که نتیجه هدیه دولت در قالب بخش ۲۳۰ (قانون مربوط به اینترنت) است!»

  ۱۰:۳۰ کاهش مجدد فاصله بایدن با ترامپ در جورجیا

  شبکه «اسکای‌نیوز» گزارش داد که با شمارش ۹۹ درصد آراء در ایالت جورجیا، پیشتازی ترامپ نسبت به بایدن به ۱۲۶۷ رأی کاهش پیدا کرده است.

  ۰۹:۴۹ خنثی شدن طرح حمله به مرکز شمارش آرا در فیلادلفیا

  پلیس فیلادلفیا از خنثی‌سازی طرح یک حمله به مرکز شمارش آرا در این شهر خبر داد. دست‌کم یک نفر در این خصوص بازداشت شده و در جریان تحقیق درباره طرح حمله به مرکز همایش پنسیلوانیا، یک سلاح کشف شده است.

  ۰۹:۰۰ وضعیت ایالت‌های باقی‌مانده؛ درصد آراء بایدن و ترامپ در جورجیا برابر شد:

   پنسیلوانیا با شمارش ۹۵ درصد آراء -  ترامپ: ۴۹.۶ / بایدن: ۴۹.۳
  کارولینای شمالی با شمارش ۹۴ درصد آراء -  ترامپ: ۵۰.۱ / بایدن: ۴۸.۷
  جورجیا با شمارش ۹۹ درصد آراء -  ترامپ: ۴۹.۴ / بایدن: ۴۹.۴  (میزان اختلاف رأی : ۱۷۷۵)
  آلاسکا با شمارش ۵۰ درصد آراء - ترامپ: ۶۲.۱ / بایدن: ۳۳.۵
  نوادا با شمارش ۸۴ درصد آراء -  ترامپ: ۴۸.۵ / بایدن: ۴۹.۴

  ۰۶:۱۵ ترکی الفیصل: بایدن برای بازگشت به برجام شرط خواهد گذاشت

  رئیس اسبق اطلاعات عربستان سعودی گفت که نامزد حزب دموکرات در انتخابات آمریکا در صورت پیروزی در این انتخابات برای بازگشت به برجام شرط خواهد گذاشت.

  ۰۶:۰۰ ترامپ در جورجیا تنها ۲۴۹۷ رأی از بایدن جلوتر است

  اختلاف رأی ترامپ و بایدن در ایالت جورجیا تنها به ۲۴۹۷ رأی رسیده است. ۹۹ درصد آرای این ایالت شمارش شده است.

  ۰۵:۴۵ در ایالت پنسیلوانیا در حالی که ۸۹ درصد آرا، شمارش شده، اختلاف آرای ترامپ با بایدن به ۶۴۲۶۱ رأی کاهش یافته است.

  ۰۵:۲۰ اختلاف بایدن با ترامپ در جورجیا به ۳۶۰۰ رأی رسید

  در ایالت جورجیا ۹۹ درصد از آرا شمارش شده و ترامپ تنها ۳۶۳۵ رأی بیشتر از بایدن دارد

  ۰۵:۰۰ مشاور ترامپ: اوضاع از لحاظ ریاضیاتی به نفع ما نیست. برای  تغییر روال به لطف خدا نیاز داریم

  ۰۴:۰۰ شبکه‌های ABS،CBS و MSNBC پخش سخنرانی ترامپ را به دلیل دروغهای گفته شده درباره انتخابات قطع کردند.

  ۰۳:۵۲مایک پنس : مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا بعد از نشست مطبوعاتی ترامپ در توییتی نوشت : من کنار ترامپ ایستاده‌ام و همه آراء قانونی باید شمرده شود.  ۰۳:۴۸ برتری ترامپ در جورجیا به صفر نزدیک شد.با شمارش بخش دیگری از آرای پستی در ایالت جورجیا، برتری آرای ترامپ نسبت به آرای رقیبش جو بایدن به کمتر از ۳۷۰۰ رأی رسیده است

  ۰۳:۳۸ دونالد ترامپ شامگاه پنج‌شنبه در نشست خبری حضور یافت و ضمن تکرار ادعای تقلب و فساد در انتخابات اخیر از جمله در ایالت میشیگان،  بار دیگر مدعی پیروزی بزرگ خود در ایالت‌های مختلف شد.

  ترامپ: اگر آرای قانونی شمارش شوند به‌آسانی پیروز می‌شوم؛ در رقابت‌های سنا عملکرد فوق‌العاده‌ای داشتیم. از اتفاقاتی که در این زمینه افتاده احساس غرور می‌کنیم.

  ترامپ: نظرسنجی‌های رسانه‌ها می‌گفت بایدن ۵ درصد از من در فلوریدا جلو است در حالی که من این ایالت را به راحتی بردم؛ ما داشتیم در ایالت‌ها با اختلاف خوبی برنده می‌شدیم اما به طرز معجزه‌آسا و مخفیانه‌ای برتری‌مان از دست رفت.

  ترامپ: در پنسیلوانیا با اختلاف زیادی برنده شدم، بعد حاشیه برتری من کم شد و حالا سر و کله آرای جدیدی پیدا شده و به ما اجازه نظارت نمی‌دهند.

  ۰۲:۲۸ وزیر امور داخلی ایالت پنسیلوانیا ادعای ستاد انتخاباتی ترامپ درباره بروز هر گونه تخلف در رأی‌گیری این ایالت را رد کرد.

  ۰۲:۲۷ وضعیت رقابت ترامپ و بایدن در پنسیلوانیا

  در این ایالت کلیدی دونالد ترامپ با ۹۰۵۶۶ رأی از بایدن پیش افتاده  اما ۱۲ درصد از آرا هنوز شمارش نشده‌اند.

  ۰۲:۲۵ وضعیت رقابت ترامپ و بایدن در کارولینای شمالی

  در کارولینای شمالی، همان‌طور که در عکس دیده می‌شود ۹۴ درصد آرا شمارش شده و ترامپ با ۷۶۷۰۱ رأی جلوتر از بایدن قرار دارد.

  ۰۱:۴۷ اعتراض اریک ترامپ به سکوت دو روزه بزرگان حزب جمهوری‌خواه

  اریک ترامپ، فرزند دونالد ترامپ، به سکوت حزب جمهوری‌خواه اعتراض کرد و در توییتی نوشت: چرا حزب جمهوری‌خواه ساکت است، رای دهندگانمان هرگز این سکوت را فراموش نخواهند کرد.

  ۰۱:۱۳ ستاد انتخاباتی ترامپ: ناظران انتخاباتی از ورود به مراکز شمارش آرا منع شده‌اند

  ستاد انتخاباتی ترامپ در شکوائیه خود در ایالت پنسیلوانیا نوشته ناظران حزب جمهوری‌خواه از ورود به مراکز شمارش آرا منع شده‌اند.

  ۰۱:۱۱ وزیر دفاع آمریکا با نامه استفعا به استقبال شکست ترامپ رفت

  همزمان با نزدیک شدن به زمان مشخص شدن نتیجه انتخابات آمریکا و احتمال زیاد شکست ترامپ، رسانه‌های آمریکایی به نقل از منابع وزارت دفاع آمریکا گزارش داده‌اند مارک اسپر نامه استعفای خود را آماده کرده است.

  ۰۱:۰۹ گاف توئیتری بایدن

  حساب کاربری «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات در انتخابات آمریکا در توئیتر اسم بیماری کووید-۱۹ را کووید-۱۰ نوشت.

  ۰۱:۰۰ مسیرهای ترامپ و بایدن به کاخ سفید

  با وجود شانس بالای بایدن برای رسیدن به ریاست‌جمهوری، ترامپ هنوز هم ناامید نیست. روی کاغذ، هر دو نامزد هنوز هم می‌توانند رئیس‌جمهور شوند. در این تصویر، راه‌های رسیدن هر کدام از نامزدها به کاخ سفید مشخص شده است.

  ۰۰:۵۷ جو بایدن: همه آرا شمرده می‌شوند و ما احساس خوبی داریم

  نامزد حزب دموکرات: در حال حاضر همه آرا دارند شمرده می‌شوند و من و کاملا هریس احساس خوبی درباره روند فعلی داریم.

  ما کماکان احساس بسیار خوبی درباره وضعیت فعلی داریم. شک نداریم برنده اعلام خواهیم شد.از همه می‌خواهم آرامش خود را حفظ کنند. روند شمارش آرا در حال انجام است.

  ۰۰:۵۰ نتایج پنسیلوانیا تا این لحظه
  اختلاف به ۹۸ هزار رای رسیده است و هم‌چنان ترامپ پیشتاز پنسیلوانیا است.

  ۰۰:۳۵ شلیک گلوله به سمت منزلی که شعار ضد ترامپ نصب کرده بود

  منزل یکی از ساکنان ایالت اوهایو به دلیل نصب شعار ضد ترامپ هدف شلیک گلوله قرار گرفته است.

  ۰۰:۱۵ تجمع طرفداران ترامپ و بایدن در مقابل مرکز شمارش آرا در فیلادلفیا

  طرفداران دو نامزد اصلی انتخابات در برابر مرکز شمارش آرا در فیلادلفیا، بزرگترین شهر ایالت پنسیلوانیا تجمع کرده‌اند.
  مقامات این ایالت اعلام کرده‌اند که امروز پنجشنبه (به وقت محلی) نتیجه نهایی این ایالت را اعلام خواهند کرد.

  ۰۰:۰۱ بایدن در انتظار نتایج پنسیلوانیا برای اعلام پیروزی

  شبکه العربیه به نقل از رسانه‌های آمریکا گزارش داد که جو بایدن منتظر نتیجه آرا در این ایالت برای اعلام پیروزی است.

  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  ۲۳:۵۰ قصد ستاد ترامپ برای شکایت از رای دادن ۱۰ هزار مٌرده در انتخابات نوادا

  ستاد ترامپ قصد دارد دادخواستی را در نوادا ارائه دهد که طی آن ادعا کند حدود ۱۰ هزار نفری که در این ایالت رای آنها ثبت شده اصلا زنده نیستند.

  ۲۳:۲۰ آخرین وضعیت شمارش آرا در ۴ ایالت باقی‌مانده

  جورجیا (۱۶ رای الکترال):
  تا کنون ۹۹ درصد آرا شمارش شده و ترامپ با حدود ۱۳ هزار رای بیشتر  پیشتاز رقابت است، ولی فاصله ترامپ و بایدن در این ایالت در حال کاهش است. حدود ۶۰ هزار رای که بیشتر آن‌ها آرا پستی هستند، هنوز شمارش نشده‌اند.

  نوادا (۶ رای الکترال):
  تا این لحظه ۷۶ درصد آرا شمارش شده و بایدن ۱۱ هزار رای بیشتر از ترامپ دارد.
  کمیته انتخابات ایالت نوادا اعلام کرده است، هنوز ۶۰ هزار رای شمارش نشده وجود دارد و دریافت آرای پستی و ثبت آن ادامه دارد. احتمالا تا شنبه و یک‌شنبه نتایج نهایی اعلام خواهد شد.

  کارولینای شمالی (۱۵ رای الکترال)
  ۹۴ درصد آرا این ایالت شمارش شده و ترامپ با ۷۷ هزار رای اختلاف، پیشتاز رقابت است.

   پنسیلوانیا (۲۰ رای الکترال):
  تا این لحظه ۸۸ درصد آرا در این ایالت شمارش شده و ترامپ حدود ۱۰۹ هزار رای بیش از رقیب خود کسب کرده است ولی فاصله آرا در این ایالت در حال کم شدن است. یکی از مقام‌های ایالت پنسیلوانیا گفته است احتمالا پیروز انتخابات در این ایالت را امروز اعلام خواهند کرد.

  ۲۳:۰۲ احتمال حضور ترامپ در انتخابات ۲۰۲۴

  «مولوینی» رئیس سابق کارکنان کاخ سفید: از نظر من کاملاً محتمل است که رئیس‌جمهور در سیاست باقی بماند.

  من قطعاً او را یکی از افرادی می‌دانم که در صورت شکست احتمالاً برای انتخابات ۲۰۲۴ نامزد خواهد شد.

  ۲۲:۳۶ برتری ترامپ بر بایدن در پنسیلوانیا و جورجیا رو به کاهش است

  در جورجیا اختلاف به حدود ۱۳ هزار رای و در پنسیلوانیا به حدود ۱۱۲ هزار رای رسیده است.

  ۲۲:۲۶ مقام ایالت نوادا: ممکن است هفته آینده هم آرای جدیدی برسد که باید شمارش شوند

  یک مقام ایالت نوادا اعلام کرد که ممکن است  هفته آینده آرای بیشتری را دریافت کنند که بر اساس قانون باید شمرده شوند

  وی همچنین ابراز امیدواری کرد که حجم عمده ای از رای های پستی که پیشتر دریافت شده‌اند تا روز شنبه یا یکشنبه وارد سیستم شوند.

  این مقام افزود که انتظار می رود  در پی شمارش ۵۱ هزار آرایی که در حال حاضر وجود دارند یک بروز رسانی درباره آرای شمارش شده ساعت ۱ عصر روز جمعه انجام شود.

  ۲۲:۲۲ کلارک کانتی در نوادا با ۶۳ هزار رای، شمارش آرا را تا شنبه متوقف کرد.

  ۲۲:۱۰ آغاز رایزنی برای حضور ترامپ در رقابت‌های ۲۰۲۴

  خبرنگار سی‌ان‌ان در گزارشی از کاخ سفید گفت که در پی شکست احتمالی، مشاوران ترامپ در حال صحبت برای حضور وی در رقابت‌های انتخاباتی ۲۰۲۴ هستند.

  ۲۲:۰۷ باز هم شکست حقوقی برای کارزار انتخاباتی ترامپ

  درخواست کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ برای توقف شمارش آرا در ایالت میشیگان رد شد.

  ۲۲:۰۵ آیا دیوان عالی ایالات متحده برنده انتخابات را مشخص می‌کند؟

  شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده آمریکا همچنان ادامه دارد. در حالیکه جو بایدن و دونالد ترامپ خود را پیروز این رقابت سیاسی کم‌سابقه می‌دانند، با توجه به نزدیکی آرا و توسل نامزد جمهوریخواه به دستگاه قضایی برای شمارش برگه‌های رای، احتمال کشیده شدن کار به دیوان عالی ایالات متحده وجود دارد.

  کارزار دونالد ترامپ بدون ارائه هیچ گونه شاهد یا مستندی ادعا می‌کند در روند انتخابات در پنسیلوانیا، ویسکانسین، میشیگان و جورجیا تقلب شده است. جمهوریخواهان با استناد به همین ادعا خواستار توقف شمارش آرا در این چهار ایالت کلیدی است.

  در این دوره و به دلیل مشارکت بالای شهروندان در انتخابات از طریق ارسال پستی آرا، کار شمارش تعرفه‌های اخذ رای تا چند روز طول خواهد کشید. بنابراین و با توجه به فشرده بودن رقابت میان دو کاندیدا برخلاف روال معمول، احتمالا باید دست‌کم چند روز برای روشن شدن نتیجه نهایی این انتخابات صبر کرد.

  ۲۱:۵۸ ترامپ: هر رایی که پس از روز انتخابات آمده باشد شمرده نمی‌شود!

  ترامپ در پیامی در توئیتر نوشت که هر رأیی پس از روز انتخابات آمده باشد مورد شمارش قرار نمی‌گیرد!

  ۲۱:۵۰ میچ مک‌کانل، رهبر اکثریت سنا(جمهوری‌خواه) میگوید در صورتی که جمهوری‌خواهان اکثریت سنا را داشته باشند اجازه نخواهند داد که گزینه‌های لیبرال برای تصدی وزارت‌خانه‌ها انتخاب شوند.

  ۲۱:۴۰ اخرین نتایج در ایالت نوادا:
  بایدن: ۶۰۴,۲۵۱
  ترامپ: ۵۹۲,۸۱۳

  ۲۱:۳۵ بایدن: از جایگاهی که قرار داریم احساس خوبی داریم

  نامزد دموکرات‌ها در پیامی در توئیتر: صبور باشید. رأی‌ها در حال شمارش هستند و ما از جایگاهی که قرار داریم احساس خوبی داریم.

  ۲۱:۳۰ الجزیره: حکم نظارت بیشتر ستاد ترامپ بر شمارش آرای پنسیلوانیا ابطال شد

  دادگاه عالی پنسیلوانیا حکم یک قاضی به ستاد ترامپ برای نظارت بیشتر بر شمارش آرا در ایالت پنسیلوانیا را ابطال کرد.

  ۲۱:۲۰ افزایش فاصله بایدن با ترامپ در ایالت نوادا

  شبکه سی‌ان‌ان گزارش داد که فاصله بایدن با ترامپ در ایالت کلیدی نوادا افزایش یافته و به ۱۲ هزار رای رسیده است.

  با شمارش ۷۶ درصد آرای این ایالت، بایدن تا کنون ۴۹.۵ درصد آرا و ترامپ نیز ۴۸.۵ درصد آرا را در این ایالت به دست آورده‌اند.

  ۲۱:۱۰ شکایت ستاد ترامپ در ایالت جورجیا رد شد

  ترامپ در جورجیا رسما به دلیل "تقلب" شکایت کرده و شکایت نیز به دلیل نبود هیچ مدرکی رسما رد شده است.

  ۲۱:۰۱ ستاد انتخاباتی ترامپ در نوادا:

  گزارش‌هایی داریم درباره اینکه خیلی از شرکت‌کنندگان در رای‌های پستی اصلا جزء ثبت‌نام‌کنندگان نبوده‌اند.

  اجازه نداده‌اند که درباره این موضوع تحقیق کنیم و امضاها را بررسی کنیم

  اجازه نظارت بر شمارش اراء را هم به ما ندادند. شکایت خواهیم کرد.

  ۲۰:۵۵ رئیس‌جمهور ترامپ: «تقلب را متوقف کنید!»

  ۲۰:۴۵ ستاد بایدن: واکنش ترامپ به انتخابات ناامیدکننده است
  واکنش رئیس جمهور به انتخابات نا امید کننده است.
  پیروزی نزدیک است و پیروزی در هر یکی از ایالت‌های باقی‌مانده نتیجه انتخابات را یکسره خواهد کرد.

  ۲۰:۳۰ ترامپ: تمامی ایالت‌هایی که بایدن مدعی پیروزی شده را به چالش می‌کشیم

  تمام ایالت‌هایی که ادعا شده بایدن در آنها به پیروزی رسیده توسط ما بخاطر تقلب مورد چالش حقوقی قرار خواهند گرفت. دلایل زیادی داریم، فقط رسانه‌ها را چک کنید. ما می‌بریم. اول آمریکا.

  ۲۰:۱۵ آخرین نتایج ایالت جرجیا

  ترامپ هم‌چنان با اختلاف ۱۴هزار رای پیش است.

  ۲۰:۱۰ ترامپ: پیروزی قانونی بزرگی در پنسیلوانیا بدست آوردیم

  ترامپ طی توئیتی نوشت که پیروزی قانونی بزرگی در ایالت پنسیلوانیا برای ستاد وی حاصل شده است.

  یک قاضی آمریکایی به ستاد ترامپ اجازه نظارت بیشتر بر شمارش آرا در ایالت پنسیلوانیا داده است.

  ۲۰:۰۰ شبکه CNN تخمین ارای شمارش‌نشده در پنسیلوانیا تا این لحظه را ۶۰۵هزار رای دانست.
  هم‌چنین منطقه الگنی که پیتسبورگ در آن قرار دارد اعلام کرد تا فردا شمارش آرا را متوقف کرده است. این توقف به‌علت مسائل حقوقی و رای‌های مشکوک است که باید درباره آن‌ها تصمیم گرفته شود.

  ۱۹:۵۰ شکوائیه کارزار ترامپ در ایالت جرجیا رد شد.

  ۱۹:۱۹ مقامات انتخاباتی ایالت جورجیا می‌گویند هنوز ۶۱ هزار رای دیگر باید در این ایالت شمرده شود. در جورجیا ترامپ با حدود ۱۸ هزار رای پیشتاز است.

  ۱۹:۱۷ اعتراضات سراسری به تخلفات شمارش آراء الکترال

  ۱۹:۰۳ سی‌ان‌ان: نوادا به زودی نتایج به‌روزرسانی‌شده آرای این ایالت را اعلام خواهد کرد.

  ۱۹:۰۰ نگاهی کوتاه به آخرین وضعیت آرای الکترال در انتخابات آمریکا

  در آخرین نتایج شمارش آرا، رسانه‌ها ۲۶۴ رای الکترال به جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها و ۲۱۴ رای الکترال به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور فعلی و نامزد جمهوری‌خواهان داده‌اند. از آنجا که هنوز شمارش در برخی ایالت‌ها پایان نیافته، اختلافاتی در این ارقام در بین رسانه‌های مختلف مشاهده می‌شود.

   در حال حاضر، شمارش آرا در این ایالت‌ها همچنان ادامه دارد و دقیقا مشخص نیست چه زمانی پایان خواهد یافت: جورجیا، کارولینای شمالی، پنسیلوانیا، میشیگان، ویسکانسین، نوادا و آریزونا.

  در جورجیا، میشیگان و ویسکانسین شمارش به ۹۹ درصد رسیده و تقریبا روشن است که جورجیا به ترامپ و ویسکانسین و میشیگان به بایدن خواهد رسید.

   در پنسیلوانیا، شمارش آرا به ۸۷ درصد رسیده و ترامپ با حدود ۱۳۶ هزار رای پیشتاز است. روند شمارش به‌کونه‌ای بوده که در این ایالت با شمارش آرای بیشتر، بایدن فاصله خود را با ترامپ کم کرده است.

   در کارولینای شمالی ۹۴ درصد آرا شمارش شده و ترامپ با حدود ۷۷ هزار رای پیش است.

   در آریزونا که بر اساس برآورد برخی رسانه‌های آمریکایی آرای الکترال آن به بایدن خواهد رسید، ۸۸ درصد آرا شمارش شده و بایدن با حدود ۶۸ هزار رای پیشتاز است.

   در نوادا اما، ۷۵ درصد آرا شمارش شده و بایدن با حدود هشت هزار رای جلوست. این ایالت اگرچه فقط ۶ الکترال دارد اما تاثیر زیادی در تعیین پیروز این رقابت خواهد داشت.

   اگر نتیجه آریزونا طبق برآوردها به نفع بایدن تمام شود و او بتواند برتری خود را در نوادا هم حفظ کند، در نهایت می‌تواند برنده انتخابات باشد، ضمن اینکه چرخش نتیجه در پنسیلوانیا به نفع بایدن نیز هنوز غیرممکن نیست.

  اما اگر در پنسیلوانیا و کارولینای شمالی نتیجه به‌نفع ترامپ حفظ شده و نتیجه شمارش آرا در آریزونا یا نوادا به نفع او تغییر کند، آن‌گاه این ترامپ است که پیروز رقابت لقب خواهد گرفت.  

   احتمالا کار انتخابات ۲۰۲۰ صرفا در رقابت‌های الکترال پایان نخواهد یافت و محتمل است که چالش پیچیده حقوقی و سیاسی بر سر نتیجه انتخابات در پیش باشد، چالشی که آثار آن این روزها در خیابان‌های برخی شهرهای آمریکا دیده می‌شود.

  ۱۸:۵۷ نیویورک تایمز : در نهایت، بزرگترین دخالت در انتخابات آمریکا از طرف روسیه،  یا چین یا ایران یا کره شمالی نبود. بلکه از طرف رئیس جمهور ایالات متحده امریکا بود.

  ۱۸:۴۷ آخرین آمار شمارش آرای مردمی در انتخابات آمریکا:

  بایدن: ۷۲،۱۶۸،۰۵۷   رای معادل ۵۰.۴ ٪ آرا
  ترامپ: ۶۸،۶۷۷،۳۱۰ رای معادل ۴۸٪  آرا         

  ۱۸:۴۰ آخرین نتایج در ایالت‌های حساس: هر کاندیدا چقدر از رقیب پیش است؟
  کارولینای شمالی را خود دموکرات‌ها هم درباره‌اش صحبتی نمی‌کنند اما در نوادا و آریزونا جمهوری‌خواهان اعتقاد دارند فاصله را جبران خواهند کرد و در جرجیا و پنسیلوانیا این دموکرات‌ها هستند که می‌گویند فاصله را جبران خواهند کرد.

  ۱۸:۳۰ جدیدترین نتیجه شمارش آرای پنسیلوانیا (۳۰هزار رای جدید نسبت به قبل شمرده شده‌اند)

  ترامپ ۳,۲۲۴,۱۱۸
  ۵۰.۴۹درصد
  بایدن ۳,۰۸۸,۴۱۴
  ۴۸.۳۶درصد

  ترامپ هم‌چنان با نزدیک به ۱۳۶هزار رای در پنسیلوانیا پیش است.

  ۱۸:۱۵ منشی ایالت جرجیا در حالی که ساعاتی پیش گفته بود در این ایالت ۲۵۰۰۰رای شمرده نشده وجود دارد، در آخرین گفت‌وگوی خود آرای شمارش نشده را بین ۵۰ تا ۶۰هزار رای اعلام کرد. آرای شمرده‌نشده با گذشت زمان در حال افزایش هستند!

  ۱۸:۰۲ فاکس‌نیوز گزارش داد که کارزار ترامپ شکوائیه تنظیم کرده که در نوادا ۱۰هزار نفری که در این ایالت زندگی نمی‌کنند در انتخابات رای داده‌اند.

  ۱۷:۵۵ گینگریچ شخصیت برجسته جمهوری‌خواه: «مداوما واضح‌تر می‌شود که دموکرات‌ها در پنسیلوانیا، میشیگان و ویسکانسین انتخابات رادزدیده‌اند. تحقیقات نشان خواهند داد این دزدی‌ها بسیار بیش از برتری بایدن در این ایالت‌ها هستند.»

  ۱۷:۴۵ توئیت جدید دونالد ترامپ: «شمارش را متوقف کنید!»

  ۱۷:۳۳ کارزار ترامپ اعلام کرد ساعت ۸:۳۰ به‌وقت محلی لاس‌وگاس «اعلان مهمی» خواهد داشت.

  ۱۷:۲۵ خبرنگار فاکس نیوز در فیلادلفیا اعلام کرد احتمالا رئیس‌جمهور ترامپ امروز به پنسیلوانیا سفر کند.

  ۱۷:۰۴ مجوز وزارت دادگستری آمریکا برای ورود مأموران فدرال به مراکز انتخاباتی

  وزارت دادگستری آمریکا به دادستان‌های ایالتی گفته، مأموران فدرال مسلح می‌توانند برای بررسی صحت انتخابات وارد حوزه‌های رأی‌شماری شوند.
  مقامات سابق وزارت دادگستری آمریکا گفته‌اند، احتمالاً این پیام وسیله‌ای برای اعلام دستورات ترامپ از طریق وزیر دادگستری باشد.
  یک مقام سابق وزارت دادگستری آمریکا گفته مطابق قانون، این وزارتخانه در شمارش آراء، ورود به مراکز انتخاباتی یا مصادره رأی‌ها حتی به قصد انجام تحقیقات، حق مداخله ندارد.

  ۱۷:۰۲ جلد نشریه تایم

  واقعیت آمریکایی؛ حتی اگر بایدن پیروز انتخابات شود، بر آمریکای ترامپ حکمرانی خواهد کرد.

  ۱۶:۵۹ مسکو: بایدن شاید به برجام باز گردد اما فشار بر ایران را کاهش نمی‌دهد

  رئیس کمیته امور خارجه شورای فدراسیون روسیه:
  می‌توانم پیش‌بینی کنم اگر بایدن پیروز شود، ایالات متحده به برجام بازمی‌گردد اما این به مفهوم کاهش فشار آمریکا به ایران نیست.
  ایالات متحده در این منطقه همچنان بر منافع نزدیک‌ترین همپیمان خود یعنی اسرائیل تکیه دارد.
  اسرائیل همچنان ایالات متحده را تحت فشار قرار می‌دهد و سیاست آمریکا در قبال ایران حتی‌الامکان خشن خواهد بود.

  ۱۶:۴۵ اسکات واکر، فرماندار پیشین جمهوری‌خواه  ویسکانسین و از چهره‎های مهم نزدیک به دانلد ترامپ اظهار داشته است برتری جو بایدن در برخی از ایالت‌های مهم، در نهایت به حدی خواهد رسید که از روند منتهی به میزان مشروعیت‎بخش برای تقاضای "بازشماری" توسط کمپین ترامپ، فراتر خواهد رفت.

  ۱۶:۳۰ خبرنگار فاکس نیوز در فیلادلفیا اعلام کرد احتمالا رئیس‌جمهور ترامپ امروز به پنسیلوانیا سفر کند.

  ۱۶:۱۵ فاصله آرای بایدن و ترامپ در پنسیلوانیا به ۱۶۴ هزار رای رسید

  آخرین نتایج آراء در ایالت پنسیلوانیا نشان می‌دهد که دونالد ترامپ سه میلیون و ۲۱۵ هزار و ۹۶۹ رای به دست آورده است. جو بایدن نیز سه میلیون و ۵۱ هزار و ۵۵۵ رای کسب کرده است. به این ترتیب اختلاف آرای جو بایدن و دونالد ترامپ در پنسیلوانیا به ۱۶۴ هزار و ۴۱۴ رای کاهش یافته است.

  تاکنون ۸۹ درصد آراء در پنسیلوانیا شمارش شده است. این ایالت ۲۰ رای الکترال دارد. جو بایدن در صورت پیروزی در این ایالت در کالج الکترال به پیروزی دست خواهد یافت و رئیس‌جمهور می‌شود.

  ۱۶:۰۳ وبگاه اسرائیلی: ترامپ احساس می‌کند نتانیاهو به او خیانت کرده است

  پایگاه «واللا» نوشت، ترامپ که انتظار داشت نتانیاهو علناً از او در انتخابات آمریکا حمایت کند، احساس می‌کند به او خیانت کرده است.
  نتانیاهو امیدوار بود نتایج اولیه انتخابات آمریکا از پیروزی ترامپ خبر دهد اما اشتباه می‌کرد؛ برای همین فعلا سکوت کرده و خود را برای فرستادن پیام دوستی برای بایدن آماده می‌کند.

  ۱۵:۵۰ توییت معاون ارشد وزارت خزانه داری

  ۱۵:۴۰ به طرز بی‌سابقه‌ای ۷۰ درصد از رأی‌دهندگان مسلمان آمریکا به بایدن رای دادند

  بر اساس نظرسنجی پس از انتخابات که توسط شورای روابط اسلامی-آمریکایی صورت گرفته، به طرز بی‌سابقه‌ای بالغ بر ۷۰ درصد از رأی‌دهندگان مسلمان آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری روز سه‌شنبه به نامزد دموکرات‌ها رأی دادند

  ۱۵:۱۳ با طولانی شدن روند اعلام نتایج شمارش آرای انتخابات در آمریکا برخی از هواداران دو نامزد به خیابان‌ها آمده‌اند و هیجان در سطح جامعه بیشتر شده است.

  ۱۵:۰۲ مادورو: آمریکایی‌ها به ما درس دموکراسی ندهند

  رئیس‌جمهور ونزوئلا با اشاره به تأخیر واشنگتن در اعلام نتایج انتخابات و اظهارات ترامپ درباره تقلب انتخاباتی گفت، از اینکه آمریکا تلاش می‌کند به ما درس دموکراسی بدهد، نفرت داریم.

  ۱۴:۵۸ فاکس نیوز: شورش‌ها آغاز شد؛ گارد ملی در مرکز شهر پورتلند فعال شد

   آشوب و اعتراض در پورتلند و دنور در گرفته و ناآرامی های سراسری در حالی ادامه دارد که شمارش آرا در انتخابات ۲۰۲۰ همچنان ادامه دارد.

  ۱۴:۴۵ فاکس نیوز: مقامات گفتند که آرای برداشته شده از صندوق های پستی در آریزونا،  زیر سنگ و کلوخ پیدا شده است.

  ۱۴:۲۵ نتایج ایالت جرجیا با شمارش حدود ۹۶٪ آرا. کاهش اختلاف به حدود ۱۸هزار رای؛ هم‌چنان ترامپ در این ایالت پیش است.

  ۱۴:۱۵ مقام اماراتی؛ بایدن پیروزی ضعیفی کسب کرده

  «عبدالخالق عبدالله» مشاور پیشین ولی‌عهد ابوظبی گفت، بایدن حتی در صورت پیروزی هم یک پیروزی ضعیف و غیرقانع کننده به دست آورده و ترامپ حق دارد عصبانی باشد و از رجوع به دیوان عالی سخن بگوید.

  ۱۴:۰۰ پاریس: به رابطه جدیدی با آمریکا نیاز داریم؛ آماده همکاری با دولت جدید هستیم

  وزیر خارجه فرانسه گفت، فارغ از اینکه چه کسی برنده انتخابات آمریکا شود، واشنگتن و اتحادیه اروپا به ایجاد یک «رابطه جدید فراآتلانتیکی» نیاز دارند و پاریس آماده همکاری با دولت جدید آمریکاست.

  ۱۳:۱۴ تحلیلگر آمریکایی BBC: علیه ترامپ کودتا شده است!

  پژوهشگر موسسه استراتژی بین‌المللی گولد از واشنگتن در پاسخ به این که «چرا ترامپ پیش از اینکه نتیجه انتخابات مشخص شود، اعلام کرد تقلب شده؟»

  ۱۲:۵۵ واکنش روسیه به نتایج انتخابات آمریکا

  سخنگوی کرملین: جمع‌بندی نتایج انتخابات و اوضاع کنونی به شیوه‌ای است که نمی‌توان اظهارنظری در این خصوص کرد.
  در این شرایط، قطعاً ترجیح می‌دهیم صبر کنیم و منتظر بمانیم تا اوضاع تاحدودی مشخص شود و شفافیت‌های بیشتری صورت بگیرد.

  ۱۲:۱۰ طرفدارای ترامپ تو آریزونا معتقدند که بهشون یه ماژیکای میدادن که با اون برگه رای رو پر کنند و بعد از رای گیری اون ماژیکا محو میشه و احتمالا اسم بایدن رو جاش مینویسند.

  ۱۱:۵۰ اطراف اقامتگاه بایدن، «منطقه پرواز ممنوع» ایجاد شد

  با شدت یافتن تنش‌های پسا انتخاباتی، اداره هوانوردی فدرال آمریکا نواحی اطراف اقامتگاه نامزد حزب دموکرات را منطقه پرواز ممنوع اعلام کرد.

  ۱۱:۳۵ پیشتازی ۲.۴ درصدی بایدن در آریزونا؛ بیش از ۹۹ درصد آرا شمرده شده است.

  ۱۱:۲۵ تظاهرات، درگیری و بازداشت ده‌ها نفر در آمریکا پس از انتخابات

  همزمان با ادامه تنش‌های سیاسی درباره شمارش آرا در انتخابات آمریکا، معترضان در شهرهای نیویورک، شیکاگو، پورتلند و فیلادلفیا تظاهرات کردند و پلیس نیز ده‌ها نفر را تاکنون بازداشت کرده است.

  ۱۰:۵۹  افزایش تنش‌ها در مراکز شمارش آرا در آمریکا

  ۱۰:۵۷ فاکس نیوز: بایدن برای پیروزی فقط به شش رای الکترال نیاز دارد.

  ۱۰:۵۲ نامه «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به دموکرات‌ها:

  مردم آمریکا پای صندوق‌های رأی انتخاب روشن خود را نشان دادند و در حال فرستادن جو بایدن و کاملا هریس به کاخ سفید هستند.
  بایدن عصر چهارشنبه مطمئن بود که رأی الکترال لازم را کسب کرده است.

  ۱۰:۵۰ آخرین آمار از وضعیت انتخابات کنگره آمریکا

  در انتخابات مجلس سنای آمریکا تا این لحظه ۴۸ دموکرات و ۴۸ جمهوری‌خواه به این نهاد راه پیدا کرده‌اند.
  در انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا اما دموکرات‌ها با ۲۰۴ نماینده در مقایسه با ۱۹۰ نماینده جمهوری‌خواه، پیشتاز هستند.

   ۱۰:۴۷ بایدن در آستانه فتح جرجیا

  دونالد ترامپ در حالی که با بیش از ۱۰۴ هزار اختلاف در ایالت جرجیا از جو بایدن پیش بود، با شمارش آرای پستی شاهد کاهش اختلاف خود با رقیب است. در حال حاضر جو بایدن توانسته فاصله خود با ترامپ را به ۲۵ هزار رای برساند.

  در صورت نهایی شدن نتیجه در جرجیا، بایدن دیگر نیازی به انتظار برای پایان شمارش آرا در نوادا ندارد.

  ۱۰:۴۳ در پنسیلوانیا رای‌های بیشتری شمرده شده‌اند و ترامپ هم‌چنان حدود ۳۰۰هزار رای بیشتر از بایدن دارد.
  این در حالی است که گزارش‌هایی منتشر شده از این که، مقامات پنسیلوانیا به مقامات کارزار بایدن گفته‌اند نهایتا در این ایالت ترامپ با فاصله‌ای زیاد پیروز خواهد شد.  نتایج تا به‌حال چنین چیزی را نشان نمی‌دهد.

  ۱۰:۳۵ بحران انتخاباتی در آمریکا

  پس از ادعای پیروزی ترامپ در انتخابات، مخالفان او با راهپیمایی در شهرهای مختلف، شعار «تمام رأی‌ها را بشمارید» سر داده‌اند.
  همچنین با نزدیک‌شدن بایدن به پیروزی در ایالت‌های کلیدی، هواداران ترامپ با حضور در مراکزی که آرای پستی را شمارش می‌کنند، خواستار توقف شمارش آراء شدند.

  ۱۰:۳۲ بایدن در یک قدمی پیروزی نهایی

  جو بایدن با تصاحب تنها ۶ الکترال می‌تواند بر کرسی ریاست جمهوری آمریکا تکیه کند.

  ۱۰:۳۰     ۹۰ هزار رأی شمرده نشده در جورجیا

  دفتر دبیرکل ایالت «جورجیا» اعلام کرد هنوز ۹۰ هزار و ۷۳۵ رأی در این ایالت شمرده نشده است. جورجیا ۱۶ رأی ایالتی دارد. پس از شمارش ۹۸ درصد آراء، ترامپ ۴۹.۶ و بایدن ۴۹.۱ درصد آراء را به خود اختصاص داده‌اند.

  ۹:۴۰ آغاز تظاهرات ضد ترامپ در ایالت اوهایو

  بعد از حضور معترضان به سیاست‌های «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در شهرهای نیویورک، فیلادلفیا، بوستون و شیکاگو، رسانه‌های آمریکایی اکنون از آغاز تظاهرات در ایالت اوهایو خبر می‌دهند.

  ۹:۲۵ کنایه بایدن به خروج دولت ترامپ از توافق پاریس

  بایدن در توئیتر خود نوشت: «امروز دولت ترامپ رسما از توافق آب و هوایی پاریس خارج شد. دقیقا در ۷۷ روز دیگر، دولت بایدن به آن باز خواهد گشت».

  ۹:۱۵ لبریز شدن صبر سران جمهوری‌خواه از ادعاهای ترامپ

  یک منبع در کاخ سفید به شبکه سی‌ان‌ان گفت که سران جمهوری‌خواه در حال مستأصل شدن از ادعاهای غلط ترامپ درباره تقلب در انتخابات و دستکاری آراء هستند.

  ۹:۰۵ آخرین وضعیت آراء مردم

  بایدن تا این لحظه ۷۲ میلیون و ۴۹ هزار و ۳۴۱ رأی مردمی به دست آورده که معادل ۵۰.۴ درصد آراء است و ترامپ ۶۸ میلیون و ۵۸۶ هزار و ۱۵۰ رأی مردمی به دست آورده که معادل ۴۸ درصد آراء است.

  ۰۵:۵۰وضعیت ایالت‌های باقی‌مانده؛ کاهش فاصله در سه ایالت

  ۰۵:۲۵ بایدن در توئیتر خود نوشت: «امروز دولت ترامپ رسما از توافق آب و هوایی پاریس خارج شد. دقیقا در ۷۷ روز دیگر، دولت بایدن به آن باز خواهد گشت».

  ۰۵:۲۵ رویترز گزارش داد: مخالفان رئیس جمهور آمریکا با برگزاری تظاهرات در شیکاگو، اوهایو، نیویورک و ماساچوست از شبهه افکنی ترامپ در سلامت انتخابات به شدت انتقاد کردند.

  ۰۴:۴۵ «مایکل جورج لینک» هماهنگ‌کننده ویژه هیأت نظارتی سازمان همکاری و امنیت اروپا بر انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا گفت: «ادعاهای بی‌اساس درباره ناکارآمدی سیستمی توسط رئیس‌جمهور فعلی، به اعتماد عمومی به مؤسسات دموکراتیک خدشه وارد می‌کند».

  ۰۴:۲۰ روزنامه «نیویورک‌تایمز» گزارش داد که کمیسیون انتخابات ایالت نوادا تصمیم قبلی خود را مبنی بر اعلام نتایج بیشتر از شمارش آراء در روز چهارشنبه (به وقت محلی) را تغییر داده است. زمان احتمالی ساعت ۹ صبح پنجشنبه به وقت محلی اعلام شده است.

  ۰۴:۲۰ «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به اعضای حزب دموکرات، نوشت: «مردم آمریکا پای صندوق‌های رأی انتخاب روشن خود را نشان دادند و در حال فرستادن جو بایدن و کاملا هریس به کاخ سفید هستند... بایدن عصر چهارشنبه مطمئن بود که رأی الکترال لازم را کسب کرده است».

  ۰۴:۲۰ ستاد انتخاباتی ترامپ اعلام کرد که دادخواستی را به دادگاه جورجیا داده که طی آن خواستار توقف شمارش آرا در این ایالت شده است.

  ۰۴:۱۰ یک مسئول در کمیته انتخابات ایالت جورجیا گزارش داد که انتظار دارند شمارش آراء در این ایالت تا نیمه شب (به وقت محلی) پایان یابد. بر این اساس، ۱۴۲ هزار تعرفه رأی در این ایالت هنوز شمارش نشده که انتظار دارند نتایج آن تا پایان روز چهارشنبه اعلام شود.

  ۰۴:۰۰ شبکه «سی‌اِن‌اِن» گزارش داد که حدود ۱.۱ میلیون رأی ساکنان ایالت پنسیلوانیا هنوز شمارش نشده است.

  ۰۳:۰۰ صدها نفر در نیویورک در اعتراض به اظهارات ترامپ درباره تقلب در انتخابات، دست به تظاهرات زدند. در برخی ایالت‌های دیگر نیز هواداران ترامپ به برخی مراکز شمارش آراء هجوم برده‌اند تا مانع ادامه شمارش شوند.

  ۰۲:۴۰ انتشار تصاویری از تقلب در آراء پستی/ در شبکه‌های اجتماعی تصاویری از آتش زدن یا باطل‌کردن دسته‌ای آراء پستی منتشر شده است. گرچه مشخص نیست این آراء متعلق به کدام نامزد است اما هواداران ترامپ معتقدند آراء نامزد مورد نظر آنها باطل شده است (اینجاو اینجاببینید)

  ۰۲:۳۰ بایدن با کسب آرای ایالت میشیگان تنها ۶ الکترال تا پیروزی فاصله دارد.

  ۰۲:۰۲ واکنش ستاد بایدن به درخواست بازشماری آراء ویسکانسین

  درخواست برای بازشماری آراء در ایالت ویسکانسین رقت‌انگیز است. موضوع کاملا آشکار و ساده است، دونالد ترامپ ویسکانسین را باخته، در حال باختن میشیگان و البته ریاست‌جمهوری است.

  ۰۱:۵۹ ترامپ بازهم مدعی پیروزی در انتخابات شد

  ترامپ در توئیتی با ادعای اینکه در ایالت‌های جورجیا، کارولینای شمالی و پنسیلوانیا پیروز شده، مدعی شد اگر بخش زیادی از آراء او در میشیگان را مخفیانه دور نریخته بودند، در آنجا نیز پیروز می‌شد.

  ۰۱:۵۰ «فاکس‌نیوز» هم بایدن را پیروز میشیگان اعلام کرد

   شبکه فاکس‌نیوز با بیان اینکه بایدن با اختلاف بیش از ۶۰ هزار رأی در ایالت میشیگان پیروز شده، تعدا آراء الکترال او را (با احتساب پیروزی در آریزونا) به رقم ۲۶۴ افزایش داد.با این حساب، او برای پیروزی در انتخابات فقط به ۶ رأی الکترال دیگر نیاز دارد.

  ۰۱:۱۸ رودی جولیانی: «ما نسبت به آرای پستی شکایت کرده‌ایم. آرایی که می‌دانید به‌شدت مشکوک هستند. ما باید بر انتخابات نظارت کنیم. اما مقامات ورشکسته فیلادلفیا می‌گویند باید ۲۰فیت فاصله داشته باشید. این‌گونه ما رای را نمی‌بینیم. ما به دادگاه فیلادلفیا خواهیم رفت. اما می‌دانید که قاضی دموکرات چگونه رای خواهد داد. فیلادلفیا سابقه زیادی در تقلب در انتخابات دارد. اما این قلب بسیار وسیع‌تر از گذشته است. در ویسکانسین هم همین اتفاق افتاد.»

  «ما به آن‌ها اجازه نخواهیم داد این انتخابات را بدزدند. ترامپ برای نظر شما وارد انتخابات شد. نه این‌که ۱۰۰ها هزار رای مشکوک نوشته شود. من هیچ موقع نشنیده‌ام که شما در انتخاباتی ۴۰۰هزار رای پیش باشید اما شکست بخورید. آیا ۴۰۰هزار رای کافی نیست؟ آیا فکر می‌کنید ما احمق و نفهم هستیم؟ دموکرات‌ها فکر می‌کنند مردم احمق و نفهم هستند».

  سخن‌های رودی جولیانی حاکی از تقلب وسیع و سازمان‌یافته در انتخابات آمریکا در ایالت‌های پنسیلوانیا، ویسکانسین و میشیگان است. او گفت: «شب کمی خوابیدیم و یک‌ دفعه با صدها هزار رای مواجه شدیم».

  ۰۱:۱۷ آخرین وضعیت آراء الکترال از نگاه «سی‌ان‌ان»

  شبکه سی‌ان‌ان بر اساس ارزیابی‌های خود می‌گوید که بایدن بعد از پیروزی در ایالت میشیگان، توانسته ۲۵۴ رأی الکترال را بدست بیاورد.
  او برای پیروزی در انتخابات به ۱۷ رأی الکترال دیگر نیاز دارد. در مقابل ترامپ با ۶۷ میلیون رأی مردمی، توانسته ۲۱۳ رأی الکترال را از آن خود کند.

  ۰۱:۱۳ پسر ترامپ در فیلادلفیای پنسیلوانیا:« پدر من با اختلاف ۵۰۰هزار رای جلو است و آن‌ها می‌خواهند تقلب کنند».

  ۰۱:۰۳ شبکه «سی‌ان‌ان» بایدن را پیروز ایالت میشیگان اعلام کرد.این ایالت، ۱۶ رأی الکترال دارد.

  ۰۰:۴۵ آغاز سخنرانی بایدن و هریس در ایالت دلاوِر

  «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و «کاملا هریس» معاون وی برای سخنرانی در جمع هواداران خود در ایالت دلاوِر حاضر شدند.

  - مشارکت در انتخابات استثنایی بود. بیش از ۱۵۰ میلیون آمریکایی برای دولتی که از بین مردم باشد، رأی دادند.
  - فقط مردم هستند که رئیس‌جمهور را تعیین می‌کنند.
  - تا پایان شمارش آراء، اعلام پیروزی نمی‌کنم.
  - بعد از یک شب طولانی انتخابات، گمان داریم که به اندازه کافی رأی به دست آورده‌ایم.
  - «من اینجا نیستم تا اعلام پیروزی کنم. اما ما اعتقاد داریم وقتی همه آرا شمرده شوند ما پیروز خواهیم شد.»
  - «۷۸درصد آرای پستی پنسیلوانیا به من بوده است. ما در تاریخ آمریکا بیشتریم رای را آورده‌ایم.»
  -  به نتیجه آراء ایالت پنسیلوانیا اعتماد دارد.
  - تمام شواهد حاکی از آن است که ما در آستانه پیروزی قرار داریم.
  - من اکثریت آراء مردمی را از آن خود کرده‌ام و ما ۳ میلیون رأی مردمی بیشتر داریم.
  - حاشیه پیروزی من در ایالات‌های ویسکانسین و میشیگان از حاشیه پیروزی ترامپ در انتخابات قبلی بیشتر است.
  - واضح است که در حال پیروز شدن در تعداد کافی ایالت برای کسب ۲۷۰ رأی الکترال هستیم.

  ۰۰:۲۵ احتمال اعلام نتیجه ایالت نوادا تا پایان روز چهارشنبه

  نشریه «وال‌استریت ژورنال» گزارش داد احتمال دارد بر خلاف آنچه گفته شده بود، نتیجه شمارش آراء در ایالت نوادا تا پایان روز چهارشنبه (به وقت محلی) اعلام شود و به روز پنجشنبه کشیده نشود.

  ۰۰:۱۵ لحظاتی پیش CNN تصاویری از محل شمارش رای‌های غیرحضوری در دیترویت میشیگان نشان داد و خبرنگار این شبکه در اقدامی آشنا اعلام کرد: «تعداد زیادی از افراد مربوط به کارزار دونالد ترامپ در این محل حضور دارند و بر شمارش آرا نظارت می‌کنند. تعدادی افراد به‌صورت شخصی حضور داشتند که رفتند بیرون» این درحالی است که بخشی از شکایت ترامپ عدم نظارت افراد مشخص شده توسط کارزار او برای نظارت هستند.

  ۰۰:۰۵ درخواست توقف شمارش آرا، این بار در پنسیلوانیا

  ستاد ترامپ اعلام کرد که دادخواستی را به دادگاه پنسیلوانیا داده که طی آن خواستار توقف شمارش آرا در این ایالت شده است.

  ۰۰:۰۳ مقاومت دادگاه در برابر دخالت ترامپ در روند شمارش آرا

   دادستانی ایالت پنسیلوانیا می‌گوید که اجازه هیچ‌گونه وقفه یا توقف در شمارش آراء این ایالت را نمی‌دهد.
   دادستانی ایالت میشیگان نیز گفت که درباره دادخواست حقوقی ترامپ برای توقف شمارش آرا هیچ اطلاعی ندارد.

  ۰۰:۰۱ اعتراض ستاد ترامپ به ارزیابی آسوشیتدپرس و فاکس‌نیوز

  ستاد انتخاباتی ترامپ از خبرگزاری آسوشیتدپرس و شبکه فاکس‌نیوز خواست تا پیش‌بینی خود از پیروز شدن «جو بایدن» در ایالت آریزونا را حذف و برعکس کنند.

  -----------------------------------------------------------------------------------

  ۲۳:۵۵ اخرین نتایج پنسیلوانیا تا این لحظه:

  فاصله تا ۳۹۳هزار رای کاهش یافته است اما ههنوز هم فاصله زیادی است.

  دادستان کل پنسیلوانیا در مصاحبه با CNN گفت ما رای‌هایی که تا ۳ روز بعد از انتخابات برسند را می‌شمریم.

  ۲۳:۵۰ جمهوریخواهان در سنا و دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان پیشتاز هستند.

  ۲۳:۴۴ جو بایدن در واکنش به ادعای مکرر ترامپ در زمینه پیروزی و تقلب در انتخابات، از مردم خواست به کارزار او برای تشکیل کمیته صیانت از آرا کمک کنند.

  او در توییتر خود نوشته است: برای این که مطمئن شویم همه‌ آرا شمرده می‌شود، یکی از بزرگ‌ترین برنامه‌های صیانت از آرا را راه‌اندازی کرده‌ایم. چرا که این دونالد ترامپ نیست که تعیین می‌کند چه کسی برنده‌ انتخابات است، این مردم هستند که برنده را تعیین می‌کنند.

  ۲۳:۴۰ ساعتی قبل دونالد ترامپ یک رأی الکترال از مجموع چهار رأی در ایالت مِین را به خود اختصاص داد و مجموع آرای الکترالش را به ۲۱۴ رساند. ایالت مِین یکی از تنها دو ایالت آمریکاست که آرای الکترال در آن میان نامزدها تقسیم می‌شود.

  ۲۳:۳۰ با شمارش حدود ۹۶ درصد آرا در ایالت میشیگان، نتایج حکایت از آن دارند که بایدن فعلا با ۴۶ هزار رای از رقیب جمهوری‌خواه خود دونالد ترامپ، پیش است. میشیگان از ایالت‌های کلیدی است و ۱۶ رای الکترال دارد.

  ۲۳:۲۰ مسئولین ایالت جرجیا گفته‌اند تا پایان روز (به‌ وقت محلی) کلیه آرا ایالت را اعلام خواهند کرد. ۲۵۰ هزار رای باقی مانده و ترامپ با بیش از ۸۰هزار رای اختلاف نسبت به بایدن در این ایالت پیشتاز است.

  ۲۳:۱۸ ‏تقلب بزرگ دموکرات ها در اوقات خواب             

  بیش از  ۱۰۰ هزار رای  در دو ایالت ویسکانسین و  میشیگان  حدود ساعت ۶:۰۰ AM  صبح  به وقت آمریکا  به حساب دموکرات ها  ریخته شد  

  در حالی که  شمارش آراء متوقف شده بود و نمودار بایدن جهشی یک دفعه ای یافت

  اما چشمان تیز بین بیدارند

  امکان این که بیش از ۱۰۰ هزار نفر در یک ثانیه مشخص  باهم  رای بدهند وجود ندارد.

  ۲۳:۱۷ تقلب آشکار در ایالت ویسکانسین؛

  تعداد رای ها از تعداد افراد ثبت نام کرده برای شرکت در رای گیری بیشتر است (۱۱۰,۹۲۰ رای بیشتر)

  افراد ثبت نام کرده؛ ۳,۱۲۹,۰۰۰
  تعداد رای های شمرده شده؛ ۳,۲۳۹,۹۲۰

  ۲۳:۱۴ ترامپ در کسب آرا نسبت به انتخابات ۲۰۱۶ رکورد زد

  طبق آمار و ارقام منتشر شده رئیس‌جمهور آمریکا نسبت به انتخابات ریاست‌جمهوری دوره قبل این کشور آراءبیشتری کسب کرده است، این موضوع برای نامزد امسال دموکرات‌ها هم صدق می‌کند.

  ۲۳:۰۷ ترامپ: چه اتفاق وحشتناکی در میشیگان در حال روی دادن است

  رئیس جمهور آمریکا در پیامی در توئیتر نوشت که به نظر می‌رسد میشیگان رای‌های لازم برای دور نگه داشتن «جان جیمز» جوان از سنا را پیدا کرده است. چه اتفاق وحشتناکی در حال روی دادن است!

  ۲۳:۰۰ ستاد انتخاباتی بایدن اعلام کرد که درخواست ستاد ترامپ برای بازشماری آرا در ویسکانسین تلاشی رأی سرپوش‌گذاشتن بر شکست است.

  ۲۲:۵۵ پیام توئیتری بایدن پس از قطعی شدن پیروزی‌اش در ویسکانسین: تمامی آرا را شمارش کنید

  ۲۲:۴۵ بایدن ۲۲ رای الکترال تا پیروزی نهایی فاصله دارد

  با قطعی شدن پیروزی بایدن در ایالت ویسکانسین،‌ آرای الکترال وی به ۲۴۸ افزایش یافت تا تنها ۲۲ رای الکترال دیگر برای پیروزی نهایی فاصله داشته باشد.

  ترامپ در انتخابات سال ۲۰۱۶ تمامی ۱۰ رای الکترال ایالت ویسکانسین را به خود اختصاص داده بود.

  ۲۲:۳۰ بایدن اختلاف خود با ترامپ را در پنسیلوانیا نصف کرد

  ایالت بزرگ پنسیلوانیا که اتفاقا زادگاه جو بایدن هم هست، یکی از حساس‌ترین ایالت‌هایی است که نتیجه آن ممکن است تا روز جمعه معلوم نشود.

  از نخستین ساعات آغاز اعلام نتایج در این ایالت دونالد ترامپ با اختلافی قابل توجه از جو بایدن پیش بوده است. این اختلاف در ساعات پایانی روز سه شنبه، سوم نوامبر، به حدود ۹۰۰ هزار رای رسیده بود و همین به هواداران آقای ترامپ و ستاد انتخاباتی او نوید پیروزی در این ایالت را می‌داد.

  ۲۲:۲۰ جو بایدن رکورد زد

  با این که هنوز شمارش چند میلیون رای باقی‌مانده، جو بایدن بیش‌ترین رأی یک کاندیدای ریاست‌جمهوری در طول تاریخ ایالات متحده را کسب کرده است.

  ۲۲:۱۵ با شمارش حدود ۹۶ درصد آرا در ایالت میشیگان، نتایج حکایت از آن دارند که بایدن فعلا با ۴۶ هزار رای از رقیب جمهوری‌خواه خود دونالد ترامپ، پیش است. میشیگان از ایالت‌های کلیدی است و ۱۶ رای الکترال دارد.

  ۲۲:۰۲ با توجه به اینکه "هنوز" فاصله یک درصدی میان  دو رقیب، در ویسکانسین، ایجاد نشده... کمپین ترامپ می‎تواند و می‎خواهد بر اساس  آن، تقاضای بازشماری آراء را در این ایالت ارائه کند.

  ۲۲:۰۰ ستاد انتخاباتی ترامپ خواستار بازشماری آرا در ایالت ویسکانسین شد

  رسانه‌های آمریکایی گزارش داده‌اند ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ خواستار بازشماری آرا در ایالت ویسکانسین شده است.

  ۲۱:۰۴ ترامپ: از همه جا برای بایدن رای پیدا می‌کنند

  رئیس جمهور آمریکا در پیام‌هایی در توئیتر:«آنها در حال پیدا کردن رای‌های بایدن در همه  جا هستند. در پنسیلوانیا،‌ ویسکانسین و میشیگان. (این رویداد) برای کشورمان بسیار بد است.» «آنها سخت در تلاش هستند تا هر چه سریعتر ۵۰۰ هزار حاشیه رای برتری که در پنسیلوانیا دارم از بین برود. به همین ترتیب در میشیگان و دیگر ایالت‌ها.»

  ۲۰:۵۳ رییس کمیته برگزاری انتخابات ایالت ویسکانسین دقایقی پیش به ان بی سی گفت تمام آرای اخذ شده در این ایالت شمرده شده‌اند و بایدن این ایالت را برده است. با این حساب ۱۰ رای الکترال این ایالت به حساب بایدن خواهد رفت و به ۲۴۸رای رسید.

  ۲۰:۴۷ تایم‌لاین شمارش آرا در ویسکانسین را می‌بینید که مدت زیادی ترامپ با فاصله پیش بود اما در آخرین ساعت کمی عقب افتاد.

  ۲۰:۴۰ طبق آمار، در ایالت ویسکانسین مشارکت بالای صد درصد بوده است!

  افراد ثبت نام کرده؛ ۳,۱۲۹,۰۰۰

  تعداد رای های شمرده شده؛ ۳,۲۳۹,۹۲۰

  ۲۰:۳۵ ستاد انتخاباتی بایدن: اگر ترامپ کار را به دیوان عالی بکشاند با شکست خجالت‌آوری روبرو می‌شود

  ستاد انتخاباتی نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا گفت چنانچه ترامپ مناقشه بر سر انتخابات را به دیوان عالی بکشاند شکست خجالت‌آوری خواهد خورد

  ۲۰:۳۰ تیم ترامپ آماده است نتایج انتخابات را به چالش بکشد

  یک خبرنگار شبکه خبری فاکس‌نیوز گزارش داده تیم «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا آماده ارسال وکلای حقوقی برای به چالش کشیدن نتیجه انتخابات است.

  ۲۰:۲۰ بولتون: ترامپ صحت کل انتخابات را زیر سوال برد؛‌ این «رسوایی»‌ است

  مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید: اظهارات رئیس‌جمهور که گفت پیروز انتخابات است و چگونه قرار است آن را از وی بدزدند، یکی از غیرمسئولانه‌ترین حرف‌هایی بود که یک رئیس‌جمهور گفته است.
  ما نمی‌دانیم نتیجه (انتخابات) چه خواهد بود.کاملاً محتمل است ترامپ بتواند پیروز شود اما او صحت تمام روند انتخابات را به‌خاطر منافع شخصی خود، زیر سوال برد. این فضاحت است.

  ۲۰:۱۵  پسر ترامپ: ما در آریزونا پیروز خواهیم شد

  در شرایطی که منابع خبری در آمریکا از پیروزی بایدن در ایالت آریزونا خبر داده اند، پسر ترامپ در توئیت خود با انتقاد از فاکس نیوز نوشت ما در آریزونا پیروز خواهیم شد.

  ۲۰:۰۵ تیم ترامپ آماده است نتایج انتخابات را به چالش بکشد

  یک خبرنگار شبکه خبری فاکس‌نیوز گزارش داده تیم «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا آماده ارسال وکلای حقوقی برای به چالش کشیدن نتیجه انتخابات است.

  ۲۰:۰۰ بایدن در ایالت کلیدی ویسکانسین پیروز شد

  رئیس کمیسیون انتخاباتی ویسکانسین در مصاحبه با شبکه خبری ان‌بی‌سی گفت همه آرا در این ایالت شمارش شده‌اند و جو بایدن با اختلاف ۲۰۶۹۷ رأی پیروز شده است.

  ۱۹:۲۶ رئیس‌جمهور آمریکا در توئیت دوم خود نوشت: چطور است هر بار که آنها آن آرای قلابی پستی را می‌شمرند تا این حد اثر مخربی روی درصد [آرا] به جا می‌گذارند و تا این حد قدرت مخرب دارند؟

  ۱۹:۲۵ با شمارش آرا، برتری بایدن در میشیگان به ۳۴هزار رای رسید:
  بایدن ۲,۵۷۳,۷۳۷۳
  ۴۹.۶٪
  ترامپ ۲,۵۳۹,۲۶۶
  ۴۸.۹٪

  ۱۹:۲۰  بایدن: فعلا نمی‌خوابم
  جو بایدن، توییت کرده: «تا زمانی‌که همه آرا را نشمردند، ستاد انتخاباتی‌ام استراحت نمی‌کند»- او از مردم خواست برای آگاهی از شرایط با مسوولان ستادش پیوسته در ارتباط باشند.

  ۱۹:۱۵ ترامپ⁩: دیشب جلو بودم. در خیلی موارد و ایالتهای حساس با فاصله  در ایالتهای تحت کنترل دموکراتها  پیش بودم. بعد یکی پس از دیگری پیش بودنم ناپدید شد. خیلی خیلی عجیب است. و نظرسنجی‌ها هم به شکل تاریخی، پیش‌بینی‌ کاملا غلط داشتتد.

  ۱۹:۱۰ به گزارش خبرنکار CNN مسئولین کمپین بایدن در دلاور گفته‌اند: «امیدواریم همین امروز مشخص شود پیروز شده‌ایم».

  ۱۹:۰۵ آخرین وضعیت انتخابات آمریکا: پیشتازی موقت بایدن در رای الکترال

  طبق آخرین نتیجه رسمی انتخابات آمریکا (تا ساعت ۱۰ صبح به وقت تهران)، جو بایدن با ۲۳۸ رای الکترال از دونالد ترامپ با ۲۱۳ رای الکترال جلوتر است. ولی در ۶ ایالت‌ باقیمانده، بر اساس آرای شمرده شده ترامپ از بایدن جلوتر است. در حالی که در این ۶ ایالت آرای پستی هنوز شمارش نشده‌اند که به علت کرونا شمار آنها بسیار زیاد و بیشتر دموکرات هستند.

  ۸۳ رای الکترال در این ۶ ایالت آمریکا به شرح است:
  پنسیلوانیا:  ۲۰
  میشیگان: ۱۶
  ویسکانسین: ۱۰
  جورجیا:  ۱۶
  کارولینای شمالی: ۱۵
  نوادا: ۶

  کارزار انتخاباتی ترامپ در حال ارسال ایمیل‌هایی است که در آن ادعای پیروزی شده و دمکرات‌ها را به دزدی نتیجه انتخابات متهم کرده است.

  ۱۹:۰۰ هر چند که برنده انتخابات آمریکا هنوز معلوم نشده، ولی ترامپ از چهار سال قبل بیشتر رأی آورده و محبوب تر هم شده. طرز فکر او، یعنی ترامپیزم، ریشه دوانده و زود گذر نخواهد بود. دو قطبی شدن آمریکا هم بار دیگر ثابت شد.

  ۱۷:۵۹ بایدن در میشیگان با اختلاف ۱۸هزار رای پیش افتاد.

  ۱۷:۱۵ چاقوکشی نزدیک کاخ سفید

  شبکه «راشاتودی» گزارش کرد برخی هواداران ترامپ نزدیک کاخ سفید با شماری دیگر درگیر شده و این نزاع به چاقوکشی منتهی شده است. گفته می‌شود در این درگیری چهار تن مجروح شده‌اند.

  ۱۷:۱۰ منشی ایالت میشیگان در مصاحبه با CNN: «تعداد رای زیادی غیر حضوری از مناطق پرجمعیت میشیگان هنوز شمارش نشده‌اند که داریم آن‌ها را می‌شماریم. امیدواریم تا پایان امروز بتوانیم نتایج آن‌ها را اعلام کنیم. نتیجه را از سایت‌ها دنبال کنید».

  او هم‌چنین به لیبرال‌ها اطمینان داد رای‌های باقی‌مانده آن‌قدر هستند که بتوانند اختلاف کاندیداها را جبران کنند.

  ۱۶:۵۹ در میشیگان آرا در حال شمارشند. گرچه با سرعت کمی نتایج اعلام می‌شوند اما ترامپ دوباره در حال افزایش فاصله خود با بایدن است.

  ۱۶:۵۵ترامپ در کرونازده‌ترین ایالت هم برنده شد

   رای مردم ایالت داکوتای شمالی که بدترین وضعیت کرونایی را در آمریکا دارند، به دونالد ترامپ، دو برابر بیش‌از رای‌شان به بایدن است‌!

  ۱۶:۵۰ پیش‌بینی لیبرال‌ها از پنسیلوانیا با توجه به رای‌های پستی و حضوری:
  رنگ‌ها نشان‌دهنده رای‌های شمارش شده است. لیبرال‌ها می‌گویند اگر ترکیب بقیه رای‌های پستی باقی‌مانده مثل رای‌های پستی شمارش شده باشد. بایدن در این ایالت پیروز می‌شود. مستطیل‌ها پیش‌بینی‌ها را نشان می‌دهند.

  ۱۶:۱۶ طبق گزارش CNN، ترامپ با ۲۷هزار رای از بایدن در میشیگان جلو افتاده است.

  ۱۶:۰۲ در میشیگان فاصله به ۱۲هزار رای رسید. پس از آن چند دقیقه‌ای است که نتیجه‌ای اعلام نشده.

  ۱۶:۰۱ در ویسکانسین بایدن فاصله خود را بیشتر کرده‌است. او با اختلاف ۲۱هزار رای پیش است.

  ۱۵:۴۷ در میشیگان رای‌ها لحظه‌ای اعلام می‌شوند. تا این لحظه ترامپ با اختلافی کم‌تر اما هم‌چنان ۳۶هزار نفری و ۰.۸درصدی از بایدن پیش است.

  ۱۵:۴۶ آخرین وضعیت آراء مردمی در انتخابات آمریکا

  بایدن با کسب ۶۸ میلیون و ۷۸۲ هزار و ۹۲۵ رأی موفق به کسب ۵۰ درصد از آراء مردمی شده و ترامپ با کسب ۶۶ میلیون و ۵۰۹ هزار و ۸۶۱ رأی، توانسته ۴۸.۴ درصد از آراء مردمی را کسب کند.

  ۱۵:۴۵ درصد مشارکت مردم در انتخابات  در ۱۲۰ سال اخیر بیسابقه است.

  ۱۵:۴۰ گروه‌های امنیتی یهودی: احتمال خشونت پسا-انتخاباتی در آمریکا بی‌سابقه است

  گروه‌های امنیتی جوامع یهودیان آمریکا می‌گویند احتمال وقوع خشونت‌ پس از انتخابات بالاتر از هر زمانی در تاریخ ایالات متحده است و آمریکا با تهدید بزرگی از سوی راست‌گرایان افراطی و سفیدبرترپنداران مواجه است.

  ۱۵:۳۰ مرکز تحقیقات ادیسون اعلام کرد شمارش آراء ایالت نوادا تا ساعت ۰۹:۰۰ صبح روز پنجشنبه پنجم نوامبر به وقت محلی (۱۷:۳۰ روز پنجشنبه ۱۵ آبان به وقت تهران) از سر گرفته نمی‌شود.

  ۱۵:۲۰ کم‌شدن فاصله ترامپ و بایدن در میشیگان

  با شمارش ۸۷ درصد از آرای ایالت کلیدی میشیگان، ترامپ ۴۹.۹ و بایدن ۴۸.۵ درصد آراء را به خود اختصاص داده‌اند. پیشتر و با شمارش ۸۰ درصد آراء، اختلاف ترامپ و بایدن ۵ درصد بود.

  ۱۴:۱۲ نخست وزیر اسلوونی به ترامپ تبریک گفت.

  ۱۳:۴۹ شبکه فاکس نیوز، رسانه نزدیک به جمهوری‌خواهان با تاکید بر اینکه هنوز مشخص نیست چه کسی برنده انتخابات می‌شود، احتمال داد چند روز طول بکشد تا نتیجه انتخابات مشخص شود.

  ۱۳:۲۸ پیشتازی بسیار اندک بایدن در ویسکانسین: بایدن ۵۰     ترامپ ۴۹ (شمارش بیش از ۹۵ درصد آرا) ۱۰ هزار رای کنوشا که احتمالا برای بایدن باشد هنوز شمارش نشده است.

  ایالت ویسکانسین، که در مراحل اولیه شمارش آرا ترامپ توانسته بود در آن پیشتاز شود، اکنون با شمارش بخشی از آرای پستی شاهد پیش افتادن بایدن است.

  ۱۳:۰۷ بر خلاف فضای توییتر فارسی که ترامپ را برنده نهایی فرض کرده‌اند، هنوز در فضای سیاسی و رسانه‌ای ایالات متحده، بخت برد ترامپ و بایدن یکسان است. حتی شاید بیشتر به سود بایدن. شمارش ارا دوباره از ۳ تا ۴ ساعت دیگر در ایالت‌های کلیدی از سر گرفته شده و فضا شفاف‌تر خواهد شد.

  ۱۳:۰۲درحالی که نتایج انتخابات تاکنون نشان از پیروزی ترامپ دارد، بایدن در توئینی نوشت: «ما درباره اوضاعمان احساس خوبی داریم. ما اعتقاد داریم ما در مسیر پیروزی انتخابات قرار داریم». بایدن و لیبرال‌ها بر شمارش همه ارا اصرار می‌کنند. این در حالی است که ترامپ آماده بود سخنرانی پیروزی‌اش را ارائه دهد. ترامپ گفت: «دموکرات‌ها می‌خواهند انتخابات را بدزدند».

  ۱۲:۴۳ مدیر کمپین بایدن، اظهارات ترامپ را «شنیع، بی‌سابقه و نادرست» خواند و گفت اگر ترامپ به تهدید خود برای بردن پرونده به دیوان عالی و جلوگیری از طی‌کردن روند طبیعی شمارش آراء عمل کند، تیم‌های حقوقی دموکرات‌ها با این اقدام مقابله خواهند کرد.

  ۱۲:۱۰ فرماندار ایالت پنسیلوانیا: یک میلیون رای پستی هنوز شمارش نشده است.

  ۱۲:۰۶ مایکل شانون، روزنامه‌نگار و تحلیلگر برجسته آمریکایی:

  ممکن است ترامپ در روز انتخابات برنده شود، اما پس از آن و بعد از شمارش کل آرا، شاهد سرقت نتیجه انتخابات توسط دموکرات‌ها خواهیم بود و این همان چیزی است که ترامپ نگران آن است.

  ۱۲:۰۳  العربیه: ترامپ ۱۵ رای الکترال کارولینای شمالی و ۱۶ رای الکترال جورجیا و ۱۰ رای الکتورال ویسکانسین و ۳ رای الکترال آلاسکا را به دست آورد.

  ۱۱:۴۴ خبرگزاری آسوشیتدپرس از قطعی‌شدن پیروزی بایدن در آریزونا خبر داد. این ایالت ۱۱ رأی الکترال دارد.

  ۱۱:۲۳ مایک پنس: در راه پیروزی هستیم

  معاون رئیس‌جمهور آمریکا: با تمام وجود اعلام می‌کنیم ما در مسیر پیروزی هستیم.

  ۱۱:۱۷ بایدن در آرای مردمی از ترامپ پیش است: بایدن: ۶۵۰۰۲۳۶۹       ترامپ: ۶۳۱۷۵۶۸۱

  ۱۱:۱۴ سی‌ان‌ان نوشت: ترامپ به غلط خود را پیروز انتخابات اعلام کرده در حالی که هنوز آرا نهایی نشده است؛ این اقدام رئیس جمهور ناامید کننده است.

  ۱۱:۰۷ خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش کرد که تاکنون جمهوری‌خواهان موفق شده‌اند ۴۷ کرسی سنا را به خود اختصاص دهند و دموکرات‌ها نیز ۴۴ کرسی را به دست آورده‌اند.

  ۱۱:۰۶ ترامپ: ما انتخابات را بردیم؛ آماده جشن پیروزی هستیم!

  می‌خواهم از مردم آمریکا تشکر کنم به خاطر این که میلیون‌ها نفر به ما رأی دادند و متأسفانه بعضی از آدم‌ها دارند سعی می‌کنند حق ما را سلب کنند.

  در ایالاتی که انتظار نداشتیم مثل فلوریدا نه تنها بردیم بلکه با اختلاف زیاد بردیم. در ایالت بزرگ اوهایو و تگزاس برنده شدیم. ما در تگزاس ۷۰۰ هزار رأی بیشتر آوردیم. ما جورجیا را هم بردیم. از همه مهم‌تر ما در حال پیروزی در پنسیلوانیا با تعداد فوق العاده‌ای از آراء هستیم.

  ترامپ مدعی پیروزی در انتخابات شد و گفت هر نتیجه‌ای غیر از این نتیجه، تقلب در انتخابات است و اگر لازم باشد پرونده را به دیوان عالی می‌کشاند.

  ترامپ گفت: راستش را بخواهید ما انتخابات را بردیم. هدف ما هم‌اکنون تضمین خیر و صلاح ملت است. تقلب بزرگی در حال انجام شدن است. ما می‌خواهیم قانون به شکل درستی اجرا شود. به دیوان عالی خواهیم رفت. تا جایی که می‌دانم ما در انتخابات پیروز شدیم.

  ۱۰:۴۴ برآوردها حاکی از آن است که با شمارش ۹۱ درصد از آراء در جورجیا، ترامپ ۵۰.۶ و بایدن ۴۸.۱ درصد را به خود اختصاص داده‌اند.

  ۱۰:۳۰ تا این لحظه، ایالت‌هایی که هنوز نتیجه قطعی یا نیمه‌قطعی آن‌ها اعلام نشده، از این قرارند:

  ◄ پنسیلوانیا (۲۰ رأی الکترال)، ۶۴ درصد آرا شمارش شده/ ترامپ: ۵۶/۷ درصد - بایدن: ۴۲/۱ درصد

  ◄ میشیگان (۱۶ رأی الکترال)، ۶۴ درصد آرا شمارش شده/ ترامپ: ۵۳/۷ درصد - بایدن: ۴۴/۷ درصد

  ◄ جورجیا (۱۶ رأی الکترال)، ۹۳ درصد آرا شمارش شده/ ترامپ: ۵۰/۷ درصد - بایدن: ۴۸/۱ درصد

  ◄ کارولینای شمالی (۱۵ رأی الکترال)، ۹۴ درصد آرا شمارش شده/ ترامپ: ۵۰/۱ درصد - بایدن: ۴۸/۷ درصد

  ◄ ویسکانسین (۱۰ رأی الکترال)، ۸۸ درصد آرا شمارش شده/ ترامپ: ۵۱/۲ درصد - بایدن: ۴۷/۳ درصد

  ◄ نوادا (۶ رأی الکترال)، ۶۵ درصد آرا شمارش شده/ بایدن: ۵۱/۳ درصد - ترامپ: ۴۶/۶ درصد

  ◄ آلاسکا (۳ رأی الکترال)، ۲۳ درصد آرا شمارش شده/ ترامپ: ۶۰/۰ درصد - بایدن: ۳۶/۲ درصد

  ۱۰:۲۰ وضعیت آرای الکترال از نگاه فاکس‌نیوز:

  بایدن تاکنون ۲۳۸ و ترامپ ۲۱۳ رأی الکترال را از آن خود کرده‌اند. هر نامزد برای پیروزی در انتخابات به ۲۷۰ رأی الکترال نیاز دارد.
  هنوز تکلیف ایالت‌های ویسکانسین، میشیگان، پنسیلوانیا، کارولینای شمالی، جورجیا، نوادا و آلاسکا مشخص نشده است.

  ۱۰:۱۸ در دو ایالت نبراسکا و مِین، برخلاف دیگر ایالت‌ها، آرای الکترال بر حسب رأی مردمی نامزدها تقسیم می‌شود. در نبراسکا که ۵ رأی الکترال دارد، ۴ رأی به ترامپ و یک رأی به بایدن رسید.

  ۱۰:۱۵ دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان پیش افتادند.

  ۱۰:۰۷ آخرین وضعیت آراء مردمی:

  بایدن با کسب ۶۳ میلیون و ۳۳۸ هزار و ۳۹۳ رأی موفق به کسب ۴۹.۸ درصد از آراء مردمی شده است.
  ترامپ نیز با کسب ۶۱ میلیون و ۷۰۷ هزار و ۲۲۷ رأی، توانسته ۴۸.۶ درصد از آراء مردمی را کسب کند.

  ۹:۵۱ رسانه‌های آمریکایی از پیروزی بایدن در رودآیلند خبر داده‌اند. این ایالت ۴ رأی الکترال دارد.

  ۹:۴۲آسوشیتدپرس از قطعی‌شدن پیروزی ترامپ در تگزاس خبر داده است. این ایالت ۳۸ رأی الکترال دارد.

  ۹:۴۰ ایالت مونتانا با ۳ رأی الکترال، به نفع ترامپ، قرمز شد. در حالی که شمارش ۶۴ درصد از آرا در این ایالت تمام شده، پایگاه اینترنتی شبکه ‏فاکس‌نیوز، ۵۳/۳ درصد از آرا را به نفع ترامپ و ۴۴/۴ درصد از آرا را به نفع بایدن گزارش کرده است.‏

  ۹:۳۵ میشیگان: ۵۶ درصد آرا شمرده شده: پیشتازی ترامپ با +۸ درصد

  پنسیلوانیا:۶۳ درصد آرای شمرده شده: پیشتازی ترامپ با +۱۵ درصد

  ویسکانسین:۷۲ درصد آرای شمرده شده: پیشتازی ترامپ با +۴ درصد

  ۹:۲۹ نتایج اولیه از نوادا:۵ درصد ارا شمرده شده؛ ترامپ ۷۳ درصد. بایدن ۲۳ درصد

  ۹:۲۰ ترامپ: ما جلو هستیم و سعی دارند انتخابات را بدزدند. بعد از بسته شدن حوزه‌ها نمی‌توان رای داد!

  ۹:۱۵ آغاز سخنرانی بایدن: این نخستین بار است که یک نامزد ریاست‌جمهوری در چنین مرحله‌ای از شمارش آرا سخنرانی می‌کند.

  بایدن :صبر شما قابل ستایش است. ما باور داریم که در راه پیروزی انتخابات هستیم. من نسبت به نتایج خوشبین هستم.

  بایدن گفت در مسیر پبروزی قرار دارند اما باید تا پایان شمارش آرا صبر کنند.

  او گفت درباره پیروزی در ویسکانسین و میشیگان خوشبین هستند و ایالت تعیین‌کننده پنسیلوانیا را نیز پیروز می‌شوند.

  ۹:۱۰ رسانه‌های آمریکایی از پیروزی ترامپ در ایالت مهم فلوریدا خبر داده‌اند. این ایالت ۲۹ رأی الکترال دارد.

  ۹:۰۲ آخرین وضعیت آراء الکترال:

  ترامپ با پیروزی در ایالت‌های آیووا، تگزاس، اوهایو، فلوریدا، آیداهو، یوتا، کارولینای جنوبی، کانزاس، منطقه نبراسکا، ویومینگ، داکوتای جنوبی و شمالی، نبراسکا، لوئیزیانا، آرکانزاس، ایندیانا، تنسی، اوکلاهما، می‌سی‌سی‌پی، میزوری،‌ آلاباما، ویرجینیای غربی و کنتاکی موفق به کسب ۲۱۰ آراء الکترال شده است.

  بایدن با پیروزی در ایالات ورمونت، ویرجینیا، کنتیکت، دیلاور، منطقه کلمبیا، ایلینوی، مریلند، ماساچوست، نیوجرسی، رودآیلند، کلرادو، نیویورک، کالیفرنیا،اورگن، آریزونا، واشنگتن، هاوایی، نیومکزیکو، نیوهمپشایر، مین، موفق به کسب ۲۳۷ آراء‌ الکترال شده است.

  ۸:۵۷ خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش کرد ترامپ در ایالت آیووا برنده شده است. این ایالت ۶ رأی الکترال دارد.

  ۸:۵۵ نانسی پلوسی کرسی خود را در کنگره حفظ کرد. او به احتمال زیاد رئیس مجلس نمایندگان آمریکا باقی خواهد ماند.

  ۸:۵۴ خبرگزاری آسوشیتدپرس از پیروزی ترامپ در مونتانا خبر داد. این ایالت ۳ رأی الکترال دارد.

  ۸:۴۸ خبرگزاری آسوشیتدپرس از پبروزی بایدن در ایالت مینه‌سوتا خبر دارد. این ایالت ۱۰ رأی الکترال دارد.

  ۸:۳۷ طبق برآورد رسانه‌های آمریکایی، بایدن ۴ رأی الکترال ایالت هاوایی را از آن خود می‌کند.

  ۸:۳۵ با شمارش ۵۲ درصد آرا در ایالت پنسلیوانیا،  ترامپ بیشترین آرا را تا این لحظه به خود اختصاص داده است.

  ۸:۲۸ آخرین وضعیت آراء الکترال ترامپ و بایدن؛ ترامپ ۲۰۴ رأی الکترال و بایدن ۲۲۳ رأی الکترال دارد.

  ۸:۲۵ مسیر پیش روی بایدن بدون پیروزی در پنسیلوانیا: همانگونه که ملاحظه می‌کنید بایدن باید در ایالت‌های میشیگان، ویسکانسین و نوادا حتما پیروز شود.

  ۸:۲۱ شبکه «فاکس‌نیوز» تخمین زد که ترامپ در ایالت اوهایو به پیروزی رسیده است. این ایالت، ۱۸ رأی الکترال برای نامزد پیروز در پی دارد.

  ۸:۱۳ روایت فاکس نیوز از آمار لحظه‌ای انتخابات:

  ۷:۵۹ شبکه «فاکس‌نیوز» گزارش داد بایدن در ایالت آریزونا به پیروزی رسیده که این پیشرفت بزرگی برای دموکرات‌ها در انتخابات است. همچنین گزارش‌ها از پیروزی ترامپ در ایالت نیوهمپشایر حکایت دارد.

  ۷:۵۴ آخرین وضعیت‌الکترال‌ها:

  ۷:۵۰ رأی‌گیری در چهار ایالت غربی آمریکا به پایان رسیده و در حالیکه جو بایدن در ایالات کالیفرنیا، اورگن، واشنگتن به پیروزی رسیده است، دونالد ترامپ در ایالت آیداهو پیروز شده است.

  ۷:۳۵ نامزد حزب دموکرات در ایالت‌های واشنگتن، اورگن و کالیفرنیا به پیروزی رسید. تعداد آرای الکترال بایدن اکنون ۲۰۹ و آرای الکترال ترامپ ۱۱۲ است.

  ۷:۳۰ در ایالت فلوریدا بر اساس شمارش ۹۷ درصد آرا دونالد ترامپ با ۵۱.۳ درصد در برابر ۴۷.۸ درصد از جو بایدن پیشی گرفته است.

  ۷:۲۴ در ایالت پنسیلوانیا بر اساس ۴۰ درصد از آرای شمارش‌شده، دونالد ترامپ موفق به کسب ۵۴.۷ درصد و جو بایدن موفق به کست ۴۲.۶ درصد از آرا شده است.

  ۷:۲۳ در اوهایو ۸۸ درصد از آرا شمرده شده که سهم ترامپ ۵۲.۸ درصد و سهم بایدن ۴۵.۸ درصد بوده است.

  ۷:۲۳ طبق برآورد رسانه‌های آمریکا دونالد ترامپ در ایالت‌های یوتا و میسوری که مجموعاً  ۱۶ رأی الکترال دارند به پیروزی رسیده است.

  ۷:۲۲ با توجه به شمارش بیش از نیمی از آرای این ایالت‌ها، می‌بینیم که شانس ترامپ برای تصاحب دوباره کرسی ریاست جمهوری، بیش از بایدن است؛ و بیشتر ایالت‌های تاثیر گذار به نفع ترامپ هستند.  

  ۷:۰۸ پیش‌بینی رسانه‌های آمریکایی حاکی است دونالد ترامپ در ایالت یوتا به پیروزی خواهد رسید. این ایالت ۶ رأی الکترال دارد.

  ۷:۰۷ نتیجه اولیه شمارش آرای انتخابات آمریکا:

  ۷:۰۰ اعلام نتایج در چند ایالت کلیدی متوقف شده و از حدود یک ساعت پیش، تقریباً نتایج شمارش آرا در این ایالت‌ها به‌روزرسانی نشده است.

  ۶:۵۲ در تمام ایالت‌های کلیدی کارولینای شمالی، فلوریدا، پنسیلوانیا، اوهایو، میشیگان و ویسکونسین، ترامپ پیش افتاده است.

  ۶:۵۰ سناتور لیندسی گراهام که یکی از همپیمانان ترامپ به شمار می‌آید کرسی خود در کارولینای جنوبی را حفظ کرده است.

  ۶:۴۰ نتایج به دست آمده از شمارش ۲۵ درصد آرا در ایالت کلیدی ویسکانسین نشان می‌دهد ترامپ تا این لحظه ۴۹.۳ و بایدن ۴۷.۶ درصد از آرا را به دست آورده است. این ایالت ۲۰ رأی الکترال دارد.

  ۶:۳۷ پیش‌بینی سی‌ان‌ان از پیروزی ترامپ و بایدن در ایالت‌های مختلف:‏

  بایدن: ورمانت (۳ رأی الکترال)، مریلند (۱۰ رأی الکترال)، منطقه کلمبیا (۳ رأی الکترال)، دلاوِر (۳ رأی الکترال)، ماساچوست (۱۱ رأی الکترال)، نیویورک (۲۹ رأی الکترال)، ‏نیوجرسی (۱۴ رأی الکترال)، کانکتیکت (۷ رأی الکترال)، کلرادو (۹ رأی الکترال)‏

  ترامپ: ایندیانا (۱۱ رأی الکترال)، اوکلاهما (۷ رأی الکترال)، کنتاکی (۸ رأی الکترال)، تنسی (۱۱ رأی الکترال)، ویرجینیای غربی (۵ رأی الکترال)، آرکانزاس (۶ رأی الکترال)، ‏داکوتای جنوبی (۳ رأی الکترال)، داکوتای شمالی (۳ رأی الکترال)، آلاباما (۹ رأی الکترال)، کارولینای جنوبی (۹ رأی الکترال)‏

  به این ترتیب، در صورت تحقق پیش‌بینی‌های تقریباً قطعی سی‌ان‌ان، تا این لحظه بایدن در مجموع ۸۹ رأی الکترال و ترامپ در مجموع ۷۲ رأی الکترال دارند.‏

  بایدن در کارولینای شمالی، ایالتی که ۷۸ درصد آرایش شمرده شده، پیشتاز است. با این حال، رقابت در این ایالت «احتمالاً تنگاتنگ‌ترین رقابت» در انتخابات امسال پیش‌بینی‌شده ‏است و پس از شمارش آرای روز انتخابات، ترامپ ممکن است نتیجه را به نفع خود تغییر دهد. شمارش آرا در کارولینای شمالی به تعویق افتاده است. کارولینای شمالی ۱۵ رأی ‏الکترال دارد.‏ هر کدام از نامزدها برای پیروزی در انتخابات به دست‌کم ۲۷۰ رأی الکترال نیاز دارد.‏

  ۶:۳۴ رقابت تنگاتنگ ترامپ و بایدن در تگزاس پس از شمارش ۷۳ درصد آرای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا:

  ترامپ: ۴۹.۴ درصد     بایدن: ۴۹.۲ درصد

  ۶:۳۰ دموکرات‌ها اکثریت مجلس نمایندگان را بدست آوردند
   شبکه خبری فاکس‌نیوز خبر داد که دموکرات‌ها بار دیگر اکثریت را در مجلس نمایندگان بدست آوردند.

  ۶:۲۶ دونالد ترامپ در تگزاس از بایدن پیشی گرفت. به‌نظر می‌رسد بایدن در تگزاس شکست خواهد خورده است. این در حالیست که ترامپ در اوهایو هم از بایدن پیشی گرفت.

  ۶:۲۱ کارولینای شمالی ۱۵ رأی الکترال دارد و جو بایدن ۵۰ درصد آرا و دونالد ترامپ ۴۸.۹ درصد آرا را به دست آورده است. این نتیجه بر اساس شمارش ۸۳ درصد از آرا است.

  ۶:۲۰ در ایالت میشیگان که ۱۶ رأی الکترال دارد ۲۰ درصد از آرا شمارش شده و ترامپ با ۵۷.۵ درصد آرا از جو بایدن با ۴۰.۷ درصد آرا پیش افتاده است.

  ۶:۲۰ در ایالت اوهایو بر اساس شمارش ۶۹ درصد از آرا دونالد ترامپ با ۴۹.۶ درصد از آرا از جو بایدن پیش افتاده است. بایدن تا این لحظه ۴۹.۱ درصد آرا را از آن خود کرده است. این ایالت ۱۸ رأی الکترال دارد.  

  ۶:۲۰ در ایالت پنسیلوانیا ۱۵ درصد از آرا شمارش شده و جو بایدن با ۵۵.۵ درصد از آرا از دونالد ترامپ که ۴۳.۴ درصد از آرا را به دست آورده پیش افتاده است. این ایالت ۲۰ رأی الکترال دارد.

  ۶:۲۰ ایالت ویسکانسین ۱۰ رأی الکترال دارد. بر اساس شمارش ۲۳ درصد از آرا دونالد ترامپ ۵۲.۲ درصد از آرا و جو بایدن ۴۶.۳ درصد از آرا را به دست آورده است.

  ۶:۱۵ در ایالت فلوریدا که ۲۹ رأی الکترال دارد تا این لحظه ۹۱ درصد از آرا شمارش شده و دونالد ترامپ با ۵۱.۳ درصد در برابر ۴۷.۸ درصد از جو بایدن پیشتاز است.

  ۶:۱۵ در ایالت کلیدی جورجیا با ۱۶ رأی الکترال، بر اساس شمارش ۴۶ درصد آرا، دونالد ترامپ ۵۶.۲ درصد از آرا و بایدن ۴۲.۷ درصد آرا را به دست آورده است.

  ۶:۱۴ در ایالت تگزاس، با شمارش ۶۶ درصد از آرا، ترامپ و بایدن در عدد ۴۹.۳ درصد برابرند. تگزاس از سال ۱۹۷۶ به این‌سو همواره به نامزدهای جمهوری‌خواه رای داده است.

   ۶:۱۰ بر اساس شمارش ۱۰ درصد آرا دونالد ترامپ با اختلاف تقریباً ۸ درصدی از رقیبش جو بایدن پیش افتاده است. ترامپ تا این لحظه برنده ۵۳.۴ درصد آرا و بایدن برنده ۴۵.۱ درصد آرا شده است.

  ۵:۴۱ نتایج مقدماتی نشان می‌دهد که بایدن در رود آیلند ، نیوجرسی، مریلند، ماساچوست، ایلینوی، دلاور و کانکتیکات از ترامپ جلوتر است.

  ۵:۳۹ ترامپ در ایالت‌های نبراسکا، وایومینگ، داکوتای شمالی و داکوتای جنوبی برنده شد. این ایالت‌ها روی هم رفته ۱۴ رأی الکترال دارند.

  ۵:۳۰ تا این لحظه ترامپ با بیش از ۱۵ میلیون ۶۲۶ هزار رای مردمی، ۷۳ رای الکترال را کسب کرده و جو بایدن با ۱۵ میلیون ۲۵۵ هزار رای مردمی (حدود ۴۰۰ هزار رای کمتر از ترامپ)، توانسته ۹۱ رای الکترال را از آن خود کند.

  ۵:۱۰ ترامپ در ایالت آرکانزاس به پیروزی رسید و ۶ رای الکترال این ایالت را تصاحب کرد.

  ۵:۰۰ در ایالت تگزاس پس از شمارش ۴۶ درصد آراء، بایدن با ۵۰.۴ درصد در برابر ۴۸.۳ درصد، از ترامپ جلوتر است.

  ۴:۵۳ ترامپ با پیروزی در میسی‌سی‌پی، ۶ رای الکترال این ایالت را به خود اختصاص داد.

  ۴:۴۹ در دو ایالت مهم جورجیا و فلوریدا که مجموعا ۴۵ رای الکترال دارند، ترامپ تا این لحظه پیشتاز است. تا کنون ۸۶ درصد از آراء فلوریدا و ۱۷ درصد از آراء جورجیا شمارش شده است

  ۴:۳۰ آسوشیتدپرس گزارش داد ترامپ در ایالت کارولینای جنوبی برنده شد.

  ۴:۲۶ در ایالت فلوریدا با شمارش ۷۸ درصد از آرا اختلاف به ۰.۷ درصد کاهش یافت. بایدن اکنون با ۴۹.۹ درصد از ترامپ با ۴۹.۲ درصد جلو افتاده است.

  ۴:۱۳ نتایج اولیه پنجاه و نهمین دور انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حاکی از پیروزی دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان در ایالت های ایندیانا، کنتاکی ، کارولینای جنوبی و ویرجینا است و تا کنون موفق به کسب ۳۳ رای الکترال از این ایالت ها شده است. بایدن نیز تا این لحظه ارای ایالت ورمونت را به خود اختصاص داده در این ایالت پیروز شده است. هنوز تکلیف ایالت های تعیین کننده از جمله فلوریدا مشخص نشده است. 

  ۴:۱۰ پیش‌بینی آسوشیتدپرس نشان می‌دهد ترامپ در ایالت ویرجینیای غربی پیروز شده و ۵ رأی الکترال این ایالت را به خود اختصاص داده است.

  ۴:۰۰ دونالد ترامپ توانست با پیروزی در ایالت کنتاکی و کسب بیش از ۵۰ درصد آراء ، ۸ کرسی الکترال کسب کند و بایدن با پیروزی در ورمونت فعلا ۳ رای الکترال دارد.

  ۳:۱۵ در ایالت کنتاکی نیز ترامپ با شمارش کمتر از یک درصد آرا با ۸۱.۸ درصد در برابر ۱۷.۴ درصد از بایدن پیش افتاده است.

  ۳:۱۰ در نیوهمشایر نیز ترامپ با ۶۱.۵ درصد آرا در برابر ۳۸.۵ درصد آرا از بایدن پیش افتاده است.

  ۳:۰۰ در ایالت ایندیانا، تا لحظه انتشار این خبر تنها یک درصد از آرای ماخوذه شمارش شده که دونالد ترامپ ۷۲ درصد آن را از آن خود کرده است.

  منبع مطلب : www.mashreghnews.ir

  مدیر محترم سایت www.mashreghnews.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید