توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  آخرین زمین لرزه های ایران

  1 بازدید

  آخرین زمین لرزه های ایران را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  آخرین زلزله های کشور موسسه ژئوفیزیک تهران

  آخرین زلزله های کشور موسسه ژئوفیزیک تهران

  سلام ما قبلا توی صفحه اول سایت و جدول پیش بینی ۵ روزه احتمالات وقوع زلزله رو هم وارد میکردیم ، هر چند وقوع زلزله در هر زمانی ممکنه رخ بده اما در بعضی روزها و ساعات این احتمال افزایش پیدا میکنه ، پیش بینی اینکه بوشهر و فارس برای بعضی مناطقش طی این چند روز شاهد زلزله باشه چندان سخت نبود ، اما اینکه دقیقا کجای این دو استان شاهد زلزله باشه کمی سخت پیش بینی میشد و میشه ،
  احتمالا خرداد ماه ۹۵ نیز برخی مناطق این دو استان و همچننی هرمزگان و کرمان تعداد زلزله ها نسبت به سالهای قبل افزایش پیدا میکنه ، البته اینکه کازرون هم جزء این قضیه باشه یا نه و اینکه کدوم مناطق این استانها بیشتر شاهد زلزله باشن فعلا مشخص نیست . فقط میشه گفت احتمال افزایش تعداد زلزله ها در جنوب کشور برای خرداد ماه بیشتر از سالهای قبل هست .
  زلزله های فعلی به دلیل نوسانات دمایی داره شکل میگیره ، زلزله های اینچنینی معمولا بین ۲ تا ۴٫۵ ریشتر رخ میده اما کاهش آب شفره های زیر زمینی باعث میشه که زلزله در عمق کمتری اتفاق بیفته و همین موضوع شدت و قدرت زلزله رو افزایش میده ، لذا ما طی چند رز اخیر شاهد زلزله ۴٫۸ ریشتری هم بودیم .

  در مورد اینکه میتونه به شهر آسیب بزنه ، برای مناطق روستایی باید احتیاط های لازم صورت بگیره اما مناطق شهری به خصوص خود کازرون احتمال اینکه مشکلی پیش بیاد کمه ، هر چند که زلزله هست و هنوز هیچ زاهی وجود نداره که بشه اون رو با دقت بالایی پیش بینی کرد و همیشه باید برای مقابله با این حادثه غیر مترقبه آماده بود.

  د رمورد اینکه کازرون فرو بره ، برای مناطق مرکزی کازرون اصلا بعید نیست و نه تنها بعید نیست بلکه بخشهایی از کازرون از قدیم بر روی دره ها بنا شده و بعضی مناط شهرستان حتی بدون زلزله هم گاهی فرو میرن ، برای ایتکه قضیه رو متوجه بشید ، آّبراهها و دره های جاده دوان رو در نظر بگیرید ، تصور کنید که سالهای آینده این دره ها رو پر کنن و روی اون ، ساختمان بنا کنند ، قطعا پر کردن این دره ها به راحتی امکان پذیر نیست و بعد از چندین بارنگدگی شدید ، امکان نشست وجود داره
  مرکز شهر کازرون علاوه بر قرار گرفتن بر روی این نوع دره های قدیمی ، بر روی گسلهایی قرار داره که امکان فرو رفتن و رانش زمین رو در این منطقه زیاد میکنه
  البته قصد ما این نیست که بین مردم ایجاد رعب و وحشت کنیم اما بالاخره حادثه ای هست که اگه بوقوع بپیونده در واقع از حادثه به فاجعه تبدیل میشه پس باید هر احتمالی رو در نظر گرفت تا بشه پیش از وقوع جلوی فاجعه رو گرفت. و اگه همیشه تصمیمات درست کرفته بشه ان شاءلله که هیچ مشکل خاصی بوجود نمیاد.

  منبع مطلب : kazeroonweather.mbesoft.ir

  مدیر محترم سایت kazeroonweather.mbesoft.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید