در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  آخرین رتبه قبولی دستیاری دوره 46

  1 بازدید

  آخرین رتبه قبولی دستیاری دوره 46 را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  آخرین رتبه قبولی دستیاری دوره 46

  آخرین رتبه قبولی دستیاری دوره 46

  در این مطلب به بررسی آخرین رتبه قبولی دستیاری دوره 46 تخصصی پزشکی در دانشگاه های تهران ، شهید بهشتی ، شیراز ، ارومیه و … پرداخته شده است.

  وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی آزمون دستیاری تخصصی پزشکی را برای رشته های پزشکی برگزار می کند و داوطلبان پس از گذراندن 4 سال دوره تخصص و رزیدنتی به عنوان متخصص رشته خود شناخته شده و وارد شغل تخصصی می شوند.

  رشته های دوره دستیاری تخصصی پزشکی شامل جراحی عمومی، زنان ، داخلی ، پزشک خانواده ، قلب ، کودکان و عفونی ، ارتوپدی ، گوش و حلق بینی ، بیماری ھای کلیه و مجاری و … می باشند و حداقل نمره ای که داوطلبان با آن اجازه انتخاب رشته را دارند ، نمره 150 از 600 می باشد و با نمره کم تر از 150 مجاز به انتخاب رشته دستیاری تخصصی پزشکی نخواهند بود.

  آخرین رتبه قبولی دستیاری دوره 46

  جدول زیر مربوط به رتبه قبولی دستیازی تخصصی سال 98-99 در رشته های رادیولوژی ، چشم پزشکی ، بیماری های داخلی ، روانپزشکی و … می باشد :

  آخرین رتبه قبولی دستیاری دوره 46 دانشگاه های مختلف

  اکثر داوطلبان آزمون دستیاری تخصصی پزشکی اولویت های اول انتخابی آن ها 4 رشته چشم پزشکی ، قلب ، رادیولوژی و پوست می باشد و در اولویت دوم رشته های ارتوپدی ، گوش و حلق و ببنی ، اورولوژی و جراحی مغز و اعصاب را قرار می دهند.

  اولویت سوم اکثر داوطلبان معمولا 4 رشته نورولوژی ، پاتولوژی ، جراحی عمومی و طب فیزیکی می باشد در دسته چهارم سایر رشته مانند آسیب شناسی ، زنان و زایمان ، کودکان ، توانبخشی و … قرار دارد.

  دانشگاه های تهران ، شهید بهشتی ، ایران ، اصفهان و شیراز در بین داوطلبان آزمون دستیاری تخصصی پرطرفدار تر هستند که آخرین رتبه قبولی دستیاری دوره 46 این دانشگاه ها در بعضی رشته ها به صورت زیر بوده است :

  دانشگاه تهران

  دانشگاه شهید بهشتی

  دانشگاه ایران

  دانشگاه شیراز

  دانشگاه اصفهان

  در یک جمع بندی کلی می توان نتیجه گرفت که برای پذیرش در رشته های اولویت اول (چشم پزشکی ، قلب ، رادیولوژی و پوست) حداقل باید نمره 400 و بیشتر را کسب کنید.

  در رشته های اولویت دوم (ارتوپدی ، گوش و حلق و ببنی ، اورولوژی و جراحی مغز و اعصاب) حداقل نمره قابل قبول حدود 390 از 600 لازم است.

  در رشته های اولویت سوم نیز (نورولوژی ، پاتولوژی ، جراحی عمومی و طب فیزیکی) نمره لازم حداقل 380 از 600 می باشد و در سایر رشته ها نمره 370 پایین ترین نمره ای است که به صورت خوش بینانه شانس پذیرش دارید.

  البته برای بررسی آخرین رتبه قبولی دستیاری تخصصی پزشکی باید ظرفیت دانشگاه ها را نیز مد نظر قرار داد ممکن است در سال 99 ظرفیت دانشگاه ها نسبت به سال گذشته افزایش یابد و یا بالعکس و در این صورت رتبه هایی که پذیرش می شوند نیز تغییر می کنند.

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  بررسی احتمالی شانس قبولی نمره -رتبه های امسال در آزمون دستياری

  مشهد :

  ارتوپدي :430—-راديولوژي :421—–چشم :417—–قلب :412(156)

  گوش و حلق :402(227)——–پوست :259)400——ارولوژي 399

  جراحي اعصاب :(290)393—-پاتولوژي 383—-داخلي 376—-جراحي عمومي 369(615)

  با اين حساب در يك جمع بندي متوجه مي شويم انتخاب اول داوطلبان سال گذشته كه احتمالا امسال هم به همين منوال باشد در دسته بندي زير مي باشد :

  دسته اول انتخابها  :چشم -قلب -راديولوژي- پوست

  دسته دوم انتخاب ها :ارتوپدي -گوش وحلق -ارولوژي -جراحي اعصاب

  دسته سوم :نورولوژي -پاتولوژي -جراحي عمومي -طب فيزيكي –

  دسته چهارم :ساير رشته ها

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 ماه قبل
  4

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید